Kadaň – Litoměřice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Most 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 4:1 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:3 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (3:1 po s.n.)
po s.n. (3:1)
HC Dukla Jihlava
4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 07.01.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 39. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava porazila poprvé v sezoně přerovské Zubry, a to 4:3 po nájezdech (3:1), se s Vámi loučí a pěkný zbytek soboty přeje Tomáš Lysý. (22:22:19)

Zajímavý zápas, ve kterém byl Přerov blízko třem bodům, když třikrát vedl (naposled ještě zkraje třetí třetiny), skončil vítězstvím Dukly. Ta totiž 55 vteřin před koncem srovnala na 3:3 a na nájezdy uspěla poměrem 3:1, když všichni její tři exekutoři dali branku – tu rozhodující si připsal David Březina.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Rozhodující gól si připsal DAVID BŘEZINA, který ve druhé sérii dával na 2:0 a poté už hostující Kovařík i domácí Jergl proměnili.

3. série
    3:1
    Aleš Jergl rozhodl, protože dokázal dát kotouč mezi betony Štůraly. Rozhodnuto jest – 4:3 na nájezdy (3:1).

2. série
    2:1
    Lubomír Kovařík mířil nad vyrážečku Svobody na pravou tyčku, od ní se puk otřel a zapadl do branky – 2:1.

2. série
    2:0
    David Březina dokonale Štůralu a pak mu puk poslal pod pravým betonem k pravé tyči – 2:0.

1. série
    1:0
    Milan Procházka si také navezl puk na blafák do bekhendu, který ale mezi tři tyče nedostal – 1:0.

1. série
    1:0
    Blafák do bekhendu – to je doména Tomáše Čachotského – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení žádné vážnější šance nepřineslo, na řadu tak přijdou samostatné nájezdy. Ovládnou je domácí hokejisté nebo přerovští Zubři?

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:47
    Jakub Grof dostává dvě minuty za krosček, oproti tomu Adam Zeman půjde ven na stejnou dobu za vysokou hůl a oba dva tak určitě nepojedou nájezdy.

Na vyloučení: 6-8.
    Vyšší tresty: 1-2.

64:47
    Čachotský se snažil dojíždět střelu Říhy, po které sáhl Štůrala a vzápětí si hráči hostí vzali domácího hráče do parády.

63:12
    Hosté hrají v plném počtu. Chmelíř to hned zkusil přihrávkou na Popelku vracejícího se z trestné lavice, ale pas nebyl přesný a je to zakázané uvolnění.

62:53
    Štůrala drží kotouč ve výstroji, přerušuje hru a do konce jihlavské přesilovky chybí dvacet vteřin.

62:32
    Prudká střílená přihrávka Čachotského prolétla brankovištěm, aniž by se jí dotkl některý z hráčů Dukly či Přerova.

62:12
    Čachotský má po buly kotouč na pravém kruhu a rozmýšlí se, jak s útokem.

61:50
    Hosté jsou ve čtyřech, po přerušení hry začíná přesilovka Dukly čtyři na tři, která bude trvat přes minutu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 15. Březina (F. Seman, Stoklasa), 40. Diviš (Zeman), 60. Zeman (Čachotský, Kajínek), rozh. náj. Březina – 13. Goiš (Sikora), 17. Milan Procházka (T. Sýkora, Dostálek), 48. Ferenc (Sikora)