Novokuzněck – Dynamo Moskva 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Omsk – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Toljatti – Ufa 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Jokerit – Čerepovec 1:4 (kon.)
Kazaň – Magnitogorsk 0:2 (kon.) | Nižněkamsk – Čeljabinsk 1:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:6 (kon.)
Avangard Omsk
3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 07.01.2017, 12:00 • Omsk Arena • KHL
    Dominik Furch dovedl svůj tým povedeným výkonem k vítězství

Takhle vidíme Dominika Furcha nejradši ???????? #MadeOfHockey #CCMHockey #CCMGoalie (Repost @ccmhockeyrussia)

Video zveřejněné uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek dne! (14:31:07)

Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) – 60 minut, 29 střel, 2 góly, 93,1%
    Vladimír Sobotka (OMS) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:40
    Jakub Nakládal (JAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:01

Střely na branku: 23 – 29

Je dobojováno! Avangard Omsk vítězí nad Lokomotivem Jaroslavl 3:2! Domácí vlétli do utkání aktivně a už deváté minutě otevřel skóre Nikolaj Lemťugov . Jaroslavl ale vyrovnala v přesilovce zásluhou Gavrikova! Hosté se dokonce ujali vedení, když chybu v rozehrávce Omsku potrestal Denis Mosaljov ! Vedení však hostům vydrželo jen 14 vteřin, protože okamžitě vyrovnal Nikolaj Lemťugov ! Rozhodující moment utkání přišel ve 25. minutě, kdy se prosadil Ilja Michejev . Od té doby už si Omsk svůj náskok s přehledem pohlídal a nenechal Jaroslavl vyrovnat.

59:35
    Domácí drží kotouč daleko od Furchovy branky. Omsk stále operuje v útočném pásmu. Avangard podle všeho dnešní duel vyhraje.

59:02
    Vladimír Sobotka se snažil procpat puk před branku hostujícího ceku. Jeho pobídku těsně nad ledem zastavil obětavý obránce.

58:10
    Omsk navíc dohraje zbytek utkání v početní převaze. Pavel Koledov dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:30
    Dnešní utkání sleduje 9120 diváků!

57:05
    Další jednoduché vyhození do středního pásma. Jaroslavl má poslední tři minuty na vstřelení vyrovnávací branky.

56:20
    Domácí fanoušci nyní ženou Avangard vpřed skandováním hlasitých chorálů. Hokejistům Omsku se v takové atmosféře musí hrát skvěle.

55:40
    Domácí se nikam neženou a spoléhají se na pečlivou hru v zadních řadách. Omsk jednoduše vyhazuje kotouče ven z obranného pásma.

55:10
    Mosaljov spěchal do útočného pásma po pravém křídle. Jeden ze spoluhráčů mu však přejel za modrou čáru moc brzo. Ofsajd.

54:35

54:15
    Další důležitý zákrok českého brankáře! Staffan Kronwall vypálil do Furchova protipohybu, ale domácí gólman stačil vykopnout beton!

53:40
    Maxime Talbot to zkoušel individuálním způsobem. Hostující útočník ale narazil na dobře postaveného obránce a Omsk se osvobozuje.

53:12
    Dominik Furch měl sice zakrytý výhled, ale naštěstí pro něj se střela od modré čáry odrazila od bruslí jednoho z obránců.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 9. Lemťugov, 20. Lemťugov (Martynov, J. Medveděv), 25. I. Michejev (Zubov, Pestuško) – 14. Gavrikov (Averin, Loktionov), 19. Mosaljov

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Gustafsson, Meňšikov, Nikitin, Grigorjev, Lisov, Orlov (A) – Pěrežogin, Sobotka, Lemťugov – Pestuško (A), Zubov, I. Michejev – Booth, Juňkov, Lauta – Machanovskij, Kučerjavenko, Fiščenko.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Gavrikov, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Koledov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Iljenko, Kraskovskij, Mosaljov – E. Galimov, Kartajev, Kadějkin – Lugin, Loktionov, Averin – Kajumov.

Rozhodčí: Gebei, Fraňo – Ponamarenko, Šalagin