Benfica – Arouca 3:0 (kon.)
Benfica Lisabon
3:0 (2:0)
FC Arouca
Pátek 10.02.2017, 21:30 • Estádio do Sport Lisboa e Benfica (da Luz), Lisabon (kapacita: 65.647 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Benfica se po dvaceti kolech nejvyšší portugalské ligy nachází na prvním místě v tabulce se 48 body. O první místo v tabulce soupeří na dálku s týmem Porto, které má 47 bodů. Benfica na domácím hřišti odehrála 10 zápasu a ani jednou neprohrála (8 výher a 2 remízy). V minulém kole Benfica s přehledem zvítězila na svém hřišti 3:0 s Nacionalem.

FC Arouca se nachází na desátém místě v tabulce s 27 body. V minulém kole Arouca na svém hřišti porazila 2:1 Setubal.
    Poslední tři vzájemná utkání
    Arouca Benfica 1 : 2
    Benfica Arouca 3 : 1
    Arouca Benfica 1 : 0

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Benfica Lisabon: Ederson – Semedo, Luisao, N. Lindelof, Eliseu – Fejsa – Carrillo, Pizzi, Živkovič – Jonas, Mitroglou
    Náhradníci: Cesar – Silva, Samaris, Jimenez, Cervi, Carvalho, Almeida

FC Arouca: Bolat – Nelsinho, Velasquez, Jubal, V. Belisario – P. Coelho, Santos, Adilson – Kuca, Tomane, da Costa
    Náhradníci: Sacramento – Valente, Silva, Gonzalez, Keirrison, Crivellaro, Bastos

Rozhodčí: M. Mota.

1

1
    Od úvodního hvizdu drží míč hráči Benficy a kombinují s míčem.

2
    Benfica stále drží míč, dostali se kombinační hrou až před pokutové území. Jejich útok ztroskotal na finální přihrávce.

3
    Před bránu Edersona se podívali i hosté, jejich útok byl odražen domácí obranou.

4
    Přihrávka Pizziho na svého spoluhráče byla příliš dlouhá a míč končí za brankovou čarou.

5
    Pizzi se dostal po přihrávce z levé strany ke střele, míč končí vedle pravě tyče.

6
    V souboji zůstal na hřišti ležet Jonas. Probíhá ošetřování.

7
    Fejsa po přihrávce z pravé strany vystřelil a brankář Bolat chytá jeho střelu.

8
    Po faulu budou domácí zahrávat standardní situaci.

9
    Nyní na druhé straně vystřelil na bránu Tomane. Domácí brankář jeho střelu chytá, avšak zákrok nebyl nejjistější a pouští míč na rohový kop.

10
    Z rohového kopu hosté neohrozili Edersona.

11
    Zivkovič se prezentoval střelou ze střední vzdálenosti, brankář Bolat připraven a chytá míč.

13
    Útok domácích zastavil ofsajd, míč nyní mají domácí a kombinují uprostřed hřiště.

14
    Hosté nakonec vybojovali míč a snažili se dlouhým míčem za obranu překvapit domácí, avšak tato myšlenka neměla úspěch.

15
    Jeden hráč hostů se s míčem dostal po levé straně až do malého vápna, kde byl zastaven čistě obranou domácích.

16
    Belisario byl při jedné střele domácího hráče nastřelen někde do oblasti břicha a stále to hodně těžce rozdýchává.

17
    Rychlý útok Benficy, centr do pokutového území z pravé strany odráží obrana hostů.

18
    Živkovič vystřelil na bránu, jeho střelu hlavičkoval hostující hráč, který si skoro dal vlastní branku. Míč skončil nad branou. Hostující hráč tedy hodně vylekal brankáře Bolata.

20
    Hosté po faulu mají příležitost standardní situace...

21
    Dlouhý centr v pohodě chytá Ederson.

21
    Domácí provedli rychlý přechod do útoku a vybojovali rohový kop, z kterého domácí neudeřili, avšak domácí zůstali na míči.

22
    Mitroglou dostal míč do branky! Avšak gól není uznán z důvodu ofsajdu. Mitroglou dostal hezkou přihrávku z levé strany na střed vápna, avšak branka není uznána a radost hráčů byla předčasná.

24
    Další šance domácích. PO centru z pravé strany zakončoval v blízkosti levé tyče domácí hráč, Bolat předvedl důležitý zákrok.

25
    Benfica právě vstřelila branku!
    KONSTANTINOS MITROGLOU na podruhé dostává míč do branky a tentokrát je to první branka v zápase. Z pravé strany centroval Jonas a KONSTANTINOS MITROGLOU si dobře naběhl na míč a hlavičkou posílá míč k levé tyčce.
    25. MITROGLOU - 1:0

26
    Kuca faulován a hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.

27
    Z pravé strany centr na hranici šestnáctky skvěle doběhl MItroglou, který ihned vystřelil, brankář Bolat míč chytá u levé tyče.

28
    Po dlouhé době hosté na polovině soupeře, budou zahrávat rohový kop.

29
    Míč končí po zásahu Edersona a následném odrazu od hostujícího hráče za brankovou čarou.

29
    Živkovič se dostal s míčem až před brankáře a neuspěl. Bolat dobře vyběhl a jeho pokus zneškodnil.

30
    Žlutou kartu dostává Adilson (FC Arouca).

31
    Faul hostů bude znamenat zajímavou standardní situaci z levé strany.

32
    Pizzi rozehrál centr, míč odvrací obrana.

33
    Držení míče je vysoko pro domácí tým – 70%:30%.

34
    Sledujeme dlouhou kombinaci domácích uprostřed hřiště.

35
    Domácí jakoby svou zdlouhavou kombinací hosty uspali a najednou přišli s rychlým přechodem do útoku. Eliseu zavezl míč až k brance Bolata, avšak byl již hodně z úhlu, rozhodl se pro přihrávku na KONSTANTINOSE MITROGLOUA, který opět číhal na středu malého vápna a odrazem od břevna posílá svůj tým do vedení 2:0.
    35. MITROGLOU - 2:0

36
    Benfica stále drží míč a nepouští hosty vůbec na míč.

38
    Nepovedený centr z pravé strany a míč končí za brankovou čarou. Bolat bude rozehrávat od své branky.

39
    Hosté v šanci! Nebezpečně střílel da Costa, jenž protáhl Edersona. Posléze se hosté dostali do ofsajdu a míč budou mít opět domácí.

41
    Nebezpečná kombinace domácích před pokutovým územím.

41
    Da Costa se dostal do úniku s míčem a srazil se s vybíhajícím brankářem Edersonem. Míč následně mířil do brány, ale dobíhající obrana míč zastavila.

42
    Ederson dostal za toto vyběhnutí a následný faul na da Costu červenou kartu.
    42. Červená karta

43
    Nyní se nehraje a čeká se, až se připraví druhý brankář domácích.

44
    Mitroglou je ten, který musí nuceně odejít, aby mohl Cesar nastoupit do brány místo vykartovaného Edersona.

45
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Adilson, přichází Crivellaro.

45
    Až nyní se opět hraje a hosté zahrávali standardní situaci, míč letěl nad bránu.

45+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

45+2
    Jonas se v útoku dopustil útočného faulu a hosté budou moci rozehrát.

45+3

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Viděli jsem zajímavý první poločas. Nejdříve dvě branky MItrogloua. Ke konci prvního poločasu Ederson při vyběhnutí za míčem fauloval da Costu a dostal červenou kartu. Mitroglou musel nuceně střídat, aby mohl do hry nastoupit náhradní brankář Cesar. Dokáží hosté využít jednoho hráče v poli navíc a ještě něco s výsledkem udělat? To budeme zjišťovat zhruba ve 22:34, kdy začne druhý poločas.

46

46
    Rozhodčí Mota zahájil druhý poločas, hosté tedy mají výhodu jednoho hráče v poli navíc a uvidíme, zda jim to nějak pomůže.

47
    Kombinace hostů nevedla k ohrožení brány, naopak byli domácí obranou vytlačeni až na půlku hřiště.

48
    Nyní se k míči poprvé ve druhém poločase dostali domácí, avšak ani jim se nepodařilo dostat přímo před brankáře.

49
    ANDRE CARRILLO zužitkoval přihrávku od Pizziho a navyšuje vedení svého týmu již na 3:0.
    49. CARRILLO - 3:0

52
    Žlutou kartu dostává Tomane (FC Arouca).

53
    Na domácích nejde znát, že jsou oslabeni o jednoho hráče. Nyní se opět dostali do slibného útoku po pravé straně, tentokrát obrana hostů danou situaci ubránila.

54
    Útok hostů skončil útočným faulem a domácí budou moci rozehrát.

55
    Hosté se drží na míči, avšak nemohou se dostat k žádné střele. Na hranici šestnáctky jsou vždy zastaveni domácí obranou.

56
    Až nyní se dostal míč po centru do pokutového území, avšak nikdo z hráčů míč netečoval.

58
    Hosté vybojovali standardní situaci...

60
    Útočný výpad hostujícího hráče byl zastaven, následný centr hostů sbírá Cesar do svých rukavic.

61
    Nyní sledujeme pasáž hry uprostřed hřiště.

63
    Z pravé strany přišel centr a Kuca dobře hlavičkoval u levé tyče. Skvělý zákrok Cesara. Respektive míč se předtím ještě odrazil od domácího obránce a Cesar jen pohotově míč odrazil.
    63. Kuca hlavičkou nesnižuje stav utkání

64
    Nyní hosté v posledních minutách více drží míč.

64
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Mateus, přichází Gonzalez.

65
    Jeden z hostujících hráčů se dostal ke střele ze střední vzdálenosti. Cesar připraven.

66
    Domácí po delší době dostali míč pod svou kontrolu, avšak operují s ním na své vlastní polovině.

68
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Jonas, přichází Jimenez.

69
    Hosté se postupnou kombinací dostali před pokutové území domácích. Avšak pak přišel útočný faul a brankář Cesar bude rozehrávat.

70
    Cesar při snaze chytit vysoký míč byl faulován a zůstal ležet na trávníku.

71
    Nakonec ošetření nepotřeboval a opět se hraje.

72
    Pokus o rychlý přechod do útoku se domácím tentokrát nepodařil.

74
    Kuca si naběhl na centr z levé strany. Moc nechybělo, aby míč hlavičkou tečoval. Avšak je mu odpískán těsný ofsajd.

75
    Snahu hostů upřít nelze, avšak do vážnějších šancí se moc nedostávají. Benfica prozatím v pohodě brání svůj náskok.

77
    Pizzi se snažil s míčem obtočit kolem svého protihráče a je přitom faulován.

78
    Pizzi rozehrál a na míč si naběhl jeden z jeho spoluhráčů, který posílá míč nad bránu.

80
    Domácí útok byl ihned zastaven za polovinou hřiště vracející se obranou.

80
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Carvalho.

81
    Faul Nelsinha a domácí budou rozehrávat od poloviny hřiště.

82
    Domácí se dostali do útoku, avšak na pravé straně hřiště se nedostali k žádnému centru, nakonec vybojovali rohový kop.

83
    Z rohového kopu se domácí neprosadili.

84
    Hosté na míči a kombinují na polovině hřiště. Hráči Benficy jen vykrývají prostory.

85
    Nakonec se hosté dostali až před bránu a dokonce vybojovali rohový kop, který nezahráli vůbec dobře.

86
    Následně byl faulován Živkovič a domácí budou rozehrávat.

87
    Živkovič asi dostal větší ránu než se zdálo a zůstal ležet na trávníku. Probíhá jeho ošetřování.

88
    Živkovič již na nohou a domácí drží míč na vlastní polovině.

89
    Zápas se dohrává, na hostech jde vidět, že by alespoň rádi jednu branku vstřelili, ale obrana domácích jich opravdu k ničemu v posledních minutách nepouští.

90
    Rozhodčí Mota nastavuje tři minuty.

90+2
    Nastavené minuty jsou v režii hostů, kteří mají míč, následně poslali dlouhý míč a Cesar míč chytá do svých rukavic.

90+3
    Před konečným hvizdem rozhodčího se domácí hráč ještě dostal ke střele, avšak míč končí mimo a zápas končí.

90+3

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:16.

Hosté ve druhém poločase nedokázali vytěžit z toho, že měli výhodu jednoho hráče v poli navíc. Naopak ještě inkasovali třetí branku. Od té doby si Benfica hlídala svůj náskok a svým způsobem nechávala hosty hrát. Nicméně hosté směrem do útoku nebyli nikterak nebezpeční. Za zmínku stojí hlavička Kucy z 63. minuty zápasu.
    To je ode mě vše a někdy u dalšího on-line přenosu na shledanou. (23:26:57)