NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 3:5 (kon.) | NY Islanders – Carolina 4:8 (kon.)
Nashville – Winnipeg 5:4 (po pr.) | Calgary – Pittsburgh 4:3 (1:0 po s.n.) | Vancouver – Boston 3:6 (kon.)
Arizona – Colorado 1:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:3 (kon.)
HC Kometa Brno
2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Oceláři Třinec
Úterý 14.03.2017, 17:30 • DRFG Arena, Brno • Play-off extraligy st. dorostu • Semifinále

59:51
    Rufer obdržel dvouminutový trest za sekání a je rozhodnuto! Kometa si tento zápas již pohlídá. Rozhodčí udělil ještě desetiminutový osobní trest Margušovi za nesportovní chování.

59:23
    Tak tohle byl možná klíčový okamžik. Peterek nabil zpoza brány před svatyni Komety volnému Raškovi, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Holíka!

58:43
    Při přerušení hry si střídačka Třince vzala oddechový čas.

58:12
    Ochman upaluje na střídačku, Třinec to zkouší v šesti!

57:40
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak tento duel ještě bude pořádně dramatický! Peterek nabil za kruhy RENÉMU NAJSAROVI, který přesnou střelou do pravého horního růžku odčaroval kouzlo brněnského brankáře Holíka. Radost na střídačce Ocelářů byla enormní. Asistence: Jonáš Peterek, Adam Raška.

50:34
    Ne, Třinec dnes prostě nedá gól ze žádné pozice. Holík se teď v různých polohách kroutil v brankovišti a pokaždé dokázal eliminovat puk. Na konci stál Havránek, který již měl položeného brněnského brankáře, ale přes něj ani přes obětavou obranu, která se vrhla na pomoc svému strážci svatyni, se neprosadil.

49:08
    Nyní se ale budou domácí bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Petr Krejčí.

47:15
    Na druhé straně opět čaruje Holík, který znovu eliminoval dobrou šanci soupeře zblízka.

46:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    A tak jsou to domácí, kteří dělají v podobě druhé branky důležitý krok za vítězstvím! PETR KREJČÍ mazaně ukradl u střídačky Třince kotouč jednomu z hostujících hráčů, dostal se do brejku a i když byl tísněn vracejícím se hráčem Třince, předvedl bekhendový blafák, kterým překonal Ochmana. Působivá akce. Bez asistence.

43:35
    Těsně před koncem přesilovky si hosté vytvořili největší šanci. Przybyla ovšem ve výborné pozici zblízka nezvedl bekhendem puk nad Holíkův beton.

41:36
    Nicméně přesilovku si zahraje Třinec. Petr Krejčí obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

38:25
    Při přečíslení Matula nabil do levého kruhu Süssovi, jenž se snažil poslat puk mezi betony Ochmana, brankář Třince si tento prostor pohlídal.

35:56
    Druhá přesilová hra pro Kometu v krátkém časovém úseku. 2+10 minuty za zásah do hlavy a krku obdržel David Homola.

35:37
    Kapitán hostujícího celku Kozel dostal dobrou příležitosti v mezikruží, ovšem puk poslal těsně vedle tyče.

32:29
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Raška – 2 min., sekání).

32:29
    Hosté se sice radovali z branky ale marně. Místo toho totiž budou hrát oslabení. Oceláři se totiž prosadili díky sekání Holíka. Adam Raška dostal dvě minuty za sekání.

27:34
    První početní převaha pro Kometu ve druhé části. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Jakub Michálek.

26:08
    Další dobrá příležitost Ocelářů! Najsar z pravého kruhu poslal puk mimo odkrytou klec.

23:14
    Na druhé straně ve velké šanci Przybyla, jehož zblízka vychytal výborně chytající Holík.

22:40
    Molin vypálil nebezpečně z mezikruží, ukázkový rozklek vytáhl Holík, jenž eliminoval puk.

20:30
    Třinec si zahraje přesilovou hru. Po potyčce rozhodčí vyloučil hostujícího Rašku jen na dvě minuty za hrubost, kdežto Kučeru na 2+2 minuty.

19:40
    Na druhé straně zase spálil obrovskou šanci autor dosud jediné trefy duelu Süss, který tváří v tvář Ochmana nepřekonal.

18:59
    Hosté si svou největší šanci nechali na závěr první části. V přečíslení dva na jednoho nabil Raška Peterkovi, který zblízka přestřelil odkrytou klec.

09:48
    A další složitý zákrok Holíka, který vytáhl semafor proti Najsarově střele z první od modré.

08:34
    Havránek našel milimetrově přesným pasem u tyče číhajícího Papaje, jehož zakončení eliminoval pohotový Holík. Málo zákroků má brněnský brankář, ale o to těžší.

08:10
    Oceláři si ale zahrají početní převahu. Dvě minuty za napadení obdržel Vojtěch Kadlic.

08:09
    Hosté mohli velmi rychle vyrovnat. Jeden z hráčů Třince poslal puk do ohně a následně nebezpečně dorážel Najsar, ovšem Holík podržel své mužstvo.

06:24
    Domácí byli na úvod zápasu aktivnější a po zásluze otevírají skóre duelu. Kučera hledal před bránou Matulu, který zblízka přes Ochmana puk neprocedil, následně se ale puk odrazil na najíždějícího JANA SÜSSE, který i s trochou štěstí dostal puk za třineckého gólmana. Asistence: Jakub Matula, Štěpán Kučera.

05:15
    Hosté mohli v kratičké početní převaze udeřit, Čmiel pálil z mezikruží do protipohybu Holíka, který ovšem stačil puk eliminovat betonem.

03:16
    Přesilovka Komety měla jepičí život, poněvadž stejného prohřešku jako před chvílí Molin se dopustil i Vojtěch Střondala. Dvě minuty za podražení a poměr sil na ledě se vyrovná.

03:05
    Domácí si soustavným tlakem vytvořili první početní převahu. Dvě minuty za podražení obdržel Dominik Molin.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 7. Süss (Matula, Kučera), 47. Krejčí – 58. Najsar (Peterek, Raška)

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Novák, Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Škvrně, Frydrych, Kunc, Plášek, Kadlic.
    HC Oceláři Třinec: Ochman (Štěpánek) – Radzienciak, Krzak, Rufer, Marguš, Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Indrst, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Plandor, Papaj, Najsar, Molin.

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Kis, Urubčík