Barys – Novokuzněck 2:3 (po pr.) | Jekatěrinburg – Omsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Čerepovec – Spartak Moskva 2:1 (po pr.) | Jaroslavl – Kunlun 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – N.Novgorod 4:2 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Jokerit – Kazaň 4:5 (kon.)
Petrohrad – Soči 6:2 (kon.) | Viťaz – Chabarovsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Riga – Toljatti 2:1 (po pr.)
SKA Petrohrad
6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
HK Soči
Čtvrtek 16.02.2017, 17:30 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Soči čeká ve čtvrtek večer klíčový zápas KHL v boji o playoff, ve kterém se střetne s fantasticky hrajícím Petrohradem a navíc na jeho domácím ledě v Ice Palace. Hokejisté z města, které bylo v roce 2014 dějištěm 22. zimních olympijských her, musí vyhrát bezpodmínečně v základní hrací době za tři body a zároveň doufat, že Jokerit v posledním zápase základní části letošní sezóny neboduje. Pokud se tento scénář nenaplní, Soči přijde o šanci postoupit do playoff bez ohledu na výsledek jeho posledního letošního zápasu.

SKA Petrohrad:

SKA Petrohrad získal v základní části letošní sezóny KHL neuvěřitelných 131 bodů, tedy stejně jako CSKA Moskva, se kterým bojuje o první místo Západní konference. Petrohrad už má dávno zajištěnou účast v playoff a v případě vítězství o něj může připravit Soči.

Soči:

Soči po třech výhrách v řadě nestačilo na CSKA Moskva a nyní ho čeká další těžký soupeř a navíc venku. SKA Petrohrad, který má stejně jako zmíněný moskevský tým na svém kontě neuvěřitelných 131 bodů. Hosté potřebují zvítězit v základní hrací době, jinak se jejich sen o playoff definitivně rozplyne.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

23.01.17 Soči – Petrohrad 0:4

Který z týmů vyhraje první třetinu?

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – J. Jakovlev, A. Bělov, Chafizullin, Hersley, Zub, Zubarev, Rykov – Dacjuk (C), Kovalčuk (A), Ketov – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Koskiranta, Moses, Barabanov – Kablukov, Širokov, Prochorkin – Děrgačjov.

HK Soči: Barulin (30. Šikin) – Pepeljajev, Alexandrov, I. Vorobjov, Fantenberg, S. Kuzněcov, Mamkin – O'Dell, Krikunov (A), A. Kosticyn (C) – A. Petersson, Padakin, Maxwell (A) – Mereskin, I. Zacharčuk, Levickij – Tomilin, P. Medveděv, Morozov – Točickij.

Rozhodčí: Sergej Gusev, Alexej Ravodin. Čároví: Alexandr Sadovnikov, Dmitry Sivov.

00:01

1:10
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    NIKITA GUSEV předvedl v pravém kruhu pro vhazování pěknou stahovačku, po které mu sice sjel puk z hole, vzápětí se ale dostal ke střele a pod Konstantinem Barulinem propasíroval puk do brány! Petrohrad po 70 sekundách vede nad Soči 1:0! Asistence: Jevgenij Dadonov.
    1:10 Nikita GUSEV - 1:0

2:13
    Jarno Koskiranta mohl rychle přidat druhý gól, hostující brankář Konstantin Barulin ale předvedl skvělý zákrok!

3:21
    VADIM ŠIPAČOV si najel v blízkosti levé tyče na krásnou diagonální přihrávku Jevgenije Davidova z pravého kruhu pro vhazování a zamířil z ostrého úhlu po ledě do prázdné brány. Stav utkání 2:0! Asistence: Jevgenij Dadonov.
    3:21 Vadim ŠIPAČOV - 2:0

4:57
    Nikolaj Prochorkin jednoho z hráčů Soči nepříjemně zasáhl oblasti do oblasti hlavy nebo krku a dostal menší trest plus osobní trest deset minut za nesportovní chování.

6:57
    Dvouminutový trest pro Nikolaje Prochorkina vypršel a Soči úvodní přesilovou hru využít nedokázalo.

7:58
    Mikko Koskinen a Ilja Kovalčuk pálili z levého, respektive pravého křídla, obě střely ale zamířily mimo a brankář Konstantin Barulin v bráně Soči zasahovat nemusel.

9:06
    Ivan Zacharčuk dostal menší trest za nedovolené bránění a Petrohrad si také vyzkouší přesilovou hru.

9:25
    Ben Maxwell dostal menší trest za sekání, což znamená jediné. Přesilovou hru Petrohradu 5 na 3!

10:50
    Petrohrad předvedl nádhernou kombinační akci na jeden dotek, když se puk z pravého křídla a ostrého úhlu dostal po přihrávce Antona Bělova na vrchol mezikruží a ILJA KOVALČUK po přiťuknutí Vadima Šipačova na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl bez přípravy k nádherné střele s příklepem, která zamířila přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Vadim Šipačov a Anton Bělov.
    10:50 Ilja KOVALČUK - 3:0

11:25
    Vyloučený Ben Maxwell naskočil zpět na led a hokejisté Soči hrají po oslabení 5 na 3 opět v plném počtu.

13:22
    Jarno Koskiranta je v úvodu zápasu hodně aktivní, jeho táhlá střela z pravého křídla ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče a Konstantin Barulin mohl zůstat naprosto klidný.

14:14
    Dalším hráčem, který to zkoušel na domácí straně byl Anton Bělov, Konstantin Barulin ale proti střele obránce Petrohradu dobře zasáhl a puk vyrazil!

16:28
    Sergej Širokov napřáhl k dalekonosné střele, jeho pokus byla zablokoval jeden z hostujících obránců.

16:45
    Petrohrad nepříjemně sevřel Soči a po dlouhém obléhání brány přišlo několik střel, žádná ale na překonání pozorného brankáře Konstantin Barulin nestačila.

17:23
    Ilja Kovalčuk to přehnal při forčekingu a dostal dvouminutový trest za sekání. Hosté mají možnost skórovat během druhé přesilové hry. První nevyužili.

17:27
    Soči právě vstřelilo branku!
    OSCAR FANTENBERG na pravém křídle napřáhl z prostoru mezi kruhem pro vhazování a útočnou modrou čárou po zpětné přihrávce Erica O'Della ke tvrdé střele s příklepem, která mezi pravým betonem a vyrážečkou Mikka Koskinena zamířila ke vzdálenější levé tyči. Soči využilo přesilovou hru a snížilo na 3:1! Asistence: Eric O'Dell.
    17:27 Oscar FANTENBERG - 3:1

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Petrohrad vstoupil do utkání skvěle a během necelých jedenácti minut dokonale předvedl svou ofenzivní sílu, když vstřelil rychle tři branky. V domácím dresu se postupně prosadili Nikita Gusev, Vadim Šipačov a Ilja Kovalčkuk, na jehož gól v závěru první části odpověděl v přesilové hře Oscar Fantenberg. Soči musí zabrat. Skóre po první třetině: SKA Petrohrad 3 HK Soči 1.

Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

Statistiky po první třetině: Střely: 26-8; Střely na bránu: 12-5; Vhazování: 7-8; Zablokované střely: 0-4; Hity: 8-5; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 14-4.

20:01

20:35
    Ilja Krikunov dostal v úvodu prostřední části dvě minuty za hákování a Petrohrad si zahraje přesilovou hru.

21:46
    Ilja Kovalčuk mohl využít přesilovou hru, Konstantin Barulin ale proti jeho střele dobře zasáhl a zabránil domácímu týmu skórovat v dnešním utkání počtvrté!

22:35
    Vyloučený Ilja Krikunov naskočil zpět na led a Soči po přečkání oslabení hraje v plném počtu.

23:13
    Domácí útočník Steve Moses dostal dvě minuty za podražení a nyní bude hrát v oslabení naopak Petrohrad.

25:13
    Soči se během přesilové hry nedostalo ani k jedné střele a Petrohrad hraje po dvou minutách v plném počtu.

26:01
    André Petersson se nadechl k velice drzému průniku, mezi dvojicí protihráčů se ale před bránu neprotáhl.

26:13
    Pavel Padakin dostal dvě minuty za hákování a Petrohrad si po přestávce zahraje druhou přesilovou hru.

27:15
    Patrik Hersley zkusil vypálit od modré čáry, jeho střela ale postrádala přesnost a zamířila mimo.

27:42
    Petrohrad měl poskytnutou výhodu, během které Mikko Koskinen opustil svou bránu a domácí hráli v šesti proti čtyřem! Alexej Pepeljajev vzápětí dostal dvě minuty za podražení a SKA si zahraje krátkou přesilovou hru 5 na 3!

28:13
    Pavel Padakin je zpět na ledě a Soči už se brání ve čtyřech. Petrohrad má nicméně obrovský tlak.

28:39
    ANTON BĚLOV po přiťuknutí Iljy Kovalčuka napřáhl na vrcholu mezikruží bez přípravy k nádherné střele s příklepem, která nad lapačkou Konstantina Barulina zamířila do pravého horního rohu brány. Nádherná branka! Stav 4:1. Asistence: Ilja Kovalčuk a Nikita Gusev.
    28:39 Anton BĚLOV - 4:1

29:07
    Konstantin Barulin sice skvěle zasáhl levým betonem proti střele Patrika Hersleyho z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže vzápětí se dostal k dorážce JEVGENIJ KETOV a v blízkosti pravé tyče puk poslal do prázdné brány. Asistence: Patrik Hersley a Pavel Dacjuk.
    29:07 Jevgenij KETOV - 5:1

29:07
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Dmitrij Šikin.

31:12
    Konstantin Barulin už na to neměl nervy a do brány místo něj nastoupil střídající Dmitrij Šikin.

33:47
    Jurij Alexandrov zkusil na pravém křídle vypálit od mantinelu, brankář Mikko Koskinen byl ale připraven a puk vyrazil mimo tři tyče své brány. Skvělý zákrok!

35:12
    Vadim Šipačov hledal Jevgenije Dadonova, jejich kombinaci ale skvěle přerušil jeden z obránců Soči.

37:17
    Anton Bělov od modré čáry nahodil puk směrem na bránu, střídající Dmitrij Šikin ale zasahovat nemusel.

38:38
    Jegor Rykov byl v závěru druhé třetiny vyloučen za nedovolené bránění. Soči má k dispozici přesilovou hru.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Petrohrad nedává v domácím prostředí Soči žádnou šanci a v prostřední části navíc přidal další dva góly, o které se postarali Anton Bělov a Jevgenij Ketov. Konstantin Barulin v polovině utkání opustil po pátém gólu svou bránu, do které nastoupil Dmitrij Šikin. Skóre po druhé třetině: SKA Petrohrad 5 Soči 1.

Třetí třetina začne přibližně v 19:16.

Statistiky po druhé třetině: Střely: 43-26; Střely na bránu: 20-16; Vhazování: 24-15; Zablokované střely: 2-7; Hity: 9-8; Fauly: 3-3; Trestné min.: 18-12.

40:01

40:38
    Vyloučený Jegor Rykov je zpět na ledě a Soči se po druhé přestávce nedostalo ani k jedné střele.

41:20
    VADIM ŠIPAČOV střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a Petrohrad nadále drtí Soči, nad kterým jeho hokejisté vedou už 6:1! Jeden z vracejících se hráčů Soči přebruslil ve středu obranného pásma puk, čehož využil Nikita Gusev a krásnou diagonální přihrávkou z mezikruží poslal puk doprava, kde Vadim Šipačov bez přípravy napřáhl v kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem a vymetl bližší horní roh brány. Asistence: Jevgenij Dadonov a Nikita Gusev.
    41:20 Vadim ŠIPAČOV - 6:1

42:54
    Vadim Šipačov se snažil prosadit na pravém křídle z ostrého úhlu, jeho pokus ale mezi tři tyče nezamířil.

43:17
    Pavel Padakin dobře vypálil a jeho pokus mířil na bránu, Mikko Koskinen ale předvedl jistý zákrok a puk zastavil.

45:52
    Patrik Hersley dostal dvě minuty za hákování a Soči má k dispozici ve třetí třetině první přesilovou hru.

45:59
    Igor Levickij se v blízkosti levé tyče neukvapil se zakončení a po rychlé kličce přihrál na vrchol mezikruží, kde OSCAR FANTENBERG bez přípravy napřáhl ke krásné táhlé střele s příklepem a nad levým betonem Mikka Koskinena zamířil k pravé tyči. Krásná akce a gól! Asistence: Igor Levickij.
    45:59 Oscar FANTENBERG - 6:2

47:36
    Petrohrad je v dnešním zápase mnohem produktivnější, když na střely vede těsně 24:21, jenže hned šest jeho střel skončilo v bráně Soči, které se trefilo pouze dvakrát.

49:16
    Andrej Kosticyn se o pěkné kombinaci Soči dostal ke střele, na Mikka Koskinena ovšem vyzrát nedokázal!

52:14
    Sergej Širokov se snažil na levé straně útočného pásma dostat ke střele a uspěl, jeho pokus byl ale nepřesný.

53:15
    Dmitrij Šikin si snadno poradil s nahozením Petrohradu a ukryl puk bez problému ve svém náručí.

54:16
    Ilja Kovalčuk se snažil protáhnout do zakončení středem útočného pásma, ve své snaze ale neuspěl.

56:12
    Vadim Šipačov z levého křídla posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, žádný ze spoluhráčů na ni však nedosáhl. Soči prohrává v Petrohradu stále 6:2.

58:16
    Pavel Medveděv se snažil z levého křídla protáhnout před bránu a nakonec přihrál Jegorovi Morozovi, ten se ovšem k ohrožení domácí brány Petrohradu nedostal.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

Jevgenij Dadonov zaznamenal tři kanadské body za tři asistence, zatímco Maxim Šipačov stejné množství bodů za dva góly a jednu asistenci, a společnými silami dovedli Petrohrad k vysoké výhře nad Soči, které definitivně přišlo o šanci postoupit do playoff. Utkání nedochytal hostující Konstantin Barulin, kterého po pátém gólu domácího týmu nahradil střídající brankář Dmitrij Šikin. Konečný výsledek: Petrohrad 6 Soči 2.

Statistiky: Střely na bránu: 30-26; Góly: 6:2; Vhazování: 37-29; Zablokované střely: 4-10; Hity: 10-9; Fauly: 4-3; Trestné minuty: 22-12. (21:33:00)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 2. N. Gusev (Dadonov), 4. Šipačov (Dadonov), 11. Kovalčuk (Šipačov, A. Bělov), 29. A. Bělov (Kovalčuk, N. Gusev), 30. Ketov (Hersley, Dacjuk), 42. Šipačov (Dadonov, N. Gusev) – 18. Fantenberg (O'Dell), 46. Fantenberg (Levickij)

Diváci: 12121