Boston – Chicago 0:1 (kon.) | Buffalo – Detroit 3:2 (po pr.) | Carolina – Pittsburgh 1:7 (kon.)
New Jersey – Montreal 1:3 (kon.) | Edmonton – Nashville 2:3 (0:2 po s.n.) | Vancouver – Florida 2:1 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 5:3 (kon.) | Columbus – Carolina 3:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA) (1 + 0, 4 střely, čas na ledě 19:40)
    Jakub Kindl (FLA) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 15:06)

Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 32

Florida Panthers: 35

Viděli jsme utkání, ve kterém padly tři branky, o jednu více nakonec vstřelili Vancouver Canucks, kteří rozhodli ve třetí části, když se prosadil Luca Sbisa. Po vyrovnané bitvě se tedy mohou radovat domácí, nejvíce potom Henrik Sedin. Ten totiž završil tisícovku nasbíraných bodů v National Hockey League a vysloužil si veliké ovace v hale. Jedinou trefu Floridy zaznamenal český forvard Jaromír Jágr, jinak ale hosté nemohou být příliš spokojení. Musíme však pochválit oba brankáře, ti předvedli fantastické výkony a drželi své celky nad vodou. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký víkend.

59:51
    Už jen posledních pár vteřin a vše nasvědčuje tomu, že už Florida nestihne vyrovnat. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:33
    Také Florida si vybírá oddechový čas.

59:33
    Daniel Sedin teď kroutí hlavou. Byl hodně blízko prázdné brance, přesto ji nedokázal trefit a namířil kotouč pouze do tyčky. Teď může doufat, že jeho tým neinkasuje.

59:18
    Ekbladova střela skončila sražená za brankou, pak se navíc domácí osvobozují.

59:06
    Vancouver Canucks si vybírají oddechový čas. Bude se vhazovat před jejich brankářem, takže pochopitelný krok.

59:06
    Bo Horvat zkusil z dálky trefit prázdnou branku, ale nepovedlo se mu to, rozhodčí píská zakázané uvolnění.

58:50
    Luongo je na střídačce, hosté zkoušejí hru v šesti v poli.

58:36
    Florida nadále hledá způsob, jak se dostat do útočné třetiny. Skoro vůbec se jí to nedaří.

58:03
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, je pouze otázkou času, než Roberto Luongo vyjede ze své klece a hosté začnou riskovat bez brankáře.

57:40
    Ani Jágrovi se nepodařilo založit lepší akci, potom kotouč končí mimo hrací plochu.

57:06
    Jokinen bojoval o kotouč za brankou Canucks, ale byl tam z Panterů sám, nikdo jiný mu nepomohl, takže šance útočníka Floridy na úspěch byla jen opravdu malá.

56:36
    Zatím se tak ale neděje, naopak nebezpečné situace nadále řeší gólman Panterů, který před malým okamžikem musel přerušit hru.

56:25
    Hostům se postupně začíná krátit čas do konce třetí třetiny a dá se očekávat, že s blížícím se koncem mače budou více a více riskovat.

56:10
    Granlund se objevil v útočném pásmu, ale dlouho neměl komu nahrávat. Pak nabídl šanci Burrowsovi, ten přestřelil. Ještě jedna komerční pauza.

55:28
    Florida to zkouší všemi možnými způsoby, ale zatím se jí nedaří trvaleji získat útočné pásmo. Je zjevné, že se Kosatky od druhé poloviny zápasu zaměřily více na poctivou defenzívu.

55:10
    Zakázané uvolnění Floridy, takže situace na ledě se přesunuje před Roberta Luonga.

54:23
    Bärtschi nabízel před polovinu prázdné branky Bo Horvatovi, ten ale nestihl za kotoučem natáhnout hokejku. Kdyby z této akce padla branka, pravděpodobně je rozhodnuto.

54:00
    Na druhé straně hrací plochy Ryan Miller ukrývá puk do lapačky a přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Floridy.

53:58
    Sutterova střela číslo tři v této třetině, moc nebezpečí ale nepřinesla.

53:15
    Pokračujeme ve hře, Trocheck hned vyrazil ohrožovat klec Ryana Millera. Obrana Vancouver se ale postarala o to, aby útočník Floridy nevystřelil.

52:27
    Ryan Miller pro jistotu přerušuje hru a my budeme pokračovat po skončení komerční přestávky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:46
    Trojice hokejistů v modrém se vydala do útočné akce, včele s Burrowsem. Jeden z hráčů následně dokonce možná trefil tyčku Luongova zařízení.

51:08
    Sceviourova střela tečována za branku, pak ještě zkusil překvapivou dorážku ze špatného úhlu McKenzie. Ale neúspěšně.

50:30
    Trocheck získal puk na hokejku a hledal před brankou volného Smithe. Toho sice našel, ale Ryan Miller znovu potvrdil, jak moc dobře je na zápas připraven.

50:01
    Další technický přestupek. Necelých deset minut před koncem základní hrací doby Florida vyhazuje touš na zakázané uvolnění.

49:45
    Po delší časové odmlce možnost také pro Floridu, ale nešlo o nic velkého. Hosté se ve třetí třetině k moc šancím nedostávají, což je ve výsledku může stát body z tohoto zápasu.

49:20
    Zakončení Burrowse má Luongo pod kontrolou, dobře se totiž mohl na tuto střelu připravit.

48:58
    Vancouver dlouho drží puk na území soupeře, málem toho využil Bo Horvat. Ale na poslední chvíli zkazil střelu, která jinak vypadala velice solidně.

48:37
    Kotouč na floridské střídačce, vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

48:02
    Sutter ve druhé veliké šanci ve třetí třetině, ale Luongo si v tomto případě pohlídal všechny mezírky, které by mohly potenciálně vzniknout u jeho levé tyčky.

47:45
    Demers rozehrával z obrany Floridy, ale až moc nepřesně. Puk totiž poslal pouze na zakázané uvolnění.

47:10
    Canucks uklidňují hru vyhazováním od středního pásma a zodpovědnou obranou. Sedinovi s Erikssonem pak nevyšel přechod útočné modré čáry.

46:40
    Už se znovu hraje a v šanci byl Sceviour. Ten sice neposlal do branky puk, ale po pádu tam společně s dalšími dvěma soupeři a brankářem Millerem skončil sám. V síti Vancouveru bylo teď opravdu plno, další hráč by se tam už asi nevlezl.

46:34
    Je tu první komerční přestávka třetí třetiny, za chvíli budeme pokračovat.

46:03
    Hraje se zatím ve třetí třetině poměrně plynule a bez přerušování, to bude za tohoto stavu pochopitelně více vyhovovat Canucks.

45:37
    Sutter mohl domácí poslat do vedení o dva góly, ale střelou bez přípravy trefil pouze tyčku Luongovy klece.

44:58
    Ryan Miller předvedl povedený a hlavně klíčový zákrok betonem levé tyčky.

44:30
    Marchessault získal útočné pásmo pro Pantery, ale jeho týmy se moc dlouho ve třetině Canucks neudržel, brzy o příležitost přišel.
    43:07 Luca SBISA - 2:1

43:07
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Třetí třetina nakonec začíná lépe pro Vancouver Canucks, kteří využívají hned jednu z prvních šancí v závěrečné části zápasu. Roberto Luongo nejdříve výborně vyrazil levým ramenem střelu Daniela Sedina, pak se ale dostal ke kotouči v prostoru mezi kruhy další hráč Kosatek. Jmenovitě LUCA SBISA, jenž sice neměl moc času na zpracování kotouče, přesto jej bez zaváhání poslal do sítě. Kanadský klub dnes poprvé vede a je o gól napřed. Teď bude záležet na tom, jak dokáže Floridu udržet na uzdě. Bez asistence.

42:46
    Vyhození puku mezi diváky, vhazování před Robertem Luongem.

42:15
    Marchessault a Jágr zase v kombinaci, opět potvrzují, že jejich formace je v zápase s Canucks jednoznačně nejaktivnější a nejvíce nebezpečná.

41:55
    Demers počkal, až zbytek jeho spoluhráčů na ledě dostřídá, pak teprve vyslal útočníka do šance.

41:20
    Bärtschi mohl zkusit uniknout po levém mantinelu, avšak neměl dostatečnou rychlost. Poslední třetina začíná hodně vlažně, nikdo nikam nespěchá.

40:58
    Kotouč je sražený mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:53
    Granlund přebral nahrávku od Taneva a mířil dopředu, jenže puk mu sjel v klíčovém okamžiku z hokejky.

40:28
    Jokinen se zkusil prosadit hned za startu třetiny, ale Millera nezaskočil, protože brankář Canucks dával dobrý pozor.

40:08
    Florida prohrála úvodní buly třetí třetiny, uspěl na něm Henrik Sedin. Ten se ale dopředu s kotoučem nedostal.

40:01

Zanedlouho začne třetí třetina utkání. Oba týmy mohou zatím děkovat hlavně svým brankářům. Jak se jim bude dařit v následujících dvaceti minutách?

Střely na branku po dvou třetinách

Vancouver Canucks: 20

Florida Panthers: 27

Ve druhé třetině už jsme byli svědky dvou branek, na každé straně padla jedna. Nejdříve slavil za hosty český útočník Jaromír Jágr, hned po něm ale vyrovnával Henrik Sedin. Ten navíc dosáhl tisícovky bodů v NHL a vysloužil si velkolepé ovace. O dělbě bodů z toho zápasu rozhodne posledních dvacet minut hry, případně prodloužení či samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:36
    Více už se toho asi v prostřední části nestane. Poslední šanci měl McKenzie a ještě se bude vhazovat, ale do třetí třetiny půjdeme pravděpodobně za stavu 1:1.

39:16
    Opět technický přestupek Vancouveru, zakázané uvolnění.

39:03
    Běží poslední minuta druhé třetiny a Lungo ještě měl práci. Daniel Sedin jej zkoušel zaskočit u pravé tyčky, ale těsně se mu to nepodařilo.

38:28
    Jakub Kindl znovu pálil hned po buly a před brankou stál Marchessault připravený na dorážku. Nedokázal ale dostat puk přes Millerův beton.

38:17
    Vancouver Canucks vyhazují na zakázané uvolnění.

37:55
    Burrows našel Trjamkina na modré čáře, druhý jmenovaný pak střílel z dálky. Na Luonga si ale tímto pokusem nepřišel.

37:28
    Bo Horvat zkusil jít sám do zakončení, ale klička mezi nohama mu nakonec asi nevyšla tak, jak si představoval. Jinak ale slušná individuální akce.

37:01
    Ještě jedna komerční přestávka ve druhé třetině, pak už budeme pokračovat v jejím zbytku.

36:50
    Sceviour zkoušel bruslí protečovat kotouč za Millera, ale moc se mu to nepovedlo.

36:13
    Hraje se docela dlouho bez přerušení, ani jedna strana toho nevyužívá, puky pouze létají ze strany na stranu bez zakončení.

35:39
    Vancouver je kompletní, Jágr s Demersem se přesto ještě dostali do šance, puk dokonce možná zazvonil o tyčku.

35:05
    Druhou část početní výhody ale Florida tak dobře nezvládá. Sotva touš zavedla do útočné třetiny, hned o ni zase přišla a musí pro kotouč a za Luongovu svatyni.

34:28
    Až teď je kotouč aspoň ve středním pásmu, kde se jej domácí budou snažit jistě nějakou chvíli udržet.

34:13
    Domácím se od začátku oslabení ještě nepodařilo vůbec vyhodit puk.

33:58
    Jokinen ještě zkusil přesměrovat na brankovišti střelu obránce, ale Miller parádně vytasil beton a šanci zastavil. Ve druhé třetině je gólman Canucks vskutku pohotový.

33:30
    Znovu na ledě stejná přesilovková formace za Pantery. Pálil nejdříve Jokinen, po něm i Jaromír Jágr.

33:15
    Vancouver Canucks špatně střídali, bylo jich na ledě šest a rozhodčí si toho všimli. Udělují tak domácí střídačce trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který míří odpykat Sven Bärtschi.

33:03
    Thompson zamotal hlavu domácím bekům, ale ani tak se nestačil vytočit od mantinelu do zakončení.

32:35
    Vancouver postupoval kupředu, Henrik Sedin hned z trestné lavice mířil do šance společně s Erikssonem. Ale lepší zakončení z toho ve výsledku nepramenilo.

32:15
    Už jen poslední vteřiny z trestu Henrika Sedina, tuhle přesilovku Florida už jen těžko využije.

31:26
    Luongo hodně zariskoval. Vyjel za pukem až k pravému mantinelu a málem to nestihl zpátky, to by byla opravdu kuriózní branka domácích ve vlastním oslabení.

30:56
    Také Yandle zkusil zaskočit brankáře Kosatek, ale nepodařilo se mu to. Canucks poprvé v tom oslabení vyhazují a mohou tak vystřídat.

30:35
    Jokinen vypálil, ale střela pouze orazítkovala Millerův beton, pak se málem odrazila ven z pásma Vancouveru.

30:16
    Panthers si zahrají přesilovou hru, protože Jaromír Jágr byl ve své šanci faulován. Potrestán je Henrik Sedin za hákování českého útočníka. Hosté tedy mají šanci na návrat do vedení.

30:07
    Jakub Kindl ránou od modré čáry okamžitě po vhazování minul.

29:57
    Domácí fanoušci tleskají, jelikož jejich brankář předvedl další úspěšný zásah. Bude se za okamžik vhazovat puk před jeho zraky.

29:39
    Skille ztratil puk na území soupeře a málem z toho hned byly problémy pro Kosatky. Obrana kanadského celku je nicméně dokázala zavčas zažehnat.

29:03
    Bo Horvat krásně nahrával na Bärtschiho, ten jen o pár centimetrů minul horní tyčku, jinak by zakončoval do sítě. Už sledujeme mnohem více šancí než v první třetině.

28:34
    A zase to přerušení, tentokrát někdo z hokejistů v bílém dresu vytečoval kotouč mimo hrací plochu.

28:26
    Hra přerušena ve středním pásmu.

28:13
    Jágr na druhé straně velmi povedeně zastavil přečíslení soupeře, ze kterého jeho tým klidně mohl inkasovat. Ale nestalo se tak, Florida dostává následně puk pryč.

27:39
    Dobrou obrannou práci předvedl Sbisa, který na chvíli zastavil druhou útočnou formaci soupeře.

27:06
    Opět pokračujeme a Trocheck ukazuje, že by se dnes moc rád prosadil. Netrefil sice branku, ale snaha a aktivita mu nechybí ani ve druhém dějství.

26:48
    Uvidíme komerční přestávku, za pár okamžiků pokračujeme.

26:48
    Sedinova branka navíc probrala fanoušky v hale, takže je i o něco lepší atmosféra.

26:30
    Marchessault ovšem mohl hosty poslat zpátky do vedení, Ryan Miller jej na poslední chvíli zastavil vyrážečkou.
    25:50 Henrik SEDIN - 1:1

25:50
    Jenže celek z Východní konference se z těsného vedení radoval jen pár okamžiků. Následná protiakce končí v brance doposud skvělého Roberta Luonga. A zároveň je to veliká sláva, protože střelec této trefy HENRIK SEDIN dosahuje úctyhodného milníku, jenž je oceňován nejen fanoušky a jeho spoluhráči, ale i jeho bývalým kamarádem z kabiny a nyní soupeřem Robertem Luongem. Sedin totiž zaznamenal tisící bod v National Hockey League a radost je kolem toho v hale opravdu veliká. Puk skončil v síti po drážce z brankoviště. Pokračujeme tedy za stavu 1:1. Asistence: Daniel Sedin, Alexander Edler.

25:38
    Ryan Miller pro jistotu přerušuje hru a zajišťuje nové buly u své klece.

25:25
    Luongo znovu skvěle, počíhal si na tvrdou střelu domácího obránce z dálky. I když to samozřejmě nebyl tak složitý zákrok.

24:52
    Hned to zkoušel také hostující Ekblad, jeho pokus je ale sražen mimo tři domácí tyče.
    23:45 Jaromír JÁGR - 0:1

23:45
    Florida právě vstřelila branku!
    Tak se přeci jen Florida dočkala první branky v zápase z přesilové hry, i když to s jejími šancemi na využití početní výhody nevypadalo už moc dobře. Pak ale puk za branku Ryana Millera zavezl McCann. Ten tušil, že nemůže z takové pozice zakončovat, a tak povedeně posunul na českou legendu JAROMÍRA JÁGRA. Ten už měl docela snadnou práci, uklidil kotouč za Ryana Millera. Canucks tedy musejí dohánět na začátku prostředního dějství těsný náskok, Panthers zatím vytěžili v tomto mači z úplného minima maximum. Asistence: Jared McCann, Jonathan Marchessault.

23:30
    Na druhou stranu ve vlastním oslabení ujížděl Sbisa, přestřelil však branku.

23:08
    Panthers opět zpátky v útočném pásmu, zkoušel to Yandle a po něm také Trocheck. Zatím bez úspěchu.

22:35
    Pěkná kombinace ve třech, nakonec Jágr nahrával zpoza klece na Smithe. Ale tomu ujel puk mimo hokejku, takže povedenou situaci nemohl zakončit za záda Millera.

22:24
    Jaromír Jágr prověřil pozornost Millera, brankář Kosatek jej s klidem vychytal.

22:10
    Domácí hned na úvod oslabení vyhazují puk přes všechny čáry pryč.

21:59
    Florida si dnes poprvé zahraje přesilovou hru. Alex Burrows je hlavním rozhodčím odeslán na trestnou lavici za držení, takže Canucks si vyzkoušejí větší obranou práci.

21:28
    Povedená střela obránce Demerse, ale Ryan Miller na nic docela viděl, takže se na ni připravil a přerušil hru. Vhazování opět u klece Vancouveru.

21:20
    Vincent Trocheck na druhé straně také v příležitosti. Ale opět musel postupovat sám, spoluhráči se mu příliš ochotně nenabízeli.

20:46
    Henrik Sedin zůstal volný před Luongem, ten si na něj ale počíhal betonem, měl jej moc dobře přilepený na ledě.

20:25
    Ekblad schytal nepříjemný hit, ale v žádném případě nešlo o faul, vše podle pravidel v pořádku.

20:07
    Miller si hned musel dávat pozor na puk, který letěl k jeho brance, ale nešlo o nic vážnějšího.

20:01

Nebude dlouho trvat a začne druhá třetina. Dočkáme se v ní úvodní branky zápasu?

Střely na branku v první třetině

Vancouver Canucks: 11

Florida Panthers: 6

Moc jsme toho v první třetině neviděli, pouze pár zákroků hostujícího brankáře Luonga. Jinak ale hráči šancemi na obou stranách šetří. Uvidíme, jestli přinese změnu prostřední část, zatím se tedy hraje bez branek na obou stranách.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Puk na hokejkách Panthers a ve středním pásmu, tam velmi pravděpodobně první třetina skončí.

19:26
    Běží poslední minuta úvodní části, zatím to nevypadá, že by se jedna nebo druhá strana měla prosadit.

18:58
    Trocheck v solidní možnosti, jenže na Millera si u levé tyčky ze špatného úhlu nepřišel.

18:35
    Daniel Sedin přebral nahrávku od svého bratra, ale následným pokusem minul branku. Následně to zkusila Florida.

18:08
    Další technický přestupek, tentokrát zakázané uvolnění hostů.

17:56
    Roberto Luongo zatím hvězdou první třetiny. Nyní pro změnu utěsnil prostor u levé tyčky, kde jej zkoušel přehodit Granlund.

17:25
    Další pokus Kosatek, Trjamkin poslal dobrou ránu z dálky, obránce Ekblad ji nicméně dokázal zblokovat a následně také vyhodit puk pryč.

17:08
    Horvat už je ale na nohou a odjíždí na střídačku, nejspíš bude v pořádku.

17:08
    Bo Horvat byl nepříjemně zasažen za brankou a následně upadl na zem. Snad to nebude nic vážného, nejproduktivnější hráč Canucks by byl pro domácí jistě velkou ztrátou, kdyby chyběl.

16:48
    Florida zkouší odpovědět na předchozí domácí šanci, ale zatím marně, střely na branku od Panterů nepřicházejí.

16:18
    Tak to byl další parádní zákrok Luonga! Ten si proti svému bývalému týmu nechává pořádně dařit, teď neskutečně zlikvidoval útočníka domácích v momentě, kdy dával do poloviny prázdné branky na pravé straně.

15:49
    Hosté zavezli puk za soupeřovu klec, odkud ale nedokázali nic vymyslet. Vancouver v pohodě obral soka o kotouč a dostřídá obranu.

15:28
    Ani jeden hokejista, který dnes hraje, ještě nemá více než jednu střelu na branku. To jen svědčí o tom, kterak málo pokusů zatím máme možnost vidět.

15:24
    Yandle zkusil Ryana Millera zaskočit pumelicí od modré čáry, jenže gólman Vancovuer Canucks na puk dobře viděl a ukryl jej do lapačky. Ještě jedna komerční přestávka v této části.

14:58
    Už zase nějakou chvíli čekáme na střelu na branku. Jágr se o ni pokusil, ale byl zastaven dvojicí bránících hráčů v modrém trikotu.

14:28
    Skille podržel touš pro Vancouver v útočném pásmu, pak ale chyboval a Florida si jej vzala do své moci.

13:59
    Po delší době měl Miller těžší práci, ale také teď vyrazil puk pravým betonem kotouč bezpečně daleko.

13:30
    Henrik Sedin získal útočnou třetinu pro Vancouver, ale ani on neměl v dané situaci komu nahrávat. Jako by obrany zatím jasně převažovaly nad útočnými formacemi.

13:13
    Ofsajd Florida Panthers, buly uvidíme ve středním pásmu.

12:48
    Thompson zblokoval střelu Trjamkina od modré čáry, následně puk zamířil k zadnímu mantinelu. Ani teď ještě nesledujeme moc atraktivní útočný hokej.

12:35
    Luongo raději podržel puk, aby zabránil případným dorážkám.

12:03
    Formace Jaromíra Jágra je zatím v průběhu první třetiny hodně vidět, vlastně hlavně ona si v tuto chvíli dokáže vytvořit aspoň nějaké šance pro Floridu.

11:35
    Hosté vyhráli buly a zavezli puk za svou klec, kde mají dostatek času na to, aby vymysleli novou taktiku pro útočnou akci.

11:24
    Canucks se během přesilovky docela rozestříleli, už mají sedm střel na branku, zatím co jejich soupeř z Floridy zůstává na třech pokusech.

11:24
    Vhazovat se bude před Ryanem Millerem, ihned po konci reklamní přestávky.

11:06
    Luongo musel dávat pozor, i když domácí nakonec nezakončili. Henrik Sedin ale měl připravenou hokejku na přihrávku od svého bratra, která nakonec nepřišla.

10:35
    Panthers jsou kompletní, už zase mohou myslet na hru dopředu.

10:10
    Povedená práce McKenzieho dostala puk do středního pásma, vypadá to, že hostující mužstvo v úvodním oslabení duelu branku nedostane.

09:46
    Více než polovina domácí početní výhody je minulostí, Kosatky teď mají problém usadit se trvaleji v útočné třetině.

09:18
    Florida se poprvé osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

09:06
    Výborná práce Roberta Luonga, který zastavil na brankovišti jednu střelu betonem a stihl zlikvidovat i následnou dorážku, tentokrát lapačkou. Canucks byli hodně blízko vedení.

08:58
    Znovu stejný hokejista domácích ve střeleckém pokusu, také nyní míjí branku.

08:35
    Bärtschi hned zkoušel pálit z dálky, ale spíše ještě potřeboval, aby jeho zakončení před Luongem někdo tečoval, nikdo tam nicméně nestál.

08:19
    Následuje komerční přestávka, po jejím konci hned pokračujeme.

08:19
    Teď už se ovšem vylučovat bude a Vancouver Canucks si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odjíždí Marchessault, který inkasuje dvě minuty za podražení. Florida se bude muset bránit.

08:08
    Poslední dobou se hra skoro nepřerušuje a už jsme skoro v polovině první periody.

07:30
    Na druhé straně Trocheck kroužil kolem klece a čekal, až se mu někdo nabídne s volnou hokejkou. To se ale nestalo, takže zakončoval z nevýhodné pozice sám.

07:04
    Vancouver zkouší odpovědět, ale zatím mu to vůbec nejde. Jednu ránu z dálky od modré čáry Luongo v pohodě vyrazil před sebe.

06:18
    Další akce Jágra s Marchessaultem vypadala už mnohem lépe. Ale druhý jmenovaný z ostrého úhlu nedokázal přesně trefit branku, Miller měl usnadněný zásah.

05:58
    Biega si dal dobrý pozor na Jaromíra Jágra, který zkoušel proniknout po pravém křídle.

05:28
    Dlouho byl puk střídaček, kde o něj zápolila hned čtveřice hráčů. Z tohoto souboje nakonec vítězně vycházejí Canucks.

04:55
    Vincent Trocheck na modré čáře neměl komu nahrát, takže ještě zůstal ve středním pásmu. Následně jej jeden z mužů Kosatek obral o kotouč.

04:30
    Miller má puk pod kontrolou, avšak likviduje teprve druhou střelu na jeho zařízení.

04:07
    Vypadalo to, že se bude vylučovat, ale nakonec rozhodčí nevyhodnotil vysokou hůl v obličeji hostujícího hokejisty jako faul.

03:36
    Ani Florida se nikam v tuto chvíli nežene. Mohla sice založit od modré obranné čáry přečíslení, ale místo toho si ještě párkrát přihrála.

03:04
    Zakázané uvolnění Floridy, hosté si nerozuměli a až příliš uspěchali vyhození. Bude se tedy vhazovat před Robertem Luongem.

02:45
    Převážně se kotouč nachází ve střední části hrací plochy.

02:13
    Miller znovu venku z branky při rozehrávce, ale teď jej nikdo neohrožoval, protože hokejisté v bílých dresech zrovna střídali, takže Canucks měli ve svém pásmu dostatek času.

01:45
    Postavení mimo hru v podání Floridu, zatím se týmy na ledě spíše poznávají a nesledujeme žádné lepší akce.

01:22
    Tanev neměl dost místa na to, aby vystřelil, a tak ještě hledal jednoho ze Sedinů, aby se o to pokusil.

00:25
    Také Ryan Miller si za brankou zahraje s kotoučem, ale moc dlouho se tam nezdržel, hned kotouč poslal zpátky na spoluhráče.

00:15
    Vhazování před hostující brankou.

00:10
    Úvodní vhazování vyhráli Vancouver Canucks, Luongo si pak hned musí připsat zákrok.

00:01

Hráči už jsou na ledové ploše, ještě si poslechneme hymny.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, Trjamkin, Biega – D. Sedin, H. Sedin, Eriksson – Bärtschi, Horvat, Burrows – M. Granlund, B. Sutter, Megna – B. Gaunce, Chaput, Skille.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Pysyk, Matheson, Demers, Kindl, Ekblad – McCann, Trocheck, Jágr – Marchessault, J. Jokinen, R. Smith – MacKenzie, Sgarbossa, Sceviour – S. Thornton, McKegg, P. Thompson..

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začínáme zhruba za deset minut.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat souboj týmů z opačných konferencí, ani jednomu z nic se však poslední dobo nedaří podle představ. Domácí Vancouver Canucks vyzvou Florida Panthers.

Jaromír Jágr (FLA) (8 + 20)
    Jakub Kindl (FLA) (0 + 3)

Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu poprvé utkaly v prosinci loňského kalendářního roku. Florida Panthers doma přivítali Vancouver Canucks a zvítězili 4:2.

VANCOUVER CANUCKS

Kosatky nezačaly sezónu vůbec dobře, stále se pohupovaly na hranici posledního a předposledního místa Pacifické divize. Nejhoršímu stupínku ale nedávno hodně odskočily, vyhouply se blíže k pátému místu, které nyní stráží Los Angeles Kings. Vancouver má sice o jedno odehrané utkání oproti Králům navíc, ale vlastní stejný počet bodů. Pokud by tedy dnes Canucks uspěli, mají šanci se po delší době dostat na lepší než šestou příčku. V minulém utkání proti Nashville Predators kanadská družina uťala sérii čtyři porážek za sebou, Predátory porazila nejtěsnějším možným způsobem 1:0. A více než o důležité body šlo o návrat sebevědomí do vancouverské kabiny. Jestli se to projeví i proti Floridě, těžko odhadovat. Zároveň se Canucks potřebují připravit na tři venkovní zápasy po sobě, které je po duelu s Pantery čekají, zejména dva z nich (proti Coloradu a Arizoně) mohou být klíčové). Zabodují Canucks s Floridou?

Kanadské bodování vede jednadvacetiletý šikula Bo Horvat (13 + 17), který má dokonce více branek a nahrávek než známá dvojice Henrik Sedin (10 + 19) a Daniel Sedin (11 + 14).

FLORIDA PANTHERS

Floridě se v posledních zápasech nedaří úplně podle představ, přestože v tabulce Atlantické divize to stále nemá daleko ani na druhou příčku. Aktuálně pátému diviznímu celku chybí tři body na druhou Ottawu, pokud ji ale chce dostihnout, musí rychle zabrat. Z posledních čtyř utkání totiž Panthers hned tři prohráli, stejně tak poslední dvě jim nevyšla. Nejdříve padli poměrem 2:5 na ledě Calgary Flames, poté v prodloužení nestačili na další kanadský výběr, tentokrát Edmonton Oilers. Tři mače zpátky se naopak floridské mužstvo vytáhlo na Columbus, letos jeden z nejlepších kádrů Východní konference. Floridě v tabulce dýchá na paty šestá Tampa Bay, takže pro Cats určitě bude povzbuzením, pokud by se jim dnes na vancouverském ledě podařilo jakýmkoli způsobem bodovat. Pro Pantery půjde o předposlední ze čtyř duelů na tripu po Pacifické divize, zanedlouho zavítá i do Arizony.

Kanadské bodování vede Vincent Trocheck (17 + 15), dále v popředí statistik najdeme i Jonathana Marchessaulta (13 + 15) a českého bojovníka Jaromíra Jágra (8 + 20).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 26. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 44. Sbisa – 24. Jágr (McCann, Marchessault)

Rozhodčí: Lee, Pochmara – Knorr, Mach

Diváci: 18 865