Čeljabinsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Čerepovec – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.) | HC Slovan – Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
HC Sibir Novosibirsk
Neděle 15.01.2017, 15:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
    Pavel Dacjuk nasbíral v letošní sezoně již 27 bodů (10+17)

Pavel Dacjuk @hcska ???????????? #madeofhockey #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Arénou Ice Palace nyní zní ruská národní hymna.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou do útočného pásma

00:58
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají velmi brzo do vedení! JEVGENIJ DADONOV s kotoučem obkroužil Nalimovovu klec a následně kotouč zasunul za brankovou čáru. Nalimov se nestačil přesunout. Asistence: Bez asistence.
    00:58 Jevgenij DADONOV - 1:0

01:23
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Konstantin Sokolov – 2 min., sekání).

01:29
    Bělov dostal nabito na modrou čáru. Jeho následná dělovka ale skončila nad brankou.

02:20
    Bělov opět vyslal na branku střelu od modré. Tentokrát sice trefil branku, ale Nalimova překonat nedokázal.

02:47
    Domácí to teď skvěle vykombinovali v útočném pásmu. Na konci této akce byl střelec zatím jediné branky Dadonov. Tentokrát ale z beprostřední blízkosti branku vsítit nedokázal.

03:04
    Gusev se dostal ke kotouči těsně před Nalimovem, kterého ale svou následnou střelou překonat nedokázal.

03:15
    Chafizullin vyslal na branku střelu z mezikruží, se kterou si ale Nalimov poradil a kotouč chytil do své lapačky.

03:23

03:49
    Milovzorov se s kotoučem skvěle prokličkoval středem kluziště až do útočného pásma, kde si ale na něj počkal Rukavišnikov, který ho srazil k zemi nádherným bodyčekem.

04:42
    Pervušin se snažil překvapit Koskinena střelou z velkého úhlu. Koskinen se ale překvapit nenechal a kotouč vyrazil mimo tři tyče.

05:59
    Dacjuk střelou z velkého úhlu nevyzrál na Nalimova.

06:41
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

07:01
    Gusev dostal nabito do levého kruhu. Jeho následný tvrdý pokus dokázal Nalimov vyrazit do rohu kluziště.

07:12
    Komerční přestávka.

07:21
    Tichonov dostal skvělou přihrávku před odkrytou branku. Do kotouče se ale netrefil, a tak tato obrovská šance zůstala neproměněna.

08:24
    Sannikov vyslal na branku střelu od modré, kterou ale Koskinen dokázal v pohodě vyrazit svou vyrážečkou do rohu kluziště.

09:14
    Boychuk nevyslal na branku soupeře špatnou střelu z mezikruží. Koskinen byl ale připraven a kotouč chytil.

09:29
    Dacjuk zavezl kotouč do útočného pásma. Následně vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou ale branku soupeře vůbec netrefil.

09:56
    Plotnikov po jednom ze soubojů zůstává ležet na ledě a rozhodčí tak přerušují hru. Plotnikov je ošetřován na ledové ploše.

09:56
    Plotnikov špatně dopadl na svou levou ruku a za pomoci lékaře odchází do kabiny.

10:18
    Pervušin se dostal ke kotouči těsně před Koskinenem. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal finský brankář fantasticky chytit!

11:07
    Ketov střelou z vrcholu levého kruhu nijak neohrozil Nalimova.

11:23
    Tichonov se dostal ke střele z mezikruží. Branku ale minul.

12:12
    Judin napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho dělovku ale zablokoval jeden z obránců.

13:03
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

13:32
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

13:32

13:48
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Vadim Šipačov – 2 min., hákování).

13:55
    Polášek vyslal na branku tvrdou střelu od modré, se kterou si ale Koskinen podaril a kotouč vyrazil svým pravým betonem mimo tři tyče.

14:34
    Domácí vysílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Koskinen ale zatím odolává.

14:45
    Domácím se podařilo vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

15:35
    Okulov střelou od modré příliš nevyděsil Koskinena.

15:51

16:27
    Arťuchin se snažil šikovně tečovat střelu Mišarina z pravého kruhu. Kotouč ale skončil po jeho teči vedle soupeřovy svatyně.

17:25
    Šipačov jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z obránců.

17:47
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., sekání).

18:06
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

18:31
    Až teď se jim to podařilo, tak uvidíme co vymyslí.

18:41
    Gusev střelou z levého kruhu příliš neohrozil branku soupeře.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:28
    Kovalčuk střelou z mezikruží trefil pouze jednoho z obránců.

19:52

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Domácí v ní byli lepším týmem a zaslouženě tak vedou 1:0. Na úvodní branku zápasu jsme nemuseli vůbec dlouho čekat, neboť padla už v první minutě. Střelcem této branky je Jevgenij Dadonov, který se v první třetině dostal ještě do dvou obrovských šancí, ale druhou branku se mu už vstřelit nepodařilo. Hosté se v první třetině dostali do jediné vážnější šance, kterou ale proměnit nedokázali.

Střely na branku: 17 – 10

Další třetina začne přibližně v 15:54.

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.

20:37
    Zub nahodil kotouč na branku od pravého mantinelu. Tam se však k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal a jeden z obránců ho tak poslal do středního pásma.

21:02
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Mikko Koskinen – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku). Trest odpyká Nikita Gusev.

21:40
    Hosté přišli o kotouč v útočném pásmu a domácí ho tak vyhazují daleko od své branky.

22:26
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:01

23:38
    Milovzorov se dostal do samostatného úniku. Na Koskinena ale nevyzrál, neboť branku přestřelil.

24:53
    Domácí se na chvíli usadili s kotoučem v útočném pásmu. Poté ale přišla nepřesná přihrávka jednoho z nich a hrát tak mohou hosté.

25:27
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Nalimovem.

25:44
    Bělov se dostal ke střele z mezikruží. Branku soupeře ale netrefil.

26:30
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a hrát tak mohou hosté.

27:18
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají na 1:1! Polášek napřáhl ke střele od modré, kterou Koskinen vyrazil pouze na hokejku KONSTANTINA OKULOVA, a ten se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Adam Polášek a Jegor Milovzorov.
    27:18 Konstantin OKULOV - 1:1

28:29
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Koskinenem.

28:55
    Kablukov s kotoučem objel branku soupeře a snažil se ho zasunout za brankovou čáru. To se mu však nepovedlo, neboť se Nalimov stačil na poslední chvíli přesunout ke své levé tyči.

30:12
    Dadonov vyslal na branku nebezpečnou střelu z mezikruží. Jeho pokus Nalimov vyrazil jen k Šipačovovi, který ale svou následnou dorážkou poslal puk přímo do lapačky fantastického Nalimova!

30:47
    Utkání se teď hraje ve skvělém tempu. Uvidíme tedy, zda se ještě do konce druhé třetiny dočkáme nějaké branky.

31:23
    Hosté otáčejí stav utkání a vedou 1:2! Arťuchin objel s kotoučem branku soupeře a vyslal na branku slabou střelu z otočky. Koskinen ale kotouč vyrazil jen před sebe, kde se nacházel volný JOONAS KEMPPAINEN, a ten následnou střelou neměl problém prostřelit svého krajana. Asistence: Jevgenij Arťuchin.
    31:23 Joonas KEMPPAINEN - 1:2

31:56
    Domácí tato branka ještě více nabudila a momentálně se snaží co nejrychleji srovnat.

32:04
    A také se jim to daří! PAVEL DACJUK vybojoval kotouč v útočném pásmu a následnou střelou z pravého kruhu do levého horního růžku Nalimovovy branky nedal tomuto ruskému brankáři sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Bez asistence.
    32:04 Pavel DACJUK - 2:2

32:30

32:37
    Domácí také otáčejí vývoj utkání a opět vedou! NIKITA GUSEV se dostal ke kotouči v mezikruží, odkud přesnou střelou pod horní tyčku nedal Nalimovovi šanci kotouč chytit. Asistence: Vadim Šipačov.
    32:37 Nikita GUSEV - 3:2

32:55
    Kovalčuk střelou od modré nenadělal Nalimovovi větší problémy.

33:25

33:53
    Ketov střelou od modré celkem vyděsil Nalimova, který si ale nakonec s jeho střelou poradil.

34:58
    Domácí drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

35:28
    Mišarin střelou od modré branku soupeře netrefil.

36:08
    Okulov se snažil překvapit Koskinena střelou z otočky. Jeho pokus ale skončil jen nad brankou.

37:15
    Kovalčuk dostal příliš nepřesnou přihrávku zpoza branky a kotouč se tak dostal jen k jednomu z hráčů v bílém dresu.

37:50
    Mišarin se dostal ke střele z mezikruží. Jeho slabý pokus ale dokázal Koskinen v pohodě vyrazit svým pravým betonem do rohu kluziště.

38:23

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:31
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Jevgenij Arťuchin – 2 min., nedovolené bránění + 5 min., sekání + 20 min. do konce utkání). Trest odpyká Vadim Chlopotov.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme byli svědky hned čtyř branek! Nejdříve v osmadvacáté minutě dokázali hosté vyrovnat zásluhou Konstantina Okulova, který se dostal k vyraženému kotouči a střelou do poloodkryté klece nedal Koskinenovi šanci zasáhnout. Hosté poté dokonce dokázali stav utkání otočit, a to když se střelecky prosadil Joonas Kemppainen. O minutu později ale dokázal srovnat Pavel Dacjuk, aby následně zhruba o půl minutky vrátil domácím vedení Nikita Gusev. Jevgenij Arťuchin ještě v samotném závěru neudržel nervy na úzdě a od rozhodčího vyfasoval osobní trest do konce utkání.

Střely na branku: 29 – 20

Další třetina začne přibližně v 16:51.

40:01

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

40:40
    Kovalčuk střelou z levého kruhu branku soupeře netrefil.

41:18
    Dacjuk dostal nabito do pravého kruhu. Jeho následný střelecký pokus z první dokázal Nalimov vyrazit mimo tři tyče.

42:00
    Čudinov střelou z pravého kruhu branku soupeře přestřelil.

42:56
    Domácím už zbývají pouze dvě minuty z dlouhé pětiminutové přesilovky z konce druhé třetiny.

43:20

44:13
    Tak domácí přeci jenom využívají tuto dlouho přesilovku! Bělov napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus vyrazil Nalimov jen na hokejku ILJY KABLUKOVOVA, který se následnou střelou mezi Nalimovovy betony nemýlil. Asistence: Anton Bělov a Ilja Kovalčuk.
    44:13 Ilja KABLUKOV - 4:2

45:29
    A další gól v síti hostů! Dadonov dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Střela z první se mu ale vůbec nepovedla a branku tak vůbec netrefil. Kotouč se ale od zadního mantinelu odrazil k VADIMU ŠIPAČOVOVI, který následně nadvakrát dokázal překonat Nalimova. Asistence: Jevgenij Dadonov a Nikita Gusev.
    45:29 Vadim ŠIPAČOV - 5:2

46:45

47:49
    Hosté jsou nyní velice aktivní směrem dopředu, ale na obranu domácích zatím nemohou najít žádný účinný recept.

48:45
    Tichonov jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z hostujících hráčů.

49:44
    Okulov šikovně poslal kotouč před branku z pravého kruhu. Tam se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a hrát tak mohou domácí.

50:51
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

51:49
    Domácí vedou už 6:2! Skvělá kombinace domácích v útočném pásmu, na jejímž konci byl JEVGENIJ DADONOV znamená další gól v síti hostů. Asistence: Nikita Gusev a Vadim Šipačov.
    51:49 Jevgenij DADONOV - 6:2

52:57
    Nalimov i po šestigólovém přídělu stále zůstává v brance.

53:40
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune opět před Nalimova.

54:05
    Kovalčuk nebezpečnou střelou z levého kruhu vyděsil Nalimova, ale překonat ho nedokázal.

54:52
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., vysoká hůl).

55:10
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

55:57
    Domácí se vůbec nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

56:52
    Kovalčuk střelou z mezikruží branku minul.

57:34
    Domácí už jen kontrolují hru a dopředu se příliš neženou.

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny.

58:48

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli po většinu zápasu lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 6:2. Za domácí se dnes postupně trefili Dadonov, Dacjuk, Gusev, Kablukov, Šipačov a Dadonov. Za hosty se dnes střelecky prosadili pouze Okulov a Kemppainen. Domácí si tak po další vysoké výhře připisují do tabulky tři body a zůstávají tak stále na první příčce.

Střely na branku: 42 – 22

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (17:22:28)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 1. Dadonov, 33. Dacjuk, 33. N. Gusev (Šipačov), 45. Kablukov (A. Bělov, Kovalčuk), 46. Šipačov (Dadonov, N. Gusev), 52. Dadonov (N. Gusev, Šipačov) – 28. Okulov (Polášek, Milovzorov), 32. Kemppainen (Arťuchin)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – A. Bělov, Zub, Čudinov, Chafizullin, Judin, Rukavišnikov, Rykov – Kovalčuk (A), S. Plotnikov, Dacjuk (C) – N. Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Chochlačjov, Širokov, Koskiranta – Ketov, Kablukov, Tichonov.
    HC Sibir Novosibirsk: Nalimov (Krasikov) – K. Vorobjov, Mišarin, D. Lukin, Polášek, Ignatovič, K. Alexejev (A), Naumov – Šalunov, Sannikov (C), Šumakov – Chlopotov, Arťuchin (A), Kemppainen – Boychuk, Milovzorov, Okulov – A. Gluchov, Pervušin, Sokolov – Arťomov.

Rozhodčí: Bělov, Sidorenko – Šalagin, Šišlo