Česko – Rumunsko 2:3 (kon.)
Česko
2:3 (2:2)
Rumunsko
Čtvrtek 09.02.2017, 19:00 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • Přípravný zápas • Přátelské utkání

Rumunsku se podařilo ve druhém poločase dokonat obrat a oplatit České republice porážku ze středečního střetnutí v Chomutově. 1 075 diváků bylo svědky i červené karty, kterou ve třinácté minutě obdržel Michal Belej. Proměněná penalta následně odstartovala obrat Rumunska.

Akumulované fauly ve druhém poločase: 5:4.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:51:54)

Pozápasový ohlas domácího trenéra:

Vlastimil Bartošek (Česká republika):
    "První poločas jsme odehráli výborně, přibrzdilo nás vyloučení a pět faulů. Nemohli jsme následně tolik napadat, zahodit šance se nám vymstilo. Druhý poločas byl boj a bylo téměř jisté, že kdo vstřelí gól, zvítězí. Jsme spokojení s nasazením hráčů, ve středu jsme měli více štěstí my, dnes hráči Rumunska. Byla to pro nás velká zkušenost a šlo vidět, že kluci, kteří byli donominováni, vydali ze sebe vše a budeme mít s užším výběrem těžkou hlavu."

39:47
    Roman Mareš se zmohl pouze na vybojování rohu.

39:31
    Češi bez gólmana!

39:24
    Michal Holý přestřelil, Ondřej Vahala se vrací do brány.

39:10
    Pokus Radima Záruby zblokován do autu.

38:45
    Oddechový čas pro domácí.

38:41
    Po dlouhé kombinaci domácích vystřelil Mareš nad.

Češi s brankářem.
    36:30 Radim Záruba orazítkoval břevno a vzápětí také tyč!

36:30
    To může Čechy mrzet, Radim Záruba nastřelil tyč!

36:01
    Domácí bez brankáře!
    35:48 Alpar CSOMA - 2:3

35:48
    Rumunsko právě vstřelilo branku!
    Obrat! Míč putoval z levé strany po ose Mimi Dumitru Stoica – ALPAR CSOMA, přičemž druhý jmenovaný trefil bez problémů odkrytou bránu. Asistence: Mimi Dumitru Stoica.

35:33
    Střelecká muška Michala Kovácse nebyla přesná.

35:17
    Radim Záruba (CZE) inkasoval žlutou kartu za zdržování hry, když zakopl míč po odpískání.

35:07
    Roman Mareš se trhl rumunské obraně, Vlad Iancu chybu svých spoluhráčů z defenzivy uhasil včasným výběhem.

34:50
    Pátý akumulovaný faul České republiky, který si za hranicí středové čáry vynutil Robert Matei.

34:31
    Alpar Csoma z levé strany přestřelil.

33:58
    Antonín Hrdina z hranice pokutového území nemířil přesně.

33:53
    Robert Matei z přímého volného kopu vystřelil vedle.

33:51
    Adrian Panzaru faulován u pravé postranní čáry naproti české střídačce.

33:04
    Radim Záruba se opřel do prudké střely, která končí na rohu.

32:35
    Češi si vytvořili mírný tlak.

31:09
    Laszlo Szocs z téměř nulového úhlu nezaměstnal brankáře České republiky.

30:56
    Cristian Matei Ondřeje Vahalu nepřelstil, gólman České republiky vyrazil jeho střelu špičkou nohy.
    30:24 David Drozd hlavičkoval o milimetry vedle levé tyče!

30:24
    V dobré pozici se octl David Drozd, pravý útočník domácích ale hlavičkoval mimo.

30:01
    Michal Kovács ze standardní situace vystřelil vysoko nad.

29:59
    Cristian Matei (ROU) obdržel žlutou kartu za faul u postranní čáry.

29:08
    Ondřej Míča prověřil pozornost soupeřova brankáře.

28:57
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani Michal Kovács neprověřil pořádně gólmana Rumunska.

27:37
    Letra nepropálil obranu České republiky.

Dnešní utkání sleduje 1 075 diváků.

26:00
    Stoica zprava branku Vahaly těsně neohrozil.

25:07
    Cristian Matei to se střelou zřejmě uspěchal a zblízka zamířil nad.

24:50
    Roman Mareš od levé postranní čáry nemířil mezi tři tyče.

24:21
    Mimi Dumitru Stoica z pravé strany přestřelil.

23:15
    Tvrdou střelu Radima Záruby vyrazil brankář hostů nad.

22:20
    Radim Záruba se stal obětí prvního akumulovaného faulu Rumunska.

21:50
    Radim Záruba těsně minul.

21:34
    Ondřej Vahala zkoušel střelecké štěstí z dálky, Vlad Iancu připraven.

20:56
    Robert Matei přihrál hráči jménem Emil Raducu, gólman České republiky vyráží na roh.

20:50
    Letra nevyzrál na Vahalu z levé strany.

20:01
    Druhou půli zahájil ze středového kruhu Antonín Hrdina.

Bogdan Covaci (oba City'us Targu Mures)
    Ferreira Letra Da Costa (Autobergamo Deva)
    Laszlo Szocs (Odorheiu Secuiesc)
    Alpar Csoma (City'us Targu Mures)

Dětský domov Ústí nad Labem-Střekov nyní obdržel šek ve výši 6 385,- Kč, kterou pořadatelé vybrali ze vstupného. Částka může ještě za každou branku České republiky vzrůst o 500,- Kč.

Do utkání vstoupili lépe futsalisté České republiky, když ve čtvrté minutě otevřel skóre Antonín Hrdina. Za necelé tři minuty poté navýšil vedení domácích Radim Záruba. Minuta třináctá přinesla červenou kartu pro Michala Beleje za zahrání rukou v předbrankovém prostoru. Následnou penaltu proměnil bez potíží Robert Matei. V úvodu patnácté minuty se o vyrovnání postaral Emil Raducu, a tak oba týmy odchází do šaten za stavu 2:2.

Akumulované fauly v prvním poločase: 5:4.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:07 hod., přestávka trvá 15 minut.

17:12
    Michal Kovács se pokusil o reputaci, jeho střelu Vlad Iancu vyrazil.

16:59
    Michal Kovács nevystřelil podle svých představ.

15:45
    Ondřej Vahala se vrací do brány.

15:38
    Ondřej Míča neprostřelil defenzivu Rumunska.

14:25
    Česká republika riskne power-play!

14:02
    14:02 Emil RADUCU - 2:2

14:02
    EMIL RADUCU se prezentoval dobrým důrazem a z dorážky do odkryté brány srovnává na 2:2. Asistence: Cristian Matei.

12:22
    Do brankoviště České republiky se vrací Ondřej Vahala.
    12:22 Robert MATEI - 2:1

12:22
    ROBERT MATEI proměňuje pokutový kop k pravé tyči. Libor Gerčák byl bezmocný.

12:22
    Na penaltu dostane v bráně domácích příležitost Libor Gerčák.

12:22
    Za ruku Michala Beleje byla nařízena penalta, kterou provede Robert Matei. Současně se jedná o pátý akumulovaný faul České republiky.
    12:22 Michal Belej dvakrát zabránil gólu, podruhé ale rukou.

12:22
    Michal Belej (CZE) dokázal dvakrát zastoupit Ondřeje Vahalu při náporu rumunského celku. Při druhé situaci trefil útočníka České republiky balón do ruky, a tak rumunský hlavní rozhodčí Vlad Ciobanu nekompromisně uděluje červenou kartu.
    11:12 Radim Záruba z ostrého úhlu orazítkoval břevno!

11:12
    Michal Belej z rohu přihrál Radimu Zárubovi, jehož střelecký pokus vytáhl Vlad Iancu na břevno. Míč následně skončil v zámezí, Češi si rohový kop zopakují z opačné strany.

08:19
    Robert Matei neprostřelil obranný val soupeře.

08:03
    Antonín Hrdina přestřelil.

07:32

07:14
    Ránu Davida Drozda z ostrého úhlu vyrazil Vlad Iancu do autu.

06:45
    Michal Belej zprava zahlédl u levé tyče Radima Zárubu, který z bezprostřední blízkosti bránu netrefil.
    06:05 Radim ZÁRUBA - 2:0

06:05
    Česko právě vstřelilo branku!
    Michal Kovács z levé strany adresoval přihrávku k opačné postranní čáře RADIMU ZÁRUBOVI, který jedovkou pod břevno nedal brankáři Rumunska šanci. Vlad Iancu si stihl na míč jen lehce sáhnout, druhé brance ale nezabránil. Asistence: Michal Kovács.

05:35
    Stoica pálil pouze do Beleje, který jeho pokus zblokoval.

04:36
    Antonín Hrdina z těžké pozice vybojoval rohový kop.

03:38
    Domácí se prosazují z přímého volného kopu! Ondřej Míča nalezl ze standardní situace svého spoluhráče ze Slavie Praha ANTONÍNA HRDINU, který prostřelil gólmana Rumunska na vzdálenější tyč. Asistence: Ondřej Míča.

03:23
    Panzaru jen těsně minul levou tyč.

02:48
    Střelu Kovácse vyrazil Iancu před sebe, ale ani dorážka Beleje se neujala.

02:43
    Michal Belej si došel pro faul na útočné polovině.

02:10
    Dělovka Michala Kovácse neohrozila svatyni rumunského brankáře.

02:08
    Pokus Michala Kovácse skončil na rohu.

01:28
    Ondřej Míča od levé postranní čáry nemířil přesně.

00:35
    Přečíslení domácích se nevydařilo na výbornou. Na přihrávku Davida Cupáka nedosáhl před odkrytou bránou Roman Mareš.

00:30
    Antonín Hrdina z bezprostřední blízkosti minul.

00:01
    O úvodní výkop ze středového kruhu se postaral Cristian Matei.

Michal Holý (Interobal Plzeň)

Na řadu přišla také hymna České republiky, kterou zazpívá Vlaďka Skalová.

Ve sportovní hale nyní zaznívá hymna Rumunska.

Domácí nastupují v dresech bílých, hosté se představí v červené kombinaci dresů. Sudí zvolili dresy žluté.

Třetí rozhodčí: Jan Novotný (oba ČR).

Česko: Vahala (Gerčák) – R. Mareš, Míča, Kovács, Záruba – Hrdina, Cupák – D. Drozd, Belej – připraven P. Drozd, připraven Holý. Trenéři: Tomáš Neumann, Vlastimil Bartošek.

Rumunsko: Iancu (Grigoras) – Panzaru, Covaci, Letra, Szocs – R. Matei, C. Matei – Stoica, Raducu – Csoma – připraven Plugaru, připraven Movileanu. Trenéři: Robert Lupu, Marius Párciu.

Rozhodčí: Ciobanu (Rumunsko), Cílek; třetí rozhodčí: J. Novotný (oba ČR).

Česká futsalová reprezentace se představí v Ústí nad Labem po třiadvaceti letech, když v únoru 1994 podlehla na Klíši Nizozemsku 4:6 (1:4). V tomto zápase se oba současní hlavní trenéři České republiky představili v dresu na hrací ploše.

Část vstupného věnují pořadatelé na charitativní účely, stejně se tak bude dít i po každé vstřelené brance domácích.

Poslední vzájemný duel (přátelské utkání, 8. 2. 2017, Městská sportovní hala Chomutov):

Česká republika – Rumunsko

4:2 (0:0)
    Branky: 27. Seidler (Kovács), 28. Stoica (vlastní), 30. Záruba (Seidler), 40. D. Drozd (Mareš) – 27. C. Matei (R. Matei), 36. Szocs (C. Matei).
    Rozhodčí: O. Černý (CZE) – Ciobanu (RUM).
    ŽK: 31. Cupák – 12. Panzaru, 28. Csoma.
    ČK: 29. Csoma (ROU; po 2. ŽK).
    Diváci: 720.

Příjemný čtvrteční večer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho vypukne přípravný zápas. Reprezentační výběr České republiky vyzve národní tým Rumunska.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 19:00 hod.

Stadion: Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše;
    kapacita: 1 200 diváků.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 4. Hrdina (Míča), 7. Záruba (Kovács) – 13. R. Matei (pen.), 15. Raducu (C. Matei), 36. Csoma (Stoica)

Karty:   36. Záruba (CZE) – 30. C. Matei (ROU)   13. Belej (CZE)

Česko: Vahala (na penaltu ve 13. minutě Gerčák) – R. Mareš, Míča, Kovács, Záruba – Hrdina, Cupák – D. Drozd, Belej – připraven P. Drozd, připraven Holý. Trenéři: Tomáš Neumann, Vlastimil Bartošek.

Rozhodčí: Ciobanu (Rumunsko), Cílek; třetí rozhodčí: J. Novotný (oba ČR)

Diváci: 1 075