Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:2 (0:2 po s.n.) | Florida – Dallas 1:2 (kon.)
NY Rangers – Montreal 1:4 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Nashville – Chicago 3:5 (kon.) | Edmonton – Detroit 4:3 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.)
New Jersey – Columbus 0:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Kometa Brno
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Stav série: 1:0
HC Dukla Jihlava
Neděle 05.03.2017, 12:30 • DRFG Arena, Brno • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Pěkné nedělní poledne. Základní část extraligy juniorů je pryč a ke slovu přichází play-off! V námi sledovaném duelu se střetnou týmy HC Kometa Brno a HC Dukla Jihlava. Úvodní buly bude vhozeno ve 12:30 na ledě DRFG Areny.

Brněnská juniorka se po 44 zápasech umístila na třetím místě. S 89 body na kontě tak zůstala dva body za Plzní a tři body za Třincem, jenž se umístil na první příčce. Modrobílí nasázeli soupeřům celkově 181 branek.

Hosté z Jihlavy skončili šestí. Během základní části získali 77 bodů a zůstali tak pouhý bod za pátými Budějovicemi a dva body za čtvrtým Kladnem. Hokejisté z Vysočiny dokázali hned jednadvacetkrát vyhrát za plný počet bodů, v patnácti případech nezískali žádný.

Ze vzájemných zápasů letošního ročníku si Kometa odnesla lepší bilanci. Třikrát dokázala vyhrát za tři body, Jihlava si v posledním vzájemném duelu vybojovala na domácím ledě dva body po nájezdech. Celkové skóre ze všech zápasů je 19:8 pro Brno.

HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Šnajnar, Mikyska – Novák, Havlát, Dvořák, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Havránek, Kratochvíl (C), Ferda

HC Dukla Jihlava: Brož (Juda) – Pospíchal, Pražák, Srnský, Váňa, Hunáček, Hrabaň, Krtek – Maštera, Ondráček, Heinrich, Mejzlík, Adam, Peschout (C), Geier, Čermák, Kraučuk

Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Kis.

00:01

00:02
    Úvodní buly pro Brno, Zábranský nahazuje puk na beton Brože.

00:53
    Hosté vytlačili Kometu s rozehrávkou až za Dostála, odkud putuje nepřesná přihrávka na zakázané uvolnění.

01:12
    Hrabaň nahodil puk ze středního pásma až do lapačky Lukáše Dostála.

01:35
    Ferda našel zpoza brány u pravé tyče volného Čejku, tomu ale rána z první nesedla a Brož tak nemusel téměř zasahovat.

02:13
    Brňany zastavuje ofsajd.

02:59
    Sedláček zastavuje na vlastní modré puk, za kterým se hnal Mejzlík a zakládá další akci Komety.

03:38
    Tomáš Mejzlík šel dopředu podporován na druhém křídle Adamem. První jmenovaný vzal vše na sebe a bekhendem hledal mezeru mezi betony Dostála, který své chrániče na poslední chvíli srazil k sobě!

04:48
    Mlynář hledal před brankou Nováka, k tomu se ale kotouč nedostal.

06:00
    Kraučuk nebyl v závodu o puk rychlejší než Furch a je pískán icing Jihlavy.

06:16
    Kratochvíl se dostal na osu a kličkou se dostal přes obránce, jeho střelu ale Brož vyrazil betonem do rohu!

07:29
    Jihlava dostává puk do středního pásma a může střídat po předchozím zakázaném uvolnění.

07:56
    Heinrich hledal vzduchem najíždějícího Čermáka, ten ale nedokázal puk nasměrovat na bránu Brna.

08:38
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Mejzlík – 2 min., sekání).

08:55
    Kometa právě vstřelila branku!
    Sedmnáct sekund stačilo Brnu na využití přesilovky. Horký nejprve hledal před bránou Havláta, ten ale o kousek minul svatyni. Kotouč se ale rychle dostal k TOMÁŠI HAVRÁNKOVI, který poslal puk z úhlu do částečně odkryté brány. Asistence: Robert Havlát a Luboš Horký.

09:28
    René Geier zkusil ohrozit bránu Komety, bekhendem ale minul tři tyče.

09:59
    Šnajnar byl podražen a Kometa má výhodu.

10:14
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Heinrich – 2 min., podražení).

10:48
    Síly se vyrovnají. David Sedláček (KOM) dostává dvě minuty za napadení gólmana.

10:54
    Váňovu ránu Dostál na první chvíli neudržel pod lapačkou, před dotírajícím Mašterou ale zvládl kotouč zkrotit a přerušit hru.

11:48
    Kometa nerozehrála úplně s jistotou, Ferda nakonec pomalu posílá puk k Dostálovi, který přerušuje hru.

12:14
    Jihlava je kompletní, bude se vhazovat po levici brněnského brankáře.

12:18
    Zábranský vyhazuje přes všechny čáry.

12:41
    Škvrně vystihl rozehrávku hostů a prchá s pukem přes celé hřiště.

12:55
    Kometa je kompletní, stále je ale puk v jejím pásmu.

13:36
    Havránek našel na kruhu Havláta, ten ale trefil jen Brožovu lapačku, která pohotově vyletěla proti puku!

14:24
    Sedláček posílá puk na zakázané uvolnění.

14:29
    Proti ráně Pospíchala vytasil Dostál svoji lapačku.

14:56
    Heinrich mířil na vzdálenější tyč, nepřekonal ale beton brankáře Komety, záhy je pískán Jihlavě ofsajd.

15:10
    Mlynář ještě vleže poslal dopředu Škvrněho, toho si ale hosté pohlídali a obrali ho o puk.

16:56
    Útok Dymáčka, Kratochvíla a Dvořáka svítá Jihlavu před Brožem, ten ale nakonec zastavuje jednoduchý puk jdoucí po zemi.

17:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Trnka – 2 min., podražení).

17:54
    Dukla právě vstřelila branku!
    Hosté svoji převahu využívají za necelou půl minutu! Pěkná kombinace skrz pásmo Komety neskončila gólem po zakončení Heinricha, který mířil do odkryté brány, kam se mu ale stihl Dostál přemístit. Následně se ale k volnému puku před brankou dostal obránce DAVID VÁŇA a překonal už bezmocného brankáře Brna. Asistence: Aleš Heinrich a David Čermák.

18:48
    Jihlavě je pískán icing, na což hostující střídačka reaguje poněkud podrážděně a reklamuje zřejmě předešlé rozhodnutí sudích.

19:05
    Dymáček hledal najíždějícího Kratochvíla u odkryté brány, ten ale letící puk netrefil!

19:47
    Akce Peschouta po levém křídle skončila střelou na beton Dostála.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:16.

Prvních dvacet minut je za námi a oba týmy si připsali jednu trefu. Více aktivní a na puku ale byli domácí, kteří zásluhou navrátilce Tomáše Havránka otevřeli skóre zápasu. Jihlava ale dokázala srovnat během přesilovky. Po pěkné kombinaci pálil do odkryté brány Heinrich, Dostál se stačil přesunout. Brněnský gólman už ale nestačil na dorážku Davida Váni a stav je tak po první periodě 1:1.

20:01

20:12
    Dostál si krátce po buly připisuje další zákrok a přerušuje hru.

20:37
    Horký s Havránkem rychle přesunuli hru, od modré poté pálil Sedláček, ale jen do lapačky Brože.

20:58
    Furch nečekaně vypálil, hostující gólman na poslední chvíli betonem vyráží.

21:40
    Dymáček zakončoval z pravého kruhu, lehce zmatený Brož ale nepustil puk za sebe a Jihlava nakonec dostává puk ven z pásma, nikoliv za cenu icingu.

22:34
    Kometa se vrací do vedení. Na modré si o přihrávku řekl Šnajnar a nahodil puk, který ještě lehce tečoval JAKUB ČEJKA a Brož nestačil na směru letu zareagovat. Asistence: Rostislav Šnajnar a Aleš Trnka.

23:47
    Havránek vybídl Havláta na druhém kruhu, ten ale rychlou střelou o kousek minul vzdálenější tyč.

24:35
    Trnka projel s pukem až do střelecké pozice mezi kruhy, tam byl ale čistě odzbrojen.

25:55
    Hrabaň od modré nastřelil jen vlastního hráče.

26:06
    Do brejku se hnal Hasoň, který našel na pravém kruhu volného Čejku, ten ale odkrytou bránu přestřelil!

26:36
    Na druhé straně utíkal na Dostála Aleš Heinrich, brněnský gólman si ale se soupeřem poradil pravým betonem.

27:10
    Škvrně objel s pukem celé pásmo Dukly a poté se natlačil před bránu, kterou záhy přestřelil.

28:10
    Geier se už dostával k dorážce před odkrytou bránou, což mu znemožnil Roman Dymáček (KOM) podražením, za což odchází na dvě minuty pykat.

29:01
    Mejzlíkova rána od modré o kousek přeletěla klec Dostála.

30:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maštera – 2 min., nedovolené bránění).

30:33
    Havránek se s pukem přiblížil postupně k bráně a střelou zápěstím orazítkoval vzdálenější tyč!

31:50
    Zábranský už se napřahoval ke střele, sudí ale Havlátovi odpískal postavení v brankovišti.

32:39
    Znovu vyrovnáno! Jihlava zkompletovala svůj počet na ledě a VOJTĚCH MAŠTERA se dostal po levé straně do zakončení. Na levém kruhu zamíchal pukem a zamířil do vzdálenějšího horního rohu brněnské brány! Bez asistence.

33:12
    Pospíchalovu ránu zblokovali domácí hráči mimo svatyni Dostála.

34:27
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hrabaň – 2 min., sekání).

36:16
    Jihlava bude hrát ve třech jedenáct sekund. Za držení hole odchází Tomáš Mejzlík (JIH).

36:33
    Dvořák na malém prostoru nedokázal poslat puk kolem Brože do sítě. Hosté už jsou ve čtyřech.

37:58
    Jihlava se zmocnila puku a drží jej daleko od Brože.

38:29
    Kapitán Richard Peschout se zjevil s pukem mezi kruhy sám před Dostálem! Toho ale nedokázal střelou překonat, brněnský gólman ukryl puk na hrudi.

38:49
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dymáček – 2 min., podražení).

39:01
    Šnajnar se obětavě vrhl do střely Mejzlíka, puk na chvíli ukryl ve výstroji a poté z něj vyklouzl poblíž mantinelu.

39:23
    Kometa bude hrát minutu a půl ve třech. Trnka dostává dvě minuty za napadení.

39:45
    Furchy vyhazuje puk přes všechny čáry.

40:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Dymáček – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:05.

I druhá část nabídla na obou stranách po jedné brance. Nejprve šli do vedení domácí zásluhou Čejky, následně srovnal hostující Maštera.

40:01

40:20
    Mejzlík přestřelil bránu Brna.

42:00
    Kometa přečkala dvojnásobné oslabení a snaží se o další vedoucí branku.

42:59
    Havránek založil rychle útok, puk ale Horkému nepředal ideálně.

43:44
    Čermák se natlačil na pravý kruh, bránu Dostála ale přestřelil.

44:16
    Kratochvíl dojel puk jdoucí na zakázané uvolnění, Kometa se ale do šance už nedostala.

45:16
    Havránek prokličkoval kolem třech soupeřů a dostal se do dobré pozice, Huňáček ale tělem zastavil jeho pokus.

46:01
    Horký hledal Kratochvíla u vzdálenější tyče, ten se ale po puku nenatáhl.

46:31
    Čermák se neprosadil z levé strany, poté padl k zemi a vleže za bránou kontroloval zuby. Naštěstí je hostující útočník v pořádku, vylučovat se nebude.

48:01
    Kometa se teď těžko dostává přes modrou, kterou hráči Jihlavy dobře brání.

48:37
    Dvořák dával puk Ferdovi u pravé tyče, brněnský forvard ale nečekal tak rychle přihrávku a bruslí jej poslal jen na zadní mantinel!

50:35
    Adam se neprodral přes dvojici domácích beků, Trnka tak snadno sbírá puk a odvrací možný útok Dukly.

52:46
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., krosček).

54:36
    Furch kontroluje puk a posílá Havláta ve vlastním oslabení do útoku.

55:42
    Kometa je kompletní, puk je ale stále v pásmu před Dostálem, který se musí mít na pozoru.

56:22
    Havránek založil rychlý útok a poslal puk přes šířku hřiště Havlátovi, který z první golfovým úderem vypálil na Brože. Ten se ale stačil přesunout a udržet puk ve své moci!

57:35
    Dvořák se ještě snažil dorážet po střele Horkého, Jan Brož ale udržel puk pod svojí lapačkou.

58:40
    Velká šance pro Kometu. Maštera (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

59:20
    Jihlava vyhazuje puk do bezpečí až k Dostálovi.

60:00

Žádný gól během třetí třetiny nepadl a tak nás po krátké pauze čeká desetiminutové prodloužení.

60:01

60:02
    Úvodní buly pro Kometu.

60:32
    Zábranský rozvlnil boční síť.

60:48
    Havránek našel Horkého před brankovištěm, ten ale nepřekonal beton Brože!

61:27
    Dymáček mezi kruhy nenasměroval přihrávku na bránu Jihlavy, hosté se tak dostávají k puku.

62:51
    Váňa se nedostal s pukem přes modrou, stále je ale na kotouči Jihlava.

63:35
    Heinrich se tlačil po pravém křídle před Dostála, ten proti jeho bekhendovému zakončení dokázal pohotově zakročit.

64:11

64:11
    Oddechový čas pro hosty.

64:15
    Brno vyhazuje až na Brože.

64:34
    Havránek snadno získal puk a ten znovu putuje daleko od brněnské klece.

65:05
    Dostál zakročil betonem a Horký posílá vyražený puk na druhou stranu kluziště.

65:33
    Čejka zblokoval chrániči střelu.

65:59
    Jihlava špatně střídala, dvanáct sekund se bude hrát ve třech a poté začne přesilovka Brna. Dvě minuty jde odpykat Dominik Adam (JIH).

66:17
    Dymáček je na ledě.

66:51
    Zábranský si sjel s pukem blízko a vypálil k bližší tyči, Brož dokázal puk vyrazit bokem.

67:45
    Horký při clonění Brožovi schytal do zad ránu od Zábranského.

68:01
    Furch ve středním pásmu inkasoval nepříjemný hit, za pomocí lékaře se ale zvedá a odjíždí na střídačku.

69:04
    Zábranský trefil brusli bránícího hráče.

69:23
    Šnajnarovo nahození od modré trefilo horní tyč!

70:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nepřineslo gól. Po rychlé úpravě ledu následují nájezdy, v nichž každý tým má pět pokusů!