Skoky HS130, Lahti Vítěz: J. Riiber (NOR) (kon.) | Běh 10 km, Lahti Vítěz: E. Frenzel (GER) (kon.)
SP - běh 10 km, Lahti

Vítěz: E. Frenzel (GER)

Sobota 07.01.2017, 13:00 • Lahti (Finsko) • Severská kombinace

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (13:41:29)

29. Miroslav Dvořák (CZE) +3:06,0

Miroslav Dvořák nakonec zvládl bodovat, dostal se na 29. místo, ale ani skokanská, ani běžecká část nevyšla zcela dle představ českého kombiňáka a v nedělním závodě si bude chtít dozajista vylepšit náladu. Tomáš Portyk do běžecké části nenastoupil.

Zvítězil Němec Eric Frenzel, který si na své konto připsal čtvrté vítězství v letošní sezoně a v hodnocení Světového poháru se posune před svého krajana Johannese Rydzeka, který obsadil třetí příčku.

Velký úspěch zaznamenal Fin Eero Hirvonen, který v domácím prostředí vybojoval skvělou druhou příčku a po čtvrtém místu z Ruky se konečně prosadil na stupně vítězů. Mladičký dvacetiletý talent se navíc na stupně vítězů dostal poprvé v kariéře.

Zajímavý závod sdruženářů máme za sebou, a nejlepší po skokanské části – Jarl Magnus Riiber – nakonec nedokázal ze svého obřího náskoku vytěžit ani účast na stupních vítězů. Ve svém druhém letošním závodě ve Světovém poháru však vylepšil desáté místo z finské Ruky a skončil na šesté příčce.

Cíl
    Nebyl to úplně nejvydařenější závod pro Míru Dvořáka, ale nakonec dokázal urvat alespoň dva bodíky do hodnocení Světového poháru, když dojel na 29. místě. V cílovém sprintu dokázal těsně porazit i Slovince Jelenka.

Čekáme na dojezd Miroslava Dvořáka, který bojuje o bodované umístění.

Cíl
    Čtvrtý končí Denifl, pátý Costa, šestý právě Riiber a s odstupem necelé půl minuty dojíždí do cíle skupina vedená Němcem Riesslem.

Cíl
    Na parádním třetím místě dorazil do cíle Johannes Rydzek, který na startu běžecké části figuroval na dvanáctém místě se ztrátou dvou minut a 34 sekund na vedoucího Riibera, kterému nakonec nadělil bezmála 25 sekund.

Cíl
    Eric Frenzel vítězí v sobotním závodu ve finském Lahti! Za velké radosti domácích fanoušků se na druhém místě v cílové rovince objevil Eero Hirvonen, který vybojoval stříbrnou příčku!

Frenzel se pomalu řítí do cíle, ukrajuje poslední stovky metrů.

8,6km
    A pro bronzovou příčku si jede Johannes Rydzek, který se utrhnul ze své skupinky, a nechal Costu, Denifla i Riibera o 15 sekund za svými zády.

8,6km
    Frenzel si jede na čele pro vítězství. Nadále ujíždí Hirvonenovi, který naopak bude s největší pravděpodobností druhý.

7,5km
    Miroslav Dvořák boj o body nevzdává, do posledního okruhu se vydává sice stále mimo bodovanou třicítku, ale se ztrátou 7 sekund na třicátého Koksliena.

7,5km
    Bryan Fletcher předvádí opět výborný běžecký výkon a posunul se na čtrnácté místo. Už má na dohled elitní desítku.

7,5km
    Odpadnuvší Riiber projel do posledního okruhu stále na třetím místě, ale náskok má už jen 13 sekund na skupinku Rydzek – Costa – Denifl.

7,5km
    Naopak to vypadá, že Hirvonen až příliš přepálil tempo a Frenzel se mu začíná mírně vzdalovat. Rozdíl činí 8 sekund.

Frenzel prozatím odolává náporu Hirvonena, kterého domácí prostředí vyhecovalo k úžasnému výkonu.