Zvolen – Žilina 3:2 (po pr.) | Martin – Košice 1:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 3:3
MsHK Žilina
sk Pondělí 27.03.2017, 18:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Predĺženie teda netrvalo dlho a Bruno Mráz si vynútil rozhodujúci siedmy zápas v Žiline. Predpovede, že to bude dlhá séria sa tak do bodky napĺňajú... (21:16:01)

65:44
    Zvolen dal gól!
    Bruno Mráz krásne zamiešal s pukom položil si Tomeka a strelou pod brvno krásne zavesil.

Rozhodnuté, séria sa presúva do Žiliny.

65:44
    Bruno Mráz smeroval sám na Tomeka, bol dokonca dva krát faulovaný a je nariadené trestné strieľanie !!!

65:42
    Strele Mareka Hovorku, presná pod brvno, ale ešte lepší bol zákrok Samuela Baroša.

65:40
    Bomba z ľavej strany, Ján Homér vypálil tvrdo a puk končí v Tomekovej lapačke, krásny semafor.

63:31
    Hosťujúce mužstvo MsHK Žilina v obrovskej šanci. Juraj Jurík z ľavej strany trafil ľavú tyčku. Mohlo byť rozhodnuté.

63:09
    Tempo hry očividne opadlo, hráčom verím že toho majú už dosť.

62:13
    Lukáš Jurík sa uvoľnil pri ľavom mantineli, dokázal aj vystreliť, ale puk končí v Tomekovej náruči.

61:28
    Predĺženie sa hrá vo formáte piati proti piatim a Zvolen aktuálne s pukom za bránou.

60:45
    Prvá šanca v predĺžení a mali ju hostia, konkrétne to bol Patrik Rogoň. Baroš situáciu rieši lapačkou.

60:03
    Domáci vyhrali úvodné buly prvého predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Strely v tretej tretine 9:9, celkovo 32:28.

Predĺženie sa začne približne o 21:02.

Žilina v tretej tretine zabrala. Hruškov gól znamenal vyrovnanie a tiež aj to, že prvý krát v tejto sérii príde na rad predĺženie. Nasleduje úprava ľadu a potom 20 minútové predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:48
    Útoky na oboch stranách skončili neúspešne a predĺženie je na spadnutie.

59:02
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 16. M. Novák (Hraško, Lušňák), 28. Lušňák (B. Mráz, Zuzin), 66. Mráz – 38. Stupka (Čížek), 52. Hruška (Hovorka, Handlovský)

HKM Zvolen: Baroš (Šimko) – Hraško, Andersons, Habšuda, M. Novák, Homer, Valenta, Plechanov, Ivan – Lušňák, B. Mráz, Zuzin – Síkela, S. Petráš, Matis – Šišovský, L. Jurík, L. Novák – Kelemen, Jakubík, Dubeň
    MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Švec – Handlovský, Hruška, Hovorka – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečený, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Rozhodčí: Baluška, Stano – Korba, Jobbágy