Club Brugge – Charleroi 1:1 (kon.) | Roeselare – Genk 0:1 (kon.) | Lokeren – Kortrijk 0:0 (kon.)
Mouscron – Eupen 0:2 (kon.) | Waasland-Beveren – St.Gilloise 1:4 (kon.) | Standard – Sint-Truiden 2:2 (kon.)
Waasland-Beveren
1:4 (1:2)
Royale Union St-Gilloise
Sobota 08.04.2017, 20:00 • Freethiel-Stadion • Belgická liga • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, vítejte u druhého kola Skupina A o Evropskou ligu. Dnešním utkáním Vás bude provázet Jiří Cícha.

Royale Union Saint-Gilloiset
    V prvním kole si hosté na domácím hřišti poradili s KV Mechelen 3:0. Momentálně se dělí o první místo se St. Truiden.

KV Red Star Waasland-Beveren
    Poslední místo v tabulce po prvním utkání patří právě domácímu celku, který prohrál na hřišti St. Truiden 3:0.

Předpokládaná sestava Waasland-Beveren

KV Red Star Waasland-Beveren: Köteles – Demir, Camacho, Buatu, Jans – Seck, Michel, Cerigioni, Langil, Myny – Gano Trenér: Janevski
    Náhradníci: Goblet – Moren, Boljevič, Dhondt, Caufriez, Cools, De Schutter

Royale Union Saint-Gilloise: Saussez – Cabeke, Martens, Vandiepenbeeck, Mpati – Massengo, Morren, Mombongo, Da Silva – Aguemon, Rajsel Trenér: Grosjean
    Náhradníci: Sadin – Perdichizzi, Baherlé, Neels, Kaminiaris, Aoulad, Okita

Rozhodčí: Put – Nijssen, Senecaut (vš. BEL).
    Hráči čekají v tunelu na začátek utkání. Domácí nastupují v tradičních žlutých dresech.

Hostující Saint-Gilloise volí prozměnu bílou variantu oděvu.

1

2
    Hned v prvních minutách utkání dokazuje domácí Olivier Myny, že mu střelba rozhodně nedělá problémy. Zhruba z dvaceti metrů napřáhl směrem k Saussezovi, ale bránu míjí.

7
    Hosté jsou na míči a předvádí slušnou kombinaci. Da Silva našel vepředu skvělou přihrávkou Rajsela, jenž se pokusil centrovat. Balón však svého adresáta nenašel.

12
    Již podruhé velmi viditelný Da Silva směřoval míč na Konžského útočníka Mombonga. Při téhle snaze zafungovala tentokrát obrana domácích a žádné nebezpečí se nekoná.

14
    Hráči Unionu dominují šancím, což potvrdil střelou nad Kötelesovu bránu třiadvacetiletý Francouz Rajsel.

18
    Přestože se hostům nepovedl rohový kop, míč jim zůstavá na kopačkách.

19
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Brilatní centr Nicolase Rajsela doletěl až na obránce GERTJANA MARTENSE, který už pouze dotlačil míč za záda Kötelese.

21
    Hráči Saint-Gilloise dokazují, že přijeli bojovat o body a venkovní prostředí jim v tom momentálně vůbec nebrání. První půlku zápasu jasně ovládají.

23
    Teď však vystrčili růžky domácí a opět to byl Myny, který poslal projektil na Sausseze. Balón nabral velkou razanci, pak ale těsně minul horní tyč.

25
    Waasland právě vstřelil branku!
    Zajímavý útok založili Seck s Cerigionim, po kterém přebral míč ZINHO GANO, a ten vypálil přesně, čímž nejenže zaskočil gólmana Sausseze, ale i srovnal skóre zápasu.

30
    Jans pokračoval s míčem směrem dopředu a na hrotu našel Gana, jemuž se však předchozí úspěch zdaleka nepovedl napodobit.

32
    Tempo hry stoupá a iniciativu lehce přebírá Beveren.

35
    Diváci sledují na stadioně velmi atraktivní fotbal, jelikož míč teď střídá strany, jako při tenisovém utkání. Defenzívy obou mužstev mají plné nohy práce.

40
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Hosté si berou vedení zpět na svou stranu. Kapitán Unionu CHARLES MORREN našel volné místo mezi tyčemi Kötelese a pět minut před přestávku způsobuje velkou radost nejen v sektoru hostujících fanoušků.

43
    Nejlepší střelec Saint-Gilloise Nicolac Rajsel dal brankáři Kötelesovi opravdu zabrat. Zkušený Maďar předvedl až fantastický zákrok, čímž stále drží svůj tým v naději na obrat.

45

Už od začátku šlo vidět, že hosté přijeli do Beverenu bojovat o body. Jejich hra byla více tvořivá a byli to právě oni, kdo otevřel skóre zápasu. Pět minut poté sice snížil Gano, jenže Morren vrátil ve 40. minutě vedení zpět Unionu, který tak po zásluze odchází do kabin s těsným náskokem.

46

51
    S druhou částí začala hra poněkud ztrácet na tempu, které bylo nasazeno v posledních minutách prvního poločasu. Uvidíme, který z týmů zvolí po zbytek utkání lepší taktiku.

56
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Mombongo, přichází Aoulad.

58
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Michel, přichází Boljevič.
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Langil, přichází De Schutter.

61
    Začátek druhého poločasu je stále velmi vyrovnaný a na první vyloženou šanci se zatím čeká.

64
    Martens má chuť i po druhém gólu a nyní to jasně naznačil brankáři Kötelesovi, jemuž adresoval důrazné upozornění přímo do nachystaných rukavic.

69
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Skvělý taktický tah v podání kouče Grosjeana. Čerstvě vystřídaný MOHAMED AOULAD získává náhravku od Da Silvy a ve své první šanci hned překonává gólmana.

70
    Union se dere hned do dalšího přečíslení.

71
    Tým Saint Gilloise právě vstřelil branku! Míč si ze solidní vzdálenosti od brány připravil ke své pumelici NICOLAS RAJSEL a jeho čtvrtá branka v tomto utkánání se zároveň stává jeho dvanáctou brankou v sezoně.

73
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Cerigioni, přichází Dhondt.

76
    Buatuova střela končí v boční síti brány hostujícího Sausseze.

78
    Žlutou kartu dostává Myny (KV Red Star Waasland-Beveren).
    Žlutou kartu dostává Cabeke (Royale Union Saint-Gilloise).

79
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Da Silva, přichází Baherlé.

82
    Výborné bránění domácího Demira nedovolilo hostům další útočnou šanci.

83
    Střídání v týmu Royale Union Saint-Gilloise: ze hřiště odchází Aguemon, přichází Okita.

86
    I Waasland si vytváří zajímavé šance, i přestože je o výsledku rozhodnuto. Boljevičova střela letí nad bránu Sausseze.

89
    K zahrávání přímého kopu se postavil Aoulad, který se rozhodl střílet přes zeď. Jeho počínání ale vzápětí vystihli obránci Beverenu, kteří odkopávají do bezpečí.

90
    Nastavují se 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+3

Přestože přijeli jako outsideři, dokázali hráči Unionu překvapit na půde Waaslandu a po zásluze si domů odváží suveréní vítězství 4:1. V tabulce o Evropskou ligu si připisují již druhý tříbodový počin, naopak domácí zůstavají stále po dvou duelech s nelichotivou nulou.

Děkujeme za sledování přenosu a někdy příště nashledanou a příjemný večer. (22:02:52)