New Jersey – NY Islanders 3:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 1:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 3:6 (kon.)
Dallas – Tampa 4:3 (po pr.) | Minnesota – Nashville 5:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:4 (kon.)
Los Angeles – Florida 2:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (po pr.) | NY Rangers – Washington 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Detroit 2:5 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 2:3 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:6 (0:2, 2:0, 1:4)
Ottawa Senators
Neděle 19.02.2017, 01:27 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Air Canada Centre v Torontu sledovalo 19 527 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou! (04:15:57)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Roman Polák 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:42

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Mark Stone (OTT) 1+4
    2. Derick Brassard (OTT) 2+1
    3. William Nylander (TOR) 1+1

Zazněla závěrečná siréna a hosté se radují z vítězství. Po první třetině to sice vypadalo na jednoduchou práci, neboť Ottawa díky Chrisi Widemanovi a Ryanu Dzingelovi vedla o dvě branky, ale na konci druhé části hosté přišli o celý náskok. Snížení nejprve obstaral Morgan Rielly a vyrovnávací branku si pak připsal Nazem Kadri.

Zásluhou Williama Nylandera sice domácí ve třetí třetině dokonce otočili vývoj zápasu, avšak na Nylanderův zásah odpověděl Mike Hoffman a vítěznou branku o 56 sekund později zaznamenal Derick Brassard. V posledních minutách to ještě domácí zkusili v powerplay, nicméně výsledkem byly jen další dva zásahy Senátorů. Nejprve se do prázdné brány trefil Mark Stone a poté i Derick Brassard. Ottawa tak vítězí ve čtvrtém z posledních pěti utkání, Toronto má naopak naprosto opačnou sérii.

Střely na bránu

Toronto Maple Leafs – 37 (15, 10, 12)
    Ottawa Senators – 42 (14, 16, 12)

59:52
    Roman Polák drží puk za vlastní bránou a už nebude vymýšlet nic světoborného. Dnešní utkání skončí vítězstvím Ottawy.
    59:15 Derick BRASSARD - 3:6

59:15
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Jenže místo snížení přichází další trefa hostů. Stone puk odrazem o mantinel dostal k Turrisovi, který nebyl hamižný a přihrávkou našel DERICKA BRASSARDA. Bývalý hráč newyorských Rangers se v pohodě trefil od červené čáry. Asistence: Kyle Turris, Mark Stone.

58:46
    Toronto ale znovu odvolává gólmana a u Andersona má šest hráčů. Mike Babcock dnešní utkání rozhodně nechce vzdát bez boje.
    58:10 Mark STONE - 3:5

58:10
    S největší pravděpodobností je hotovo. Po vhazování u Andersona se kotouče chopil MARK STONE, jenž na nic nečekal a přesným zakončením přes celé hřiště trefil prázdnou bránu domácího celku. Asistence: Kyle Turris.

58:03
    Dvakrát sice hosté mohli vyhodit puk aspoň do neutrální zóny, ale domácí kotouč přeci jenom udrželi v útočném pásmu. Následoval úspěšný zákrok Craiga Andersona.

57:35
    Frederik Andersen jde v přerušení na střídačku! Toronto to zkouší se šesti hráči v útočném pásmu.

57:35
    Zatím nikoliv, neboť nahození jednoho z domácích beků letělo pouze do Andersonovy lapačky.

57:16
    Blíží se samotný závěr třetí třetiny a domácí se konečně usazují v útočném pásmu. Dočkáme se vyrovnání?

56:47
    Hoffman si sjížděl před bránu, ale Smithova přihrávka šla nakonec až na Erika Karlssona. Jeho střela se nevlezla mezi tři tyče.

56:14
    Domácí fanoušci se po zákroku Ryana Dzingela dožadovali vyloučení, nicméně sudí zůstávají ledově klidní.

55:31
    Craig Anderson měl znovu práci. Tentokrát čelil tvrdé střele, kterou zlikvidoval až na druhý pokus. Tlak Toronta se stupňuje!

55:27
    Další nebezpečné zakončení obstaral Komarov, jenž se dostal k bekhendu z předbrankového prostoru. Anderson opět zasáhl!

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 35. Rielly (Matthews, W. Nylander), 38. Kadri (Leivo), 43. W. Nylander (Matthews, Komarov) – 18. Ch. Wideman (Brassard, Mark Stone), 18. Dzingel (Methot, Mark Stone), 46. Hoffman (Turris, E. Karlsson), 47. Brassard (Mark Stone, E. Karlsson), 59. Mark Stone (Turris), 60. Brassard (Turris, Mark Stone)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, C. Carrick, Hunwick (A), R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak (C), Co. Brown – Komarov (A), Kadri, Leivo – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Ben Smith, Sošnikov.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Dzingel, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Turris, Z. Smith – Pyatt, Pageau, B. Ryan – Wingels, Kelly, Neil (A).

Rozhodčí: Brian Pochmara, Brad Watson – Bevan Mills, Scott Driscoll

Diváci: 19 527