Omsk – Kazaň 1:2 (po pr.) | Magnitogorsk – Barys 4:0 (kon.)
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:1
Čtvrtek 09.03.2017, 14:00 • Omsk Arena • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:52
    Dominik Furch (OMS) 61 minut, 22 střel, 20 zákroků.
    Jiří Sekáč (KZN) 0+1, 3 střely, čas na ledě 17:52
    Michal Jordán (KZN) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:58 (16:54:18)

Úvodní třetina přinesla hodně opatrný hokej, ani jeden tým se nikam nehnal, mnoho střel jsme neregistrovali. Oba týmy jdou do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé třetině se diváci branky již dočkali. Vladimir Tkačjov začal akci, výborně přihrál před branku, kde byl Jiří Sekáč . Jeho ránu ještě Dominik Furch dokázal vyrazit. Následně se k odraženému kotouči dostal Alexandr Svitov, který už českého brankáře překonal. Více jsme toho neviděli, a tak odchází hosté do kabiny spokojenější. Na konci třetí třetiny se domácím podařilo k velké radosti fanoušků vyrovnat, prosadil se Jevgenij Medveděv. V prodloužení o výhře hostů rozhodl po pěkné individuální akci Arťom Lukojanov. Ak Bars Kazaň se ujímá vedení v této sérii 1:0.

61:47 Arťom LUKOJANOV - 1:2

61:47
    Kazaň vstřelila branku!
    A je rozhodnuto, hostující celek vyhrává tento duel a získává první výhru v této sérii. ARŤOM LUKOJANOV vybruslil do předbrankového prostoru a ve vhodný moment vystřelil. Jeho pokus prošel mezi betony brankáře až za čáru. Asistence: Rafael Batyršin.

61:04
    Jegor Martynov vybojoval puk za vlastní brankou, a tak mohl založit útočnou akci, ve které mohl pokračovat jeho spoluhráč.

60:05
    Začíná první prodloužení, hraje se pět na pět do doby, než padne gól.

60:01

Uvidíme prodloužení, 48 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal domácí Jevgenij Medveděv.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Valentin Pjanov se probojoval do další střelecké pozice, jeho pokus s velkými problémy zastavil hostující brankář. Emil Garipov nyní podržel svůj tým.
    59:12 Jevgenij MEDVEDĚV - 1:1

59:12
    Avangard právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Pravděpodobně uvidíme prodloužení. Anton Burgasov nahrál na modrou čáru, kde byl JEVGENIJ MEDVEDĚV, který překonal brankáře soupeře tvrdou střelou a je vyrovnáno. Asistence: Anton Burdasov.

58:57
    Oddechový čas pro domácí.

58:48
    Nyní vybojovali domácí útočné pásmo, následně ale byla rána od modré zablokovaná. To už sleduje Dominik Furch ze střídačky.

58:30
    Dominik Furch čeká na signál, aby opustil branku, pravděpodobně to zkusí Omsk v šesti.

57:48
    Albert Jarullin a Vladimír Sobotka svedli velký souboj za brankou Kazaně o kotouč. Úspěšnější byl hostující hráč, a tak se směr hry otáčí. Do zakončení se dostal Maxim Lazarev, jeho pokus kry Furch.

57:10
    Necelé tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, hosté se nyní dostali do zakončení, ale brankář Dominik Furch kryje pokus Lazareva.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 60. J. Medveděv (Burdasov) – 33. Svitov (Sekáč, Tkačjov), 62. Lukojanov (Batyršin)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, J. Medveděv, Meňšikov, Grigorjev, Orlov, Děrvuk – Sobotka, Lemťugov, Pestuško – I. Michejev, Pjanov, Zubov – Burdasov, Kučerjavenko, Chochrjakov – Pěrežogin, Booth, Juňkov.
    Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Jordán, Ohtamaa, Jarullin, Batyršin, Sidorov, Tokranov – Tkačjov, Azevedo, Sekáč – Archipov, Svitov, Glinkin – An. Popov, M. Gluchov, Malychin – M. Lazarev, Varnakov, Lukojanov.

Rozhodčí: Kulakov, Jeřábek – Lazarev, Šikanov