Třinec – Chomutov 3:1 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (kon.) | Liberec – Olomouc 3:2 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:4 (kon.) | Sparta – Zlín 0:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 30.12.2016, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 34. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli a tento rok všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji hezký večer, povedeného Silvestra a do nového roku 2017 hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti. U dalších přenosů se v novém roce těším, na počtenou! (19:43:27)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Třinec zůstane na konci roku 2016 v tabulce na první příčce před Libercem. Bílí Tygři nejspíš zůstanou o bod zpět, pokud dovedou dobře rozehrané utkání s Olomoucí do vítězného konce. Chomutov vstoupí do nového roku z osmé pozice.

Třinečtí nastoupí v úterý 3. ledna od 17:30 ve Zlíně, Piráti budou v ten samý den v 18:00 bojovat o první body v roce proti Olomouci.
    Daniel Rákos vstřelil do prázdné branky druhý gól v zápase. Nejlepším hráčem byl ale vyhlášen brankář Peter Hamerlík.

Statistiky po skončení utkání:

Střely: 30 (10, 12, 8) – 31 (14, 6, 11)
    Střely mimo: 11 (0, 4, 7) – 10 (3, 2, 5)
    Hity: 14 (4, 6, 4) – 10 (6, 4, 0)
    Vhazování: 42/80 (18, 13, 11) – 38/80 (12, 15, 11)
    Úspěšnost na vhazování: 53 % – 47 %
    Trestné minuty: 12 (2, 2, 8) – 12 (2, 8, 2)

Nejlepší hráči utkání:

Peter Hamerlík – TRI (30 úspěšných zákroků)
    Brett Flemming – CHM (0+0)

Zápas je u konce, Oceláři porážejí Piráty za tři body a přelom roku stráví na čele tabulky. Ve třetí části ubránili Třinečtí čtyři přesilovky, přičemž necelou minutu hrál Chomutov v pěti proti třem. Hamerlík vychytal velkou šanci Růžičky a Poletína, druhý jmenovaný střílel ve dvojnásobné přesilovce o chvilku později těsně vedle. Čtyři minuty před koncem měl na holi rozhodnutí Kreps, ale neprostřelil Laca.

V závěru byl ještě dvěma minutami potrestán Kane a Piráti zkusili hru bez brankáře. Po chybě v rozehrávce ale inkasovali z hole Rákose, jenž nadvakrát dopravil puk do prázdné branky. Petružálek potom ještě v poslední minutě orazítkoval tyčku, v samém závěru nedotlačili puk za Laca ani Špirko s Irglem. Oceláře už to ale mrzet nemuselo.

59:35
    Ještě je tady jeden trest pro Ondřeje Dlapu (CHM). Chomutovský obránce je potrestán dvěma minutami za držení hole.

59:27
    Běží poslední minuta třetí části a o vítězství Třince už je rozhodnuto. Petružálek mohl přidat čtvrtý zásah, střílel však pouze do pravé tyče!
    58:35 Daniel RÁKOS - 3:1
    Zdroj: Hokejka TV

58:35
    Třinec právě vstřelil branku!
    Chomutov to zkusil s odkrytou bránou, ale při rozehrávce Piráti o puk přišli. Díky napadajícímu Krepsovi se dostal k DANIELU RÁKOSOVI, jehož první střelu ještě Flemming srazil do tyčky prázdné branky. Proti dorážce Rákose už ale neměl šanci – 3:1! Bez asistence.

58:20
    Huml se z rohu kluziště dvěma rychlými pohyby prodral před bránu a Hamerlík musel zasahovat proti Poletínovi.

57:35
    Ruttova střela Hamerlíkovi vypadla, ale napodruhé už puk zakryl. Huml se k dorážce neprotlačil přes třinecké beky.

57:04
    Cory Kane (TRI) teď Ocelářům příliš nepomohl, když vysekl hůl Kämpfovi. Americký útočník si odpyká dvouminutový trest za sekání.

56:56
    Roth střílel od modré čáry mimo, o puk se bojuje u mantinelu. Irgl a Kane svádí souboj s Flemmingem a Kämpfem.

56:44
    Chomutov se při rozehrávce pořádně zdržel, navíc Dlapova přihrávka skončila zakázaným uvolněním. Pirátům se krátí čas.

55:52
    Petružálek počkal na Krepse a adresoval mu přihrávku před bránu. Kreps střílel z prvního doteku, Lacovi puk vypadl, ale nedoskákal za brankovou čáru!

55:42
    Jank a Vondrka skončili po vzájemném souboji oba na ledě a puk zmizeli někde pod nimi. Proto se znovu vhazuje před Hamerlíkem.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 29. Rákos (Kreps, Linhart), 32. Roth (Petružálek), 59. Rákos – 3. Hlava (Slavíček, Šťovíček)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth, Jank, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Kania – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Sýkora, Špirko, Cienciala – Chmielewski. Trenér: Vladimír Kýhos.
    Piráti Chomutov: Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta, Havel – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Slavíček, Raška, Šťovíček – Hlava. Trenér: Vladimír Růžička.

Rozhodčí: Robert Čech, Roman Mrkva – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan

Diváci: 5 054 (97 % celkové kapacity)