Novokuzněck – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Omsk – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:4 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:6 (kon.)
Metallurg Novokuzněck
0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Dynamo Moskva
Sobota 07.01.2017, 11:00 • Metallurgs Sports Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Novokuzněck a Dinamo Moskva

Dinamo Moskva z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Porazilo Nižnij Novgorod 2:1 v prodloužení, Omsk 3:2 a Novosibirsk 5:2. Tým nestačil na Soči 3:5 a CSKA Moskvu 3:5.

Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden. Nestačil na Helsinky 3:4, Dinamo Riga 0:6, Novosibirsk 0:1, Podolsk 3:4 a Jaroslavl 1:2.

Z posledních třech zápasů vždy vyhrálo Dinamo Moskva a vždy padlo pět a více branek.

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Podjapolskij) – Davidov, Fatkullin, Ljamkin, Kalašnikov, Vasilčenko, Michajlov, Kuklev, Titov – Skorochodov, Vicharev, K. Semjonov – Taratuchin, Komaristyj, Lebeděv – Jazkov, Ionin, A. Michejev – Poliščuk, Solovjov, Zemčenko.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Zalivin) – I. Nikulin, Rylov, M. Robinson, Kutějkin, D. Višněvskij, Hietanen, J. Zajcev – Karsums, Kašpar, A. Těreščenko – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – Dugin, Igumnov, Brjukvin – Karpov.

Rozhodčí: Rogachjov, Jeřábek – Viljugin, Misjur.
    V Novokuzněcku je pořádná zima, - 21 stupňů. Tento záběr je pořízen několik málo metrů od zimního stadionu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:48
    Martinš Karsums se probojoval do zakončení, z levé strany vystřelil a brankář domácích kryje jeho pokus.

01:42
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., sekání).

02:10
    Hostující celek se v přesilové hře dostal do útočného pásma, snaží se něco vymyslet. Rafael Chakimov je pozorný.

02:30
    Dmitrij Višněvskij mířil na branku domácích od modré čáry, ale jeho pokus zastavil gólman. Hra je tak přerušena.

03:10
    Znovu se stejný hráč dostal do zakončení, ani tentokrát neprostřelil brankáře Novokuzněcku.

03:42

04:01
    Alexej Těreščenko vedl útočnou akci Moskvy, ale nedokázal se probojovat do útočného pásma, píská se postavení mimo hru.

04:35
    Fjodor Poliščuk se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus byl snadnou prací pro brankáře Dinama. Buly v útočném pásmu domácích.

05:15
    Arťom Fjodorov to zkoušel od modré čáry, jeho pokus byl možná ještě tečovaný. Gólman Rafael Chakimov kryje jeho ránu.

05:50
    Igor Skorochodov vedl velmi rychlou akci domácích, kotouč ale po jeho střele končí mimo branku. Pohledná akce zakončená nepřesností.

06:35
    Hra je přerušena, uvidíme komerční přestávku.

Arťom Michejev výborně zblokoval střelecký pokus českého Lukáše Kašpara. Dobrý obranný blok domácího hráče.

07:59
    Andrej Taratuchin po dlouhé době se propracoval do zakončení, ale jeho projektil míří mimo branku. Vhazovat se bude v útočném pásmu.

09:10
    Mnoho hokejové krásy k vidění není. Hraje se zejména ve střední polovině hrací plochy. Timur Fatkullin to vzal na sebe, Alexandr Jerjomenko dokázal puk vyrazit nad branku.

09:24
    Denis Vicharev autorem další rány na branku. Bekhendovou stranou hole nedokázal zakončit přesně.

10:15
    Alexandr Titov vedl útočnou akci domácích, ale jeho pokus výborně zablokoval hostující Ansel Galimov. Gólman zasahovat nemusel.

10:50
    Jevgenij Solovjov se probojoval do zakončení, ale jeho pokus byl zblokovaný.

11:14
    Mat Robinson zpoza branky hledal spoluhráče. Ansel Galimov čekal na přihrávku, ale v rozhodující chvíli byl pas zblokovaný.

11:41
    Dmitrij Višněvskij pálil od modré čáry, jeho pokus našel ve své výstroji brankář Rafael Chakimov.

12:10
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

12:30
    Igor Skorochodov se zkoušel prosadit přízemní střelou, ale jeho pokus byl nepovedený.

13:55
    Timur Fatkullin se u mantinelu střetl s protihráče, a tak mu zamezil v možnost vypracovat si šanci.

14:25
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexej Vasilčenko – 2 min., hákování).

14:35
    Mat Robinson v útočném pásmu vymyslel střílenou přihrávku před branku, gólman si dokázal poradit. Hra je přerušena.

14:50
    Alexandr Jerjomenko musel zasahovat, domácí hokejisté se při vlastním oslabení probojovali do střelecké pozice, ale neuspěli. Ušetřili cenné vteřinky.

15:20
    Mat Robinson si vypracoval další střeleckou pozici, domácí brankář znovu kryje.

16:25

16:47
    Denis Kokarev zakončil bleskovou akci svého celku nepřesnou střelou. Puk se následně dostává do středního pásma.

17:19
    Nikita Ljamkin dokázal velmi dobře přečíst hru, zblokoval střelecký pokus Lukáše Kašpara. Český hráč hraje dnes dobře, ale chybí mu klid při zakončení.

17:50
    Domácí hokejisté hrají nyní velmi dobře, snaží se vstřelit úvodní branku zápasu, ale nedaří se jim střelba.

Konstantin Gorovikov se probojoval po pěkné akci do zakončení, ale minul branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:31
    Kirill Semjonov z levé strany vypálil, jeho pokus byl zablokovaný mimo hrací plochu. Buly před brankou Moskvy.

19:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry.

19:45
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, Timur Fatkullin zastavil střelecký pokus soupeře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Střelecky byli v první třetině aktivnější hosté, v tomto ohledu vedli 13:8, ani jedna z jednadvaceti střel neskončila za brankovou čárou. Brankáři drží své týmy. Do kabin odchází hokejisté za stavu 0:0.

20:01

20:41
    Zatím bezbrankový zápas pokračuje druhou třetinou, k vidění nejsou žádné výraznější šance.

21:18
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

21:35
    Stanislav Kalašnikov vystřelil od modré čáry, jeho pokus kryje hostující brankář.

22:01
    Následně musel znovu zasahovat Alexandr Jerjomenko. Andrej Taratuchin se probojoval do slibné pozice pro zakončení.

Nikita Jazkov měl na holi první gól zápasu, jeho střela z bezprostřední blízkosti míří mimo prostor vyznačený třemi tyčemi.

22:50
    Dmitrij Višněvskij nahazoval od modré čáry. Jeho úmysl možná nebyl nejhorší, ale provedení bylo velmi špatné.

23:15
    Jevgenij Solovjov z praví strany nedokázal zakončit přesněji, gólman Moskvy zasahovat nemusel.

23:47
    Vladimir Brjukvin mířil od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný mimo.

23:59
    Alexandr Jerjomenko kryje další střelecký pokus domácích hokejistů. Novokuzněck je v úvodu druhé třetiny podstatně aktivnější.

24:30
    Kašparovo nahození před branku bylo zastavené domácími obránci, kteří velmi rychle otáčejí směr hry.

25:25
    Juuso Hietanen z pravé strany útočného pásma mířil na branku. Maskovaný muž byl pozorný a snadno si dokázal poradit.

25:50
    Eduard Michajlov to zkoušel od modré čáry, jeho tvrdou střelu hostující brankář neudržel, ale i tak Alexandr Jerjomenko neinkasoval.

26:46
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. Diváci stále čekají na první branku zápasu.

26:55
    Komerční přestávka.

27:21
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Andrej Kutějkin – 2 min., hákování).

28:10
    Juuso Hietanen se prezentoval střelou od modré čáry, ale jeho pokus zastavil brankář domácích.

28:15
    Kirill Semjonov zakončoval další přesilovkovou akci, ani tentokrát však nevidíme přesné zakončení.

28:50
    Velmi dobře se hokejisté Dinama Moskva brání.

29:21

29:50
    Arťom Fjodorov z hostujícího celku minul branku domácích. Jednalo se o velmi nepřesnou střelu.

30:25
    Ilja Nikulin vyzkoušel pozornost brankáře ránou od modré čáry, v polovině zápasu stále platí bezbrankový stav.

31:15
    Denis Kokarev z levé strany neuspěl, jeho ránu zablokoval spoluhráč Mat Robinson.

31:45
    Sledujeme klidný hokej, ani jeden celek se nikam nežene, diváci sledují plno osobních soubojů.

32:30

33:08
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Stanislav Kalašnikov – 2 min., podražení).

33:41
    Přesilovou hru hrají hostující hokejisté aktivně, na přihrávku čekal Alexej Cvetkov, ale nedostal ji.

33:59
    Skoro polovina přesilové hry je pryč. Moskva hraje dobře, ale má problémy se zakončením.

34:25
    Ilja Nikulin to zkoušel od modré čáry, ale ani jeho pokus nebyl přesný.

36:08

36:50
    Aktivně hrají hostující hokejisté, snaží se vstřelit vedoucí branku zápasu. Zatím marně.

37:00
    Ignat Zemčenko zakončoval rychlou akci svého celku, ale brankář Alexandr Jerjomenko dokázal puk vyrazit.

37:15
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek vyloženě nedominuje dění na hrací ploše.

37:40
    Andrej Taratuchin dostal puk do útočného pásma, následně musel zasahovat brankáře soupeře.

38:00
    probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým si nevytváří vyložené střelecké pozice.

39:00
    Sledujeme poslední minutu hry ve druhé třetině.

39:15
    V poklidném tempu se dostáváme do závěru druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Střelecky jsou po dvou třetinách aktivnější hosté, vedou 25:16. Oba brankáři drží čisté konta, stav zápasu je tak bezbrankový.

40:01

40:45
    Hostující brankář rozehrává od své branky, pomohl tak spoluhráčům založit útočnou akci.

41:15
    Alexej Cvetkov vybojoval puk za brankou, probojoval se do zakončení, ale minul prostor vymezený třemi tyčemi.

41:32
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

41:50
    Moskva se dostala do útočného pásma, snaží se vstřelit úvodní branku zápasu.

42:20
    Velmi dobře se bráni domácí celek, nedává soupeři prostor pro zakončení.

43:00
    Hra je přerušena, brankář Rafael Chakimov podržel své spoluhráče výborným zákrokem.

43:26
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    V přesilové hře se dostávají hosté do vedení. Výborně rozehrál akci Lukáš Kašpar, následně zakončoval JUUSO HIETANEN. Asistence: Lukáš Kašpar.
    43:26 Juuso HIETANEN - 0:1

44:19
    Vyloučení v týmu Dinamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., hákování).

44:20
    Hostující celek posílá puk přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.

45:25
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

46:19

46:19
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ignat Zemčenko – 2 min., podražení).

46:50
    Přesilovou hru hrají hostující hokejisté, kteří se snaží přidat druhou branku.

47:20
    Mnoho vyložených šancí není k vidění.

47:30
    Novokuzněck se velmi dobře brání, hosté se nemohou stabilněji prosadit.

48:19

48:50
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není.

49:22
    Hostující hokejisté se dostávají do dvoubrankového vedení. Z ničeho nic se prosazují. Po výborné přihrávce spoluhráče pálí přesně ANSEL GALIMOV. Asistence: Arťom Fjodorov.
    49:22 Ansel GALIMOV - 0:2
    V

Dnešní utkání sleduje 2317 diváků.

50:15
    Hostující hokejisté navyšují své vedení, po pěkné přihrávce od spoluhráče se prosazuje střelou do dolní části branky MARTINŠ KARSUMS. Asistence: Lukáš Kašpar.
    50:15 Martinš KARSUMS - 0:3

50:15
    Střídání v brance týmu Metallurg Novokuzněck: ze hřiště odchází Rafael Chakimov, přichází Vladislav Podjapolskij.

50:50
    Moskva vede o tři branky a míří za výhrou v tomto zápase. Dostáváme se do posledních deseti minut utkání.

51:25
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nikam nežene. V poklidném tempu se dohrává.

52:00
    Novokuzněck prohrává o tři branky a nemůže se stabilněji prosadit do útočného pásma.

52:21
    Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině domácích.

54:10
    Mnoho času už domácí hokejisté nemají, prohrávají o tři branky a nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma.

54:39
    Jevgenij Solovjov se probojoval do zakončení, jeho střelecký pokus končí mimo branku.

55:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, ani jeden celk se nikam nežene. Optickou převahu však mají hráči Dinama.

55:28
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Fjodor Poliščuk – 2 min., hákování).

56:00
    Hraje se ve středním pásmu, následně se do útočné třetiny dostali hráči Dinama.

57:12
    V přesilové hře hrají hosté velmi dobře, drží se v útočném pásmu, ale nemohou se probojovat do zakončení.

57:28

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i v zápase.

58:34
    Vladislav Podjapolskij musel zasahovat proti střele soupeře.

59:00
    Poslední minuta hry, o tom, kdo vyhraje, je rozhodnuto.

59:20
    Už se nic nestane.

Alexandr Jerjomenko udržel v dnešním zápase čisté konto, když lapil 24 střel soupeře

Alexandr Jerjomenko je jedničkou Dynama Moskva! A má moc pěknou výstroj ???? #CCMHockey #MadeOfHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Diváci si na první gól museli počkat až do třetí třetiny. V poslední části hry se dokázali prosadit hned třikrát hosté. Juuso Hietanen, Ansel Galimov a Martinš Karsums poslali Moskvu do vedení o tři góly. Domácí hokejisté recept na brankáře soupeře nenašli, a tak prohráli tento duel 0:3. Alexandr Jerjomenko udržel čisté konto.

Československá stopa v zápase
    Lukáš Kašpar (DMS) 0+2, 2 střely, čas na ledě 12:33 (13:21:33)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 44. Hietanen (Kašpar), 50. A. Galimov (Fjodorov), 51. Karsums (Kašpar)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (51. Podjapolskij) – Davidov, Fatkullin, Ljamkin, Kalašnikov, Vasilčenko, Michajlov, Kuklev, Titov – Skorochodov, Vicharev, K. Semjonov – Taratuchin, Komaristyj, Lebeděv – Jazkov, Ionin, A. Michejev – Poliščuk, Solovjov, Zemčenko.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Zalivin) – I. Nikulin, Rylov, M. Robinson, Kutějkin, D. Višněvskij, Hietanen, J. Zajcev – Karsums, Kašpar, A. Těreščenko – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – Dugin, Igumnov, Brjukvin – Karpov.

Rozhodčí: Rogachjov, Jeřábek – Viljugin, Misjur