Chabarovsk – Minsk 1:0 (kon.) | Vladivostok – Riga 1:3 (kon.) | Kunlun – Jokerit 6:3 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 1:6 (kon.) | Dynamo Moskva – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 2:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Dinamo Riga
Čtvrtek 12.01.2017, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, na shledanou u dalšího online přenosu! (12:56:19)

Československá stopa

Český brankář Jakub Sedláček zůstal celý zápas na lavici náhradníků.

Dinamo Riga vítězí ve Vladivostoku 3:1 a ukončuje sérii tří zápasů bez bodového zisku! Výhru hostů pojistil ve 42. šikovnou tečí Tim Sestito, který se dnes dvakrát zapsal mezi gólové střelce.

59:29
    Sestito se vrací na led. Domácí už s tímhle zápasem nic neudělají.

59:00
    A puk je opět v obranné třetině domácích. Tentokrát dokonce jen těsně minul prázdnou bránu!

58:31
    Další vyhození od hostujícího týmu. Kotouč navíc v rohu kluziště dojel jeden z hráčů Rigy.

58:15
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

57:40
    Admiral vyhrál vhazování a do hry okamžitě naskočil šestý hráč místo odvolaného brankáře Bobkova.

57:29
    Domácí cítí šanci a vyžádali si oddechový čas.

57:29
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Tim Sestito – 2 min., podražení).

57:29
    Wright se ocitl s pukem před bránou a pokusil se o bekhendový blafák, ale nedokázal zvednout kotouč, takže Kalninš zasáhl betonem.

56:51
    Jenže Rize se daří vyvážet kotouč ven z pásma a čas rychle utíká.

55:30
    Jeden z domácích tvrdě vypálil od modré, ale střela jen rozezvučela zadní mantinel. Admiral drží útočné pásmo a snaží se vytvořit si tlak.

54:19
    Wright zkusil vystřelit z úhlu, ale Kalninš si pohlídal prostor u bližší tyče.

53:52
    Hosté dostali kotouč ven z pásma a stihli vystřídat.

53:34
    Dinamo nemohlo vystřídat unavenou formaci a trenér hostujícího celku se rozhodl vyžádat si oddechový čas.

53:34
    Nyní však hosté v nouzi zahráli na zakázané uvolnění, takže se hra vrací před Kalninše.

53:03
    Dinamo hraje chytře a soustředí se na to, aby puk nezůstával dlouho v jeho obranném pásmu.

52:39
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

52:14
    Barbašev se vrací na ledovou plochu.

51:20
    Domácí se již dvakrát osvobodili, ale to nemusí Dinamu příliš vadit. Hosté jsou stále blíže ukončení série tří porážek v řadě.

50:14
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Sergej Barbašev – 2 min., hákování).

49:59
    Nyní se však Dinamo postaralo o rozruch před Bobkovem a Lipsbergs si na sebe dokonce vykoledoval faul.

48:22
    Čas hraje ve prospěch hostů, kteří už se nikam neženou a snaží se pouze narušovat rozehrávku Admiralu.

46:51
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před Kalninšem.

45:35
    Dinamo drží puk v útočném pásmu, což se domácím fanouškům hodně nelíbí. Třetí gól Rigy byl pro Admiral hodně nepříjemnou ranou, těžko říct, zda se ještě domácí dokážou vrátit do zápasu.

44:58
    Gorškov neúspěšně pálil od modré a do útoku se nyní řítí hosté.

43:46
    Krasnoslobodcev nejprve minul branku, o chvíli později už se mezi tři tyče trefil, jenže Kalninš byl na svém místě.
    41:50 Tim SESTITO - 1:3

41:50
    Riga právě vstřelila branku!
    Tohle je pro domácí hodně studená sprcha! Gillies dokázal v útočném pásmu posunout kotouč na Filippa Toluzakova, jehož střelu od modré ještě tečoval TIM SESTITO a Bobkov byl zcela bez šance, protože měl zakrytý výhled. Asistence: Filipp Toluzakov a Colton Gillies.

40:01

Ve druhé třetině nejdříve Riga navýšila své vedení, ale poté si Admiral vytvořil velký tlak, za nějž byl odměněn kontaktní brankou. Třetí třetina tedy slibuje dramatickou podívanou a začne přibližně ve 12:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Jeden z domácích zkoušel těsně před koncem třetiny zakončit bekhendem, ale Kalninš dokázal puk vyrazit.

39:00
    Ohlášena je poslední minuta druhé třetiny. Hosté drží puk v obranném pásmu Admiralu.

37:52
    Pavlovs se vrací do hry.

37:11
    Blum vypálil od modré a polovina arény už se radovala z vyrovnávací branky, ale kotouč se jen odrazil od brankové konstrukce!

36:41
    Jerofejevs s Meijou se při vlastním oslabení dostali do přečíslení, ale bránící hráč dokázal před bránou vystihnout přihrávku na druhého jmenovaného.

35:52
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., podražení).

35:28
    Admiral je v plném počtu.

34:34
    Domácí se dokázali osvobodit dlouhým výhozem.

34:22
    Meija prověřil od modré Bobkovovu pozornost.

33:28
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Viktor Alexandrov – 2 min., napadení).

33:07
    Sabolič se ocitl s pukem v zajímavé pozici, ale zblízka nedokázal Kalninše překonat!

32:39
    Blum se vrací zpátky na led.

32:03
    Admiral se opět osvobozuje.

31:31
    Domácí se dostali s kotoučem do útočného pásma. Přesilová hra se hostům příliš nedaří.

30:39
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jonathon Blum – 2 min., podražení).

30:24
    Rozhodčí signalizuje vyloučení a ponechává hostujícímu Dinamu výhodu.

29:34
    Gorškov zavezl puk do útočného pásma a sám se pokusil zakončit, ale Kalninš jeho střelu vyráží.

28:35
    Hra se teď rychle přesouvá z jedné strany na druhou, oba brankáři musí být neustále ve střehu.
    26:41 Alexandr GORŠKOV - 1:2

26:41
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Admiral si svou aktivitou vysloužil kontaktní branku! Alexandrov před levým kruhem posunul puk zadovkou na ALEXANDRA GORŠKOVA, který povedenou střelou zápěstím ukončuje Kalninšovu neprůstřelnost. Asistence: Viktor Alexandrov a Shaone Morrisonn.

24:36
    Domácí jsou aktivní, do zakončení se teď dostal Sajustov, ale Kalninš stále drží čisté konto.
    22:11 Tim SESTITO - 0:2

22:11
    Lipsbergs vyhrál souboj u mantinelu, posunul kotouč na TIMA SESTITA a rázem z toho bylo přečíslení hostujícího týmu! Bránící hráč čekal zpočátku přihrávku, ale Sestito vzal zodpovědnost na sebe, dostal se blízko k bráně a Bobkova překonává! Asistence: Roberts Lipsbergs.

21:06
    Admiral hraje v plném počtu, takže oba týmy jsou kompletní.

20:59
    Domácí se osvobozují.

20:38
    Dinamo se dostalo do přesilovkové kombinace v útočném pásmu, střela od modré míjí Bobkovovu bránu.

20:01
    Jakub Sedláček zůstal i v tomto zápase na střídačce, přednost dostal Kalninš

Jakub Sedláček z @dinamorigaofficial ???????????????? #CCMGoalie #MadeOfHockey #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Admiral v první třetině přestřílel svého soupeře poměrem 15:4, ale přesto musí být spokojenější hosté, protože díky přesilovkové trefě Toluzakova vedou 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 11:27.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:32
    Redlihs je na ledě, chvíli se bude hrát 4 na 4 a poté začne zkrácená přesilovka Dinama, která bude přerušena přestávkou.

19:06
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Damir Žafjarov – 2 min., hákování).

19:06
    Hloupé vyloučení ze strany Žafjarova předčasně ukončí dvojnásobnou přesilovku Admiralu.

18:57
    Kalninš zatím drží svůj tým a v tuto chvíli přerušuje hru.

18:05
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč do útočného pásma, ale ještě je čekají těžké chvilky.

17:49
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Guntis Galvinš – 2 min., nedovolené bránění).

17:49
    Velký zmatek v brankovišti Dinama končí posunutou brankou. Rozhodčí navíc budou vylučovat dalšího hostujícího hráče!

17:32
    Admiral bude mít k dispozici 29 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

17:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., krosček).

16:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Zile – 2 min., hákování).
    15:50 Filipp TOLUZAKOV - 0:1

15:50
    Hosté využívají přesilovou hru! Gillies posunul puk z úrovně brankové čáry do mezikruží na FILIPPA TOLUZAKOVA, který z první propálil Bobkova. Asistence: Colton Gillies a Krišjanis Redlihs.

14:36
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Anton Volčenkov – 2 min., podražení).

14:36
    Pavlovs střílel z otočky a jeden z jeho spoluhráčů se ještě marně snažil dostat k dorážce. Bobkov přerušuje hru a bude se vylučovat v domácím týmu.

12:59
    Kazakova prověřil zpoza pravého kruhu Kalninše.

12:12
    Přesilová hra prospěla domácímu Admiralu, který začal zápas poněkud zakřiknutě, ale nyní je rozhodně útočnějším mužstvem.

11:00
    Pavlovs se vrací do hry a oba týmy jsou po delší době v plném počtu.

09:51
    Bartulis zkoušel střílet od modré, ale Kalninš byl na svém místě.

09:34
    Hra je hodně neuspořádaná, ani jeden tým nedokáže delší dobu držet útočné pásmo. Uvidíme, co teď předvedou domácí, kterým začíná zkrácená přesilová hra.

09:00
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., držení protihráče).

07:34
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (James Wright – 2 min., podražení).

07:01

05:11
    Dinamo je zatím možná o trochu aktivnější než domácí tým, ale o žádnou výraznou převahu se nejedná. Lotyšskému týmu se daří držet hru častěji v útočném pásmu, jenže si nevypracovává střelecké příležitosti.

03:23
    První střelu Dinama má na svědomí Golovkovs, ale Bobkov bez potíží zasahuje betonem.

02:51
    Hosté drželi hru v obranném pásmu Admiralu, ale do zakončení se nedostali. Vladivostok teď jen odevzdal kotouč do středního pásma, aby mohl vystřídat.

01:32
    Po střele Kazakova musel poprvé zasahovat Kalninš, který přerušuje hru.

00:01

Admiral Vladivostok: Bobkov (Treťjak) – Blum, Bartulis, Zemčjonok, Morrisonn, Gavrilenko, Kurašov, Sigarjov, Volčenkov – Wright, Sabolič, Krasnoslobodcev – Makarenko, Kazakov, Žafjarov – Alexandrov, Gorškov, Sajustov – Barbašev, M. Plotnikov, Alexejev.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Galvinš, Cibulskis, Balinškis, Jerofejevs, K. Redlihs, Leščovs, Zile – Pavlovs, M. Redlihs, Meija – Lipsbergs, Darzinš, Bičevskis – Gillies, Tim Sestito, Toluzakov – Saulietis, Skvorcovs, Golovkovs – Indrašis.

Rozhodčí: Anton Kislov, Alexej Ravodin – Alexandr Otmachov, Alexandr Zacharenkov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vladivostok čeká dramatický boj o postup do play off, momentálně je na sedmé pozici v tabulce Východní konference KHL, ale desátý Novosibirsk na něj ztrácí pouhé dva body. Admiralu se bude hodit každý získaný bod, takže v domácím souboji s posledním týmem Západní konference neočekává nic jiného než vítězství. Hosté z Rigy navíc prohráli své poslední tři zápasy, takže nejsou v dobré formě. Překvapí lotyšský celek v dalekém Vladivostoku, nebo vyhraje domácí favorit?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 27. Gorškov (Alexandrov, Morrisonn) – 16. Toluzakov (Gillies, K. Redlihs), 23. Tim Sestito (Lipsbergs), 42. Tim Sestito (Toluzakov, Gillies)