NY Islanders – Colorado 5:1 (kon.) | Nashville – Dallas 5:3 (kon.) | Buffalo – Vancouver 2:4 (kon.)
Boston – Montreal 4:0 (kon.)
Nashville Predators
5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
Dallas Stars
Pondělí 13.02.2017, 00:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Pondělní program zámořské Národní hokejové ligy zahájí souboj dvou rivalů z Centrální divize, v němž Nashville přivítá na svém ledě v Bridgestone Areně hosty z Dallasu, se kterými bojuje o čtvrté místo a před vzájemným soubojem má před ním náskok šesti bodů a navíc ještě zápas k dobru. Oba týmy se v základní části letošní sezóny NHL střetnou počtvrté.

Nashville Predators:

Nashville v posledním zápase podlehl 7:4 Floridě a proti Dallasu se pokusí před pětidenním volnem vrátit zpět na vítěznou dráhu. Predators během základní části NHL nasbírali 60 bodů a v Západní konferenci nyní drží pozici, která jim díky druhé divoké kartě zajišťuje účast v playoff, a navíc mají před Stars šestibodový náskok.

Dallas Stars:

Dallas na ledě Nashvillu zahájí v pondělí v noci trip, během něhož ho čekají tři venkovní utkání proti týmům z Centrální divize. Stars se proti Predators budou snažit navázat na výhru 5:2 nad Carolinou, proti které se dvakrát prosadil útočník Patrick Eaves a s 21 góly je letos nejlepším střelcem svého týmu. Jason Spezza vynechal poslední tři utkání kvůli zranění v horní části těla, do Nashvillu ale odletěl společně s týmem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Åberg, Fisher (C), C. Smith – C. Wilson, Järnkrok, Neal (A) – McLeod, Fiddler, Watson. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Jo. Benn, Oleksiak, Johns – Ja. Benn (C), Eakin, Eaves (A) – Roussel, Faksa, Seguin – Korpikoski, D. Shore, Sharp (A) – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie. Hlavní trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Dean Morton, Steve Kozari. Čároví: Vaughan Rody, Derek Amell.

Hokejisté obou týmů, včetně českého útočníka Radka Faksy, jsou připraveni a dnešní utkání může začít!

00:01

00:24
    Ryan Johansen po pouhých 24 sekundách shodil rukavice a pustil se do bitky s Codym Eakinem! To je úvod zápasu jako hrom!

00:24
    Ryan Johansen a Cody Eakin dostali shodně pět minut za bitku a usedli na trestnou lavici.

00:45
    A další bitka! Radek Faksa se pustil do Vernona Fiddlera, se kterým se vůbec nepáral a poslal ho k ledu! Takový úvod jsem ještě nikdy neviděl.

00:45
    Český útočník Radek Faksa neprojevil zkušenému veteránovi Vernonovi Fiddlerovi úctu a naopak ho v pěstním souboji bez lítosti poslal k ledu. Oba hráči dostali pět minut za bitku a usedli za katr.

00:45
    Austin Watson dostal menší trest za krosček, zatímco P.K. Subban za hrubost, což znamená jediné, přesilovou hru 5 na 3 pro Dallas Stars!

01:09
    Neuvěřitelné! Tresty byly uděleny tak, že si Dallas Stars hned v úvodu zápasu po dvou bitkách zahraje přesilovou hru 5 na 3!

02:12
    Predators zvládají úvodní oslabení fantasticky a Stars se po jejich vyhozeních marně snaží dostat ke střele.

02:32
    Esa Lindell na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele s příklepem, která mířila do horního rohu brány, nakonec se ale od pravé tyče odrazila do hry!

02:58
    Bridgestone Arena vestoje tleská domácímu týmu! Predators přečkali přesilovou hru 5 na 3, která trvala celé dvě minuty. To je úvod!

04:13
    Sleduji NHL hodně dlouho, ale něco takového jsem ještě neviděl a ani jsem o něčem podobném neslyšet. Dvě bitky v úvodní minutě, vzápětí přesilová hra pět na tři, zdá se to jako sci-fi, dnes to je ale realita.

05:23
    Filip Forsberg na pravém křídle nabral obrovskou rychlost a řítil se do samostatného úniku, nakonec ho ale jeden z hráčů Dallasu v blízkosti pravé tyče dojel a z úhlu pod tlakem minul!

06:13
    Predators znovu přecházeli do útočného pásma, tentokrát ale jejich akci zastavila přihrávka rukou, po které přichází na řadu první reklamní přestávka.

08:03
    Cody Eakin se po návratu z trestné lavice ocitl po nádherné přihrávce z levého křídla mezi kruhy pro vhazování ve slibné šanci, prudkou střelou s příklepem ale zamířil pouze do náruče Pekka Rinneho, který předvedl dobrý zákrok!

08:38
    Hokejisté Nashvillu odpověděli nahozením od modré čáry, se kterým si Kari Lehtonen bez problému poradil.

08:48
    Ryan Johansen se ocitl na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány a náruče Kariho Lehtonena, který přerušil hru.

09:32
    Filip Forsberg v blízkosti pravé tyče fantasticky tečoval nahození z pravého křídla a ostrého úhlu a puk se od jeho čepele odrážel pod horní tyč, nakonec ale skončil na pravé tyči!

09:46
    Dallas se ocitl pod obrovským tlakem a okamžitě po zisku kotouče puk vyhodil na zakázané uvolnění.

10:03
    Calle Järnkrok ve třetí bitce dnešního utkání vyzval na pěstní souboj Curtise McKenzieho, který ho srovnal a po sérii pěstí poslal k ledu. Oba hráči dostali pět minut za bitku, jenže hostující útočník ještě dvě minuty za hrubost, takže Nashville si zahraje přesilovou hru.

10:52
    James Neal dostal dvě minuty za nedovolené bránění a hra bude pokračovat ve hře 4 na 4.

11:26
    Stars se ocitli v blízkosti levé tyče ve skvělé šanci, jejich následnou střelu ale zablokoval P.K. Subban.

12:03
    Menší trest pro Curtise McKenzieho vypršel a začíná zkrácená přesilová hra hostujícího Dallasu.

12:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    JAMIE BENN si řekl pohybem na levém křídle o přihrávku, kterou mu z mezikruží předložil Radek Faksa, a kapitán Dallasu krásnou střelou s příklepem nad maskou Pekka Rinneho zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Stars využili přesilovou hru a vedou 1:0! Asistence: Radek Faksa a Tyler Seguin.
    12:24 Jamie BENN - 0:1

12:45
    Brett Ritchie dostal menší trest za krosček a Predators se mohou pokusit odpovědět v přesilové hře.

14:06
    Stephen Johns nabral na levém křídle velkou rychlost a v blízkosti levé tyče se dostal ke střele, kterou Pekka Rinne fantastickým zákrokem vyrazil!

14:10
    Ryan Ellis fauloval v blízkosti levé tyče unikajícího Stephena Johnse a byl vyloučen na dvě minuty za sekání.

14:26
    A další vyloučení na straně Nashvillu! Matt Irwin dostal menší trest za držení protihráče.

14:45
    Brett Ritchie naskočil zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Dallasu pěti proti třem!

15:46
    PATRICK SHARP využil přesilovou hru 5 na 3 a Dallas vede v Bridgestone Areně 2:0! Pekka Rinne sice pravým betonem skvěle zakročil proti střele Tylera Seguina z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, proti následné dorážce Patricka Sharpa do prázdné brány už byl ale bezmocný. Asistence: Tyler Seguin a Jamie Benn.
    15:46 Patrick SHARP - 0:2

16:26
    Vyloučený Matt Irwin se vrátil zpět na led a oba týmy po obrovském množství trestných minut hrají v plném počtu.

17:33
    Stars na pravém křídle vypálili z ostrého úhlu, Pekka Rinne byl ale na přední tyči připraven a hrudí puk zastavil. Hra vzápětí pokračovala bez přerušení, protože brankář Nashvillu rychle rozehrál.

18:12
    Hokejistům Dallasu se nepodařilo rozehrát a po levém křídle vyhodili puk na zakázané uvolnění.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

19:01
    Radek Faksa během forčekingu fauloval jednoho z hráčů Predators a dostal dvě minuty za podražení. Nashville má k dispozici třetí přesilovou hru.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvod utkání mezi Predators a Stars přinesl momenty, které si všichni budou dlouho pamatovat. Během úvodní minuty se odehrály na ledě dvě bitky, po druhé z nichž si Stars zahráli přesilovou hru 5 na 3. Využít ji ale nedokázali a vzápětí se do sebe pustili další dva hráči. Podstatné je, že ve druhé bitce si Radek Faksa vyšlápl na zkušeného mazáka Vernona Fiddlera. Kromě obrovského množství trestů se diváci také dočkali dvou přesilovkových gólů, které na straně Dallasu vstřelili Jamie Benn a Patrick Sharp. Skóre po první třetině: Nashville Predators 0 Dallas Stars 2.

Druhá třetina začne přibližně v 1:11.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 6-8; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 4-2; Přesilové hry: 0/3-2/5; Trestné minuty: 25-21.

20:01

20:12
    Nashville vstupuje do prostřední části v početní výhodě a má šanci rychle se vrátit zpět do utkání.

21:01
    Český útočník Radek Faksa naskočil z trestné lavice zpět na led a Dallas Stars hraje v plném počtu.

21:12
    Filip Forsberg po krásné přihrávce z pravého křídla dobře vypálil v levém kruhu pro vhazování bez přípravy s příklepem, připravený Kari Lehtonen ale puk ukryl v náručí.

21:58
    Ryan Johansen nedokázal dobruslit puk, který zamířil na zakázané uvolnění, a hra se vrátila před bránu brankáře Pekka Rinneho.

22:53
    Yannick Weber na pravém křídle krásně vypálil od modré čáry a jeho pokus těsně nad ledem mířil ke vzdálenější levé tyči, kde ho Kari Lehtonen fantasticky vyrazil pravým betonem a následná bekhendová dorážka Craiga Smithe o vlásek minula levý horní roh brány!

23:57
    Austin Watson, Vernon Fiddler a Cody McLeod v rychlém sledu nedokázali z různých úhlů propálit brankáře Kariho Lehtonena, který měl plné ruce a nohy práce, situaci ale ustál!

24:43
    Hra byla přerušena a vypadalo to na vyloučení, nakonec se ale proti Predators pískalo postavení mimo hru.

25:30
    Stephen Johns na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která mířila pod horní tyč a doprostřed brány, kde ji Pekka Rinne vyrazil.

26:32
    Patrick Eaves na pravém křídle nenápadně vypálil z téměř nulového úhlu a puk mířil ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ale situaci nepodcenil, zůstal ve středu a kotouč pravým betonem skvěle vyrazil mimo tři tyče své brány!

27:11
    Esa Lindell zkusil na levém křídle vypálit od modré čáry, jeho střela zápěstím ale byla zablokována.

28:02
    Tyler Seguin se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a jeho pokus pod tělem Pekka Rinneho k překvapení všech prošel, od jeho betonu se ale odrazil vedle levé tyče!

28:13
    Vernon Fiddler dostal menší trest za podražení a Stars si po krátké reklamní přestávce zahrají v dnešním utkání šestou přesilovou hru, zatím využili dvě.

29:28
    Stars v levém kruhu pro vhazování napřáhli k nebezpečné střele, která byla tečována a od přední tyče se puk odrazil zpět do hry! Dallas nevyužil další obrovskou šanci.

30:05
    Viktor Arvidsson se po nádherném kolmém pasu Ryana Johansona řítil do samostatného úniku a mohl skórovat v oslabení, v blízkosti levé tyče ale ani nadvakrát nedokázal puk zvednout nad pravý beton fantastického Kariho Lehtonena, který předvedl fantastický zákrok!

30:13
    Vyloučený Vernon Fiddler se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Predators poté, co v oslabení nevyužili obrovskou šanci, hrají v plném počtu.

31:10
    Viktor Arvidsson se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci, stejně jako po jeho přihrávce zpoza brány Ryan Johansen, Kariho Lehtonena ale propálit nedokázali! Vzápětí v levém kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté ráně Roman Josi, brankář Dallasu si ale i s ní dokázal poradit!

31:50
    Ryan Johansen dostal dvě minuty za držení a Dallas si zahraje v dnešním zápase již sedmou přesilovou hru.

32:04
    DEVIN SHORE se po dvou střelách Bretta Ritchieho dostal k puku po dvou dobrých zákrocích Pekka Rinneho a z úhlu zamířil nad jeho levým ramenem do bližšího horního rohu brány! Stars využili třetí přesilovou hru a vedou 3:0! Asistence: Brett Ritchie a Tyler Seguin.
    32:04 Devin SHORE - 0:3

33:48
    Zajímavost:

Všechny tři góly dnešního zápasu v podání Dallasu padly v přesilové hře a na všech se podílel asistencí Tyler Seguin.

35:25
    Nashville právě vstřelil branku!
    ROMAN JOSI se v levém kruhu pro vhazování dostal k odraženému puku a bez přípravy ho krásnou střelou s příklepem nad Kari Lehtonenem poslal pod horní tyč! Asistence: Viktor Arvidsson.
    35:25 Roman JOSI - 1:3

35:33
    John Klingberg přidržel v samostatném úniku Craiga Smithe, který pojede trestné střílení!

35:33
    Craig Smith obstaral trestné střílení a v mezikruží nic nevymýšlel, když střelou zápěstím po ledě mířil k levé tyči a Kari Lehtonen jeho pokus pravým betonem vyrazil!

37:27
    Ryan Johansen si z pravého křídla krásně sjel před bránu a ocitl se v obrovské šanci, pod tlakem hráčů Dallasu se mu ale puk propasírovat přes Kariho Lehtonena do sítě nepodařilo!

38:43
    Craig Smith se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, Kari Lehtonen ale jeho prudkou střelu s příklepem zázračným způsobem dokázal vyrazit mimo tři tyče brány!

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:15
    Dallas Stars dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odpyká Brett Ritchie.

39:40
    Filip Forsberg se ocitl v blízkosti levé tyče v obrovské šanci a mohl využít přesilovou hru, Kari Lehtonen ale jeho pokus zastavil a po dalším skvělým zákroku puk ukryl v náručí!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ani prostřední část utkání nebyla ochuzena o přesilové hry, obrovské množství šancí a dva góly, když na třetí gól Devina Shora odpověděl necelých pět minut před přestávkou Roman Josi. Craig Smith mohl snížit na rozdíl jedné jediné branky, jenže trestné střílení neproměnil. Skóre po druhé třetině: Nashville Predators 1 Dallas Stars 3.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:09.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-14; Zablokované střely: 7-15; Vhazování: 56%-44%; Hity: 11-5; Přesilové hry: 0/4-3/7; Trestné min.: 29-23.

40:01

40:17
    Ryan Johansen si z pravého křídla krásně sjel před bránu a na vzdálenější levé tyči se snažil bekhendem zamířit do sítě, Kari Lehtonen ho ale fantasticky vychytal!

40:22
    Jordie Benn dostal dvě minuty za hákování a Predators mají k dispozici pátou přesilovou hru, zatím nevyužili ani jednu.

40:45
    ROMAN JOSI na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl po krásné diagonální přihrávce Jamese Neala bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, která nad levým betonem Kariho Lehtonena zamířila k bližší pravé tyči. Predators využili přesilovou hru a prohrávají pouze o gól! Asistence: James Neal a P. K. Subban.
    40:45 Roman JOSI - 2:3

42:44
    Dallas Stars se v úvodu závěrečné třetiny ocitl pod obrovským tlakem a vyhodil puk na zakázané uvolnění.

44:40
    CALLE JÄRNKROK napřáhl na pravém křídle od mantinelu k nádherné střele zápěstím, která nad pravým ramenem Kariho Lehtonena zamířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Predators smazali tříbrankové manko a vyrovnali na 3:3! Asistence: James Neal a P. K. Subban.
    44:40 Calle JÄRNKROK - 3:3

44:54
    Viktor Arvidsson dostal dvě minuty za vysokou hůl a Dallas má velkou šanci zastavit obrovský nápor Nashvillu.

46:02
    FILIP FORSBERG vybojoval puk a řítil se v oslabení do samostatného úniku, který zakončil krásnou střelou mezi betony Kariho Lehtonena! Útočník Predators skóroval během oslabení svého týmu a dokonává neopakovatelný obrat!
    46:02 Filip FORSBERG - 4:3

46:24
    Stars na pravém křídle nebezpečně vypálili z kruhu pro vhazování, Pekka Rinne ale dokázal puk hrudí vyrazit!

46:54
    Vyloučený Viktor Arvidsson je zpět na ledě a Nashville hraje v plném počtu. Navíc vede nad Dallasem 4:3, což je bonus!

47:08
    Roman Josi na levém křídle napřáhl z vrcholu kruhu pro vhazování k nádherné střele, která mířila pod horní tyč, Kari Lehtonen ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit!

47:58
    Ryan Johansen byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Dallas má šanci vyrovnat stav utkání na 4:4.

49:58
    Stars si během přesilové hry nevytvořili žádnou obrovskou šanci a Ryan Johansen se vrátil po uplynutí dvou minut zpět na led, což fanoušci v Bridgestone Areně ocenili bouřlivým potleskem.

51:12
    Stars se snaží odpovědět na čtyři inkasované branky v řadě, zatím ale bez úspěchu.

52:48
    Ryan Johansen číhal u pravé tyče, kam dostal krásnou kolmou přihrávku, puk ale bez přípravy mezi tři tyče usměrnit nedokázal poté, co ho vůbec netrefil.

53:57
    John Klingberg se krásně uvolnil mezi kruhy pro vhazování a vypálil bekhendem, jeho následná střela ale zamířila těsně vedle levé tyče brány Pekka Rinneho!

55:10
    Dnešní utkání se hraje v obrovském tempu, v závěru už je ale trochu vidět, že hráčům dochází čím dál více síly.

55:24
    Filip Forsberg mohl rozhodnout, když si na levém křídle najel na volný puk a z vrcholu kruhu pro vhazování bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, jeho pokus byl ale zablokován.

56:24
    Přesně po minutě mohl v blízkosti levé tyče udeřit Austin Watson, z téměř nulového úhlu ale Kariho Lehtonena v bráně Dallasu nakonec nezaměstnal.

57:08
    Do konce zápasu zbývají odehrát necelé tři minuty a hra se stále v obrovském tempu přelévá ze strany na stranu!

57:51
    Patrick Eaves na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ale dokázal puk zastavil mezi pravou rukou a tělem! Neskutečný zákrok.

57:51
    Kari Lehtonen po reklamní přestávce zůstal na střídačce a Dallas to zkouší při hře bez brankáře!

58:22
    MIKE FISHER v levém rohu útočného pásma dokázal vybojovat puk a z ostrého úhlu, téměř nulového, zamířil do prázdné brány – 5:3!
    58:22 Mike FISHER - 5:3

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta a brána Dallasu Stars opět zůstává prázdná!

59:44
    Vernon Fiddler z levého křídla od modré čáry pálil do prázdné brány, jeho pokus byl ale zablokován!

Dallas v Bridgestone Areně promarnil tříbrankový náskok, zatímco Nashville předvedl úžasný obrat. Stars vstupovali do závěrečné části s dvoubrankovým vedením 3:1, jenže po přestávce naprosto vyhasli a inkasovali čtyřikrát v řadě, celkem v utkání potom pětkrát, což se jen tak nevidí, stejně jako dvě bitky během úvodní minuty zápasu a nepřeberné množství vyloučení. Predators předvedli skvělý výkon jako tým! Konečný výsledek: Nashville Predators 5 Dallas Stars 3.

Statistiky: Střely na bránu: 36-21; Zablokované střely: 12-22; Vhazování: 52%-48%; Hity: 14-9; Přesilové hry: 1/5-3/9; Trestné minuty: 33-25.

1. Roman Josi (NSH) 2+0
    2. Filip Forsberg (NSH) 1+0
    3. Calle Järnkrok (NSH) 1+0

Radek Faksa (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:56 (04:57:01)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 36. Josi (Arvidsson), 41. Josi (Neal, P. K. Subban), 45. Järnkrok (Neal, P. K. Subban), 47. Forsberg, 59. Fisher – 13. Ja. Benn (Faksa, Seguin), 16. Sharp (Seguin, Ja. Benn), 33. D. Shore (B. Ritchie, Seguin)

Rozhodčí: Dean Morton, Steve Kozari. Čároví: Vaughan Rody, Derek Amell

Diváci: 17113