Heracles – Arnhem 0:1 (kon.) | Groningen – Nijmegen 2:0 (kon.) | Ajax – Alkmaar 4:1 (kon.)
Feyenoord – GA Eagles 8:0 (kon.) | Willem II – Den Haag 1:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
4:1 (1:0)
AZ Alkmaar
Středa 05.04.2017, 20:45Nizozemská Eredivisie • 29. kolo

V tomto zápase vyhrávají domácí fotbalisté 4:1 a do tabulce nizozemské Eredivisie získávají další body. Hosté propadli zejména ve druhém poločase, kdy inkasovali hned tři branky. (22:47:32)

90+2

90+2
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

90+2
    Hostující celek se musí bránit tlaku soupeře.

90+1
    Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec devedesáti.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby v tomto zápase.
    88. Amin YOUNES - 4:1

88
    Ajax právě vstřelil branku!
    Domácí brankář skvěle rozehrál míč, do brejku se tak dostal AMIN YOUNES, který proběhl celé hřiště, a pak překonal brankáře. Asistence: André Onana.

88
    Alireza Jahanbakhsh mohl snížit, ale jeho přízemní pokus končí na brankoví konstrukci. Nechybělo mnoho.

87
    Alkmaar se probojoval do střelecké pozice, Ridgeciano Haps se jako obránce probojoval hodně blízko brance, ale neuspěl.

86
    Skvěle hrají domácí fotbalisté, pohybují se na polovině soupeře, kde kombinují.

85
    Pět minut nás dělí od konce zápasu. ve kterém vyhraje díky dobrému defenzivnímu výkonu domácí celek.

84
    Ajax hlasitě podporují fanoušci, ti vědí, že jejich oblíbenci tento zápas vyhrají.
    82. Lasse SCHØNE - 3:1

82
    Po faulu hostujícího hráče v ve vápně následovala penalta. Gól z pokutového kopu dává zkušeným zakončením LASSE SCHØNE. Domácí vedou o dvě branky.

80
    Domácí fotbalisté mají v době, kdy do konce zápasu zbývá deset minut, k dispozici autové vhazování na polovině hrací plochy.

79
    Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Joris van Overeem, přichází Levi Garcia.
    Střídání v týmu Ajax Amsterdam: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází David Neres.

78
    Další akci Amsterdamu zastavuje hvizd rozhodčího, domácí se totiž po nepovedené kombinaci dostali do postavení mimo hru.

77
    Alax se snaží probojovat do střelecké pozice, aby svůj náskok navýšil. Zatím se ale nemohou domácí probojovat přes dobře hrající obranu.

Jan Prošek

Branky: 16. B. Traoré, 71. Sánchez, 82. Schøne (pen.), 88. Younes – 55. Weghorst

Karty:   43. Haps (ALK), 60. van Overeem (ALK)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:14.
    Ajax Amsterdam: Onana – Sinkgraven, Viergever, Tete, Sánchez – Ziyech (73. Nouri), Schøne, Klaassen (46. van de Beek) – Younes, B. Traoré, Kluivert (79. Neres).
    Náhradníci: Boer – Casierra, Černý, F. de Jong, de Ligt, Neres, Nouri, Riedewald, van de Beek, Westermann.

AZ Alkmaar: Krul – M. Johansson, Luckassen, van Eijden, Haps – M. Seuntjens, Jahanbakhsh, S. Wuytens – van Overeem (79. Garcia), Weghorst, Souza.
    Náhradníci: Rochet – Bel Hassani, Friday, Garcia, Hatzidiakos, Lewis, Ouwejan, B. Rienstra, Tanković.