NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 4:8 (kon.)
Nashville – Winnipeg 5:4 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.) | Vancouver – Boston 3:6 (kon.)
Arizona – Colorado 1:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Columbus Blue Jackets
Úterý 14.03.2017, 00:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Columbus otočil vývoj zápasu ve třetí třetině na svou stranu a nadále může bojovat o vítězství ve východní konferenci a tím pádem i celé základní části NHL. Naopak Philadelphia prohrála potřetí v řadě a vypadá to, že se do play-off nepodívá, což může být dobrá zpráva i pro reprezentačního kouče Josefa Jandače, který by tak mohl oslovit Jakuba Voráčka, Radka Gudase či Michala Neuvirtha s pozvánkou na MS. Letci však ještě nemusí kládat zbraně. Ještě jim zbývá 14 zápasů a stále mají ztrátu pouze šest bodů. (02:54:18)

Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí následně chybovali v rozehrávce a CAM ATKINSON neměl problém trefit prázdnou branku. Bez asistence.

59:14
    Bobrovskij už byl na zemi a bezmocný. Gostisbereho střela ale v brance neskončila.

58:30
    Domácí tým musí ale nuceně odejít z útočného pásma.

58:09
    Zakázané uvolnění Blue Jackets a Philadelphia posílá Masona na střídačku.

57:59
    Jenner skáče na led. Columbus je kompletní.

57:31
    Opět pomohl hostům sražený kotouč do ochranné sítě po střele Gostisbehereho.

57:23
    Weal zkoušel najít před brankou Konecnyho. Ten se dostal k teči, ale byla až moc vysoko a hra je přerušená.

56:53
    Hosté se osvobozují.

56:19
    Gistisbehereho pokus skončil až na zadním mantinelu.

55:59
    Jenner (CBJ) teď doslova daruje přesilovou hru Philadelphii, když se dopustil hloupého útočného faulu na polovině soupeře.

55:00
    Letcům zbývá posledních pět minut, aby poslali zápas alespoň do prodloužení.

53:47
    Stejného prohřešku se dopouští i Philadelphia.

53:11
    Zakázané uvolnění hostů.

52:40
    Hartnell našel před brankou Gagnera, proti kterému ale výborně zasáhl Mason.

51:22
    Domácí touží po vyrovnání, ale zatím se jim moc nedaří ohrozit Bobrovského.

50:15
    Opět zahrozili hosté, kdy Saadova formace měla k dispozici rychlý protiútok tří proti dvěma.
    48:46 Brandon DUBINSKY - 3:4

48:46
    Blue Jackets ale přeci jen využívají přesilovku. Puk se dostal díky krosové přihrávce až k BRANDONU DUBINSKÉMU, jenž využil dokonalé clony Hartnella před brankou a překonal MAsona. Asistence: Matt Clavert, Seth Jones.

48:15
    Znovu je kotouč až za brankou hostů.

47:40
    Columbus ale musí pro kotouč až k Bobrovskému.

47:20
    Konecny (PHI) mimo hru zasáhl soupeře loktem a dostává dvě minuty za hrubost. Zbytečná chyba domácího hráče.

47:10
    Hartnell se natlačil do zakončení a nakonec bekhendem prověřil Masona.

45:50
    Nakonec z toho byla ale málem únik pro Konecneho. Toho si však hostující obrana pohlídala.

45:10
    Dubinsky s Jonesem dlouho drží kotouč za brankou Philadelphie.

44:19
    Další ofsajd v podání Columbusu. Mezitím se hrálo nahoru dolu, ale oba týmy vždy ztratily kotouč, sotva přejely modrou čáru.

43:17
    Hosté nyní zaznamenali špatný přechod přes modrou čáru.

42:10
    Jack Johnson si z pozice obránce sjel až před Masona a se štěstím se dostal ke střele. Domácí gólman raději ukryl puk pod lapačku.

40:56
    A Columbus je kompletní.

40:40
    Hostům se daří vyhodit kotouč do bezpečí.

40:01

Hodně nervózní utkání sledujme. Columbus už má na kontě dokonce 18 trestných minut. Philadelphia pouze třetinové množství. Domácím jde pomalu o všechno a dokonce otočila vývoj zápasu z 0:2 na 3:2. Za hosty ale dokázal vyrovnat Werenski. Závěrečná část začne ve 3:07.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

38:54
    Ještě před odchodem do šaten se pustili Konecny (PHI) a Anderson (CBJ). Zatímco domácí hráč dostává pouze dvě minuty, tak Anderson dostal ještě jeden menší trest navíc.

37:16
    Konecny už se radoval z premiérového hattricku v kariéře, ale ještě před tím, než zasáhl kotouč, tak byla k jeho smůle branka Sergeje Bobrovského posunuta.

36:25
    Pokus Gostisbehereho Bobrovskij v klidu kryje do lapačky.

36:11
    Simmonds zpoza branky našel Girouxe. Ten pálil z první, ale Bobrovskij mohl nakonec zůstat v klidu.
    34:30 Zach WERENSKI - 3:3

34:30
    Je opět srovnáno. Po vyhrané buly se dostal puk až k ZACHOVI WERENSKÉMU, jehož nenápadný pokus skončil až za Masonem. Werenski tak potvrzuje lídra mezi obránci – nováčky, co se týče bodování. Asistence: Seth Jones, Matt Calvert.

33:54
    Po dlouhé době musel být v pozoru i Mason, kterého se pokusil prověřit Gagner.

33:13
    Hartnell se vrací na led. Tuto přesilovku Letci nevyužívají. Byla zatím nejhorší ve druhé třetině.

31:13
    Columbus hraje v prostřední periodě hodně nedisciplinovaně. Hartnell je vyloučen za nedovolené bránění.
    31:03 Travis KONECNY - 3:2

31:03
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí hráči ale pokračovali v následném tlaku a jako klíčové se ukázalo, že Gudas udržel kotouč v pásmu a nakonec z toho byla trefa TRAVISE KONECNYHO, jenž se trefil ideálně nad lapačku Bobrovského. Asistence: Radko Gudas, Matt Read.

30:30
    Jones je zpátky na ledě.

29:37
    Tentokrát jeho střela skončila v ochranné síti.

29:18
    Giroux tentokrát pálil sám z úhlu, ale nepřesně.

28:50
    Giroux hledal přihrávkou Filppulu. Ten ale přihrávku nečekal a navíc musí s kotoučem do středního pásma.

28:19
    Opět hokejisté Columbusu posílají kotouč přes všechny čáry.

27:43
    Letci musí navíc pro kotouč až za vlastní branku.

27:20
    Giroux hledal Voráčka, ten ale nedokázal zpracovat jeho těžkou přihrávku.

26:51
    Hosté jsou alespoň ve čtyřech.

26:30
    Nepříjemná zpráva pro Columbus. Jones dostává totiž 2+2 minuty za hru vysokou holí.

26:00
    Philadelphia se ale nemůže výrazněji usadit v útočném pásmu.

24:51
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Matt Calvert – 2 min., podražení).
    24:23 Brayden SCHENN - 2:2

24:23
    Giroux našel mezi kruhy BRAYDENA SCHENNA, který z první překonal Bobrovského. Ruský gólman v dresu Columbusu před tím ještě zlikvidoval tři šance domácích, ale na další pokus již nedosáhl. Asistence: Claude Giroux.

23:46
    Hosté posílají kotouč přes všechny čáry.

23:32
    Přesilová hra pro domácí. Za nedovolené bránění je vykázán Johnson (CBJ).

23:10
    Couturier se Simmondsem rozehráli pěknou kombinaci, selhala jim však finální přihrávka.

22:32
    Oba celky jsou v pěti.

21:55
    Gostisbehere hledal přihrávkou Schenna, ale jeho spoluhráč nedokázal poslat kotouč za Bobrovského.

21:33
    do dobré střelecké pozice se dostal Wennberg, ale přestřelil.

21:12
    Voráček se zkoušel probít podél mantinelu, ale nedokázal se prosadit.

20:32
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Radko Gudas – 2 min.).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Josh Anderson – 2 min., hrubost).

20:29
    Dubinsky se bekhendem pokusil prověřit pozornost Masona. Nakonec z toho vznikla menší potyčka před domácím gólmanem.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

15:24
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brandon Dubinsky – 2 min., sekání).
    14:10 Travis KONECNY - 1:2

14:10
    Autorem branky je TRAVIS KONECNY. Asistence: Shayne Gostisbehere a Sean Couturier.

10:42
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ivan Provorov – 2 min., hákování).
    08:42 Cam ATKINSON - 0:2

08:42
    Autorem branky je CAM ATKINSON. Asistence: Zach Werenski.
    07:42 Sam GAGNER - 0:1

07:42
    Autorem branky je SAM GAGNER. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

K českému souboji na ledě bohužel nedojde, poněvadž Lukáš Sedlák na straně Columbusu je zraněn. Na straně Flyers by se měli podle všeho představit Voráček v útoku a Gudas v obraně. Jestli se do hry zapojí i gólman Michal Neuvirth zatím není jasné.

Zatímco Columbus je s 92 body na třetím místě východní konference a má velmi dobře našlápnuto k postupu do play-off, tak Philadelphia bude muset ještě o boje ve Stanley Cupu zabojovat. Momentálně je jedenáctá se 70 body a na osmé Toronto, které momentálně drží divokou kartu, ztrácí šest bodů.

Příjemné úvodní minuty úterního dne. NHL dnes nabídne devatero zápasů, mezi kterými je i duel Philadelphia Flyers – Columbus Blue Jackets.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 15. Konecny (Gostisbehere, Couturier), 25. B. Schenn (Giroux), 32. Konecny (Gudas, Read) – 8. Gagner (Bjorkstrand, Jenner), 9. Atkinson (Werenski), 35. Werenski (S. Jones, Calvert), 49. Dubinsky (Calvert, S. Jones), 60. Atkinson

Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – Provorov, MacDonald, N. Schultz, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas – Weal, Giroux, Simmonds – Konecny, Filppula, Voráček – Read, Couturier, B. Schenn – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Nutivaara – Jenner, Dubinsky, Atkinson – N. Foligno, Wennberg, Saad – Hartnell, Gagner, Bjorkstrand – Calvert, W. Karlsson, J. Anderson.