Vsetín – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:2 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Technika Brno – Poruba 2011 3:4 (kon.) | Kobra – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 8:1 (kon.)
Klášterec nO – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Sokolov – Děčín 0:6 (kon.) | Nymburk – Kolín 2:0 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:3 (0:1, 3:0, 3:2)
HK Nový Jičín
Středa 15.02.2017, 18:00 • Zimní stadion, Šumperk • 2. liga skupina Východ • 42. kolo

Máme za sebou utkání, ve kterém dokázal domácí Šumperk porazit Nový Jičín 6:3. Draci si touto výhrou zajistili třetí příčku v tabulce druhé ligy. Já se s Vámi loučím a někdy příště napočtenou. (20:09:24)

59:57 Michal VYMAZAL - 6:3

59:57
    Draci právě vstřelili branku!
    MICHAL VYMAZAL vybojoval kotouč a poslal puk přes celé hřiště do prázdné branky. Je rozhodnuto. Šumperk dnes zvítězí. Bez asistence.

59:26
    Přemysl Vašut dostává dvě minuty za držení protihráče.

59:15
    Běhalova střela letěla přesně do lapačky Hynka Kůdely.

58:34
    Sedlák se pokusil o střelu, těsně vedle.

58:23
    Slovák na střídačce!

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Jan Matějka dostává dvě minuty za podražení.

57:49
    Hraje se hodně nahoru a dolu, ale bez střel na branku.

56:41
    Hosté až nyní tlačí Draky ve třetině.

56:03
    Domácí ovšem drží puk ve třetině Nového Jičína a hosty k ničemu nepouští.

54:46
    Tomáš Drtil dostává dvě minuty za sekání.

54:01
    Tentokráte se snažil dorážet Novotný, ale opět připravený gólman.

53:47
    Fantastický Kůdela dokázal vychytat Přemysla Vašuta, který stál sám před brankářem Draků.

52:41
    Domácí se dlouho drželi ve třetině, ale hosté se nakonec z této svízelné pasti dostali. Navíc se hnali do protiútoku dva na jednoho. JIří Zdeněk vzal vše na sebe, ale přesností zrovna nedisponoval a puk poslal mimo.

50:45
    Metelka za brankou tvrdě trefil Králíka. Ten se těžko zvedá.

50:00
    Střelu, kterou tečoval Jiří Zdeněk, lapil Hynek Kůdela.
    48:33 Ivo KOCIÁN - 5:3

48:33
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    IVO KOCIÁN fantasticky projel obranou Draků a skvělou technickou ránou překonal Kůdelu. Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Bez asistence.
    47:29 Tomáš SEDLÁK - 5:2

47:29
    Sedláček poslal pas na TOMÁŠE SEDLÁKA, který střelou do odkryté klece dává pátý gól Draků. Asistence: Pavel Sedláček, Zdeněk Novosad.
    46:20 Michael JANOTA - 4:2

46:20
    Langr poslal pas před branku, kde čekal na střelu MICHAEL JANOTA, který propálil Jiřího Slováka. Asistence: Tomáš Langr.

45:40

45:08
    Domácí mají stále tlak, ale k nějaké lepší střele se zatím nedostlai.

44:21
    Ofsajd domácího celku, vhazování ve středním pásmu.

43:40
    Jakub Metelka (NJI) vyloučen na dvě minuty za podražení.

42:52
    Samiec se s pukem natlačil až před domácí bránu, jeho následný pokus pak letěl nad horní tyč.

42:39
    Po buly střílel Běhal, jeho pokus ale srazil jeden z domácich obránců mimo tři tyče.
    41:47 Michal CHVOSTEK - 3:2

41:47
    Zdeněk poslal krásný pas na MICHALA CHVOSTKA, který střílel do odkryté branky. Asistence: Jiří Zdeněk, Jiří Slovák II.

41:43
    Daniel Hroch utrpěl pravděpodobně ve druhé třetině nějaké zranění, protože jej nevidíme na ledě.

40:37
    Vachutka vystřelil na Slováka, ten si připisuje dobrý zákrok.

40:01

Máme za sebou první periodu, ve které dokázali domácí zvítězit 3:0. Dvě branky vstřelil obránce Tomáš Drtil, který zažívá letos povedenou sezónu. Jednu branku pak přidal Lukáš Králík po krásné přihrávce Tomáše Langra. Další perioda začne v 19:30.

40:00

39:38
    Kotouč v hledišti. Vhazování ve třetině Šumperka.

38:03
    Opět Langr, který dostal skvělý pas od Fischera! Šumperský mladík ovšem minul odkrytou klec.

37:17
    Draci se pokoušeli založit akci ve třetině Jičína. Nicméně dlouho tam nevydrželi a hosté zakládají protiútok.

35:42
    Langr je při chuti! Tentokrát střílel k tyči, ale naposlední chvíli zasáhl betonem Slovák.
    35:16 Tomáš KRÁLÍK - 3:1

35:16
    Tomáš Langr vybojoval kotouč a poslal puk na LUKÁŠE KRÁLÍKA, který se nemohl nemýlit. Asistence: Tomáš Langr.

35:10
    Králík střilel do odkryté klece, ovšem mimo!

34:25
    Špatná rozhehrávka Draků skončila na hokejce Davida Samiece, který střelou švihem trefil hrudník Kůdely.

33:34
    Kociánovu střelu chytá Kůdela do lapačky.

32:54
    Langr se snažil obtočit, ale gólman hostů chytil kotouč na hrudník.
    32:08 Tomáš DRTIL - 2:1

32:08
    Matějka poslal pas na TOMÁŠE DRTILA, který tvrdou ránou prostřelil Slovkáka mezi betony. Asistence: Jan Matějka, Tomáš Sedlák.

31:45
    Matějka hledal naslepo někoho ze svých spoluhráčů. Neúspěšně. Slovák byl u kotouče první a zakryl jej.

31:07
    Langrova střela skončila na hrudníku Slováka.

30:37
    David Samiec dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

30:11
    Na ledě vidíme řadu nepřesností.

29:26
    Kůdela si připsal první zákrok v této periodě.

28:19
    Slovák si připsal fantastický zákrok, kdy dokázal vypíchnout puk ve velké šanci Tomáši Drtilovi.

26:59
    Vachutka dostal skvělou přihrávku a mohl střílet do odkryté klece, ale jakoby se lekl. Na klec Slováka vůbec nevystřelil.

25:29
    Konstrukci branky trefil Přemysl Vašut.

25:10
    Fischer hledal před brankou Hrocha. Prvně jmenovaný ovšem poslal přes příliš dlouhý pas, který skončil v rohu kluziště.

23:40
    Novosad se snažil obtočit kolem branky, ale Jiří Slovák naposlední chvíli zasáhl betonem,
    22:22 Tomáš DRTIL - 1:1

22:22
    Michal Vymazal sebral kotouč a poslal krásný pas na TOMÁŠE DRTILA, který střelou do prázdné branky vyrovnal.

22:00
    Draci se nepřesnými přihrávkami nemohou dostat do šance.

20:45
    Nový Jičín se snažil něco vymyslet v šumperském pásmu. Draci ale rychle vyhodili kotouč.

20:13

20:01

Máme za sebou první třetinu, která byla taková nemastná neslaná. Nový Jičín se dostal do vedení v 5. minutě, kdy se trefil Lukáš Bednář. Hosté si dokázali vytvořit i více šancí, ale na změnu ve skóre to nepomohlo. Další třetina začne v 18:45.

20:00

19:47
    Třetina se spíše jen dohrává.

19:10
    Novotný střílel z ostrého úhlu. Kůdela raději podržel puk.

18:46
    Střela od Drtila skončila v náruči Slováka. Ovšem Vymazal fauloval brankáře a odsedí si dvě minuty za sekání.

18:10
    Dvě minuty za podražení dostává JIří Zdeněk.

17:40
    Běhal nahodil puk od mdoré a trefil tyč!

16:17

16:00
    Kůdela si připsal skvělé dva zákroky proti dorážejícím hráčům.

15:00
    Dvě minuty za podražení dostává Radek Fischer.

14:17

13:50
    Nejprve Novosad a pak Králík ve velké šanci. Ani jednomu se nepodařilo překonat dobře stojícího Slováka. Gólman Jičína předvedl krásnou poziční hru.

13:10
    Ale Nový JIčín se brání dobře.

12:17
    Zákrok na Vymazala je potrestán menším trestem. Ten dostává Jan Zahradníček za napadení.

11:34
    Na druhé straně zakročil Slovák proti střele Janoty.

10:04
    Velká šance Nového Jičína, který se dostal do dobré šance. Po zákrok u Kůdely se kotouč odrazil a skákal v brankovišti. Domácí měli štěstí, že obránce Adam dokázal puk odehrát.

09:36
    Zdeněk to zkoušel z křídla, ale neuspěl. Kůdela si dobře hlídal svou tyč.

08:59
    Novosad zkoušel vystřelit, ale jeho rána byla zblokovaná, takže Slovák neměl žádný problém.

07:44

07:06
    Jiří Zdeněk vypálil od modré, ale Kůdela opět vyráží kotouč.

06:52
    Běhal střílel od modré, Kůdela betonem zasahuje.

06:02
    Samiec zkoušel střelu z úhlu. Gólman Kůdela byl připraven.

05:44
    Tomáš Sedlák dostává dvě minuty za držení hole.
    04:39 Lukáš BEDNÁŘ - 0:1

04:39
    Tomáš Drtil přihrál nepřesně a to přímo na hůl Ivo Kociána který okamžitě přihrál na svého spoluhřáče LUKÁŠE BEDNÁŘE. Útočník Nového Jičína bombou prostřelil Kůdelu. Brankáře ta rána možná ještě trefila do masky. Asistence: Ivo Kocián.

04:07
    Tentokrát pro změnu skončil puk na střídačce.

03:55
    Šumperk přejel modrou čáru příliš rychle, a tak je odpískáno postavení mimo hru.

03:21
    Střelu Vašuta vyrazil betonem Kůdela.

02:55
    Gebauer se dostal ke střele po vhazování. Kůdela si připsal první zákrok.

02:51
    Icing Šumperka.

02:46
    Hraje se hokej nahoru a dolu, ale ani jeden z celků zatím nemá přesnou mušku. Gólmani jsou zatím v klidu.

01:50
    Králík se dostal do šance, Slovák však dobře zakročil.

01:39
    Sonnek zavezl puk do pásma Draků. Ti jej hned získali zpět na své hole.

00:18
    Domácí ihned ze začátku nahodili kotouč do třetiny Nového Jičína. Vzápětí hosté vyhazují puk do středního pásma.

00:01

Draci Šumperk: Kůdela (Zvadil) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Dril,Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Langr, Hroch, Fischer – Ostřanský.

HK Nový Jičín: Slovák (Iláš) – Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Metelka, Cabák – Gebauer, Samiec, Slovák II – Zdeněk, Chvostek, Kocián – Sonnek, Bednář, Novotný – Uhlár.

Rozhodčí: Tomáš Veselý – Michal Laczko, Jan Pechánek.
    Draci mají aktuálně nejlepší formu v lize, Nový Jičín naopak vyhrál z posledních pěti zápasů jen jednou... Zaskočí hosté domácího favorita?

Dámy a pánové, vítejte u sledování online přenosu z utkání 2. hokejové ligy, skupiny Východ. Do podhůří Jeseníků dnes zavítá celek HK Nový Jičín.

Šumperští Draci v posledních zápasech předvádějí výborné výkony a v tabulce dokázali rapidně snížit ztrátu na RT Torax Poruba. Ta však po včerejší dohrávce a dvoubodovém vítězství v Opavě odskočila na rozdíl čtyř bodů.

Draci Šumperk si však dnes, a to hlavně, mohou definitivně zajistit nejhůře třetí místo před startem vyřazovacích bojů. Obejít se budou muset bez útočníka Vladimíra Cinka, který má únavovou zlomeninu ruky.

O sestavě Nového Jičína zatím lze jen spekulovat, nevyzpytatelný účastník ligy má v kádru, aspoň dle svých webových stránek, 45 hráčů. Se Šumperkem však dokázal letos zahrát velmi vyrovnané duely a i tentokrát by měl na Tyršově stadionu kousat.

Zápasem vás bude provázet Dominik Mihailescu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 23. Drtil (Vymazal), 33. Drtil (Matějka, Sedlák), 36. Králík (Langr), 47. Janota (Langr), 48. Sedlák (Sedláček, Novosad), 60. Vymazal – 5. Bednář (Kocián), 42. Chvostek (Zdeněk, Slovák II), 49. Kocián

DRACI PARS ŠUMPERK: Kůdela (Zvadil) – Adam, Sedlák, Řezáč, Fišera, Janota, Dril,Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Králík, Novosad – Langr, Hroch, Fischer – Ostřanský.
    HK Nový Jičín: Slovák (Iláš) – Zahradníček, Běhal, Hruška, Bahounek, Vašut, Metelka, Cabák – Gebauer, Samiec, Slovák II, Zdeněk, Chvostek, Kocián, Sonnek, Bednář, Novotný, Uhlár.

Rozhodčí: Tomáš Veselý – Michal Laczko, Jan Pechánek