25 25 25
Švédsko
0
11 17 16
Sobota 14.01.2017, 15:30 • Hala Wielofunkcyjna, Spala • Kvalifikace ME mužů do 19 let • Skupina A

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (16:44:02)

0:0
    To co Češi nedokázali včera se podařilo dnes. Švédové dnes neměli proti výběru Jiřího Zacha žádnou šanci. Od začátku zápasu tahali za kratší konec. Čechům se dařilo především v útoku. Právě Filip Humler byl oceněn nejlepším hráčem zápasu, ale ani ostatní čeští útočníci nezaostávali. Marek Šotola se vytáhl přesnou hrou z pozice univerzála. Naopak na druhé straně se nedařilo Švédům v obraně, za celý zápas si nepřipsali ani jediný blok.

Češi se před druhým dnešním zápasem posouvají do čela tabulky. V zítřejším zápase proti domácím Polákům už to budou mít svěřenci Jiřího Zacha o poznání těžší.

25:16
    Třetí set skončil.

25:16
    Piskáček zasáhl v poli, musel nahrávat Pavlíček, ale zvládl to a poté už Šotola vytlouká švédský blok. Český celek s přehledem poráží Švédsko ve třech setech.

24:16
    Zkažené podání Gustafssona přináší Čechům celou řadu mečbolů.

23:16
    Právě Polák na servisu. Svoboda byl na bloku sám a to Pettersson využil k bodu.

23:15
    Svoboda nedal na první pokus bod, ale vše zachránil pro Čechy blok Poláka.

22:15
    Filip Humler pokračuje na servisu. Nyní se prosazuje se štěstím Oskar Von Sydow.

22:14
    Český blok si počkal na Petterssona a skvěle zasáhl nad sítí. Ještě jeden oddechový čas pro švédský celek.

21:14
    Filip Humler na podání. A přidává přímý bod.

20:14
    Humler znovu v útoku. Jeho smeč končí po zásahu bloku jen v autu.

19:14
    Český blok byl daleko od útočícího hráče a je tu bod pro švédský celek.

19:13
    Šotola přidal povedené podání a Humler měl jednoduchou úlohu nad sítí.

18:13
    Už to vypadalo na další švédský bod, ale Češi se dostali do útoku a Humler skvěle zakončil.

17:13
    Humler měl problémy s příjmem a to trestá další bod švédského týmu. Jiří Zach si musí brát první oddechový čas.

17:12
    Šotola musel hrát jen lehce přes blok a to trestá opět Ahman.

17:11
    Josef Polák na podání. David Ahman se dokázal prosadit proti vysokému českému bloku.

17:10
    Také na druhé straně přichází nepovedené podání.

16:10
    Český smečař poslal podání po oddechovém čase jen do sítě.

16:9
    Svoboda pokračuje na podání. Horák se dočkal bloku na hlavním kůlu a Češi si jdou pro třísetové vítězství. Je tu druhý technický oddechový čas.

15:9
    Nyní se prezentoval zásahem v poli Piskáček a poté boduje Šotola z pozice univerzála.

14:9
    Pavlíček skvěle zasáhl v poli a poté Humler vytlouká blok.

13:9
    Právě Jan Svoboda na podání. Humler z velké výšky přidává další bod a Češi jsou v laufu.

12:9
    Jan Svoboda smečuje přesně do zadní části kurtu.

11:9
    Piskáček na podání. Jeho první úder ve výměně jde jen do sítě.

11:8
    Opět neměl Piskáček ideální příjem. Humler se prosazuje z pipu a přidává důležitý bod.

10:8
    Humler nepřesně přihrál a Švédové měli k dispozici bodovku, kterou využil Gruvaeus.

10:7
    Skvěle to nyní rozhodil švédský nahrávač na bezblok a Millberg boduje.

10:6
    Pavel Horák na servisu. Útok jen do zámezí od Gruvaeuse.

9:6
    David Ahman na podání. Svoboda se opřel do útoku, ale bod nedal. Vše pro český celek zachraňuje Marek Šotola.

8:6
    Právě Filip Humler na podání. A jeho servis končí v síti.

8:5
    Do prvního technického oddechové času jdou Češi při tříbodovém vedení. Zasloužil se o to Filip Humler.

7:5
    Tentokrát to už je bod pro Švédsko po útoku Ahmana.

7:4
    Millberg si nepřišel na český blok a to už vypadá velmi nadějně pro Čechy.

6:4
    Šotola na servisu. Horák také zastavil soupeře nad sítí a český tým vede o dva body. Švédsko si bere oddechový čas.

5:4
    Švédové se na první pokus neprosadili a ani na ten druhý. Piskáček blokuje.

4:4
    Humler si spravil chuť a tvrdou smečí do otevřené obraně přidává bod.

3:4
    Humler společně s Horákem zastavili útok soupeře, ale následně sám Humler napálil jen blok.

3:3
    Humler poslal jen lehký úder za blok, ale tentokrát blokuje Polák.

2:3
    Nyní si český blok nepřišel na Nilssona ani ve třech nad sítí.

2:2
    Humler si smlsl na útoku Ahmana a jednoblokem ho sestřelil.

1:2
    Nyní už to Čechům středem vyšlo a po útoku do středu kurtu je tu snížení.

0:2
    Von Sydow na podání. Středem sítě se neprosazuje Polák a je to o dva body.

0:1
    Ondřej Piskáček začíná třetí set na podání. Češi se dotkli míče na bloku, ale na bod to nestačilo.

0:0
    Začal třetí set.

25:17
    Druhý set skončil.

25:17
    A i druhý set jde na konto české reprezentace. Max Pettersson vyhodil smeč daleko do autu a česká obrana mohl být v klidu.

24:17
    Marek Šotola měl proti sobě jen jednoblok a smečí umístěnou do ostré diagonály vybojoval setboly.

23:17
    Z hlavního kůlu přidává tvrdou smečí bod Daniel Gruvaeus.

23:16
    Polák na podání. Humler jen sklepl nepřesný příjem soupeře.

22:16
    Nyní boduje po přesném úderu Humler a český celek si jde i pro druhý set.

21:16
    Pavlíček byl blízko zásahu v poli, ale jeho míč končí mimo hru.

21:15
    Jan Svoboda nyní z pozice unierzála propálil blok soupeře.

20:15
    Opět středem sítě. Švédové se ve druhém setu ještě nevzdávají.

20:14
    Jan Svoboda dostal rychlou nahrávku do kůlu a tvrdým útokem přidává bod.

19:14
    Horák na servisu. Středem sítě se Švédové prosazují jakoby nic.

19:13
    A nepřesné podání přidává také na druhé straně.

18:13
    Následuje ale nepřesné podání.

18:12
    Český smečař pokračuje na podání a dokonce si připisuje eso.

17:12
    Filip Humler na servisu. Český blok skvěle zasáhl nad sítí a z druhého útoku již Ahman chybuje.

16:12
    Také na druhé straně přichází nepřesné podání. Brink poslal podání jen do sítě. Následuje druhý technický oddechový čas.

15:12
    Šotola na podání. Jeho servis však končí za základní lajnou.

15:11
    Znovu Filip Humler. Český smečař hraje dnešního zápas ve velkém stylu.

14:11
    Polák na podání. Ani český trojblok nestačil na útok Daniela Gruvaeuse.

14:10
    Piskáček skvěle zasáhl v poli a z toho těžil Filip Humler, který vytlouká blok.

13:10
    Šotola prodral míč přes švédský blok a obrana soupeře byla bez šance.

12:10
    Nilsson se dokázal koncentrovat na příjem i smeč a dává desátý bod.

12:9
    Středem sítě si poradil s útokem Horák a český celek uniká ve skóre.

11:9
    Humler se neprosadil, ale Švédové to nepotrestali a po útoku Jana Svobody je soupeř v síti.

10:9
    Nyní si ale Nilsson poradil s dvojblokem a snižuje.

10:8
    Piskáček na podání. Středem sítě se Švédové neprosazují.

9:8
    Svärd měl problémy s příjmem a z toho pramení český blok.

8:8
    Velký aut z podání švédského hráče. Srovnáno.

7:8
    Šotola nedal bod z prvního útoku. Následně se ale v nepřehledné výměně raduje Ahman, který vytlouká blok. Druhý set už je o poznání vyrovnanější a do prvního technického oddechového času jdou ve vedení Švédové.

7:7
    Horák na servisu. Piskáček opět hrál nečistě. Velká škoda pro český celek.

7:6
    Humler byl velmi vysoko z pipu a přesnou smečí ukončil výměnu.

6:6
    Filip Humler na podání. Znovu velká rána ze servisu, ale Berglung se dostal do útoku a tvrdou smečí přidává šestý bod.

6:5
    Šotola útočil po lajně a Švédové neměli šanci na úspěch.

5:5
    Opět český univerzál na podání. Tentokrát jde míč za základní lajnu.

5:4
    Šotola na servisu. Z jeho výborného servisu těžil po útoku středem sítě Horák.

4:4
    Humler ale nemá vůbec žádný problém se prosadit.

3:4
    Český trojblok propustil útok z hlavního kůlu.

3:3
    Švédové měli možnost přidat další bod, ale Pettersson chybuje v útoku.

2:3
    Češi se dokázali ubránit, ale Humler nedal na první pokus bod. Následně chybuje Piskáček, který nehrál čistě.

2:2
    Z pipu se prosazuje český smečař a je na začátku druhého setu srovnáno.

1:2
    Piskáček na podání. Švédský univerzál si poradil s útokem po lajně.

1:1
    Opět neměl Piskáček kvalitní příjem. Svoboda však dostal ještě jednu šanci a proti jednobloku boduje.

0:1
    Češi měli problémy s příjmem a už se do útoku nedostali.

0:0
    Začal druhý set.

25:11
    První set skončil.

25:11
    Berglund byl na podání. Švédové se dostali do bodovky, ale Max Pettersson poslal svou smeč jen do pásky. První set jde na konto českého výběru.

24:11
    Ještě není konec prvního setu. Horák je vytlučený na bloku.

24:10
    Šotola na podání a je tu první eso zápasu. Výborné podání od českého univerzála.

23:10
    Nesouhra na švédské straně a česká obrana nemusela zasahovat.

22:10
    Humler dnes snad nezkazil smeč. Po dalším úderu do diagonály přidává bod.

21:10
    Svoboda sice zasáhl v poli, ale míč se od něj odrazil mimo hru.

21:9
    Polák na podání. Další nečistý úder na švédské straně.

20:9
    Švédové jen odevzdali míč a to trestá smečí z hlavního kůlu Humler.

19:9
    Šotola neměl ideální pozici, ale ze záklonu boduje.

18:9
    Jan Svoboda na servisu. Berglund se po příchodu na palubovku prosazuje z hlavního kůlu.

18:8
    Nepovedené podání ze švédské strany.

17:8
    Svoboda měl na ruce další bod, ale nedal. Švédové se ubránili a poté chybuje česká obrana.

17:7
    Polák nyní vytlučený na středu sítě a Švédové snižují.

17:6
    Znovu český kapitán na podání. Pettersson útočí opět jen do autu a Češi si jsou jednoznačně pro první set.

16:6
    Ondřej Piskáček na podání. Po velmi dobré nahrávce měl proti sobě na hlavním kůlu Ahman jen jednoblok, ale vyhazuje svůj útok do autu. Následuje druhý technický oddechový čas.

15:6
    Následně ale švédský univerzál kazí své podání.

14:6
    Max Pettersson se prosazuje úderem kolem bloku.

14:5
    Z hlavnímu kůlu to dnes Švédům nejde. Češi si připisují další blok a vedou již o devět bodů. Švédsko si bere oddechový čas.

13:5
    Následuje nepovedené podání.

13:4
    Filip Humler na podání. Svoboda útočil z bodovky jen lehce, ale následně přidává bod blokem Horák.

12:4
    Marek Šotola je dnes při chuti a přidává další bod po úderu kolem bloku.

11:4
    Češi měli na ruce další blok, ale tentokrát končí míč jen za lajnou.

11:3
    Šotola přidal další povedený servis. Následně se prosadil nad sítí Humler.

10:3
    Po vynikajícím českém servisu se dopustil nečistého úderu nahrávač soupeře.

9:3
    Millbergův servis nepřešel ani síť.

8:3
    Josef Polák na servisu. Z pipu se již Švédové prosazují a přidávají třetí bod.

8:2
    A je tu další úspěšný dvojblok českého celku. Švédští útočníci si zatím neví rady. První oddechový technický čas.

7:2
    Švédové chybují také po útoku středem sítě. Povedený vstup české reprezentace.

6:2
    Češi ubránili útok z hlavního kůlu, následně mohl zakončovat ještě i Pettersson, ale i on chybuje.

5:2
    Následně ale smečař Švédska kazí servis do sítě.

4:2
    Švédové se prosazují z hlavního kůlu. Gruavaeus vytlouká blok.

4:1
    Nyní navíc přichází dvojblok a Češi vedou už o tři body.

3:1
    Opět se český celek ubránil. Následuje povedená smeč do diagonály od Humlera.

2:1
    Svoboda na servisu. Češi měli k dispozici bodovku a tu proměnil z hlavního kůlu Humler.

1:1
    Jan Svoboda se dostal poprvé do útoku a s přehledem vytlouká blok.

0:1
    Češi začíná na podání. Ondřej Piskáček ale na úvod kazí.

0:0

0:0

Česko: Šulc, Piskáček – Roháček, Humler, Drozen, Svoboda – Horák, Varous, Polák – Toman, Šotola – Pavlíček
    Trenér: Jiří Zach

Švédsko: Von Sydow, Brink – Ahman, Nilsson, Gruvaeus – Millberg, V. Gustafsson, L. Gustafsson – Berglund, Petterson – Anderson, Svärd
    Trenér: Oskar Jönsson Vikterlöf.

0:0
    Švédové měli proti sobě domácí celek Polska, který je jednoznačným favoritek na postup. Ani v jednom setu se nedostali do vyrovnané koncovky a prohráli velmi hladce po sedmdesáti minutách 0:3 na sety.

0:0
    Češi měli skvěle rozehraný první duel v kvalifikační skupině, ale ani vedení ve třetím setu jim nepřineslo ukončení zápasu. Tým trenéra Zacha prohrál tři sety v řadě a musel se tak spokojit s porážkou v pátém setu. Je to velká komplikace pro Čechy, kteří pomýšleli na postup.

0:0
    Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce volejbalu. Čeští hráči do devatenácti let se představí dnes ve druhém kvalifikačním zápase o Mistrovství Evropy. Protivníkem bude výběru Jiřího Zacha Švédsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.