Barys – Magnitogorsk 3:5 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:4 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:4 (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1) Stav série: 2:1
Avangard Omsk
Pondělí 13.03.2017, 17:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL • Čtvrtfinále

V tomto zápase vyhrává hostující celek, který po první třetině prohrával 1:3. Ve druhé a třetí třetině dokázal vyrovnat a v prodloužení rozhodl o výhře Omsku David Booth. Série je snížena, Omsk získává první výhru, a tak snižuje na 1:2. Další zápas se hraje na ledě Kazaně. (20:09:46)

69:08 David BOOTH - 3:4

69:08
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je konec, je dobojováno. Hostující celek vyhrává tento zápas a snižuje stav série na 1:2. V útočném pásmu získal puk Nikolaj Lemťugov, který mohl vystřelit, ale rozhodl se pro přihrávku do míst, kde byl DAVID BOOTH. Ten nastavil hůl a puk poslal do horní části branky. Po krásné akci končí prodloužení. Asistence: Nikolaj Lemťugov a Jevgenij Medveděv.

68:24
    Elitní domácí formace se dostala do předbrankového prostoru, Stěpan Zacharčuk se dostal do vyložené střelecké pozice, ale ještě hledal spoluhráče, který byl však obsazený. Akce Kazaně končí neúspěchem.

67:36
    Arťom Lukojanov při pokusu dostat se do útočného pásma zcela neúmyslně poslal k zemi čárového rozhodčího, hra pokračuje dál.

66:56
    Dmitrij Archipov čekal před brankou na přihrávku, ale kotouč se k domácímu hráči nedostal.

66:13
    Michail Gluchov zakončil nepříliš pohlednou domácí akci střelou, kterou brankář dokázal vyrazit vysoko nad branku. Buly před Furchem.

65:45
    Domácí hokejisté vybojovali puk před vlastní brankou, a tak se mohli dostat do útočného pásma. Tam však dlouho nezůstali.

65:19
    Emil Garipov nyní předvedl výborný zákrok, Nikita Nikitin vypálil od modré, puk propadl domácímu brankáři výstroji, a tak musel nadvakrát zasahovat.

64:55
    Stěpan Zacharčuk ze středního pásma vyzkoušel pozornost Dominika Furcha. Český brankář si s jeho pokusem snadno poradil.

64:38
    Jeden z hráčů Omsku se hned po buly před domácího brankou dostal do zakončení Emil Garipov tak tak dokázal jeho pokus vyrazit. Následně Kazaň zahrála jen na icing.

64:03
    Jonas Ahnelöv se probojoval do zakončení, před brankou dostal hodně prostoru, ale trefil jen boční síť. Hra pochopitelně pokračuje dál.

63:23
    Sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Hraje se spíše ve středním pásmu.

63:04
    Michal Jordán to udělal výborně, navázal na sebe obránce, a pak hledal přihrávkou spoluhráče, ten ovšem nedokázal z první vypálit.

62:26
    Kazaň hraje aktivněji, snadněji se dostává do útočného pásma, naopak hosté se musí bránit.

61:52
    Fjodor Malychin se dostal do zakončení. Svou ránu schoval za obránce, následně byl puk možná ještě těčovaný. Gólman Dominik Furch si poradil.

61:25
    Oddechový čas pro hosty.

61:04
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinovali, do zakončení se dostali Vladimir Tkačjov, který ovšem minul branku.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Lukojanov (Batyršin, Malychin), 6. An. Popov (Jordán, Jarullin), 18. Glinkin (M. Gluchov, An. Popov) – 7. Zubov (I. Michejev, Ahnelöv), 30. Zubov (J. Medveděv, Nikitin), 58. Pjanov (J. Medveděv, Zubov), 70. Booth (Lemťugov, J. Medveděv)

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – D. Musin, S. Zacharčuk, Ohtamaa, Jordán, Tokranov, Batyršin, Jarullin, Sidorov – Sekáč, Azevedo, Tkačjov – Svitov, Archipov, M. Gluchov – An. Popov, Glinkin, Lukojanov – Varnakov, M. Lazarev, Malychin.
    Avangard Omsk: Šilin (Furch) – J. Medveděv, Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Nikitin, Grigorjev, Děrvuk, Orlov – Zubov, Pjanov, I. Michejev – Pestuško, Lemťugov, Sobotka – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Juňkov, Booth, Pěrežogin.