Barys – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Omsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Čerepovec – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Kunlun 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Jokerit – Kazaň 4:5 (kon.)
Petrohrad – Soči 6:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Riga – Toljatti 2:1 (po pr.)
CSKA Moskva
4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 16.02.2017, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den s hokejem. KHL pomalu finišuje se základní částí a my jsme tu s dalším onlajn přenosem. Tento bude věnován zápasu CSKA Moskva s Novgorodem. Je to souboj v rámci Západní konference a jedná se o první tým proti pátému. Utkání začíná v 17:30. Ideální čas pro relaxování u onlajnu.

- 5. tým Východní konference, 104 bodů, 35 výher (včetně výher v nastavení) z 58 odehraných zápasů
    - Stejně jako CSKA Moskva má jistotu postupu do play off, skončit může od třetího do šestého místa konference, proto je soupeře pro play off ještě těžké odhadnout

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA Moskva: I. Sorokin – Naumenkov, Kiselevič, Ožiganov, Děnisov, Blažijevskij, Ar. Sergejev, Panin, Kuzmenko – V. Žarkov, Andronov, Tělegin – Scott, Muršak, Platt – Mamin, Osnovin, Ničuškin – Vorošilo, Košelev, P. Karnauchov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (M. Birjukov) – M. Osipov, Aljajev, Želdakov, Barancev, Děrljuk, Kurbatov, I. Višněvskij – Ashton, McMillan, Butler – Daugavinš, D. Sjomin, Norman – Verjajev, D. Iljin, Šurakov – V. Kuľomin, Mozer, Žerděv – Urakov.

Rozhodčí: Ansons, Fraňo (CZE) – Zacharenkov, Michel.

00:01

00:52
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Sjomin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Geoff Platt – 2 min., hrubost).

00:52
    Hraje se 4 na 4.

01:02
    Do útoku pospíchá armádní klub. Jeho akce byla však zneutralizována.

02:40
    Kiselevič rozehrál na Muršaka, slovinský forvard puk ale do útočného pásma neprotáhl.

02:52
    Hraje se 5 na 5.

03:29
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vjačeslav Osnovin – 2 min., podražení).

03:59
    Domácí vyhodili. CSKA hraje zatím oslabení výborně.

04:55
    CSKA znovu šetří cenné vteřinky. Drží puk na holi a vozí ho v bezpečí. Novgorod je v přesilové hře zatím málo aktivní, málo tvořivý.

05:29

05:35
    Hra je hodně rozkouskovaná, přerušení kazí hru v tempu.

05:56
    Už čtvrté vyloučení za 5 a půl minuty. To je velká nedisciplinovanost.

05:56
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Maxim Osipov – 2 min., držení protihráče).

06:45
    17. oslabení v lize, proti 14. přesilovce. To jsou statistiky obou klubů.

07:53
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MAXIM MAMIN. Ten našel odražený puk od Proskurjakova a uklidil ho do poloprázdné branky. CSKA tak využívá přesilovou hru. Asistence: Vladimír Žarkov, Valerij Ničkuškin.
    07:53 Maxim MAMIN - 1:0

08:45
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Grigorij Panin – 2 min., držení protihráče).

08:45
    Další vyloučení, hráči se stále nepoučili.

09:15
    Novgorodští hrají lepší přesilovku než předtím. Konečně jsou rozestaveni v útočném pásmu a obehrávají "čtverec" domácích hráčů.

09:57
    Tělegin unikal do brejku a byl faulován, faul ovlivnil jeho zakončení. Proskurjkaova nepřekonal. Bude se vylučovat.

09:59
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Barancev – 2 min., sekání).

10:38
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    KASPARS DAUGAVINŠ vyrovnává na 1:1. Při hře 4 na 4 si najel za obránce, dostal přihrávku, udělal naznačení a kličku do forhendu a překonal Sorokina k pravé tyči. Asistence: Ilja Proskurjakov, Grigorij Želdakov.
    10:38 Kaspars DAUGAVINŠ - 1:1

10:47
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Brandon McMillan – 2 min., sekání).

10:48
    CSKA nyní hraje přesilovku 5 na 3.

11:42
    Rána ze středu od hráče na vrcholu rozestavení. Novogorodští jí zblokovali.

12:51
    Autorem branky je IGOR OŽIGANOV. Ožiganov si sjel až před Proskurjakova, naznačil střelu, potáhl kotouč do prava, položil brankáře a zasunul puk u první tyče. Nádherná branka. Opravdu výborná individuální akce tohoto beka armádního klubu. Gól padl při přesilové hře CSKA Moskva. Asistence: Denis Děnisov, Jan Muršak.
    12:51 Igor OŽIGANOV - 2:1

12:51
    Branku musel posvětit ještě videorozhodčí. Nicméně branku uznal a pokračuje se za stavu 2:1 pro CSKA.

14:31
    Na to kolik se hrálo přesilovek a oslabení, vidíme pěkný hokej. Navíc už jsme měli možnost vidět tři branky.

14:33
    Hodně bojovný výkon obou mužstev.

15:25
    CSKA zvyšuje na 3:1. Bogdan Kiselevič propálil vše co mu stálo v cestě. Puk prošel do horní poloviny branky.Asistence: Grigorij Panin.
    15:25 Bogdan KISELEVIČ - 3:1

17:00
    O puk bojují oba týmy za brankou domácího brankáře Sorokina. Dlouho je puk zaklíněn u mantinelu, rozhodčí nechává hrát.

17:35
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kaspars Daugavinš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., hrubost).

17:36
    Dobrá střela hned po buly hostů. Sorokin chytá lapačkou.

18:54
    Novgorod nyní hraje více s pukem, ale moskevští hrají dobře pozičně a dobře brání.

19:36
    Ještě nahození na zadní mantinel. Novgorod se chce probojovat do útoku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Viděli jsme třetinu plnou vyloučení, ale také plnou gólů. Hned čtyři branky padly v první části. Zatím nadprůměrný hokej, CSKA využilo jednu přesilovku a poté propálilo Proksurjakova ještě dvakrát. Jedna výstavní akce – Ožiganov, a podruhé tvrdý projektil, jež si našel cestu do brány. Udrží se kvalita utkání i ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:31.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Ilja Proskurjakov, přichází Michail Birjukov.

21:01
    První zakázané uvolnění ve druhé třetině, které zahráli moskevští.

21:29
    Pěkná akce a zakončení bekhendem Mamina. CSKA další branku nepřidalo.

22:37
    Kiselevič a jeho pověstná bomba těsně za modrou čarou. Do branky však neprošla.

23:08
    Ničuškinův průnik po levém křídle. Birjukov zakročil úspěšně. V rozkleku a levou ruku přiložil k hrudi a puk zneškodnil.

23:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., nedovolené bránění).

25:42
    Torpedu se přesilovka nedaří. Těžko se dostávají do zakončení, je tam málo pohybu a málo ukazování se ve volných prostorech.

25:59

26:36
    Moskvané se dalšímu útoku Novgorodu ubránili. Brankář Sorokin vyrazil nahození od levého mantinelu, a obránci ho zavezli do bezpečnějších míst.

28:06
    Armádní celek má souvislý tlak, hosté se zatím brání úspěšně.

29:04
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Carter Ashton – 2 min., hrubost).

29:47
    Autorem branky je GREG SCOTT. CSKA dává čtvrtý gól a vede už 4:1. Prosazuje se při hře 4 na 4. pěkná kombinace přes šířku pásma a střela forhendem do horní poloviny branky. Birjukov bez šance. Asistence: Maxim Mamin.
    29:47 Greg SCOTT - 4:1

29:53
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 10 min., nesportovní chování).

30:22
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Arťom Aljajev – 2 min., nedovolené bránění).

30:57
    Únik Torpeda při oslabení. Sorokin měl hodně práce, blafák ze strany na druhou stranu však chytil roztaženým betonem.

33:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Kurbatov – 2 min., hrubost).

33:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., hrubost).

33:03
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Vladimir Žarkov – 2 min., hrubost).

34:20
    CSKA se však početní výhoda nedaří. Nedokážou puk udržet v útočné třetině, rychle ztrácí.

35:03

35:07
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:28
    Teď už je hra od armádního klubu lepší. Kombinují rozestaveni a hledají cesty pro střelu.

35:54
    I když je to lepší, je to pořád takové neslané,.nemastné.

37:07

37:07
    Opět nevyužitá početní výhoda CSKA.

37:55
    Nyní vidíme na kluzišti upracovaný, bojovný, kostrbatý hokej. Není to nic pro oči diváka.

38:11
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., krosček).

38:11
    Přesilovku si zahrají i hosté.

38:49
    Ashton, Osipov a snaha o střelu na teč. Nedotažená akce.

39:37
    Puk vypadl Sorokinovi po střele hotů, dříve však byli u kotouče domácí a odehráli ho pryč z nebezpčného prostoru.

39:59
    Novgorod skóruje těsně se sirénou,k terá dělí třetinu od přestávky. Sudí však ukazuje, že gól platí. Rychlá, přímočará akce, finální pas před branku a gól. Hosté snižují na 2:4. Autorem branky je NIKOLAJ ŽERDĚV. Asistence: Dmitrij Sjomin, Kaspars Daugavinš.
    39:59 Nikolaj ŽERDĚV - 4:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina měla lepší pasáže a horší pasáže. Nicméně pokračuje se v trendu vylučování. Za druhou třetinu jsme viděli 10 vyloučení a to je víc než dost. Hráči by si měli uvědomit, jak týmu škodí. Třetina skončila výsledkem 1:1, celkově je to tedy 4:2. Ve druhé části se prosadili Scott za domácí a Žerděv za hosty. Hlavně Žerděvův gól byl neobyčejný. Padl totiž těsně před koncem, avšak je potřeba ocenit hru Novgorodu, jenž hrál až do konce a šel tvrdě za gólem.

Další třetina začne přibližně v 19:24.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro Torpedo.

40:40
    Pokus o dlouhou přihrávku za obranu. Neúspěšný. CSKA rozehrává znovu za brankou.

41:09
    Novgorod obléhá branku Sorokina. Zatím ale bez střely.

41:51
    Na led jdou čerstvé síly. Oba týmy střídají.

42:50
    Střela domácích vedle. CSKA stále ve třetině hostů.

43:16
    Naumenkov, Panin a střela na Birjukova. Ten šanci likviduje.

44:02
    Platt uháněl do brejku, ale výborně ho zakřižoval obránce hostů a vyhrál souboj o puk.

44:58
    Chyba v defenzívě armádního klubu. Střela bekhendem ale do brány neprošla, Sorokin vyráží mimo.

46:43
    Hraje se ve velké rychlosti a v tempu. Zápas už není tolik rozkouskovaný a hlavně hraje se konečně bez vyloučení.

47:17
    Sorokinův výtečný zákrok, nad kterým se ruští komentátoři rozplývali.

48:10
    Výborný hokej, to se musí líbit každému. Oba týmy hrají ofenzivně, napadají, zvládají rychle kontrolovat puk a všechno ve velkém tempu, paráda.

50:38
    Torpedo bojuje a chce dát gól, CSKA však rychle přistupuje k protihráčům a znemožňuje jim veškeré jejich snažení.

52:49
    Čas běží a Novgorod má méně a méně času na vyrovnání.

54:30
    Hostům zmařil postup do útoku ofsajd.

54:54
    Střela zápěstím od modré Blažijevského, Birjukov pozorný.

56:48
    Novgorod je hodně zatažený, vůbec nenapadá. Bojí se otevřít hru, to by byla proti týmu jako je CSKA asi sebevražda.

57:30
    Trpělivý hokej CSKA, Novgorod se konečně dostal k šancím.

58:26
    Hosté v šesti hráčích a bez brankáře.

58:44
    Brankář Birjukov se vrací do branky.

59:33
    Je hotovo. Tohle CSKA zvládne a vyhraje nad Novgorodem i pošesté za sebou.

Viděli jsme reklamu na hokej. Parádní tempo, kombinace, i krásné goly. V první a druhé třetině hru ničila častá vyloučení. Nicméně ve třetí části jsme viděli, co oba kluby dokáží, když se hraje v pěti proti pěti. Ve třetí třetině sice branky nepadly, ale hokej stál za to.

Československá stopa

Žádný Čech ani Slovák v těchto týmech nehraje.

Statistiky utkání:

Střely na branku: 32 – 24

Trestné minuty: 16 – 30

Vyhraná vhazování: 26 – 33

Zblokované střely: 16 – 20

Bodyčeky: 32 – 49

Já děkuji za pozornost, loučím se s Vámi a příště zase u třeba u hokeje na počtenou! Mějte pohodový večer. (19:58:03)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 8. Mamin (V. Žarkov, Ničuškin), 13. Ožiganov (Děnisov, Muršak), 16. Kiselevič (Panin), 30. Scott (Mamin) – 11. Daugavinš (Proskurjakov, Želdakov), 40. Žerděv (D. Sjomin, Daugavinš)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (21. M. Birjukov) – M. Osipov, Aljajev, Želdakov, Barancev, Děrljuk, Kurbatov, I. Višněvskij – Ashton, McMillan, Butler – Daugavinš, D. Sjomin, Norman – Verjajev, D. Iljin, Šurakov – V. Kuľomin, Mozer, Žerděv – Urakov.

Rozhodčí: Ansons, Fraňo (CZE) – Zacharenkov, Michel