Toronto – Boston 4:2 (kon.) | Detroit – Buffalo 1:2 (kon.) | Nashville – Arizona 3:1 (kon.)
Dallas – San Jose 1:0 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (2:1, 0:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 21.03.2017, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Play-out extraligy • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký úterní podvečer všem příznivcům ledního hokeje ze Zimního stadionu Luďka Čajky. Dnes je na programu 6. kolo play-out Tipsport Extraligy, ve kterém se hokejistům PSG Zlína, hrajícím v domácím prostředí, postaví hráči HC Energie Karlovy Vary. Pro oba týmy bude zápas posledním v extraligové sezóně 2016/2017 a proto ani jeden ze soupeřů nebude chtít odejít jako poražený. Společně se bezpochyby můžeme těšit na zajímavou bitvu.

Naději PSG Zlína na účast ve vyřazovací části soutěže utnula Plzeň, která v posledním kole Tipsport Extraligy získala potřebný bod k postupu do předkola play-off, a tak výhra ševců 3:2 po samostatných nájezdech právě nad Karlovými Vary již nic neřešila. Z pěti odehraných zápasů play-out se Zlínským podařilo zvítězit jen v prvním utkání na domácím ledě, když si poradili s Pardubicemi. V ostatních utkáních získali Berani pouze jeden bod v zápase na ledě Pardubic, kde se jim podařilo získat bod po prohře v prodloužení. Ovšem je podstatné podotknout, že trenérská dvojice Martin Hamrlík a Robert Svoboda pojala neúčast v play-off jako příležitost vyzkoušet mladé hráče v akci. V brance A-týmu PSG Zlín se tak v Extralize postupně představili oba juniorští gólmani, Daniel Huf a Daniel Šimonů, a svými výkony rozhodně nezklamali.

Hokejisté HC Energie Karlovy Vary po skončení základní části Tipsport Extraligy obsadili předposlední místo tabulky se ziskem 49 bodů. A tak je stejně jako hráče Dynama Pardubice čeká baráž o udržení v české nejvyšší hokejové soutěži. Před posledním kolem play-out je již jisté, že Karlovarští obsadí třináctou příčku v celkové tabulce letošní sezóny. Západočeši totiž v play-out vyhráli čtyři z doposud pěti odehraných utkání přesto však i v posledním klání ze Zlínem budou určitě usilovat o výhru, která by pro mě znamenala další upevnění sebevědomí.

Poslední tři zápasy obou týmů v play-out – PSG Zlín: Pardubice vs Zlín 3:2pr. (19.3.2017), Olomouc vs Zlín 4:2 (17.3.2017), Zlín vs Olomouc 0:2 (12.3.2017); HC Energie Karlovy Vary: Karlovy Vary vs Olomouc 6:2 (19.3.2017), Karlovy Vary vs Pardubice 7:2 (17.3.2017), Pardubice vs Karlovy Vary 5:3 (12.3.2017).

Poslední tři vzájemné zápasy: Karlovy Vary vs Zlín 6:4 (play-out), Zlín vs Karlovy Vary 3:2 pen. (52.kolo), Karlovy Vary vs Zlín 4:1 (39.kolo).

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Řezníček, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, O. Horák, Kotvan, Ferenc – O. Veselý (C), Popelka, J. Ondráček – Honejsek, M. Kratochvíl, Bukarts – Goiš, Chytil, Ostřížek – Kovařík.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Tadeáš Dvořák) – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Benák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Kindl, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Dušek, Flek – Davídek.

Rozhodčí: Kubičík, Kika – Ganger, Hanzlík.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba celky jsou připraveny na hrací ploše a utkání bude za pár okamžiků zahájeno.

00:01

00:11
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a následoval ofsajd ševců.

00:24
    Baránkovo nahození v poklidu kryje Štůrala.

01:32
    Hru přerušuje na druhé části hřiště lapačkou také Závorka.

02:02
    Domácí hokejisté chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale střela Řezníčka od modré čáry byla zablokována.

03:06
    Karlovarští se ocitli v útočném pásmu jen na chvíli.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vojtěch Tomeček – 2 min., sekání).

04:29
    Hosté se na úvod oslabení osvobozují vyhozením.

05:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ RACHŮNEK teď předvedl parádní individuální akci v oslabení, když dvěma nádhernými kličkami překonal zlínskou obranu a jeho bekhendová střela skončila za zády bezmocného Štůraly. Asistence: Milan Mikulík.
    05:00 Tomáš RACHŮNEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

06:04
    Zlín právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ ŽIŽKA vypálil od modré čáry a po teči jednoho z hráčů jeho pokus skončil v brance Tomáš Závorky. Bez asistence.
    06:04 Tomáš ŽIŽKA - 1:1

06:30
    Zahlášena komerční přestávka.

06:41
    Štůrala ukryl pod svou lapačku nahození ze středního pásma.

07:10
    Horák dostal puk do středního pásma odrazem o mantinel.

07:47
    Marušákovu střelu od modré čáry likviduje Závorka pravým betonem. A po jeho dalším zásahu se bude vhazovat po pravici karlovarského gólmana.

08:40
    Baránkova střela končí po teči zlínského beka v ochranné síti.

08:55
    Na druhém konci hřiště Veselého nebezpečnou střelu od modré čáry kryje Závorka. I s velkou šancí Matějíčka z mezikruží si hostující brankář poradil.

10:07
    Vhazuje se po pravici Štůraly po zablokované střele jednoho z karlovarských zadáků.

10:57
    Hosté se sami vystavili ofsajdu.

11:25
    Grígerova střela z bezprostřední blízkosti se před Štůralu nedostala.

12:06
    Nahození od modré čáry domácího obránce se po teči jednoho z hráčů před brankou odrazilo jen do ochranné sítě.

12:31
    Marušák zakládá útočnou akci za vlastní brankou.

13:20
    Karlovarští teď zamkli ševce v jejich obranném pásmu a dokonce i vystřelili na branku, Štůrala ale zasáhl přesně.

14:27
    Na druhé straně kombinují v útočném pásmu zlínští hokejisté. Další slibnou akce ale likviduje Závorka.

15:16
    Antonín Honejsek vypálil od levého mantinelu na Závorku a volný puk dorážel do odkryté branky FILIP CHYTIL, který posílá Zlín do vedení. Asistence: Antonín Honejsek.
    15:16 Filip CHYTIL - 2:1

16:07
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Lubomír Kovařík – 2 min., držení protihráče).

17:24
    Puk se ocitl v hledišti po vyhození jednoho ze zlínských obránců, které bylo tečováno.

17:54
    Štůrala pro jistotu přikryl puk před dotírajícím útočníkem hostů.

18:15

18:44
    Antonín Honejsek nepřekonal na jedné straně hřiště z bezprostřední blízkosti Závorku. Štůrala pak dobrým zákrokem lapačkou podržel Zlín.

19:50
    Třetina se už jen dohrává ve zlínském obranném pásmu, kde mají beci domácích kotouč na svých hokejkách.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:21.

V první třetině měli domácí hokejisté jako první možnost zahrát si přesilovou hru. Ovšem ve vlastním oslabení udeřil po parádní individuální akci Tomáš Rachůnek a poslal hosty do jednobrankového vedení. Berany ale inkasovaná branka nezlomila a Tomáš Žižka rychle vyrovnal stav tvrdou střelou od modré čáry. V 16. minutě Antonín Honejsek prověřil Závorku střelou od levého mantinelu a volný puk z předbrankového prostoru dorazil do odkryté klece mladík Filip Chytil. Domácí hráči si tak odnášejí po svižně odehrané první třetině se spoustou zajímavých šancí do kabiny náskok 2:1.

Ševci i Karlovarští se po přestávce vracejí na ledovou plochu. Druhá třetina za malou chvíli začne.

20:01

20:41
    Kapitán hostů zavezl puk do útočného pásma, ale Energie se v něm dlouho neudržela. Na druhé straně musel zasahovat Závorka.

21:51
    Kotvanovo nahození by minulo levou tyč branky hostů, ale Závorka zasáhl svou lapačkou a přerušil hru. Za malou chvíli už však musel karlovarský gólman zastavit nebezpečnější akci pro změnu u své pravé tyče.

22:45
    Nahození od levého mantinelu zastavil na druhé straně také Štůrala, který si připisuje první zásah v této části hry.

23:07
    Štůrala podruhé v rychlém sledu přerušuje hru.

24:46
    Vhazuje se po pravici Štůraly, který znovu zasáhl lapačkou.

24:00
    Skuhravý se teď omlouvá za střelu po přerušení hry.

24:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., hákování).

25:35
    Domácí hráči se sami v přesilové hře vyhnali z útočného pásma.

26:04

26:36
    Berani se pro změnu sami vystavili ofsajdovému postavení.

26:51
    Matějíčkovu střelu zápěstím vyráží Závorka do hlediště.

27:52
    Závorka přikryl Bukartsovu zablokovanou přihrávku, která klouzala jeho brankovištěm.

28:15
    Skuhravého dobrou příležitost z prostoru mezi kruhy zastavuje tyč Štůralovy branky!

29:13
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Henri Tuominen – 2 min., podražení).

29:45
    Střely Matějíčka a Veselého zastavuje dobrými zákroky Závorka.

30:15
    Střídání v týmu PSG Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Štůrala, přichází Libor Kašík.

31:02

31:07
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Antonín Honejsek – 2 min., podražení).

31:41
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

32:38
    Marušákovu bombu od modré čáry s problémy zastavil Závorka.

33:11
    Oba týmy v plném počtu.

33:11
    Zakázané uvolnění Karlovarských.

33:27
    Skuhravého střelu zápěstím vyráží Kašík.

33:56
    Domácí dělají dobrým forčekingem hostujícím zadákům potíže.

34:34
    Žižkova skákavá střela nadělala Závorkovy vrásky na čele, ale nakonec ji karlovarský brankář přikryl lapačkou.

35:05
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Ondřej Veselý – 2 min., hákování).

36:10
    Hostujícím hráčům se zatím nedaří v přesilové hře ohrozit zlínskou svatyni.

36:27
    Rachůnek se odhodlal ke střele od modré čáry, ale Kašík jeho pokus bez problémů zastavil.

37:15

37:54
    Baránek zakládá za vlastní brankou útočnou akci karlovarské Energie.

38:00
    Hosté v ofsajdu.

39:10
    Hosté drží na závěr třetiny domácí v jejich obranném pásmu, ševci se už ale osvobodili.

39:40
    Proti střeleckému pokusu Energetiků teď přesně zasahuje Libor Kašík.

39:52
    Ondráčkova střela byla až příliš přesná. Zastavila ji až tyč Závorkovy branky!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 19:14.

Druhé dějství na Zimním stadionu Luďka Čajky gól nepřineslo. Velkou příležitost karlovarského kapitána Václava Skuhravého zastavila až tyč Štůralovy svatyně. V polovině zápasu vystřídal v brance právě Štůralu oblíbenec domácího publika Libor Kašík. Hosté pak měli možnost hrát dvakrát v početní převaze, ale k vyloženým příležitostem se nepropracovali. Těsně před koncem druhé třetiny ještě orazítkoval tyč Závorkovy branky Jiří Ondráček. Oba celky tak odešly do kabin za stejného stavu jako po první třetině.

40:01

40:23
    Ondráček poslal Veselého na steč, ale karlovarská obrana si se zlínským útočníkem poradila.

41:13
    Po přihrávce Marka Baránka, překonal v samostatném úniku Kašíka střelou mezi beton a vyrážečku DENIS KINDL. Asistence: Václav Skuhravý.
    41:13 Denis KINDL - 2:2

41:39
    Máme tu obrat ve skóre. Tomeček po krásné stahovačce trefil pravou tyč Kašíkovy branky a HENRI TUOMINEN už měl před sebou odkrytou klec a v jasné příležitosti poslal Energii do vedení. Asistence: Vojtěch Tomeček.
    41:39 Henri TUOMINEM - 2:3

45:09
    Další přečíslení hostů zastavuje na poslední chvíli dobrým zásahem hokejkou Řezníček.

46:18
    Hosté vyhazují puk až do obranného pásma Zlína, icing z toho ale není.

47:04
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Jiří Ondráček – 2 min., podražení).

47:16
    Sičákovu tvrdou střelu od modré čáry Kašík dobře viděl a ševci vyhazují puk.

48:18
    Bukarts poslal Filipa Chytila do samostatného úniku, ten ale tváří v tvář Závorku nepřelstil.

49:07

49:38
    Veselého střelu od modré čáry zastavil Závorkův pravý beton. Hosté poté museli vyhodit puk přes všechny čáry, protože už byli pod silným tlakem.

50:02
    Oddechový čas pro hosty.

50:30
    Bukartsův zablokovaný střelecký pokus skryl bez problémů ve své lapačce Závorka.

50:45
    V permanenci byl teď pro změnu levý Závorkův beton po Kotvanově střele.

51:35
    Po dalším Kotvanově nahození se bude vhazovat po pravici Závorky.

52:54
    Do útoku se dere mladý Filip Chytil, obrana hostů jej ale k ničemu nepustila.

54:03
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Milan Mikulík – 2 min., hákování).

54:33
    Domácí budou zakládat útočnou akci ve vlastní obranném pásmu, jmenovitě Marušák je u puku.

55:27
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

56:05

56:20
    Rozhodčí po velké šanci Kovaříka kontrolují videozáznam.

56:20
    O gól se ale bohužel pro domácí nejednalo.

57:10
    Žižka zaváží puk do útočného pásma.

58:10
    Hru u své pravé tyče přerušuje Závorka.

58:11
    Dnešní utkání sleduje na Zimním stadionu Luďka Čajky 1033 diváků.

59:15
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale Kašík zůstává ve zlínské brance.

59:42
    Na vyrovnání již opravdu moc času nezbývá, navíc se vhazuje po pravici Kašíka.

Karlovarští hokejisté tedy ve svém posledním utkání extraligové sezóny 2016/2017 porazili PSG Zlín díky dvěma rychlým brankám, které se jim podařilo vstřelit v úvodu třetí třetiny. Nejprve srovnal skóre zápasu v samostatném úniku Denis Kindl a o 26 sekund později poslal Energii do vedení Vojtěch Tomeček. Vyrovnat mohl v 57. minutě Lubomír Kovařík, ale svoji vyloženou šanci nevyužil. Zlínští hokejisté se rozloučili v posledním zápase dobrým výkonem i přesto, že se jim vítězství vybojovat nepodařilo.

To je ode mě ze Zimního stadionu Luďka Čajky vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního večera. (19:54:08)

Vojtěch Ryšavý

Branky a nahrávky: 7. Žižka, 16. Chytil (Honejsek) – 5. T. Rachůnek (Mikulík), 42. Kindl (Skuhravý), 42. Tuominen (V. Tomeček)

Berani Zlín: Štůrala (Kašík) – Řezníček, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, O. Horák, Kotvan, Ferenc – O. Veselý (C), Popelka, J. Ondráček – Honejsek, M. Kratochvíl, Bukarts – Goiš, Chytil, Ostřížek – Kovařík.

Rozhodčí: Kubičík, Kika – Ganger, Hanzlík