Pittsburgh – Tampa 5:2 (kon.) | Carolina – Arizona 2:4 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 3:0 (kon.)
Chicago – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Detroit 3:2 (po pr.) | Anaheim – Toronto 5:2 (kon.)
Winnipeg Jets
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
St. Louis Blues
Sobota 04.03.2017, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

ST. LOUIS BLUES
    Hosté se nacházejí na deváté příčce Západní konference. Bluesmani nasbírali ve dvaašedesáti zápasech 67 bodů a stále mají šanci nakouknout do play off.

WINNIPEG JETS
    Domácí ztrácejí na svého soupeře pět bodů, jsou na desátém místě v Západní konferenci. Šanci na to, aby hráli o Stanley Cup mají, ale musí začít vyhrávat.

5. Dustin Byfuglien – 40 bodů (9+31)

Vítám vás u online přenosu z utkání nejslavnější hokejové ligy. Od 02:00 se střetnou Winnipeg Jets a St. Louis Blues.

Zápasem vás bude provázet Milan Šplíchal.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Byfuglien, Enström, Trouba, Morrissey, Chiarot, Postma – Wheeler, Little, Ehlers – Laine, Scheifele, Perreault – Armia, Lowry, Matthias – Thorburn, Copp, Daňo.

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson – Perron, Stastny, Steen – Tarasenko, Lehterä, Schwartz – Pääjärvi, Berglund, Sanford – Reaves, Barbašev, Upshall..

00:01

00:10
    Jako první se do zakončení dostal Lehtera, ale mířil vedle.

00:39
    Na druhé straně se pokusil o odpověď Laine, Hutton zůstal pozorný.

00:59
    Byfuglien vjel do pásma s pukem, ale nedokázal vystřelit. Puk mají stále domácí.

01:20
    Byfuglien dostal kotouč na modré čáře, vystřelil nebezpečně. Hutton byl nucen předvést první těžší zákrok.

01:59
    Třetí formace Jets sevřela soupeře v jeho obranném pásmu, nedokázala však vystřelit.

02:16
    Puk se dostal mimo kluziště. Vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.

02:20
    Od modré čáry střílel Byfuglien, puk byl tečován, přesto si Hutton dokázal poradit!

02:56
    Na druhé straně jel sám Upshall zleva na Hellebuycka, brankář Winnipegu střelu chytil!

03:22
    Střelu od modré čáry tečoval Laine, ale mimo branku soupeře.

04:16
    Hutton musel pomoci svému týmu s rozehrávou. Bluesmani ale ztratili puk.

04:33
    Ani Winnipeg nemůže pokračovat v ofenzivních choutkách, poněvadž se Trouba dostal s kotoučem za modrou čáru.

05:03
    Ofsajd odpískán domácím hokejistům, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

05:41
    Armia se dostal v útočném pásmu k puku, přihrával před branku lépe postavenému spoluhráči, jenže přihrávka neprošla přes val obránců St. Louis.

06:08
    Střelu bekhendem od Daňa spolehlivě kryl Hutton.

06:37
    Na druhé straně se hnal Berglund zleva na Hellebuycka, který dokázal jeho střelu chytit!

07:00
    Je za námi sedm minut, opticky lepší jsou domácí, kterým se ale zatím nepovedlo otevřít skóre. Spolehlivě chytá také Hellebuyck.

07:32
    Brankář Winnipegu předvedl další skvělý zákrok po střele z levého kruhu od Berglunda.

08:06
    Ehlers střílel zleva, ale jeho pokus byl sražený. Ani další střela nepřekonala Huttona.

08:36
    Dlouhá přihrávka na Littla neprošla, kotouč mají hosté.

09:25
    Hutton si připisuje další zákrok po střele z pravého kruhu. Utkání se hraje ve velkém tempu.

09:45
    Dvě minuty za hákování dostává Lehtera (STL). Hokejisté Winnipegu mají přesilovou hru.

10:12
    Puk se dostal až do pásma, ve kterém aktuálně pobývá Hellebuyck. Domácí to musí zkusit od začátku.

10:40
    Hutton se v mžiku proměnil v ústřední postavu. Nejprve vyrazil tvrdou střelu Trouby od modré čáry, následně kryl i dorážku Laineho z prostoru před brankou!

10:50
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí přeci jen využili přesilovou hru. Perreault vyhrál vhazování, BLAKE WHEELER si vyměnil kotouč s Byfuglienem a svižnou střelou překonal brankáře Blues – 1:0! Asistence: Dustin Byfuglien, Mathieu Perreault.
    10:50 Blake WHEELER - 1:0

11:00
    Dvě minuty za podražení si odsedí Little (WPG), hosté mají možnost srovnat v početní výhodě.

11:27
    Schwartz dostal krásnou přihrávku mezi kruhy, technickou střelou nepřekonal Helleybucka, jenž puk vyrazil mimo ledovou plochu!

11:56
    Opět střílel Schwartz, ani tentokrát nedokázal skórovat. Kotouč mají stále v útočné třetině hráči Blues.

12:23
    A nyní se domácí osvobozují a konečně mohou jet vystřídat. Tohle by jim mohlo pomoci, aby oslabení ubránili.

13:00

13:27
    Hutton si dokázal poradit s další gólovou Winnipegu. Nadvakrát jej nedokázal překonat Little a z následné dorážky ani Morrissey!

13:58
    Hosté se hnali do útoku, jenže puk nakonec ztratili. Winnipeg může zaútočit.

14:26
    Ale Laine příliš rozmýšlel, co udělá. Z protiútoku sice nic nebylo. Helleybuck přesto raději nahození podržel. Vhazovat se bude po jeho pravici.

14:42
    Tarasenko (STL) dostává trest na dvě minuty za hru vysokou holí.

15:07
    A hosté se dokázali poprvé osvobodit odstřelením kotouče až k Hellebuyckovi.

15:32
    A znovu je puk až u brankáře Jets. Domácím hokejistům se zatím v této početní výhodě příliš nedaří.

16:06
    Střelu Wheelera dokázal Hutton vyrazit do rohu kluziště. Hosté se následně opět osvobodili z tlaku domácího týmu.

16:34
    Byfuglien střílel z pravého kruhu, jeho bombu vyrazil Hutton s vypětím všech sil!

16:42

17:06
    Na druhé straně byl nucen Hellebuyck zasáhnout proti střele Schwartze.

17:30
    Přihrávku rukou ukazuje rozhodčí, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:22
    Nyní na chvilku hosté sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, ale nebylo z toho nic.

18:41
    Na druhé straně se do samostatného úniku dostal Ehlers, ale proti Huttonovi si neporadil! Brankář Blues jej vychytal.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:23
    Zákrok Hellebuycka po střele Berglunda. Útočník St. Louis mířil dobře, ale brankář soupeře si poradil.

19:53
    První třetina se dohrává, puk mají domácí hokejisté. Ti se nakonec ještě dopustili ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina, která nabídla pěkný hokej. Spokojenější jdou do kabin domácí, kterým se povedlo skórovat, zatímco hosté jsou stále na nule. Skóre otevřel v 11. minutě z přesilové hry Wheeler.

Střely: 11 – 11

Další třetina začne přibližně v 2:01.

20:01

20:26
    Steen si najel do útočného pásma po levém mantinelu a skoro z nulového úhlu se pokusil ohrozit Hellebuycka, ten ani nemusel zasahovat, protože střela letěla vedle branky.

21:00
    Kotouč mají na svých hokejkách domácí hokejisté, kteří vedou o jeden gól. Nyní se snaží vstřelit druhý.

21:46
    Hellebuyck zachytil nahození na jeho branku a velmi rychle rozehrál kotouč dopředu na své spoluhráče.

22:04
    Od modré čáry střílel Trouba po přihrávce od Armii, ale bohužel pro domácí mířil nepřesně.

22:36
    Z pravého kruhu střílel Daňo, Hutton si s jeho pokusem dokázal poradit. Slovenský útočník se nedokázal prosadit ani z dorážky.

23:22
    Na druhé straně podržel svůj tým obránce Enström, který zastavil přihrávku protihráčů, kteří unikali dva na jednoho.

23:55
    Ehlers a Wheeler jeli dva na jednoho obránce, druhý jmenovaný vystřelil, ale Hutton kotouč dokázal s pomocí tyče chytit!

25:04
    Další výborný zákrok Huttona! Nejprve brankář St. Louis vyrazil nahození Trouby, následně si poradil s dorážkou Perreaulta!

25:43
    Na druhé straně raději Hellebuyck ukryl kotouč před dojíždějícím Schwartzem. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jets.

26:09
    Hutton dnes chytá skvěle a je to hlavně on, kdo drží hosty ve hře o body.

26:30
    Hellebuyck musel vytáhnout zákrok proti střele Upshalla. Po komerční přestávce se bude vhazovat znovu v obranné třetině Winnipegu.

27:10
    Hutton si poradil s bekhendovou střelou Ehlerse, puk mají hosté.

27:24
    A na druhé straně se předvedl i Hellebuyck, jenž chytil střelu zápěstím od modré čáry.

27:39
    Další zákrok Huttona, tentokrát po střele od modré čáry, kterou měl na svědomí Trouba.

28:41
    Armia přihrával zpoza branky před ní mezi kruhy, kde stál najetý Lowry, jehož ránu chytil Hutton!

28:49
    To je neskutečné, Hutton opět podržel St. Louis proti střelám od modré čáry a těm, které šly z prostoru před brankou!

29:10
    Daňo srazil střelu soupeře, kotouč se dostal mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v obranném pásmu Winnipegu.

29:32
    Hellebuyck se blýskl fantastickým zákrokem po střele z prostoru mezi kruhy, kterou vyslal Perron!

30:13
    Reaves tvrdě poslal k zemi Ehlerse, ke kterému spěchá zdravotník. Útočníka St. Louis si podávají protihráči. Zatím to nevypadá s hráčem Winnipegu dobře.

30:13
    Je jasné, že se bude vylučovat. Reaves už sedí na trestné lavici, Ehlers se pomalu zvedá z ledu. Nakonec to vypadá tak, že by mohl pokračovat ve hře.

30:13
    Reaves (STL) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

30:27
    Byfuglien se dostal ke střele od modré čáry a trefil pravou tyčku ze svého pohledu!

30:49
    Další tyčka, tentokrát ji trefil z pravého kruhu Perreault!

31:27
    Domácí hrají v této přesilovce skvěle, jsou aktivní, vyměňují si místa a neustále zasypávají Huttona sprškou střel.

31:49
    Další rána Perreaulta se od zadního mantinelu odrazila až do středního pásma, to byla opravdu rána!

32:13

32:20
    Perron střílel nebezpečně z pravého kruhu, ale Hellebuyck si poradil.

32:33
    Hokejisty ze St. Louis zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu, stav stále 1:0 pro Winnipeg.

32:42
    Nahození od Lowryho podržel Hutton, takže se hra přesune do obranného pásma hostů.

33:21
    Domácí vyhnal z útočného pásma signalizovaný ofsajd. Přesto zůstávají u puku.

33:52
    Z pravého kruhu střílel nebezpečně Little, nicméně s výsledkem zatím nepohnul.

34:37
    Hosté se provinili proti pravidlům zakázaným uvolněním, vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.

35:00
    Dvě minuty za podražení dostává Edmundson (STL), domácí hokejisté si zahrají další přesilovou hru.

35:26
    Byfuglienova střela od modré čáry prosvištěla kolem Huttona, domácí mají nadále kotouč ve své moci.

35:58
    Po střele od modré čáry se před Huttonem utvořilo klubko hráčů, kteří se navzájem začali prát. Rozhodčí situaci rychle vyřešili, zřejmě se vše obejde bez vyloučení.

36:07
    Hokejistům St. Louis se povedlo osvobodit tím, že odpálili kotouč až k Hellebuyckovi.

36:19
    Obrovská šance na srovnání, kterou pohrdl Schwartz! Útočník Blues jel sám na Hellebuyck, ale střelou mezi betony jej nepřekonal!

36:41
    Aktivně napadal rozehrávku soupeře Perron, takže svému týmu ušetřil několik cenných vteřinek.

36:48
    Dvě minuty za nedovolené bránění vidí Trouba (WPG), hraje se 4 na 4, za dvanáct vteřin začne přesilovka St. Louis.

37:00

37:42
    Od modré čáry střílel tvrdě Steen, bohužel pro hosty mířil vedle.

37:56
    Do přečíslení dvou na jednoho ujeli Byfuglien a Armia, druhý jmenovaný dostal přihrávku, kterou neproměnil, protože mu puk sklouzl po hokejce!

38:33
    Na druhé straně se Hutton předvedl po střele Tarasenka a Steena.

38:48

38:57
    Parayko od modré čáry zkusil štěstí, ale jeho střela mířila vedle.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Sedmačtyřicet sekund před koncem prostřední části se vhazuje před Hellebuyckem.

39:40
    Hutton chytil střelu Laineho, tohle byla velká šance finského mladíka!

39:52
    Brankář St. Louis drží svůj tým opravdu neskutečně. Velmi bych se divil, kdyby na konci utkání nebyl vyhlášen za hvězd zápasu nehledě na výsledek.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Jsou za námi dvě třetiny. V prostřední periodě gól nepadl, přestože oba týmy měly několik zajímavých šancí. Ústřední postavou utkání je brankář Hutton, který drží svůj tým ve hře o body. Do třetí třetiny musí hosté přidat.

Střely: 28 – 19

Další třetina začne přibližně v 4:02.

40:01

40:44
    Domácí sevřeli soupeře v jeho obranném pásmu, ale nedostali se ke střele.

41:12
    Z levého kruhu střílel nepříjemně Pietrangelo, Hellebuyck vykopl kotouč betonem.

41:41
    Hellebuyck si poradil s dalším pokusem z levého kruhu. Hosté se snaží vyrovnat.

42:20
    Od modré čáry to zkusil Parayko, bohužel pro hokejisty St. Louis byla jeho rána sražená mimo.

42:58
    Hellebuyck chytil další střelu. Z pravého kruhu pálil Perron, trefil brankáře Jets.

43:21
    Na druhé straně mířil přesně Wheelers, kotouč musel vyrazit Hutton mimo kluziště.

43:32
    Zakázané uvolnění hostů. Bortuzzo nepřesně přihrál, takže se hra stěhuje před Huttona.

43:54
    Dvě minuty za hru vysokou holí vidí Bortuzzo (STL).

44:03
    Domácí se provinili proti pravidlům ofsajdem, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

44:22
    Berglund odpálil puk až k Hellebuyckovi, takže domácí musejí začít od znovu.

44:35
    Byfuglien střílel od modré čáry, Hutton střelu chytil. Vhazovat se bude v obranném pásmu St. Louis.

45:03
    Opět je puk až u brankáře Winnipegu, přesilová hra pomalu končí a Jets se nemohou dostat do útočného pásma.

45:31
    Hellebuyck opět v akci. A rozhodčí přerušují hru, u střídaček se do sebe pustilo klubko hráčů. Vypadá to, že se vše obejde bez vyloučení.

45:33
    Tak nakonec ne. Daňo (WPG) a Upshall (STL) dostávají dvě minuty za hrubost.

45:54

46:15
    Wheeler najel do brankáře Huttona, který se ihned skácel k zemi. Další šarvátka je na světě.

46:15
    Wheeler (WPG) dostává za svůj nájezd do Huttona dvě minuty.

46:51
    Hokejisté Winnipegu se osvobodili, s kotoučem na holi manipuluje za vlastní brankou Hutton.

47:27
    Perron střílel od modré čáry, ale Hellebuyck zůstává nepřekonán. Mladý brankář Winnipegu dnes předvádí také solidní výkon.

47:58
    Paraykovu střelu srazil Enström mimo. U puku jsou stále hokejisté St. Louis.

48:15

49:14
    Hutton musí svému týmu pomoci s rozehrávkou.

50:22
    Střelu z pravého kruhu chytil Hellebuyck snadno, Perron nemířil moc dobře, navíc to nebyla těžká rána.

50:50
    Lehtera nahodil kotouč do útočného pásma, jenže jej nedojel, takže puk mají domácí.

51:23
    Byfuglien drží puk na své hokejce za vlastní brankou. Čeká na dostřídání spoluhráčů.

51:54
    Neskutečný Hutton si během několika sekund připsal možná čtyři zákroky! Střelu od modré vyrazil, rány z prostoru před brankou také.

52:23
    Steen najížděl z levého kruhu na střed, vystřelil, ale skvěle se prezentoval Morrissey, který pokus srazil mimo nebezpečné území Jets.

53:18
    Lehtera nabil mezi kruhy Tarasenkovi, jehož rána mířila těsně vedle branky, kterou střeží Hellebuyck.

54:00
    Hosté mají šest minut na to, aby srovnali skóre. Domácí stejnou dobu na to, aby jej udrželi.

54:46
    Domácí hokejisty zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve střední třetině.

55:00
    Střela Tarasenka byla sražená Hellebuyckem mimo kluziště.

55:29
    Armia drží puk ve vlastním pásmu. Hokejisté Winnipegu už nikam nespěchají a snaží se hlavně poctivě bránit.

56:21
    Steen byl přistižen v ofsajdu. Po krátké reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:36
    Hellebuyck si poradil s další ošemetnou situací, Steenovi se nepovedlo bekhendem prosadit na bližší tyčku.

57:00
    Další potyčka, Ehlers se do sebe pustil s Perronem, ale než došlo k něčemu vážnějšímu, roztrhli je od sebe rozhodčí.

57:00
    Ehlers (WPG) a Perron (STL) jsou vyloučeni za hrubost na dvě minuty.

57:10
    Hutton míří na střídačku, hokejisté St. Louis hrají v šesti!

57:27
    Tarasenko to zkoušel od modré čáry, ale Hellebuyck jej vychytal. Vhazovat se bude po pravici brankáře Jets.

57:44
    Domácí hokejisté se dostávají do trháku, BRYAN LITTLE zvládl sprinterský souboj s obránci hostů a pohodlně dovezl puk do branky – 2:0! Asistence: Blake Wheeler, Dustin Byfuglien.
    57:44 Bryan LITTLE - 2:0

58:30
    Hosté to znovu zkouší v šesti, Hutton na střídačce!

58:51
    A je rozhodnuto. Prázdnou branku soupeře trefil také BLAKE WHEELER, domácí vedou o tři branky a zaslouženě dnešní utkání vyhrají – 3:0! Asistence: Bryan Little, Jacob Trouba.
    58:51 Blake WHEELER - 3:0

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

59:46
    Domácí drží kotouč a snaží se o to, aby Hellebuyck vychytal čisté konto.

Je konec. Hokejisté Jets to zvládli, přestože se ve třetí třetině do útočných akcí tolik nehrnuli, dokázali duel ovládnou. Vítězství se urodilo již v první periodě, když poslal do vedení Winnipeg Wheeler, a to v 11. minutě. Poté padly ještě dvě branky, v samotném závěru se do prázdné klece trefili Little a Wheeler. Domácí zaslouženě získávají dva body do tabulky.

Střely: 40 – 29

1. Connor Hellebuyck (WPG) 29 zákroků; 100%
    2. Carter Hutton (STL) 37 zákroků; 97,4%
    3. Jacob Trouba (WPG) 0+1

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (WPG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:14 (04:52:01)

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 11. Wheeler (Byfuglien, Perreault), 58. Little (Wheeler, Byfuglien), 59. Wheeler (Little, Trouba)