Buffalo – Toronto 5:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | New Jersey – Carolina 1:3 (kon.)
NY Islanders – Boston 1:2 (kon.) | Washington – Arizona 4:1 (kon.) | St. Louis – Calgary 2:3 (po pr.)
Florida – Chicago 7:0 (kon.) | Nashville – San Jose 7:2 (kon.) | Edmonton – Colorado 4:1 (kon.)
Los Angeles – NY Rangers 0:3 (kon.) | Detroit – Minnesota 3:2 (po pr.) | New Jersey – Dallas 1:2 (po pr.)

2. Tomáš Nosek (DET), 0+0, 0 střel, 08:28
    3. Martin Hanzal (MNS), 0+0, 0 střel, 16:14 (21:34:49)

V dnešním zápase vítězí 3:2

Viděli jsme poměrně dost vyrovnané utkání, ale nakonec se v prodloužení dočkali domácí Red Wings.

V první třetině otevřel brankový účet v 11' Eric Staal, po skvělé trefě do levého růžku. V samotném závěru první třetiny, tudíž ve 20' dal Mike Green vyrovnávající branku po střele z levé strany modré čáry k levé tyči.

Druhá třetina přinesla jen branku Nate Prosser, který navrátil svému týmu vedení díky nešťastné teči domácího Larkina.

Stejně jako ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku i v závěrečném dějství, když ve 41' Tomáš Tatar vstřelil vyrovnávací branku, která přivedla zápas do prodloužení.

V prodloužení měli oba týmy ohromné šance, ale rychlou hru tři na tři využil nejlépe Andreas Athanasiou rychlou kličkou.

61:52 Andreas ATHANASIOU - 3:2

61:52
    Detroit právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Poté co se dostali do přečíslení dva na jednoho i hosté, vychytal Jimmy Howard jasnou šanci Erika Hauly a vyražený puk se dostal ke Gustavu Nyquistovi, který našel unikajícího ANDREASE ATHANASIOUA. Ten v samostatném úniku udělal před padajícím Devanem Dubnykem kličku do forhendu a poté jen zasunul do prázdné branky. Asistence: Gustav Nyquist.

61:00
    Propad ve středním pásmu dostal Red Wings do přečíslení dva na jednoho a Nyquist měl spoustu času, aby si střelu z mezikruží připravil. Dubnyk zasahuje ramenem.

60:27
    Zetterberg podklouzl ve vlastním pásmu a dal tak příležitost Spurgeonovi, který ale zaváhal a ke střele se nedostal.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Z ostrého úhlu Pominville zaskočil Howarda, kterému vypadl puk a u pravé tyče se snažil dorážet Hanzal.

59:15
    Sporgeon poslal průnikovou přihrávku Staalovi za obranu Red Wings a ze spodní části levého kruhu neprocedil kotouč pod lapačkou Howarda. Chvíli na to se ze stejné pozice zkoušel střílet i Zucker.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát jednu minutu.

58:30
    Na buly byli sice úspěšnější hosté, ale Larkin svým rychlým přístupem vyvezl kotouč pryč z pásma a umožnil tak vystřídat unaveným spoluhráčům.

58:23
    Po poměrně dlouhém tlaku vyhazují domácí na zakázané uvolnění. Pětice Red Wings je poměrně unavená a Wild nasadili čerstvé síly.

57:45
    V pravém rohu obranného pásma domácích ukazuje své dovednosti Fin Mikko Koivu, kterému je opravdu těžké vypíchnout kotouč.

57:11
    Spurgeon volí nejsnazší způsob a po mantinelu vyhazuje kotouč do střední třetiny, nechce nic riskovat komplikovanou rozehrávkou.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 20. Green (Kronwall, Nielsen), 41. Tatar (Nyquist, Zetterberg), 62. Athanasiou (Nyquist) – 11. E. Staal (Parise, Brodin), 37. Prosser

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Jensen, DeKeyser, Green, Kronwall (A), Russo, Ouellet – Nyquist, Zetterberg (C), Tatar – Sheahan, Nielsen, Mantha – Abdelkader (A), D. Larkin, Athanasiou – D. Miller, Nosek, Glendening.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Prosser, Brodin – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Niederreiter – Parise (A), E. Staal, Coyle – Pominville, Hanzal, Zucker – White, Haula, Schroeder.