Pardubice – Mladá Boleslav 3:6 (kon.) | Třinec – Zlín 2:1 (po pr.) | Litvínov – K. Vary 3:2 (po pr.)
Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 4:0 (kon.)
Olomouc – Chomutov 1:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Berani Zlín
Neděle 19.02.2017, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 48. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (18:42:01)

Nejlepší hráči utkání:

Vladimír Dravecký – TRI (0+1)
    Martin Matějíček – ZLN (0+1)

Oceláři zvládli vyrovnané utkání proti Zlínu v prodloužení zvrátit na svou stranu a získali dva body. Berani ale domácí mužstvo pořádně potrápili.

61:23 Cory KANE - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

61:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je hotovo, Oceláři vítězí v prodloužení! Třinec byl od začátku nastaveného času aktivnější a brzy se prosadil. CORY KANE si s pukem nabruslil mezi kruhy a trefil se přesně k tyči – 2:1 pp! Asistence: Rostislav Marosz, Tomáš Linhart.

60:50
    Petružálek musel otočit a počkat na své spoluhráče. Oceláři udrželi útočné pásmo, právě Petružálkova střela byla později zablokována.

60:21
    Roth na začátku prodloužení zavezl puk až za Kašíkovu branku, ale tam o něj přišel. Zlínskou akci rozjíždí Kotvan.

60:01

Ve třetí třetině byl aktivnějším týmem Třinec, který chtěl z domácího duelu vytěžit tři body. Zlín se podvědomě spokojil s remízou a soustředil se hlavně na bránění. Přečíslení Rotha s Draveckým dopadlo pro Zlín dobře díky Blaťákovi, v závěru třetiny ubránili ševci i oslabení, v němž stříleli nebezpečně Kreps nebo Marosz. O vítězi rozhodne buď prodloužení, anebo nájezdy.

Prodloužení začne přibližně v 17:29.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Hosté jsou v plném počtu, ale třetí třetina ještě úplně nekončí. Třinec je v pásmu, Hrabalovu střelu tečoval Kane těsně vedle.

59:33
    Hrabal z mezikruží přihrál do skvělé pozice Maroszovi, jenže tomu puk trošku poskočil. Kašík poté jeho střelu dokázal vyrazit.

58:48
    Zlínu se povedlo vyhodit a po nepřesné rozehrávce Třince drží hru daleko od Kašíka. Okál sbírá drahocenné vteřinky.

58:13
    Kombinace třineckých hráčů skončila u Krepse, který měl před sebou odkrytou klec! Jenomže ji nedokázal trefit, Třinec pokračuje v tlaku.

57:56
    Oceláři uspěli na vhazování a drží se v útočné třetině. Redenbachova střela od modré čáry na Kašíka neprošla.

57:44
    Tomáš Žižka (ZLN) je potrestán dvěma minutami za nedovolené bránění, což je další velká šance pro Oceláře. Ti si také před startem přesilovky berou oddechový čas.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 6. Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane (Marosz, Linhart) – 25. Ostřížek (Matějíček)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Jank, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Rákos, Kreps, Netík – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Klimenta, Redenbach, Petružálek (A) – Dravecký, Marosz, Hrňa. Trenér: Vladimír Kýhos.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák, Matějíček, Řezníček, Žižka (A), Horák – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Popelka, Šťastný – Veselý (C), Honejsek, Okál – Ostřížek, Chytil, Ondráček.
    Trenér: Robert Svoboda.

Rozhodčí: Daniel Pražák, Zbyněk Kubičík – David Polonyi, Michal Zíka

Diváci: 4 686 (90 % celkové kapacity)