Slovensko OT – Francie 1:3 (kon.)
konec
Slovenský olympijský tým
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Francie
sk Pátek 10.02.2017, 16:30Euro Ice Hockey Challenge
Partner:
   
  Duel sa skončil víťazstvom francúzskeho tímu, takže Slovensko na triumf na tomto tunaji ešte stále čaká. Naši mladíci naň majú ešte jeden pokus, a to zajtra v záverečnom dueli, ktorý zohrajú o 14:30 proti Nórsku. S konštatovaním, že dnes bol za najlepšieho hráča Slovenska vyhlásený Matúš Sukeľ, sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme vám príjemný zvyšok večera. (18:30:38)
   
  Koniec zápasu.
   
  58:57
  Puk sme síce dostali do útočného pásma, ale po nepresnej strele sme oň rýchlo prišli a útočiť budú opäť iba Francúzi.
   
  58:15
  Francúzsko mohlo opäť skórovať! Naši súperi sa dostali k strieľanej prihrávke, na ktorú priamo pred pravou žrďou číhal Sacha Treille, ale napokon bol telom v poslednej chvíli odstavený.
   
  58:00
  Hlásateľ oznámil, že do konca riadnej hracej doby ostávajú už iba dve minúty.
   
  57:33
  Slovensko po buly prepasírovalo puk do útočného pásma a pokračuje v boji o dobrú streleckú pozíciu.
   
  57:22
  Puk teraz po súboji v strednom pásme vyletel iba na striedačku fracnúzskeho tímu. Hra sa prerušuje a nasledovať bude vhadzovanie.
   
  56:40
  Francúzi sa stiahli do svojej obrannej tretiny, kde získali puk a pokojne sa ho pokúsia dostať na opačnú polovicu klziska. Nikam sa ponáhľať rozhodne nemusia.
   
  56:02
  Slovensko sa dokázalo ubrániť a môže pokračovať v plnom počte. Do konca riadnej hracej doby ostávajú už iba necelé štyri minúty.
   
  54:56
  Slovensko sa muselo stiahnuť pred svoju bránku, ale bráni sa naozaj obetavo a súpera do vyloženej šance nepúšťa.
   
  54:02
  Vylúčenie v tíme Slovenský olympijský tím (Andreas Štrauch – 2 min.).
   
  54:02
  Slovenský olympijský tím dáva gól!
  Je znížené! Prvý gól Slovenska v tomto zápase a zároveň sovj prvý presný zásah v drese seniorskej reprezentácie strieľa MATÚŠ SUKEĽ. Bez asistencií.
   
  53:00
  Slovensko musí doťahovať už trojgólové manko. Naši chlapci sa hneď pokúšajú dostať do útoku.
   
  52:44
  Francúzsko dalo gól!
  Francúzsko navyšuje svoj náskok elegantným spôsobom. ALEXANDRE TEXIER sa sám prešiel s pukom na hokejke, prekorčuľoval si pravý kruh na vhadzovanie, vylepšil si pozíciu a skóroval. Asistencia: Loic Lamperier.
   
  51:22
  Francúzi puk po dlhšom čase vytesnili aspoň do stredného pásma, kde oň bude prebiehať tvrdý súboj pri mantineli.
   
  51:06
  Ylonen teraz musel čeliť tvrdej rane z ľavého kruhu, no opäť odolal. Francúzsko sa dostáva pod súvislý tlak našich reprezentantov.
   
  50:37
  Slovensko sa dostalo do veľmi zaujímavej šance! Spoza kruhov tvrdo vypálil Dinda, no jeho pokus skončil iba na zadnom mantineli.
   
  50:00
  Začína sa posledná desaťminútovka riadnej hracej doby.
   
  49:56
  Lamperier si napokon zbehol do ľavého kruhu, odkiaľ sa pokúšal prihrávať priamo pred bránku, no tam našiel iba pozornú slovenskú defenzívu. V týchto chvíľach nevidíme žiadne nebezpečnejšie zakončenie.

  Veronika Pancuráková

  Branky a nahrávky: 55. Sukeľ – 8. Treille (Lamperier), 13. Treille (Lamperier), 53. Texier (Lamperier)


  Slovenský olympijský tým: Baroš (Godla) – Rais, Bačík, Koch, Hraško, Rosandič, Dinda, Grman, Holenda – Štrauch, Krištof, Gríger – Sukeľ , Puliš, Zuzin – Matoušek, Boltun, Skalický – Hlinka, Lichanec
  Francie: Ylonen (Quemener) – Trabichet, Chakiachvili, Janil, Lamperier, Raux, Baazzi, Da Costa, Rech – Fleury, Bouvet, S. Treille – Y. Treille, Texier, Ville – Valier, Ritz, Perret – Berthon, Thillet, Douay

  Rozhodčí: Nikolic, Smetana – Kaspar, Sparer
  www.ibrshop.com