New Jersey – Florida 0:3 (kon.) | Montreal – Washington 1:4 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:0 (kon.)
Los Angeles – Dallas 4:6 (kon.)
Montreal Canadiens
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Washington Capitals
Úterý 10.01.2017, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn, ať už Vás čeká odchod do práce či školy, nebo ještě jdete zalehnout! (04:27:37)

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 1+0, 5 střel, čas na ledě 18:15

1. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
    3. Braden Holtby (WSH) 22 zák., 1 gól, 95,7 %
    Alexe Ovečkina dělí jediný kanadský bod od dosažení magické tisícovky!

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:39 (7:12, 8:16, 8:11)
    Zblokované střely – 18:24
    Vyhraná vhazování – 31:27
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 27:17

Hokejisté Washingtonu Capitals vítězí v Montrealu naprosto zaslouženě 4:1. Hosté byli většinu zápasu lepším týmem, Habs to dnes, jak se říká, vůbec nelepilo.

Ve 48. minutě sice domácím svitla naděje, když vteřinu před konce přesilové hry srovnal Tomáš Plekanec, jenž se přitom ocitl na početní výhodě vůbec poprvé v utkání. Hned o 54 sekund později však vycvičil obranu Montrealu krásnou individuální akci Jevgenij Kuzněcov, a když v 51. minutě zamířil do černého i Brett Connolly, bylo jasné, že dnes Canadiens zřejmě pšenka nepokvete. V čase 56:36 naopak využil přesilovku Alexandr Ovečkin, který tak v historické tabulce střelců NHL dorovnal domácí legendu Maurice Richarda. Caps potvrdili, že se jim v Bell Centre dlouhodobě daří.

59:52
    Puk je v rohu za brankou Montrealu, kde se hosté rozhodli dohrát zápas.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:43
    Zápas se již jen dohrává, domácí už vědí, že je hotovo.

57:25
    O osudu zápasu je rozhodnuto. Ovečkina dělá jediný kanadský bod od dosažení tisícovky!
    56:36 Alexandr OVEČKIN - 1:4

56:36
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEXANDR OVEČKIN střílí svůj 544. gól v NHL a v historické tabulce střelců soutěže vyrovnává legendu domácího Montrealu Mauriceho Richarda! Nicklas Bäckström nahrál Rusovi na jeho oblíbený levý kruh a Ovie se nemýlil – 1:4. Asistence: Nicklas Bäckström a Marcus Johansson.

56:04
    S Montrealem to vypadá zase o něco hůře. Alexandr Radulov zahákoval Jevgenije Kuzněcova a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

55:14
    Tomáš Plekanec připravil jasnou šanci pro Artturiho Lehkonena, který ale nepochopitelně selhal! Z bezprostřední blízkosti totiž zvedl puk až do ochranné sítě!

54:28

53:56

53:26
    Ránu Petryho vyráží Holtby. Ten chytá v poslední době ve velké pohodě.

52:55
    U hostujícího brankoviště operoval Max Pacioretty. Domácí kapitán na Holtbyho nevyzrál.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 48. Plekanec (Byron, Lehkonen) – 12. Bäckström (Ovečkin, Alzner), 49. Kuzněcov (Ovečkin, Williams), 51. Connolly (Kuzněcov), 57. Ovečkin (Bäckström, Ma. Johansson)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber (A), Jemelin, Petry, Beaulieu, Johnston, Barberio – Radulov, Danault, Pacioretty (C) – Andrighetto, Plekanec (A), Lehkonen – Flynn, T. Mitchell, Byron – Ščerbak, McCarron, Farnham.
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Schmidt, Orpik (A) – Connolly, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Winnik – T. Wilson, Beagle, O'Brien.

Rozhodčí: Hebert, St. Laurent – Berg, Barton

Diváci: 21288