Warriors Brno – Olomouc 1:0 (kon.) | Vsetín – Přerov 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Kobra 1:2 (kon.)
HC Plzeň – Sparta 5:6 (kon.) | Havířov – Žďár n/S 1:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
5:6 (2:2, 0:4, 3:0)
HC Sparta Praha
Pondělí 02.01.2017, 17:00 • Home Monitoring Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Je dobojováno!

Parádní hokejové představení dvou nejlepších celků skupiny A je za námi. Oběma po nerozhodné úvodní části patřila jedna třetina, hosté však nakonec byli o jedinou trefu šťastnější.

Já se s vámi loučím a přeji úspěšný týden! (19:16:29)

59:56
    Puk ještě poskakuje hostujícím brankovištěm...

59:47
    Martin Lang (PLZ) vyloučen za sekání a Erik Čermák (SPA) za hrubost.

59:41
    Prymula trefuje tyč domácí svatyně!

59:14
    Domácí hrají bez brankáře!

58:52
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Novák – 2 min., faul kolenem).

58:41
    Hosté se radují z branky, ale hlavní sudí ukazuje, že to bylo břevno. Za protesty si desítku vysloužil Barinka (SPA).

58:21
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Přikryl našel zpoza branky u tyče stojícího RADKA MUŽÍKA a tohle už začíná být hodně zajímavé! Asistence: Filip Přikryl.

56:32
    Přikryl našel od pravé tyče na brankovišti RADKA MUŽÍKA, který ještě posledním minutám dává náboj. Asistence: Filip Přikryl.

Oddechový čas pro domácí. Ti mají 68 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři!

55:52
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Truhlář – 2 min., sekání).

55:16
    Pšenička se natlačil před Maličkaye z levé strany, ten jeho dlouhou kličku přečetl a vyráží!

55:00
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Barinka – 2 min., držení hole).

54:38
    Mezi kruhy se zjevil JAN SLANINA, který rychlou ranou po ledě koriguje výsledek. Sebastián Malát.

52:43
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pšenička – 2 min., podražení).

52:29
    Sparta kontroluje hru a nikam s netlačí.

51:51
    Další hráč Sparty zůstává ležet ve středním pásmu, je jím Matouš Najman. I on se ale zvedá a odchází ze pomoci lékaře na střídačku.

51:44
    Icing indiánů.

51:16
    Povedlo se to až Plzni, ale hosté jí nepustili ke střele.

50:34
    Ani jednomu z celků se nedaří usadit se v pásmu.

49:26
    Barinka dnes již zaznamenal čtyři branky a další nyní zabránil, když skvělým obranným zákrokem znemožnil příhru v situaci dva na jednoho.

48:49
    Slavíček zůstal ležet na ledě po nevinně vypadajícím střetu ve středním pásmu, po odpískání se ale pomalu zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.

48:18
    Ofsajd Plzně.

48:03
    Kováříkova rána z pravého kruhu ke Švehlákovi neprošla.

47:37
    Novákův pokus od modré sražen do ochranné sítě.

47:06
    Plzeň je kompletní.

46:31
    Hosté ztrácejí pásmo.

46:12
    Čermák pálí od modré tvrdě, ale nepřesně.

45:16
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

45:06
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Mužík – 2 min., sekání).

44:59
    Výhoda pro hosty...

44:36
    Kotouč se nyní prapodivně motal kolem Švehlákovy branky, ten černý nesmysl raději podržel.

44:08
    Kováříkův pokus od modré zablokován.

43:08
    Hraje se nahoru-dolů, ani jeden z týmů se nemůže dostat ke střele.

42:12
    Icing Sparty.

41:47
    Puk mimo mantinely, vhazovat se bude tam, kde se hra již dobrou minutu odehrávala – ve střením pásmu.

40:54
    Lang nyní ve středním pásmu dokázal, že kromě dávání gólů umí hrát i do těla.

40:26
    Icing Plzně.

40:01

Druhá třetina je minulostí s patřila jasně hostům. Domácí také měli řadu šancí, ale rozdíl je mezi oběma týmy v efektivitě.

Poslední dvacetiminutovka začíná přibližně v 18:36.

40:00

39:50
    Puk je ve středním pásmu, již se nic nestane...

39:24
    Sparta právě vstřelila branku!
    ERIK ČERMÁK to ještě nakonec stihl před sirénou, touš navíc efektně zazvonil o tyč. Asistence: Marek Bláha, Marcel Barinka.

37:59
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Malát – 2 min., držení hole).

37:31
    Pokus Čermáka zablokován.

36:44
    Sparta je na koni a kontroluje hru, domácí se nedaří přejít útočnou modrou.

35:53
    Icing hostí.

35:28
    Šubert to zkusil přes obránce, prostor ohraničený třemi tyčemi netrefil.

34:54
    Burešova pobídka na teč od modré pouze označkovala zadní mantinel.

34:18
    Sparta opět nastěhována před brankou domácích.

Po pátém gólu Plzeň střídá gómany!

Lukáše Pilce nahrazuje Jakub Maličkay!

33:13
    Akce ale pokračovala a ranou zblízka se dnes již počtvrté prosadil MARCEL BARINKA. Bez asistence.

33:01
    Prymula pálí z mezikruží, Pilc sráží do rohu.

32:35
    V situaci dva na jednoho mířila přihrávka metr za Staňka.

31:37
    Princl se dostal za hostující obranu, ale byl příliš z úhlu. Tak zkusil branku objet a přirát zpoza ní na brankoviště, to Pražané přečetli.

30:59
    Opět posnutá branka za Pilcem, tuto část již snad po páté.

30:22
    Barinka byl sám před Pilcem, ale ještě hledal spoluhráče, přihrávku domácí zablokovali.

29:34
    Pšenička neprošel jeden na jednoho.

28:37
    Nedáš-dostaneš. Hosté předvedli rychlý kontr, který zakončil zkompletováním hattricku MARCEL BARINKA. Asistence: Patrik Prymula, Erik Čermák.

28:15
    Lang se natlačil před Švehláka, ten touš vyrazil pouze k Přikrylovi, který zblízka přestřelil!

27:57

27:11
    Hru na horu-dolů rozčísli domácí situací dva na jednoho, přihrávka vzduchem ale trefena nebyla.

26:06
    Sparta se hned vrhla do útoku a svírá domácí před jejich gólmanem.

V Plzni se stále nehraje, upravuje se branka za Pilcem.

24:59
    PATRIK PRYMULA to udělal náramně! Vzal puk, nabral rychlost, vlétl do pásma, natlačil se kolem obránce před Pilce a zavěsil pod břevno. Asistence: Marek Bláha.

24:20
    Hosté skončili v bráně místo puku, buly před Pilcem.

23:39
    Najman se neproháčkoval jeden na jednoho.

22:59
    Domácí přihrávka zpoza brány před ní zablokována.

21:50
    Hosté vyslali další dvě rány, obě ale nepřesné.

21:22
    Pilc zastavuje hostující nahození, buly.

20:25
    Domácí šanci v přečíslení 3 na 2 zastavuje ofsajd.

20:01

Úvodních dvacet minut hry je za námi a na západě Čech sledujeme velkou bitvu o každý metr ledu. Z těchto bojů zatím ani jeden ze soupeřů nevychází lépe a to je i nejlepší možná pozvánka do dalších třetin.

Druhá část začíná přibližně v 17:46.

20:00

19:50
    Rána Najmana od modré zablokována.

19:26
    Hosté mají u své branky touš na hokejkách.

19:02
    Mužík se dostal k dorážce mezi kruhy, ale těsně míjí.

18:49
    Střela Najmana z levé strany zablokována.

18:01
    Běží nám poslední dvě minuty první části.

17:32
    Pražané hrají v plném počtu.

17:01
    Sparta vyhazuje přes všechny čáry.

16:21
    Plzeň je usazená v pásmu, ale hosté jí nepouštějí ke střele.

15:36
    Hosté se ihned osvobozují.

15:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Bureš – 2 min., sekání).

14:23
    Velká bitva o útočné modré. Hra se tak odehrává převážně v pásmu středním.

13:31
    Ofsajd a v něm Plzeň.

13:09
    Příhra Přikryla zpoza branky před ní neprošla.

12:11
    Malát vypálil z levého kruhu, Švehlák zasahuje lapačkou.

11:22
    Buly ve střením pásmu, touš se dostal mimo mantinely.

10:56
    Pražané se nyní usadili v pásmu, ale ke střele to nevedlo.

08:00
    MARTIN LANG i podruhé v oslabení ujel všem na ledě a tentokráte vyjetému Švehlákovi nasadil kličku a zakončil do prázdné. Asistence: Filip Přikryl.

07:35
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Kremláček – 2 min., podražení).

07:02
    MARCEL BARINKA se natlačil před Pilce z levé strany a bekhendem zamířil přesně do vzdálenějšího růžku. Asistence: Erik Čermák, Jakub Kumpošt.

06:53

06:47
    Lang se v oslabení trhl hostující obraně, svižná střela skončila v lapačce Švehláka.

06:17
    Západočeši se osvobozují.

05:56
    Barinka to zkusil z levého kruhu, Pilc povolal do zbraně lapačku.

05:38
    Pražané jsou v tlaku, ale domácí zatím všechny rány zblokovali.

04:53
    Vyloučení v týmu HC Plzeň 1929 (Princl – 2 min., hákování).

04:38
    Hosté mají výhodu.

03:48
    Jenže modrobílí chybovali při rozehrávce, Čermák posunul černý nesmysl na MARCELA BARINKU a začínáme tak opět od nuly, tedy jedné. Asistence: Patrik Prymula.

03:35
    Sparta pouze nahazuje a odchází střídat.

02:59
    Indiáni jsou při chuti a nadále operují v útočném pásmu.

02:32
    Z nepřehledné situace se ujímají domácí vedení, Švehlák je se spoluhráči ještě teď dezorientovaný. Autorem branky byl označen MARTIN LANG. Asistence: Jakub Hamšík, Radek Mužík.

01:59
    Obedal hledal mezi kruhy Rubeše, ten byl obsazený.

01:21
    První střelu utkání vyslal Staněk, hostující gólman ale neměl potíže.

00:33
    Oba celky se zatím nedokázaly usadit v pásmu soupeře.

00:01

Rozhodčí dnes poprvé foukl do píšťalky a ukončil rozcvičování obou celků.

Pohodlně se usaďte, za chvilku začínáme...

HC Plzeň 1929: Pilc (Maličkay) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Přikryl, Princl, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík.

HC Sparta Praha: Švehlák (Černý) – Bureš, Truhlář, Bláha, Vandirek, J. Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, Čermák, Barinka, Šubert, Rubeš, Obadal, Vitouch, M. Najman.

Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Vondráček.

Hezký den u sledování ELIOD extraligy mladšího dorostu!

Společně se budeme věnovat šlágru kola, ve kterém první Sparta zavítá na půdu druhých indiánů.

Ve skupině A nadstavby je mezi oběma soupeři šestibodový rozdíl, hosté mají navíc dva duely k dobru. I bilance obou soupeřů je úctyhodná, Pražané ještě letos neprohráli a ve dvaadvaceti duelech ztratili pouze dva body za výhry v nastavení. Modrobílí zápasů odehráli čtyřiadvacet, třikrát prohráli, jednou navíc v prodloužení a dvakrát zvítězili za dva bodíky. Jediné tři porážky jsou právě od Sparty, která zvítězila před svými fanoušky 6:1 a 4:1, v Plzni pak 8:1.

Papírové předpoklady jsou tak dány, my se nyní pojďme společně podívat, jak bude utkání vypadat mezi mantinely.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Honzík

Branky a nahrávky: 3. Lang (Hamšík, Mužík), 8. Lang (Přikryl), 55. Slanina (Princl, Malát), 57. Mužík (Přikryl), 59. Mužík (Přikryl) – 4. Barinka (Prymula), 8. Barinka (Čermák, Kumpošt), 25. Prymula (Bláha), 29. Barinka (Prymula, Čermák), 34. Barinka, 40. Čermák (Bláha, Barinka)

HC Plzeň 1929: Pilc (od 34. Maličkay) – Novák, Hamšík, Pánek, Váchal, Rybáček, Staněk, Kremláček, Kovářík – Slanina, Přikryl, Princl, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, Mužík.

Rozhodčí: Sýkora – Jílek, Vondráček