Genk – Gent 2:0 (kon.) | Sint-Truiden – Standard 2:2 (kon.)
2:0 (2:0)
KAA Gent
Úterý 27.12.2016, 18:00 • Luminus Arena, Genk • Belgická liga • 21. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:59:56)

Utkání končí vítězstvím Genku, který o svém triumfu rozhodl již v prvním poločase. V tom druhé se již domácí zaměřili hlavně na defenzivu a snažili se ubránit dvougólový náskok, což se mu nakonec podařilo. Gentu se v koncovce nedařilo, a byť byli hosté ve druhé půli aktivnější, skórovat se jim dnes nepodařilo a z Genku odjíždí bez bodu.

90+4

90+4
    Čtvrtá minuta nastaveného času, do konce zápasu zbývají poslední sekundy.

90+2
    Zatím marná snaha hostů na polovině Genku, domácí se v poklidu brání.

90
    Probíhá poslední minuta řádné hrací doby, akce Genku končí útočným faulem Samatty.

89
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Pozuelo, přichází Sušić.

88
    Hlavičkový souboj na polovině Gentu, míč však získávají hosté, kteří hned jdou dopředu.

87
    Žlutou kartu dostává Thibault De Smet (KAA Gent).

86
    Míč má ve své moci Bizot, který nespěchá s rozehrávkou.

83
    Z pravé strany chtěl Neto proniknout do vápna soupeře, ale míč mu utekl mimo hřiště.

82
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bailey, přichází Trossard.

80
    Míč letí před branku Gentu, kde ale vládnou obránci, kteří odkopávají do bezpečí.

79
    Volný kop se nyní nabízí domácím, kteří budou rozehrávat z levé strany, z ostrého úhlu.

77
    Hraje se ale dál, hosté se dostávají k vápnu Genku, míč však končí mimo hřiště.

76
    Miličević nyní zůstává na trávníku a drží se za zády, někde v oblasti ledvin.

75
    Samatta padá v pokutovém území Gentu, ale není to faul, nepíská se penalta.

74
    Miličević posílá dlouhý pas dopředu, kam si nabíhá Perbet, ale dříve je u míče gólman Genku Bizot.

72
    Sudí přerušuje akci domácích, některý z hráčů tam byl totiž v ofsajdu, Rinne tak bude moci rozehrát od své branky.

71
    Druhý roh pro Genk, domácí rozehrávají opět z pravé strany.

70
    Domácí se nyní drží před pokutovým územím Gentu a výsledkem jejich snahy je roh z pravé strany.

68
    Verstraete posílá z levé strany míč do vápna, kde ale nebyl nikdo ve žlutém.

66
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Saief, přichází Louis Verstraete.

66
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Lasse Nielsen, přichází Thibault De Smet.

65
    Žlutou kartu dostává Bryan Heynen (KRC Genk).

64
    Obránce Colley odkopává míč alespoň do autu, hosté zůstanou na útočné polovině.

63
    Simon se snažil založit rychlý protiútok Gentu, ale za půlící čárou ztrácí míč.

61
    Centr z pravé strany, Jakub Brabec ale poslal míč pouze do náruče Rinneho.

60
    Je za námi hodina hry, tempo zápasu zatím ve druhé půli nedosahuje tempu toho prvního, domácí se pouze soustředí na bránění náskoku.

59
    Dejaegere se drží za hlavu, po souboji s Ndidim, volný kop Gentu.

58
    Aktivita Gentu již opadla, Genk se ale zatím soustředí pouze na bránění a dopředu se nežene.

57
    Pozuelo fauluje na polovině soupeře, míč pro Gent.

55
    Domácí to zkouší na pravé straně, obránce Gentu ale odkopává míč do bezpečí.

54
    Další neúspěšná akce Gentu, který je sice v úvodu druhé půle aktivnější, ale hosté se nemohou dostat do zakončení.

53
    Bailey přesprintoval obránce a předložil parádní pas Buffelovi, který pálí z hranice vápna z voleje, ale trefuje dobře postaveného Rinneho.

52
    Řecký internacionál Karelis si přivodil nějaké zranění mimo hru, možné obnovené zranění, každopádně hřiště opouštěl v doprovodu lékařů.

51
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Nikos Karelis, přichází Ally Samatta.

51
    Odkop od branky Gentu, mezitím domácí musí střídat.

50
    Buffel pronikal po pravé straně, ale byl stažen Miličevićem na zem.

49
    Hosté zatím soupeři tak často míč nepůjčují, v úvodu druhé půle je Gent aktivnější.

47
    Gent s míčem znovu na útočné polovině, hosté to zkouší z levé strany, Jakub Brabec ale odvrací centr.

46
    První střelu ve druhém poločase si připisuje Simon, který z levé strany branku netrefuje.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

Sudí Smet naposledy v první půli foukl do píšťalky a ukončil tuto část zápasu, která nabídla parádní fotbalovou podívanou, z níž zatím vycházejí lépe domácí. Ti se v první půl hodině dokázali dvakrát prosadit a vedou nad svým rivalem 2:0.

45+1

45
    Poslední minuta první půle, Rinne rozehrává od své branky.

44
    Střídání v týmu KAA Gent: ze hřiště odchází Anderson Esiti, přichází Brecht Dejaegere.

44
    Nielsen posílá nepřesný pas na Simona, který si šikovně nabíhal do vápna, míč má Bizot.

43
    Hraje se parádní fotbal, zatím za kratší konec tahají hosté.

41
    Genk nyní svírá svého soupeře před jeho pokutovým územím.

40
    A tlak domácích pokračuje, hlavička Baileyho míří vedle branky, následně se při další akci dostává do zakončení Buffel, který ale trefuje pouze dobře postaveného Rinneho.

40
    Další akce domácích, Karelis ale zamířil vedle branky.

39
    Leon Bailey se po rychlé akci dostal z levé strany do zakončení, ale Rinne fantasticky nohou vyrazil.

38
    Hosté se drží na útočné polovině, zatím ale kombinují v dostatečné vzdálenosti od vápna Genku.
    37. Přímý kop Baileyho (GNK) - míč zamířil těsně vedle branky Gentu

37
    Leon Bailey si staví míč a rozehrává, zkouší to přímo na branku a kopl to náramně, byť se míč stáčel těsně vedle branky, Rinne vše ještě jistil.

36
    A nakonec, po faulu na Pozuela, získávají volný kop.

36
    Buffel centruje z pravé strany, hosté se ale s obtížemi ubránili, přesto domácí zůstanou u míče.

35
    Na druhé straně stahuje Bizot pas Simona z levé strany a hned zakládá rychlý brejk.

34
    A znovu je tu aktivitou hýřící Buffel, který dopravil míč do branky, ale stál v jasném ofsajdu, gól správně neplatí.

33
    Domácí vhazují z pravé strany, z vlastní poloviny se ale nemohou vymanit.
    32. Hlavičku Renata Neta jen stěží Bizot vytěsnil mimo

32
    A míč se znovu dostává na hlavu Renata Neta, který tentokrát hlavičkuje mezi tři tyče a Bizot se musel po jeho střele hodně natahovat!

32
    Danijel Miličević vybojoval další roh pro svůj tým, hosté rozehrají znovu z pravé strany.

31
    Útočný faul domácích, míč získává Gent.

30
    Na centr z pravé strany si naskočil nejvýše Renato Neto, který ale branku Genku netrefil.

29
    Rohový kop pro Gent, hosté rozehrají z pravé strany poté, co se parádním obranným zákrokem blýskl český legionář Jakub Brabec.

28
    Hosté s míčem u půlící čáry, nákop na pravou stranu, Gent získává autové vhazování.
    26. Nikolaos KARELIS - 2:0

26
    Genk právě vstřelil branku!
    Pokutový kop proměňuje NIKOLAOS KARELIS a domácí vedou již 2:0.
    25. Za tento zákrok na Buffela (GNK) nařídil sudí pokutový kop ve prospěch domácího týmu

25
    A nakonec se k míči dostal aktivní a výtečně hrající Buffel, který šel do vápna, kde byl faulován Esitim, pokutový kop!

25
    Saief pod tlakem při rozehrávce, ale zvládl to, domácí však stále nepříjemně napadají.

24
    Za postranní čarou je stále ošetřován Miličević, který si nechává ledovat levé stehno, ale také on by měl zasáhnout znovu do hry.

23
    Buffel odcentroval z pravé strany, ale spíše to byl střelecký pokus, Rinne musel zasahovat.

22
    Otřesený Leon Bailey se drží zezadu za hlavu a odchází s lékařem týmu za postranní čáru. V zápase by ale měl dál pokračovat.

21
    Domácí Bailey šel nyní ostře do souboje o míč proti Miličevićovi a odnesl to zraněním.

20
    Genk neproměnil jednu šanci, tu druhou již ale ano a nyní tak bude hájit těsné vedení.
    19. POZUELO - 1:0

19
    Krásná akce domácích, kterou po přihrávce Leona Baileyho gólově zakončuje střelou z hranice vápna POZUELO.

18
    Šance Genku, Jacob Rinne vyrazil míč po střele Buffela z brankové čáry!

17
    Rohový kop Genku, domácí rozehrají z pravé strany.

16
    Hosté to zkouší po pravé straně, ale míč utíká k obráncům Genku.

15
    Míč končí u Bizota, který bude vykopávat od své branky.

14
    Hosté s míčem u půlící čáry, poslední minuty patří Gentu.

12
    Moses Simon si to namířil z levé strany do vápna Genku, kde poté upadl, ale faul se nepískal.

11
    Úvodní desetimuntovka za námi, zatím čekáme na první šanci.

9
    Až k Bizotovi se vrací míč při trochu chaotické rozehrávce domácího týmu.

7
    Míč směřuje z pravé strany před branku, kde na zadní tyči hlavičkuje Mitrović, který ale branku netrefuje.

6
    Renato Neto pálí zpoza vápna, ale Bizot parádně vyráží na roh.

5
    Pěkný fotbalový moment domácího Baileyho, který se prokličkoval na levé straně k vápnu, odcentroval, ale hosté odvrací.

4
    Domácí na útočné polovině, hosté se pouze brání.

2
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.

1

KRC Genk: Bizot – Castagne, Brabec, Colley, Uronen – Bailey, Ndidi, Pozuelo, Heynen, Buffel – Karelis
    Náhradníci: Walsh, Dewaest, Kumordzi, Sušić, Trossard, Jackers, Samatta

KAA Gent: Rinne – Nielsen, Gershon, Mitrović – Foket, Renato Neto, Esiti, Saief – Miličević, Simon – Perbet
    Náhradníci: Taravel, Schoofs, Van der Bruggen, Dejaegere, Thoelen, Verstraete, Rabiu

Rozhodčí: Smet – Walschap, Dens.

KAA Gent
    Gent je na tom v tabulce Jupiler League o něco lépe, přesněji o sedm bodů, nicméně v pořadí je pouze o dvě místa výše – na sedmé příčce. Nicméně také Gent má za sebou zvládnutou základní skupinu Evropské ligy, z níž si z druhého místa také zajistil postup do jarních bojů!

KRC Genk
    Genk úspěšně zakončil své působení v základní skupině fotbalové Evropské ligy, kterou nakonec ovládl před španělským Bilbaem, Rapidem Vídeň a italským Sassuolem, na jehož hřišti v posledním kole Genk vyhrál 2:0. V lize to již taková sláva není, po odloženém zápase 18. kola remizoval Genk v tom dalším doma se Standardem Lutych 2:2 a v posledním kole prohrál na hřišti Zulte Waregem 0: a v tabulce Jupiler League mu patří až devátá příčka.

Vítejte u dnešního onlajn přenosu utkání jedenadvacátého kola belgické Jupiler League, v němž domácí KRC GENK přivítá KAA GENT. Utkání se odehraje v Luminus Areně v Genku a provede jím trojice belgických rozhodčích, hlavní Wim Smet a asistenti Jeroen Walschap a Tom Dens.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.