Čeljabinsk – Jekatěrinburg 0:1 (po pr.) | Spartak Moskva – HC Slovan 0:3 (kon.) | Záhřeb – Chanty-Mansijsk 4:1 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 17.01.2017, 15:00 • Traktor Arena • KHL

Z mé strany je to už definitivně vše, u dalších on-line přenosů se bude opět těšit Petr Sumbal. (17:30:15)

Střely na bránu v prodloužení: 4:3

Zápas, který žádnou reklamou na hokej nebyl skončil, rozhodl ho jediným gólem až v prodloužení Stanislav Čistov. Utkání vládli brankáři, kteří se předháněli v úspěšných zákrocích. Že utkání postrádalo větší bojovnost a touho po vítězství potvrzuje fakt, že jsme neviděli žádnou přesilovku a jediný faul utkání přišel až v prodloužení.

63:52 Stanislav ČISTOV - 0:1

63:52
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Nakonec je to český brankář, který poprvé v zápasu inkasoval. STANISLAV ČISTOV se dostal za obranu domácích a kličkou do bekhendu překonal Pavla Francouze. Dva body za výhru po prodloužení tak putují do Jekatěrinburgu. Bez asistence.

62:53
    Uvidíme první vyloučení zápasu. A to na obou stranách. Za nafilmovaný pád sedí na trestné lavici Romanov, za hákování Roy. Hrát se bude nadále tři na tři.

62:30
    Dmitrij Monja tečoval kotouč před Francouzem, branky ale nedosáhl.

61:57
    Koukalova střela přes obránce na Francouze neprošla.

61:12
    Oddechový čas pro hosty. Potřebují si odpočinout, protože trojka na ledě nemůže vystřídat.

61:12
    Jekatěrinburg vyhazuje na zakázané uvolnění.

60:59
    Tičar také nerozhodl a na řadě jsou domácí, kteří vyráží do útoku.

60:27
    Na druhé straně zasáhl Lisutin a také on podržel svůj tým.

60:10
    Jevgenij Česalin byl úplně sám před Francouzem. Výborný zákrok českého brankáře!

60:01

Připomínám, že už i v KHL se hraje prodloužení ve třech hráčích na každé straně.

Střely na bránu ve třetí třetině: 12:8

Ani třetí třetina branku nepřinesla, takže rozhodnout bude muset prodloužení a nebo poté případně až samostatné nájezdy. Uvidíme, jak dlouho nás ještě budou střelci obou týmů trápit, než konečně bude k vidění nějaký gól.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:10
    Jakuceňa s Černikovem z pukem nic nevymysleli a následně o něj i přišli.

58:25
    Alexej Vasilevskij nebezpečně střílel. Výborný zákrok Francouze!

58:09
    Těsně před Francouzem kotouč změnil střel, český reprezentant jej i tak dokázal vyrazit.

56:09
    Po přihrávce Roye pálil Arťom Peňkovskij, ani on ale bezbrankový stav neprolomil.

55:42
    Na druhé straně poté donutil Lisutina k dalšímu zákroku Paul Szczechura. Tohle byla lahůdka pro Ivana Lisutina.

55:27
    Střele Avtomobilistu od modré části byla nepřesná.

54:36
    Ilja Zinovjev s Jurijem Petrovem byli v dobré střelecké pozici, ale na Lisutina recept nenašli.

54:09
    Situace z před malé chvíle se opakuje, Pavel Francouz znovu drží kotouč pod rukavicí a bude čelit vhazování, které se odehraje po jeho levici.

53:23
    Alexej Vasilevskij nahazoval kotouč nepřesně, k puku se dostávají domácí.

53:17
    Francouz si dobře pokryl prostor u své pravé tyče, tudy cestu puk do brány najít nemohl.

52:47
    Francouz přikryl kotouč a rozhodčí přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Jekatěrinburgu.

52:01
    Výborný zákrok převedl Lisutin proti Jakuceňovi, ale měl i štěstí, protože mu kotouč vypadl za jeho záda. Puk ještě před brankovou odpálil jeden z jeho spoluhráčů. Teď byli domácí asi nejblíže gólu v celém zápase.

51:48
    Nahození od modré bylo před Lisutinem zablokované.

50:19
    Po zakázaném uvolnění Avtomobilistu se bude vhazovat před Lisutinem.

49:45
    Kivisteho nahození chytá do lapačky Pavel Francouz. Hosté jsou spokojení s tím, že získali buly v útočném pásmu.

48:54
    Velkou šanci na skórvání měl po přihrávce Jakuceni Ilja Zinovjev a po něm ještě střílel od modré Dmitrij Pestunov. Lisutin si nadále drží čistý štít.

47:20
    Arťom Garejev střílel nebezpečně z mezikruží, Francouz dokázal vytěsnit puk ramenem.

46:31
    Nahození od modré trefilo nepříjemně do obličeje Nikitu Ščitova. Hra je přerušena a obránce hostů musí být ošetřen.

45:35
    Po přistrčení puku od Stanislava Čistova pálil z levé strany Roman Ivašov, Francouz svůj tým podržel.

44:19
    Ve třetí třetině mají zatím více ze hry hokejisté Jekatěrinburgu. Na první gól utkání však stále čekáme.

43:20
    Český brankář nemusel zasahovat, ale i akce domácích se dočkala rychlého konce.

43:00
    Avtomobilist se usadil v útočném pásmu, uvidíme, zda pozlobí Pavla Francouze.

41:24
    Také Francouz si odbyl první zákrok třetí třetiny, když vychytal Romanova.

40:40
    A vzápětí si připsal Ivan Lisutin další zákrok, tentokrát proti Arťomu Borodkinovi.

40:25
    Alexandr Šarov střílel z pravé strany, Lisutin kotouč vyrazil.

40:01
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Třetí třetina začne přibližně v 16:36.

Střely na brán ve druhé třetině: 15:14

Také druhé třetina gól nenabídla, a tak hrajeme stále bez branek. Je to zatím čekání, který ze zatím spolehlivých brankářů udělá jako první chybu a nebo zkrátka nebude mít šanci chytit nějakou střelu. Zda vůbec nějaký gól padne, na to si musíme počkat do třetí třetiny.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:32
    Maxim Jakuceňa vyslal jedovku na Lisutina, ten byl znovu na svém místě a kotouč vyrazil.

38:59
    Situaci tři na dva chtěli domácí vyřešit vtipnou kombinací a pokud možnou střelou do prázdné branky, tomu ale zamezila nepřesná přihrávka.

38:02
    Dlouhou přihrávku na útočnou modré Šolochov nedokázal zpracovat a u puku jsou tedy hosté.

37:25
    Další obětí Lisutinova úspěšného zákroku se stal po střele z levé strany Marcel Šolochov.

36:51
    Alexandr Černikov si vybruslil před branku, Lisutina však tímto manévrem nepřekonal.

36:24
    Francouz pro jistotu přikryl kotouč pod lapačku, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

36:06
    Před Francouzem se vytvořil hlouček hráčů obou celků, nakonec byl úspěšnější český brankář a ve spoluprací se svou obranou kotouč za svá záda nepropustil.

35:35
    Paul Szczechura je dnes velmi aktivní, teď měl další šanci. Znovu ji ovšem neproměňuje.

35:05
    Ostrá střela od modré v podání Tommiho Kivista nezamířila mezi tři tyče Lisutinovy brány.

34:37
    Jegor Žuravljov má kotouč za svou brankou a bude rozjíždět útočnou akci svého týmu.

33:15
    V samostatném úniku se ocitl Černikov, ale Ivan Lisutin znovu výborným zákrokem podržel svůj tým.

32:58
    Francouz vyráží nahození Jekatěrinburgu do rohu.

31:50
    Dalším kdo vypálil byl Konstantin Klimontov, ani on se ale z gólu radovat nebude.

31:29
    Ve velké šanci byl Derek Roy, situaci dva na jednoho sice zakončil, ale ztroskotal na Lisutinovi.

30:25
    Ke střele se dostal Jiří Novotný, ani on ale nenašel recept na zatím bezchybného Ivana Lisutina.

29:41
    Avtomobilist dostává kotouč do středního pásma, ale kotouč mají znovu pod kontrolou domácí.

29:08
    A velkou šancí odpovídají vzápětí hosté, střelu Monji z mezikruží po rychlé otočce dokázal Francouz skrýt ve své výstroji.

28:29
    Vladimir Děnisov, kapitán domácích měl zatím největší šanci druhé třetiny, proti jeho střele ale dokázal Lisutin vytrčit svůj levý beton. K dorážce už se následně domácí nedostali.

27:24
    Na druhé straně pak učinil nešťastným Listutin Marcela Šolochova, když chytil jeho střelu zápěstím z prostoru mezi kruhy.

26:51
    Další střelu aktivního Čajkovského chytá Pavel Francouz. Zatím vládne tomuto česko-slovenskému duelu.

26:14
    Před rychle dojíždějícím Arťomem Peňkovským raději schoval Lisutin kotouč pod svou rukavici.

25:49
    Francouz holí odehrál kotouč, který mířil vedle jeho brány.

25:15
    Pobyt Traktoru v útočném pásmu nebyl zakončen střelou o bránu, teď zase mohou do útoku vyrazit hosté.

24:48
    Střela Alexandra Šarova byla sražena ochranné sítě.

23:50
    Akce domácích skončila u Lisutina, vhazovat se bude po pravici brankáře hostů.

23:35
    Boj o kotouč v rohu svého obranného pásma vyhrál Čeljabinsk a může vyrazit dopředu.

22:51
    Ve druhé třetině si až teď připsal Francouz první zákrok, vytáhnout ho musel proti střele Romana Ivašova z pravé strany, která mířila mezi jeho betony.

21:30
    Francouz zastavil kotouč za svou brankou, jeho spoluhráči budou zakládat útočnou akci.

20:37
    Hosté začali druhou část zápasu aktivněji, Francouz ale zatím zasahovat nemusel.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:49.

Střely na bránu v první třetině: 12:11

První třetina už je minulostí, žádný gól v ní nepadl. Aktivnějším týmem byl domácí Traktor Čeljabinsk, ale několik dobrých zákroků předvedl brankář hostů Ivan Lisutin a drží tak svůj tým ve hře o body. Pavel Francou v brance domácích měl sice méně práce, ale když na to přišlo, třeba při šancích Čajkovského, byl vždy spolehlivý. Uvidíme, jestli se branek dočkáme ve druhé třetině.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:53
    Ještě jedu práci měl v první části zápasu Pavel Francouz, s ošemetnou střelou od modré si dokázal poradit.

19:05
    Po nedobré rozehrávce domácích se píská zakázané uvolnění. Traktor tak nemůže vystřídat.

18:34
    Ihned po vhazování si připisuje Lisutin další zákrok, tentokrát proti střele Pestunova.

18:23
    Nahození Šarova od modré nadělalo velké starosti Lisutinovi, hlavně tedy dorážky Jekuceni a Szczechury z předbrankového prostoru.

17:33
    Nahození Čejlabinsku dojel za vlastní bránou Tommi Kivistö a může rozehrát kotouč na své spoluhráče.

16:51
    Michal Čajkovský si připsal už třetí střelu v zápase, Francouze ale ani teď nepřekonal.

15:55
    Také Listutin si na druhé straně připsal další úspěšný zákrok proti střele z levé strany.

15:30
    Alexandr Romanov střílel z levé strany, takovýto pokus ale nemůže českého reprezentačního brankáře překvapit.

14:49
    Paul Szczechura vypálil poté, co si našel volný kotouč, jeho střelu zápěstím dokázal Lisitun chytit.

13:42
    Před dojíždějícím Černikovem raději Lisutin přikryl kotouč pod lapačku.

13:16
    Střela Jekatěrinburgu mohla nechat Pavla Francouze klidným, protože proletěla vedle jeho branky.

12:23
    Domácí zahráli puk vysokou holí, takže museli přenechat puk hostům, aby nebyla hra přerušena.

11:48
    Tvrdá střela Maxima Jakuceni z levého kruhu už byla mnohem zajímavější, ale Ivan Lisutin si dobře povyjel a i tuhle šanci domácích zlikvidoval.

11:26
    Tentokrát pálil od modré obránce Nikolaj Bělov, Lisutin s touto střelou neměl žádný problém.

10:27
    Máme za sebou polovinu první třetiny a zatím stále platí, že navrch má Traktor, Listutin zatím ale drží svůj tým.

09:46
    Opět měl Lisutin práci, tentokrát musel chytat střelu Dereka Roye z mezikruží.

08:59
    Píská se zakázané uvolnění týmu hostů, hra se proto vrátí zpět před Lisutina.

08:08
    Česalin nahazoval kotouč z rohu před branku, tam ale hokejku žádného ze svých spoluhráčů nenašel.

07:13
    Střela od modré až na Ivana Lisutina neprošla.

06:36
    A hned je tu další zákrok Francouze, tentokrát proti střele Čistova.

05:50
    Na druhé straně pak měl velkou šanci ex-sparťanský obránce Michael Čajkonský. Obě jeho střely však dokázal Pavel Francouz zlikvidovat.

05:14
    Tentokrát vyzkoušel pozornost Lisutina z pravého kruhu Marcel Šolochov. Brankář Avtomobilistu s jistými problémy jeho střelu vyrazil.

04:19
    Po naznačení střely ještě potáhl kotouč Jurij Petrov a pak teprve z pravé strany vypálil. Lisutin byl opět připraven.

04:06
    Oba týmy střídají, kotouč mají na hokejkách domácí.

03:37
    Nahození Čeljabinsku z levé strany na Listutina neprošlo. Domácí jsou zatím aktivnějším celkem.

02:44
    I svůj druhý zákrok Ivan Lisutin zvládl, tentokrát mu stačilo pouze přikrýt kotouč, který k němu líně doklouzal.

01:40
    První zákrok si připsal Lisutin v brance Avtomobilistu, chytil střelu Peňkovského z levé strany.

00:54
    Traktor se na okamžik usadil v útočném pásmu, ke střele se ale nedostal.

00:01

Oba týmy jsou připraveny na modrých čarách, na řadě je hymna Ruské federace.

Obě mužstva už nastupují na ledovou plochu. Hosté budou hrát v bílých dresech, domácí v tmavě modrých.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Borodkin, N. Bělov, Šinin, Děnisov (C), A. Petrov, Petrikov, Mamajev, Klimontov – Šarov, Szczechura, Jakuceňa (A) – Zinovjev, Pestunov, Roy (A) – Černikov, J. Petrov, Peňkovskij – Gubarev, Novotný, Šolochov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lisutin (Sochatskij) – Megalinskij, Ščitov, Čajkovský, Alexej Vasilevskij, Ščemerov, Kivistö, Timašov, Žuravljov – Michnov (C), Koukal, A. Garejev – Monja, Torčeňuk (A), Česalin – Buchtele, Tičar, Čistov – Ivašov, A. Romanov, Gubin.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Martin Fraňo – Viktor Tomilov, Danil Zacharov.

Nejproduktivnější hráči:

Čeljabinsk: Paul Szczechura 36 bodů (11+25)
    Jekatěrinburg: Paul Szczechura 25 bodů (16+9)

Nejlepší střelci:

Čeljabinsk: Maxim Jakuceňa 12 gólů
    Jekatěrinburg: Arťom Garejev 16 gólů

Vzájemné zápasy:

V této sezoně se už tyto týmy dvakrát utkaly a z vítězství se v obou případech radoval Traktor. Z posledních šesti zápasů navíc Traktor Avtomobilist porazil hned pětkrát. Na domácím ledě svého dnešního soupeře přehrál čtyřikrát po sobě.

Poslední vzájemný zápas: Čeljabinsk 3:2 Jekatěrinburg

Avotmobilst to bude mít s postupem do play-off výrazně těžší než jeho dnešní soupeř, z 11. místa na něj momentálně ztrácí 5 bodů. Forma Jekatěrinburgu příliš dobrá není, z posledních osmi utkání šest prohrál, počítáno i s prosincovým Spengler Cupem, kterého se zúčastnil. Venku v KHL Avtomobilist z posledních šesti utkání dokázal zvítězit ve čtyřech případech.

Poslední zápas: Záhřeb 0:2 Jekatěrinburg

Traktor Čeljabinsk:

Traktor má nakročeno do play-off, momentálně se nachází na 4. pozici Východní konference a na nepostupové příčky má náskok 19 bodů. Z posledních čtyř zápasů ale tři prohrál, takže další ztrátu dnes jistě nebude chtít dopustit. Na domácím ledě to Čeljabinsku jde, z posledních sedmi zápasů vyhrál pět.

Poslední zápas: Čeljabinsk 3:2 Spartak Moskva

Zdravím a vítám všechny hokejové příznivce u sledování utkání KHL mezi Traktorem Čeljabinsk a Avtomobilistem Jekatěrinburg. Utkáním vás provede Petr Sumbal.
    Michal Čajkovský má na svém kontě po přestupu ze Sparty již šest bodů (1+5)

Michal Čajkovský, bývalý obránce Sparty, nyní hájí barvy @hcavtomobilist ???????????????? #MadeOfHockey #CCMHockey #repost

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.