Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Carolina – Arizona 2:4 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:0 (kon.)
Chicago – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (po pr.) | Anaheim – Toronto 5:2 (kon.)
Winnipeg Jets
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
St. Louis Blues
Sobota 04.03.2017, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:14 (04:52:01)

1. Connor Hellebuyck (WPG) 29 zákroků; 100%
    2. Carter Hutton (STL) 37 zákroků; 97,4%
    3. Jacob Trouba (WPG) 0+1

Je konec. Hokejisté Jets to zvládli, přestože se ve třetí třetině do útočných akcí tolik nehrnuli, dokázali duel ovládnou. Vítězství se urodilo již v první periodě, když poslal do vedení Winnipeg Wheeler, a to v 11. minutě. Poté padly ještě dvě branky, v samotném závěru se do prázdné klece trefili Little a Wheeler. Domácí zaslouženě získávají dva body do tabulky.

Střely: 40 – 29

59:46
    Domácí drží kotouč a snaží se o to, aby Hellebuyck vychytal čisté konto.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.
    58:51 Blake WHEELER - 3:0

58:51
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Prázdnou branku soupeře trefil také BLAKE WHEELER, domácí vedou o tři branky a zaslouženě dnešní utkání vyhrají – 3:0! Asistence: Bryan Little, Jacob Trouba.

58:30
    Hosté to znovu zkouší v šesti, Hutton na střídačce!
    57:44 Bryan LITTLE - 2:0

57:44
    Domácí hokejisté se dostávají do trháku, BRYAN LITTLE zvládl sprinterský souboj s obránci hostů a pohodlně dovezl puk do branky – 2:0! Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.

57:27
    Tarasenko to zkoušel od modré čáry, ale Hellebuyck jej vychytal. Vhazovat se bude po pravici brankáře Jets.

57:10
    Hutton míří na střídačku, hokejisté St. Louis hrají v šesti!

57:00
    Ehlers (WPG) a Perron (STL) jsou vyloučeni za hrubost na dvě minuty.

57:00
    Další potyčka, Ehlers se do sebe pustil s Perronem, ale než došlo k něčemu vážnějšímu, roztrhli je od sebe rozhodčí.

56:36
    Hellebuyck si poradil s další ošemetnou situací, Steenovi se nepovedlo bekhendem prosadit na bližší tyčku.

56:21
    Steen byl přistižen v ofsajdu. Po krátké reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:29
    Armia drží puk ve vlastním pásmu. Hokejisté Winnipegu už nikam nespěchají a snaží se hlavně poctivě bránit.

55:00
    Střela Tarasenka byla sražená Hellebuyckem mimo kluziště.

54:46
    Domácí hokejisty zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve střední třetině.

54:00
    Hosté mají šest minut na to, aby srovnali skóre. Domácí stejnou dobu na to, aby jej udrželi.

53:18
    Lehtera nabil mezi kruhy Tarasenkovi, jehož rána mířila těsně vedle branky, kterou střeží Hellebuyck.

52:23
    Steen najížděl z levého kruhu na střed, vystřelil, ale skvěle se prezentoval Morrissey, který pokus srazil mimo nebezpečné území Jets.

51:54
    Neskutečný Hutton si během několika sekund připsal možná čtyři zákroky! Střelu od modré vyrazil, rány z prostoru před brankou také.

51:23
    Byfuglien drží puk na své hokejce za vlastní brankou. Čeká na dostřídání spoluhráčů.

50:50
    Lehtera nahodil kotouč do útočného pásma, jenže jej nedojel, takže puk mají domácí.

50:22
    Střelu z pravého kruhu chytil Hellebuyck snadno, Perron nemířil moc dobře, navíc to nebyla těžká rána.

49:14
    Hutton musí svému týmu pomoci s rozehrávkou.

48:15

47:58
    Paraykovu střelu srazil Enström mimo. U puku jsou stále hokejisté St. Louis.

47:27
    Perron střílel od modré čáry, ale Hellebuyck zůstává nepřekonán. Mladý brankář Winnipegu dnes předvádí také solidní výkon.

46:51
    Hokejisté Winnipegu se osvobodili, s kotoučem na holi manipuluje za vlastní brankou Hutton.

46:15
    Wheeler (WPG) dostává za svůj nájezd do Huttona dvě minuty.

46:15
    Wheeler najel do brankáře Huttona, který se ihned skácel k zemi. Další šarvátka je na světě.

45:54

45:33
    Tak nakonec ne. Daňo (WPG) a Upshall (STL) dostávají dvě minuty za hrubost.

45:31
    Hellebuyck opět v akci. A rozhodčí přerušují hru, u střídaček se do sebe pustilo klubko hráčů. Vypadá to, že se vše obejde bez vyloučení.

45:03
    Opět je puk až u brankáře Winnipegu, přesilová hra pomalu končí a Jets se nemohou dostat do útočného pásma.

44:35
    Byfuglien střílel od modré čáry, Hutton střelu chytil. Vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.

44:22
    Berglund odpálil puk až k Hellebuyckovi, takže domácí musejí začít od znovu.

44:03
    Domácí se provinili proti pravidlům ofsajdem, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

43:54
    Dvě minuty za hru vysokou holí vidí Bortuzzo (STL).

43:32
    Zakázané uvolnění hostů. Bortuzzo nepřesně přihrál, takže se hra stěhuje před Huttona.

43:21
    Na druhé straně mířil přesně Wheelers, kotouč musel vyrazit Hutton mimo kluziště.

42:58
    Hellebuyck chytil další střelu. Z pravého kruhu pálil Perron, trefil brankáře Jets.

42:20
    Od modré čáry to zkusil Parayko, bohužel pro hokejisty St. Louis byla jeho rána sražená mimo.

41:41
    Hellebuyck si poradil s dalším pokusem z levého kruhu. Hosté se snaží vyrovnat.

41:12
    Z levého kruhu střílel nepříjemně Pietrangelo, Hellebuyck vykopl kotouč betonem.

40:44
    Domácí sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, ale nedostali se ke střele.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:02.

Jsou za námi dvě třetiny. V prostřední periodě gól nepadl, přestože oba týmy měly několik zajímavých šancí. Ústřední postavou utkání je brankář Hutton, který drží svůj tým ve hře o body. Do třetí třetiny musí hosté přidat.

Střely: 28 – 19

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Brankář St. Louis drží svůj tým opravdu neskutečně. Velmi bych se divil, kdyby na konci utkání nebyl vyhlášen za hvězd zápasu nehledě na výsledek.

39:40
    Hutton chytil střelu Laineho, tohle byla velká šance finského mladíka!

39:13
    Sedmačtyřicet sekund před koncem prostřední části se vhazuje před Hellebuyckem.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:57
    Parayko od modré čáry zkusil štěstí, ale jeho střela mířila vedle.

38:48

38:33
    Na druhé straně se Hutton předvedl po střele Tarasenka a Steena.

37:56
    Do přečíslení dvou na jednoho ujeli Byfuglien a Armia, druhý jmenovaný dostal přihrávku, kterou neproměnil, protože mu puk sklouzl po hokejce!

37:42
    Od modré čáry střílel tvrdě Steen, bohužel pro hosty mířil vedle.

37:00

36:48
    Dvě minuty za nedovolené bránění vidí Trouba (WPG), hraje se 4 na 4, za dvanáct vteřin začne přesilovka St. Louis.

36:41
    Aktivně napadal rozehrávku soupeře Perron, takže svému týmu ušetřil několik cenných vteřinek.

36:19
    Obrovská šance na srovnání, kterou pohrdl Schwartz! Útočník Blues jel sám na Hellebuyck, ale střelou mezi betony jej nepřekonal!

36:07
    Hokejistům St. Louis se povedlo osvobodit tím, že odpálili kotouč až k Hellebuyckovi.

35:58
    Po střele od modré čáry se před Huttonem utvořilo klubko hráčů, kteří se navzájem začali prát. Rozhodčí situaci rychle vyřešili, zřejmě se vše obejde bez vyloučení.

35:26
    Byfuglienova střela od modré čáry prosvištěla kolem Huttona, domácí mají nadále kotouč ve své moci.

35:00
    Dvě minuty za podražení dostává Edmundson (STL), domácí hokejisté si zahrají další přesilovou hru.

34:37
    Hosté se provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním, vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.

33:52
    Z pravého kruhu střílel nebezpečně Little, nicméně s výsledkem zatím nepohnul.

33:21
    Domácí vyhnal z útočného pásma signalizovaný ofsajd. Přesto zůstávají u puku.

32:42
    Nahození od Lowryho podržel Hutton, takže se hra přesune do obranného pásma hostů.

32:33
    Hokejisty ze St. Louis zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu, stav stále 1:0 pro Winnipeg.

32:20
    Perron střílel nebezpečně z pravého kruhu, ale Hellebuyck si poradil.

32:13

31:49
    Další rána Perreaulta se od zadního mantinelu odrazila až do středního pásma, to byla opravdu rána!

31:27
    Domácí hrají v této přesilovce skvěle, jsou aktivní, vyměňují si místa a neustále zasypávají Huttona sprškou střel.

30:49
    Další tyčka, tentokrát ji trefil z pravého kruhu Perreault!

30:27
    Byfuglien se dostal ke střele od modré čáry a trefil pravou tyčku ze svého pohledu!

30:13
    Reaves (STL) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

30:13
    Je jasné, že se bude vylučovat. Reaves už sedí na trestné lavici, Ehlers se pomalu zvedá z ledu. Nakonec to vypadá tak, že by mohl pokračovat ve hře.

30:13
    Reaves tvrdě poslal k zemi Ehlerse, ke kterému spěchá zdravotník. Útočníka St. Louis si podávají protihráči. Zatím to nevypadá s hráčem Winnipegu dobře.

29:32
    Hellebuyck se blýskl fantastickým zákrokem po střele z prostoru mezi kruhy, kterou vyslal Perron!

29:10
    Daňo srazil střelu soupeře, kotouč se dostal mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Winnipegu.

28:49
    To je neskutečné, Hutton opět podržel St. Louis proti střelám od modré čáry a těm, které šly z prostoru před brankou!

28:41
    Armia přihrával zpoza branky před ní mezi kruhy, kde stál najetý Lowry, jehož ránu chytil Hutton!

27:39
    Další zákrok Huttona, tentokrát po střele od modré čáry, kterou měl na svědomí Trouba.

27:24
    A na druhé straně se předvedl i Hellebuyck, jenž chytil střelu zápěstím od modré čáry.

27:10
    Hutton si poradil s bekhendovou střelou Ehlerse, puk mají hosté.

26:30
    Hellebuyck musel vytáhnout zákrok proti střele Upshalla. Po komerční přestávce se bude vhazovat znovu v obranné třetině Winnipegu.

26:09
    Hutton dnes chytá skvěle a je to hlavně on, kdo drží hosty ve hře o body.

25:43
    Na druhé straně raději Hellebuyck ukryl kotouč před dojíždějícím Schwartzem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jets.

25:04
    Další výborný zákrok Huttona! Nejprve brankář St. Louis vyrazil nahození Trouby, následně si poradil s dorážkou Perreaulta!

23:55
    Ehlers a Wheeler jeli dva na jednoho obránce, druhý jmenovaný vystřelil, ale Hutton kotouč dokázal s pomocí tyče chytit!

23:22
    Na druhé straně podržel svůj tým obránce Enström, který zastavil přihrávku protihráčů, kteří unikali dva na jednoho.

22:36
    Z pravého kruhu střílel Daňo, Hutton si s jeho pokusem dokázal poradit. Slovenský útočník se nedokázal prosadit ani z dorážky.

22:04
    Od modré čáry střílel Trouba po přihrávce od Armii, ale bohužel pro domácí mířil nepřesně.

21:46
    Hellebuyck zachytil nahození na jeho branku a velmi rychle rozehrál kotouč dopředu na své spoluhráče.

21:00
    Kotouč mají na svých hokejkách domácí hokejisté, kteří vedou o jeden gól. Nyní se snaží vstřelit druhý.

20:26
    Steen si najel do útočného pásma po levém mantinelu a skoro z nulového úhlu se pokusil ohrozit Hellebuycka, ten ani nemusel zasahovat, protože střela letěla vedle branky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:01.

Je za námi první třetina, která nabídla pěkný hokej. Spokojenější jdou do kabin domácí, kterým se povedlo skórovat, zatímco hosté jsou stále na nule. Skóre otevřel v 11. minutě z přesilové hry Wheeler.

Střely: 11 – 11

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:53
    První třetina se dohrává, puk mají domácí hokejisté. Ti se nakonec ještě dopustili ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:23
    Zákrok Hellebuycka po střele Berglunda. Útočník St. Louis mířil dobře, ale brankář soupeře si poradil.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:41
    Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Ehlers, ale proti Huttonovi si neporadil! Brankář Blues jej vychytal.

18:22
    Nyní na chvilku hosté sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, ale nebylo z toho nic.

17:30
    Přihrávku rukou ukazuje rozhodčí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:06
    Na druhé straně byl nucen Hellebuyck zasáhnout proti střele Schwartze.

16:42

16:34
    Byfuglien střílel z pravého kruhu, jeho bombu vyrazil Hutton s vypětím všech sil!

16:06
    Střelu Wheelera dokázal Hutton vyrazit do rohu kluziště. Hosté se následně opět osvobodili z tlaku domácího týmu.

15:32
    A znovu je puk až u brankáře Jets. Domácím hokejistům se zatím v této početní výhodě příliš nedaří.

15:07
    A hosté se dokázali poprvé osvobodit odstřelením kotouče až k Hellebuyckovi.

14:42
    Tarasenko (STL) dostává trest na dvě minuty za hru vysokou holí.

14:26
    Ale Laine příliš rozmýšlel, co udělá. Z protiútoku sice nic nebylo. Helleybuck přesto raději nahození podržel. Vhazovat se bude po jeho pravici.

13:58
    Hosté se hnali do útoku, jenže puk nakonec ztratili. Winnipeg může zaútočit.

13:27
    Hutton si dokázal poradit s další gólovou Winnipegu. Nadvakrát jej nedokázal překonat Little a z následné dorážky ani Morrissey!

13:00

12:23
    A nyní se domácí osvobozují a konečně mohou jet vystřídat. Tohle by jim mohlo pomoci, aby oslabení ubránili.

11:56
    Opět střílel Schwartz, ani tentokrát nedokázal skórovat. Kotouč mají stále v útočné třetině hráči Blues.

11:27
    Schwartz dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, technickou střelou nepřekonal Helleybucka, jenž puk vyrazil mimo ledovou plochu!

11:00
    Dvě minuty za podražení si odsedí Little (WPG), hosté mají možnost srovnat v početní výhodě.
    10:50 Blake WHEELER - 1:0

10:50
    Domácí přeci jen využili přesilovou hru. Perreault vyhrál vhazování, BLAKE WHEELER si vyměnil kotouč s Byfuglienem a svižnou střelou překonal brankáře Blues – 1:0! Asistence: Dustin Byfuglien, Mathieu Perreault.

10:40
    Hutton se v mžiku proměnil v ústřední postavu. Nejprve vyrazil tvrdou střelu Trouby od modré čáry, následně kryl i dorážku Laineho z prostoru před brankou!

10:12
    Puk se dostal až do pásma, ve kterém aktuálně pobývá Hellebuyck. Domácí to musí zkusit od začátku.

09:45
    Dvě minuty za hákování dostává Lehtera (STL). Hokejisté Winnipegu mají přesilovou hru.

09:25
    Hutton si připisuje další zákrok po střele z pravého kruhu. Utkání se hraje ve velkém tempu.

08:36
    Dlouhá přihrávka na Littla neprošla, kotouč mají hosté.

08:06
    Ehlers střílel zleva, ale jeho pokus byl sražený. Ani další střela nepřekonala Huttona.

07:32
    Brankář Winnipegu předvedl další skvělý zákrok po střele z levého kruhu od Berglunda.

07:00
    Je za námi sedm minut, opticky lepší jsou domácí, kterým se ale zatím nepovedlo otevřít skóre. Spolehlivě chytá také Hellebuyck.

06:37
    Na druhé straně se hnal Berglund zleva na Hellebuycka, který dokázal jeho střelu chytit!

06:08
    Střelu bekhendem od Daňa spolehlivě kryl Hutton.

05:41
    Armia se dostal v útočném pásmu k puku, přihrával před branku lépe postavenému spoluhráči, jenže přihrávka neprošla přes val obránců St. Louis.

05:03
    Ofsajd odpískán domácím hokejistům, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

04:33
    Ani Winnipeg nemůže pokračovat v ofenzivních choutkách, poněvadž se Trouba dostal s kotoučem za modrou čáru.

04:16
    Hutton musel pomoci svému týmu s rozehrávou. Bluesmani ale ztratili puk.

03:22
    Střelu od modré čáry tečoval Laine, ale mimo branku soupeře.

02:56
    Na druhé straně jel sám Upshall zleva na Hellebuycka, brankář Winnipegu střelu chytil!

02:20
    Od modré čáry střílel Byfuglien, puk byl tečován, přesto si Hutton dokázal poradit!

02:16
    Puk se dostal mimo kluziště. Vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.

01:59
    Třetí formace Jets sevřela soupeře v jeho obranném pásmu, nedokázala však vystřelit.

01:20
    Byfuglien dostal kotouč na modré čáře, vystřelil nebezpečně. Hutton byl nucen předvést první těžší zákrok.

00:59
    Byfuglien vjel do pásma s pukem, ale nedokázal vystřelit. Puk mají stále domácí.

00:39
    Na druhé straně se pokusil o odpověď Laine, Hutton zůstal pozorný.

00:10
    Jako první se do zakončení dostal Lehtera, ale mířil vedle.

00:01

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Enström, Trouba, Morrissey, Chiarot, Postma – Wheeler, Little, Ehlers – Laine, Scheifele, Perreault – Armia, Lowry, Matthias – Thorburn, Copp, Daňo.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson – Perron, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Pääjärvi, Berglund, Sanford – Reaves, Barbašev, Upshall..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítám vás u online přenosu z utkání nejslavnější hokejové ligy. Od 02:00 se střetnou Winnipeg Jets a St. Louis Blues.

Zápasem vás bude provázet Milan Šplíchal.

WINNIPEG JETS
    Domácí ztrácejí na svého soupeře pět bodů, jsou na desátém místě v Západní konferenci. Šanci na to, aby hráli o Stanley Cup mají, ale musí začít vyhrávat.

ST. LOUIS BLUES
    Hosté se nacházejí na deváté příčce Západní konference. Bluesmani nasbírali ve dvaašedesáti zápasech 67 bodů a stále mají šanci nakouknout do play off.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 11. Wheeler (Byfuglien, Perreault), 58. Little (Wheeler, Byfuglien), 59. Wheeler (Little, Trouba)