Chabarovsk – Minsk 1:0 (kon.) | Vladivostok – Riga 1:3 (kon.) | Kunlun – Jokerit 6:3 (kon.)
Ufa – N.Novgorod 1:6 (kon.) | Dynamo M. – Nižněkamsk 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 2:1 (kon.)
konec
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 12.01.2017, 17:30 • Arena 2000 Lokomotiv, Jaroslavl • KHL
Předzápasové kurzy: 2.1 3.8 3.08
Partner:
   
  Zápas je za námi a na jeho konci platí stejný stav, jako platil po prvních dvou třetinách – tedy 2:1 pro domácí. Jaroslavl v poslední periodě už jen držela svůj náskok, Kazaň se do žádných šancí nedostala a tak jsme sledovali poměrně nezáživnou dvacetiminutovku, která byla poznamenána opravdu výtečným výkonem obrany Lokomotivu.

  Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám příjemně prožitý zbytek čtvrtečního večera. (19:47:25)
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, hra se vrací před Garipova, jenž se musí navrátit do branky a Jaroslavl tak zápas už asi dohraje daleko od své klece.
   
  59:19
  Kazaň hraje bez Garipova, ovšem zatím to vůbec k ničemu nevede a hosté se vůbec nemohou dostat do pásma – a čas utíká.
   
  58:09
  I nadále platí, že zápas se vyvíjí ve prospěch domácího celku – ten po obratu stále vede a tlak Barsu nepřichází.
   
  57:12
  Jaroslavl celkem v pohodě drží svůj náskok, Kazani se vůbec nedaří dostat se do nějakého tlaku a tak Murygin v této třetině skoro nemá práci.
   
  56:01
  Tak ani tato početní výhoda hostům vůbec nic nepřinesla a i nadále drží domácí celek poměrně těsné vedení, které, jak to už vypadá, bude hlavně bránit.
   
  54:24
  Po lapsu v rozehrávce hostujícího celku se dostal ke střele Kontiola, snažil se puk uklidit z první k tyči, ale na místě byl Garipov, jenž skvělým zákrokem vykopl puk!
   
  53:46
  Do početní výhody opět půjdou hostující hráči – to díky vyloučení, za které musí pykat Brandon Kozun, který se provinil podražením.
   
  52:39
  Jaroslavl nevyčleňuje moc velký počet hráčů na útočení a podle toho to také vypadá, ovšem ani Bars není o moc úspěšnější – teď alespoň bully vybojoval Gluchov.
   
  51:24
  Domácí se soustředí v této třetině hlavně na obrannou fázi, což je pochopitelné a i kvůli tomu tak sledujeme poměrně nezáživnou podívanou posledních minut.
   
  50:05
  Ani druhá část této přesilovky zatím nestojí za mnoho, sledujeme velice nepovedené představení Jaroslavle, jenž se skoro nedostala před Garipova.
   
  49:08
  Ani Lokomotivu se ale nedaří dostat se v této početní výhodě do nějakého tlaku, Kontiola se do pásma probíjel marně a puk byl odklizen až za branku Murygina.
   
  48:12
  Po chvíli si přesilovku zkusí i domácí výběr – na trestnou lavici míří Svitov, který si jde odpykat trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
   
  47:50
  Tak početní výhoda Barsu je za námi a Kazaň v ní vůbec nic nepředvedla, Lokomotiv se velice dobře bránil a stále tak drží těsný náskok.
   
  46:48
  Zatím se ale hostům nedaří dostat se do pořádného tlaku – naopak na druhou stranu jeli na dva na jednoho Kozun s Kontiolou, druhý jmenovaný ale na puk před prázdnou brankou o malý kousek nedosáhl!
   
  45:49
  Je tu další vyloučení, tentokrát proti domácímu týmu – Rušan Rafikov si musí odpykat dvouminutový trest, protože před brankou poměrně jasně podrazil svého soupeře.
   
  44:51
  Kazaň se sice dostala do útočného pásma, tam toho ale vymyslela pramálo, protože domácí Jaroslavl velice dobře brání – za brankou o puk nakonec přišel Azevedo.

  Ondřej Hradecký

  Branky a nahrávky: 17. Averin (Ljubuškin, Lugin), 29. Iljenko (Ljubuškin) – 7. Sekáč (Azevedo)


  Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Pašnin (A), Rafikov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Iljenko, Kraskovskij, Polunin – E. Galimov, Kartajev, Mosaljov – Lugin, Loktionov, Averin – Kadějkin.
  Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – Tokranov (A), Sidorov, Elliott, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Batyršin, Jarullin – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Azevedo, Svitov (C), Sekáč – M. Gluchov, An. Popov, Glinkin – Obuchov, Malychin, Varnakov (A) – M. Lazarev.

  Rozhodčí: Gofman, Odins – Aljošin, Nesterov