Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:2 (0:2 po s.n.) | Florida – Dallas 1:2 (kon.)
NY Rangers – Montreal 1:4 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Nashville – Chicago 3:5 (kon.) | Edmonton – Detroit 4:3 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.)
New Jersey – Columbus 0:3 (kon.)
New York Rangers
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Montreal Canadiens
Neděle 05.03.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za sledování přenosu a přeji krásný den. (03:51:29)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:39

1. Carey Price (MTL) 26 zákroků; 96,3%
    2. Max Pacioretty (MTL) 0+2
    3. Alex Galchenyuk (MTL) 0+2

Je dohráno. Hokejisté New Yorku Rangers musí strpět porážku v poměru 1:4 od Montrealu Canadiens. Vítězství hostů se rodilo postupně, ve 13. minutě je poslal do vedení Weber. V prostřední třetině se trefili Lehkonen a Shaw. Zpátky do hry se domácí dostali na začátku třetí periody, když snížil Kreider. Definitivní tečku za výsledkem udělal až Benn, a to ve 47. minutě.

Střely: 27 – 35

59:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.

59:26
    Lundqvist si ještě připisuje jeden těžký zákrok po střele od modré čáry, ale to bude asi všechno.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Paciorettyho střela byla sražená, hokejisté na obou stranách střídají.

58:06
    Canadiens kombinují v pásmu Rangers, ale zatím to na žádnou přehnanou aktivitu nevypadá.

57:43
    Skjei (NYR) zahákoval Byrona ve vyložené šanci, dostává za to trest na dvě minuty. Hosté mají přesilovou hru.

56:45
    Stall (NYR) a Galchenyuk (MTL) dostávají dvě minuty. Jde vůbec o první vyloučení v zápase, a to až v samém závěru!

56:45
    Gallagher sestřelil Lundqvista, což nenechal bez odezvy Staal, který se na útočníka Canadiens vrhl a pořádně mu naložil.

56:03
    Od modré čáry to zkoušel Staal, ale mířil vedle.

55:32
    Shaw nahodil kotouč do útočného pásma, snažil se za ním dojet, ale blíže k němu měli obránci domácího týmu.

54:30
    Canadiens se proti pravidlům provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Pricem.

54:00
    Do konce utkání zbývá šest minut, kotouč mají na svých hokejkách hokejisté New Yorku Rangers.

52:40
    Střela z levého kruhu Price nevystrašila, neboť byla ztečovaná mimo kluziště.

52:18
    Od zadních řad musejí zkusit Rangers znovu zaútočit. A daří se jim to, Price musel zachytit střelu z levého kruhu. Po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

51:36
    Nahození do útočného pásma sbírají zadáci New Yorku. Domácí se hrnou do akce. V posledních minutách tempo hry výrazně opadlo.

50:31
    Hokejisté Rangers kombinují s kotoučem na hokejce ve vlastním pásmu a čekají na dostřídání zbytku spoluhráčů.

49:44
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hosté se snaží ubránit svůj náskok, domácí zase stáhnout děsivé manko.

49:00
    Jedenáct minut před koncem třetí třetiny drží hosté pohodlný náskok. Dokáží hráči Rangers s výsledkem něco udělat?

47:55
    Hokejisté domácích kombinují ve vlastním pásmu s pukem, určitě se pokusí zaútočit.
    46:58 Jordie BENN - 1:4

46:58
    Montreal právě vstřelil branku!
    JORDIE BENN se dostal po vhazování ke střele, která mířila mezi betony domácího brankáře, ten nezasáhl – 1:4! Asistence: Nathan Beaulieu, Alex Galchenyuk.

46:44
    Price musí svému týmu vypomoci s rozehrávkou. Nakonec z toho byla útočná akce, kterou ukončil Byron střelou z pravého kruhu. Lundqvist pozorně chytá.

45:55
    Obrovská chyba v obraně Montrealu nebyla potrestána! Lindberg dostal krásnou přihrávku mezi obránce a řítil se sám na Price, který jeho střelu parádně vyrazil!

45:06
    Domácí nahodili kotouč do útočného pásma, jenže v něm moc dlouho nepobyli a opět se musí bránit.

44:33
    Lundqvist si koupil odpustek! Martinsen našel Otta, který byl najetý v prostoru mezi kruhy, tvrdě vystřelil, jenže brankář Rangers vymrštil do vzduchu lapačku a puk chytil!

44:20
    Canadiens odehráli puk na zakázané uvolnění, takže se bude vhazovat před Pricem. Domácí cítí šanci, derou se za další brankou.

44:07
    Nyní měli hosté neskutečné štěstí! Price přihrál kotouč přímo do jízdy Zuccarellovi, který vystřelil. Brankář Montrealu kotouč zachytil a těsně jej udržel před brankovou čárou!

43:32
    Shaw nahazoval kotouč z pravé strany útočného pásma na branku Lundqvista, ale mířil vedle.

42:59
    Je odpískáno zakázané uvolnění Montrealu Canadiens. Domácí se vstřeleným gólem prakticky vracejí do hry o body.
    41:44 Chris KREIDER - 1:3

41:44
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nedáš, dostaneš! Toto nepsané pravidlo zafungovalo dokonale. Po obrovské šanci Montrealu se do akce dostali domácí, puk za brankou vybojoval Stepan, přihrál jej před ní, kde stál CHRIS KREIDER, jenž nadvakrát překonal Price – 1:3! Asistence: Derek Stepan.

41:29
    Výborně Lundqvist, který zasáhl proti Paciorettymu, jenž na brankáře domácích ujížděl osamocen!

41:04
    Hosté se znovu provinili proti pravidlům, tentokrát zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Pricem.

40:51
    Nyní zastavuje Montreal v útočném snažení rozhodčí, který odpískal ofsajd.

40:29
    První střela na Lundqvista ve třetí třetině. Ten ji chytil, vhazuje se v obranném pásmu domácího celku.

40:01

Jsou za námi dvě třetiny. V prostřední části padly dvě branky, obě do sítě domácích, kteří tak prohrávají rozdílem tří gólů. Nejprve se ve 29. minutě prosadil Lehkonen, minutu před koncem periody Shaw.

Střely: 16 – 25

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41
    Domácí se těší do kabiny, je na nich vidět, že si vše potřebují vyříkat mimo kluziště. Utkání však stále není ztraceno, v NHL se dá tříbrankové manko stáhnout klidně během dvou minut, na tom není nic zvláštního.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
    38:37 Andrew SHAW - 0:3

38:37
    Těžko uvěřit, co nyní Lundqvist udělal. Brankář Rangers si myslel, že nahození, které z pravého kruhu vystřelil ANDREW SHAW, chytil, jenže puk mu vypadl. Zmíněný útočník s ním objel branku a zasunul za zkoprnělého gólmana domácího týmu – 0:3! Asistence: Alex Galchenyuk, Andrej Markov.

38:08
    Ale je to Lundqvist, kdo musí předvést další zákrok, tentokrát po střele Galchenyuka.

37:40
    Rangers nahodili kotouč do útočného pásma a celá trojce útočníků se za ním žene. Domácí moc chtějí alespoň snížit.

36:54
    Gallagher najel do útočného pásma, prosmýkl se kolem obránce, vystřelil, ale rána mu nakonec byla zblokována.

36:23
    Nahození od modré čáry nemusel vůbec Lundqvist řešit, protože mířilo vedle jeho branky.

36:06
    Za brankou, kterou střeží Price, se strhla pořádná rozmíška. Rozhodčí vše velmi rychle vyřešili a vypadá to, že nebudou ani vylučovat.

36:00
    Domácí opět uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu. Když to udělali naposledy, inkasovali.

35:12
    Brankář Canadiens si připisuje další zákrok po nájezdu J.T. Millera!

34:35
    Bučněvič v nájezdu dvou na jednoho volil střelu o obránce Montrealu, kotouč směřoval do prázdné branky, než jej dostal mimo ní Price!

33:54
    Další nebezpečí pro branku Rangers měl na starosti Pacioretty, který střílel z levého kruhu. Švédský brankář ve službách hokejistů z New Yorku si připisuje další zásah.

33:30
    Od modré čáry střílel Benn, s jeho pokusem si poradil Lundqvist.

32:03
    Na druhé straně byl v úniku dvou na jednoho zakončujícím Hayes, nicméně Price si skvěle poradil!

31:21
    Mitchell přihrával v úniku dvou na jednoho nalevo, kam si najel Shaw, jenže na rychlý kotouč nedosáhl!

31:00
    Je pískáno poté, co Nash najel do Price, kterému se snažil dělat kličku mezi betony. Domácí se opravdu snaží, co jim síly stačí, ale zatím bezvýsledně.

30:31
    Nyní se trošku chybuje, oba týmy měly drobné minely v rozehrávkách.

29:46
    S pukem za brankou je Jemelin, čeká na vystřídání spoluhráčů, načež opět založí útočnou akci Montrealu.

29:11
    Domácí hokejisté jsou vývojem stavu určitě nemile překvapení, navíc se teď brání dalšímu výpadu montrealských hráčů.
    28:48 Artturi LEHKONEN - 0:2

28:48
    To je neuvěřitelné. Domácí drželi soupeře v jeho pásmu možná dvě minuty, Price se blýskl perfektními zákroky. Následně chyboval Lundqvist v rozehrávce, puk se dostal k Danaultovi, jenž jej poslal napravo, kam si najížděl ARTURRI LEHKONEN, který dokázal propálit brankáře Rangers – 0:2! Asistence: Phillip Danault, Max Pacioretty.

27:46
    Brankáře Montrealu mohl ohrozit také Zibanejad, jenže puk mu při střele z prostoru mezi kruhy ujel z hole.

27:08
    V nebezpečném prostoru před brankou střílel Bučněvič, s pokusem ruského útočníka ve službách New Yorku si poradil Price.

26:34
    Domácí na chvilku zamkli svého soupeře v jeho obranném pásmu. Montreal se ale osvobodil. S kotoučem za brankou manipulují obránci Rangers, kteří čekají na dostřídání spoluhráčů.

25:48
    Zuccarello se dostal s kotoučem do útočného pásma, vystřelil, ale Price byl pozorný a jeho pokus kryl.

25:27
    Začalo se nám znovu přiostřovat, zatím to ale nevedlo k žádnému pěstnímu souboji, tzv. koření hokeje.

24:53
    Neskutečné, co nedali domácí! Hayes jel s Pirrim dva na jednoho beka, druhý jmenovaný mohl střílet do prázdné branky, ale dostal přihrávku za sebe.

24:10
    Gallagher se dostal z pravého kruhu ke střele, ale Lundqvist s jeho pokusem problém neměl.

23:49
    Nyní musel Lundqvist před Gallagherem ukrýt kotouč pod lapačku. Vhazovat se tak bude v obranném pásmu domácího celku, který působí v úvodu druhé části poněkud zakřiknutě.

22:48
    Lundqvist si připsal další zákrok z kategorie těžších. Brankář Rangers prodává zkušenosti, které za léta praxe nasbíral.

21:53
    Před branku si najel Galchenyuk, dostal puk a prakticky přímo před Lundqvistem na něj vystřelil. Útočník Canadiens šancí pohrdl, neboť nedokázal zvednout puk!

21:17
    Gallagher teď dostal pořádně naloženo a musí na střídačce bolest "rozchodit". Nevypadá moc šťastně.

20:41
    Od modré čáry pálil tvrdě Markov, ale jeho pokus ani k brance nedoletěl, neboť byl sražen.

20:22
    Rangers se ihned po získání kotouče provinili zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Lundqvistem.

20:01

První třetina je za námi, lépe jsou na tom hosté, kteří vedou nejtěsnějším možným rozdílem – 1:0. Skóre otevřel ve 13. minutě Shea Weber. Oba týmy hrají pěkný hokej, vytváří si šance a nebojí se osobních soubojů.

Střely: 6 – 11

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35
    McDonagh napřáhl od modré čáry, trefil Mitchella, který upadl na led a velmi těžce se zvedá. Obětavost útočníka Canadiens ocenili spoluhráči.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:38
    Bučněvič si najel do útočného pásma podél pravého mantinelu, příliš se nerozpakoval a vystřelil. Price skvělým zákrokem střelu vyrazil!

18:06
    O puk se bojuje v rohu kluziště v obranném pásmu Rangers. Vypadá to, že blíže k němu mají právě oni.

17:31
    Nepřesná přihrávka hatí šanci na rychlý protiútok. Hokejisté z New Yorku se provinili zakázaným uvolněním.

17:10
    Holden za brankou manipuluje s pukem a čeká, dokud mu nedostřídá zbytek spoluhráčů.

16:35
    Priceovi se povedlo úspěšné pomoci svému týmu s rozehrávkou. Puk nakonec přesto získali domácí. Holdenovu střelu vytáhl brankář Montrealu s vypětím všech sil!

15:26
    Pacioretty uháněl s Gallagherem na brankáře Rangers, první přihrával druhému jmenovanému, ale do nahrávky si lehl McDonagh, který zachránil svůj tým od inkasované branky.
    Brankář Henrik Lundqvist vytvořil klubový rekord! Je prvním gólmanem historie New York Rangers, který nastoupil do padesáti zápasů v deseti různých sezónách. Gratulujeme!

15:08
    Lundqvist předvedl krásný zákrok proti střele od modré čáry, poradil si i se sérií dorážek. Následuje další komerční přestávka, po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Rangers.

14:32
    Obránci Montrealu si přihrávají a vyčkávají, jak si najedou útočníci Canadiens.

13:59
    Za brankou Price se Zuccarello začal postrkávat s protihráčem. Rozhodčí vše vyřešili. Zároveň skvělá zpráva pro fanoušky Canadiens, obránce Petry se vrátil na střídačku, je připraven pokračovat v zápase.
    12:51 Shea WEBER - 0:1

12:51
    A hosté jdou do vedení. Vyhrané vhazování, střela od modré čáry a kotouč v brance. Takhle dokonale se to seběhlo, autorem branky je SHEA WEBER – 0:1! Asistence: Max Pacioretty, Steve Ott.

12:32
    Lundqvist uklidňuje domácí tím, že pomáhá s rozehrávkou, a to pomalu, aby měl jeho celek čas na dostřídání.

11:59
    Dva na jednoho uháněli hokejisté Montrealu, akci zhatila nepřesná přihrávka před prázdnou branku.

11:11
    Gallagher se uvolnil na pravém kruhu a střelou zápěstím prověřil Lundqvista. Zkušený brankář si s jeho střelou poradil, přesto zůstávají Canadiens u puku.

10:38
    Utkání se přitvrzuje, kotouč mají hokejisté Montrealu, kteří s ním míří kupředu. Měli však problém přejít přes modrou čáru, ofsajd. Po komerční přestávce se bude pokračovat.

09:43
    Rangers se nyní ubránili pouze za cenu vyhození kotouč až k Priceovi.

09:04
    Střelu Webera od modré čáry vykopl Lundqvist betonem, to byla rána!

08:22
    S rozehrávkou pomáhá Canadiens brankář Price. Hokejisté z kanadského města se snaží zaútočit.

07:42
    Zuccarello vjel do útočného pásma a z prostoru mezi kruhy se rozhodl vystřelit. Jeho pokus byl tečovaný, takže Price neohrozil.
    Derek Stepan má proti Montrealu skvělou bilanci. Za poslední tři zápasy čtyři body (2+2). Co předvede dnes?

06:48
    Rozháranou hru ukončilo zakázané uvolnění, kterým se provinili montrealští hráči. Vhazuje se po pravici Price.

06:10
    Weber kombinuje na vlastní polovině se svým parťákem z obrany. Čekají na dostřídání spoluhráčů.

05:36
    Po zákroku Lundqvista se mohli domácí dostat do přečíslení tří na dva, vše zhatila nepřesná přihrávka.

05:21
    Těžko se z ledu zvedá Petry, kterému nevyšel hit. Obránce Canadiens míří do kabin, vypadá to na problém s obličejem.

04:49
    A nyní zastavuje útok Montrealu rozhodčí, neboť se hosté dostali do ofsajdového postavení.

04:28
    Pacioretty nahodil puk do pásma a společně s Gallagherem za ním spěchal. Obránci Rangers si ale věděli rady, takže žádné ohrožení pro Lundqvistovu branku.

03:56
    Nepřesnou přihrávkou se domácí vyhnali z pásma, s rozehrávkou jim musí dokonce pomoci vlastní brankář.

03:34
    Hokejisté Montrealu se nyní ubránili jedině za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tím pádem znovu vrací před Price.

03:14
    Ke střele z pravé strany mantinelu se odhodlal Holden, rána byla ztečována, ale Price ji vyrazil.

02:44
    Price si tentokrát zákrok připsal, a to po střele z pravého kruhu. Vhazovat se bude po jeho levici.

02:20
    Bučněvič byl první, kdo z hokejistů Rangers dokázal vystřelit. Najel si totiž do útočného pásma a snažil se prověřit Price, nicméně jeho svižná rána byla zablokována.

01:47
    Úvod zápasu patří jednoznačně Montrealu, který má stále kotouč na svých hokejkách.

01:18
    Gallagher se dostal do pozice na levém kruhu, ale Lundqvist jeho střelu skvěle chytil!

00:52
    Montreal svého soupeře drží v jeho obranném pásmu, o další střelu se postaral Weber. Domácí brankář pozorně chytá.

00:26
    Lundqvist si musel připsat první zákrok po střele Petryho z pravého kruhu, Canadines stále na puku.

00:01

Hokejisté jsou na ledě, zápas během několika sekund začne.
    Momentálně zní arénou kanadská národní hymna...

Brendan Smith poprvé v Madison Square Garden jako člen týmu New York Rangers!

Zápas se o něco zpozdí, na to jsme už ale u NHL zvyklí.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Br. Smith, McDonagh, Holden, M. Staal, Clendening, Skjei – Zuccarello, Stepan, Kreider – Rick Nash, Zibanejad, Bučněvič – J. T. Miller, K. Hayes, Vesey – Pirri, Lindberg, Puempel.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Markov, Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Gallagher, Danault, Pacioretty – Lehkonen, Galchenyuk, King – A. Shaw, Plekanec, Byron – T. Mitchell, Ott, Martinsen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

NEW YORK RANGERS
    Domácí hokejisté nasbírali 84 bodů za 64 zápasů, což stačí na 5. pozici ve Východní konferenci. Rangers si zřejmě šanci hrát play off vzít nenechají.

MONTREAL CANADIENS
    Hosté jsou na tom ještě lépe. Vzhledem k tomu, že jsou první v Atlantické divizi, na což jim stačí 80 bodů, tak jim patří druhá příčka ve Východní konferenci. Montreal tedy ve vyřazovacích bojích chybět nebude.

5. Paul Byron - 30 bodů (15+15)

Vítám vás u online přenosu z nejslavnější hokejové ligy na světě. New York Rangers vyzve ve slavné Madison Square Garden Montreal Canadiens. Duelem, který začíná v 01:00, vás provede Milan Šplíchal.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 42. Kreider (Stepan) – 13. S. Weber (Pacioretty, Ott), 29. Lehkonen (Danault, Pacioretty), 39. A. Shaw (Galchenyuk, Markov), 47. Jo. Benn (Beaulieu, Galchenyuk)