Barys – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Omsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Čerepovec – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Kunlun 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Jokerit – Kazaň 4:5 (kon.)
Petrohrad – Soči 6:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Riga – Toljatti 2:1 (po pr.)

Dominik Furch (AVG) čas na ledě 61:19, 27 zák., 0 gólů, 100,0%
    Vladimír Sobotka (AVG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:37 (21:50:55)

Statistiky: Střely na bránu: 30-26; Góly: 2:3; Vhazování: 38-30; Zablokované střely: 5-12; Hity: 9-11; Fauly: 5-4; Trestné minuty: 8-33.

Jekatěrinburg v důležitém zápase v boji o playoff proti Avangardu promarnil dvoubrankový náskok a dopouštět se takových věcí proti takto silnému celku se nevyplácí. Vladimir Sobotka mohl utkání, které došlo do prodloužení, hned v jeho úvodu ukončit, jeho branka ale nebyla uznána. Hosté ale skvělý obrat přece jen dokonali, když v samostatných nájezdech vstřelil rozhodující branku Nikolaj Lemťugov. Konečný výsledek: Avtomobilist Jekatěrinburg 2 Avangard Omsk 3 po samostatných nájezdech.

Nikolaj LEMŤUGOV - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
    Autorem vítězné branky je NIKOLAJ LEMŤUGOV.

5. série
    1:2
    Rok Tičar chtěl propálit Dominika Furcha mezi betony, na českého brankáře si ovšem nepřišel!

5. série
    1:2
    Nikolaj Lemťugov před bránou rychle zamíchal s pukem a z ostrého úhlu zamířil v blízkosti levé tyče pod horní tyč!

4. série
    1:1
    Oleg Gubin mířil do pravého horního rohu brány, jenže jeho střela se od tyče odrazila mimo!

4. série
    1:1
    Vladimir Sobotka zvolil střelu k levé tyči, Ivan Lisutin ji ale dokázal pravým betonem vyrazit.

3. série
    1:1
    Nikolaj Lemťugov zamířil také přesně, když Ivana Lisutina překonal střelou nad pravý beton!

3. série
    1:0
    Rok Tičar to udělal nádherně a nad lapačkou Dominika Furcha zamířil přesně do horního rohu brány!

2. série
    0:0
    Maxim Pestuško se rozjel na nájezd, v blízkosti levé tyče ale Ivana Lisutina ležícího na boku nepřekonal!

2. série
    0:0
    Mladíček Igor Goleščichin dostal důvěru a v blízkosti levé tyče mířil rychlou střelou zápěstím ke vzdálenější pravé tyči, Dominik Furch ale skvěle zasáhl levým betonem.

1. série
    0:0
    Další český hráč Vladimir Sobotka volil rychlou střelu mezi betony, Ivan Lisutin se ale nachytat nenechal.

1. série
    0:0
    Petr Koukal se jako první rozjel na nájezd a jeho střela skončila na pravém betonu Dominika Furcha.

Samostatné nájezdy začínají.

Vladimir Sobotka v prodloužení vstřelil po krásné akci po pravém křídle gól, jenže jeho branka nebyla kvůli nedovolenému bránění brankáře uznána. Čekají nás samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení: Avtomobilist Jekatěrinburg 2 Avangard Omsk 2.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Koukal (Timašov, Simakov), 4. Alexej Vasilevskij (Tičar, Čajkovský) – 32. Pěrežogin (Lemťugov, Gustafsson), 54. Chochrjakov (Booth, Burdasov), rozh. náj. Lemťugov