N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (po pr.) | Minsk – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 0:1 (po pr.)
Viťaz – Petrohrad 1:7 (kon.)
HC Dinamo Minsk
4:2 (2:0, 2:2, 0:0) Stav série: 1:3
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 27.02.2017, 17:30 • Minsk Arena • Play-off KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (20:12:09)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jakub Nakládal (JAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:50

Je hotovo! Ve třetí třetině už branka nepadla, hokejisté Dinama Minsk si tak připisují první bod a snižují stav série na 1:2 na zápasy. Závěrečná dvacetiminutovka byla hodně vyhecovaná, hráči Lokomotivu se ale na dostřel už nedostali.

59:34
    Jaroslavlští si ještě vybírají oddechový čas, mnoho času už jim ale nezbývá.

58:58
    Minutu před koncem třetí třetiny je svatyně Lokomotivu prázdná, Alexej Murygin zamířil na střídačku!

58:04
    Domácí drží puk ve středním pásmu a každým střídáním jsou blíže k zisku vytouženého vítězství.

57:15
    Rob Klinkhammer a Matt Ellison sbírají cenné vteřinky v útočném pásmu a vyměňují si kotouč v rohu kluziště.

56:43
    Komplikace pro Lokomotiv. Michail Pašnin (JAR) vyhodil kotouč bekhendem až mezi diváky, za což vyfasoval trest za zdržování hry.

55:24
    Dmitrij Lugin si sjel do mezikruží pro přihrávku od Averina, jeho následná střela ale postrádala gólové parametry a Scrivens si snadno poradil.

54:38
    Kristian Chenkel už byl v dobré palebné pozici, přihrávka na něj ale byla nepřesná. Domácí ale v útočném pásmu zůstanou, jelikož hráči Lokomotivu posléze vyhodili kotouč na další icing.

53:50
    V obou táborech to začíná vřít. Max Talbot (JAR) byl vyloučen na 2+2 minuty za krosček a hrubost, zatímco na domácí straně vyfasovali menší tresty za hrubost Lisovec (MIN) s Gotovcem (MIN).

53:27
    Jegor Averin se dral do zakončení, ale daleko se nedostal, jelikož se ocitl v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:46
    Hosté se nyní puku snadno zbavili a vyhodili ho přímo na hůl Gragnaniho, bývalý zadák pražského Lva už pomalu zakládá další protiútok domácích.

51:58
    Na jejím konci byl právě Kronwall a jeho střela z levého kruhu, se kterou si ovše Ben Scrivens bez potíží poradil a nikoho v bíločerveném k dorážce nepustil.

51:19
    Nepovedená rozehrávka Dinama skončila až u Staffana Kronwalla, hosté v poklidu zakládají další protiakci.

50:30
    Domácím neuznaný gól paradoxně vlil čerstvou krev do žil. V zajímavé palebné pozici se teď ocitl Jevgenij Lisovec, který ale puk na poslední chvíli ztratil.
    49:37 Šinkevičově trefě pravděpodobně předcházel ofsajd.

49:37
    Hokejisté Dinama rozvlnili síť soupeřovy svatyně popáté, o což se postaral Ilja Šinkevič, jeho gól ale nakonec po prohlédnutí videa nebyl uznán!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 10. An. Stěpanov (Gragnani, S. Kosticyn), 17. Pavlovič, 26. Kovyršin (Gavrus), 36. Stas (Drozd, Matěruchin) – 24. Apalkov (Averin), 28. Kadějkin (Rafikov)

HC Dinamo Minsk: Scrivens (Lalande) – Gragnani, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Gotovec, Lisovec – Ellison, Klinkhammer, S. Kosticyn – Pavlovič, Kovyršin, Gavrus – Kulakov, An. Stěpanov, Kitarov – Drozd, Karaban, Stas – Matěruchin.
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall, Gavrikov, Ljubuškin, Pašnin, Rafikov, Koledov, D. Osipov – Kozun, Talbot, Kontiola – Kraskovskij, Korškov, Polunin – Mosaljov, Kadějkin, Loktionov – Lugin, Averin, Apalkov.

Rozhodčí: Bondar, Rogačjov – Kučava, Misjur

Diváci: 15086