Finsko – Švýcarsko 5:1 (kon.) | USA – Rusko 5:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Kanada
4:3 (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Slovensko
Sobota 15.04.2017, 19:38 • Aréna Poprad, Poprad • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

57:48
    Strome dostává dvě minuty za napadení a Slovensko má skvělou šanci na vstřelení gólu.

44:20
    Entwistle vyhodil puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.

41:05
    Po nahození Stroma proskákal puk jen brankovištěm, Kanada si ale zahraje přesilovku. Hrehorčák dostává menší trest za držení.

37:26
    Slovensko se tlačí za vyrovnáním a teď k tomu dostane ideální možnost, jelikož na trestnou lavici usedá Entwistle. Dvě minuty za držení.

33:29
    Ivan sevřel puk v rukavici a odměnou mu jsou dvě minuty na trestné.

27:02
    Miloš Roman byl v útočném pásmu zahákován a Strome si musí odpykat menší trest.

23:01
    O početní výhodu ale javorové listy připravuje Brook. Kanadský obránce dostává dvě minuty za krosček.

21:21
    Podražením se teď navíc provinil Žiak a pokračovat budeme ve čtyřech na obou stranách.

20:47
    Olson dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Přesilovka pro Slovensko.

13:40
    Javorové listy už jsou v plném počtu a navíc si zahrají přesilovku, protože menší trest za sekání vyfasoval Ružička.

11:57
    Následně došlo v rohu hřiště k menší strkanici a na trestnou lavici si s osobním desetiminutovým trestem za nesportovní chování odchází odpočinout Comtois.

11:37
    Slováci si opět zahrají v pěti proti čtyřem. Ratcliffe si vykoledoval dvě minuty za podražení.

08:10
    Další provinění na straně Kanady. Dvě minuty za podražení si odpyká Brooke.

04:07
    Schnarr našel rozjetého Olsona a kanadský útočník se rázem řítil do slibné šance. Po podražení Kupce ale skončil na ledě a hrát se bude ve čtyřech.

02:42
    Ratcliffe dostává dvě minuty za hákování. První přesilovka pro slovenský výběr.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 19. Olson (Entwistle), 19. Mattheos (Chainey), 20. Ratcliffe, 68. Mattheos (McIsaac) – 9. Liška (Ružička), 37. Hrehorčák (Miloš Roman), 43. Liška (Fafrák)

Kanada: Scott (McGrath) – Brook, Smith, Mitchell, McIsaac, Chainey, Woo, Noël (C) – Anderson-Dolan (A), Mattheos (A), Comtois – Olson, Entwistle, M. Strome – Ratcliffe, Schnarr, Dellandrea – Thomas, Hawel.
    Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Fafrák, Liška (A), Miloš Roman – Krivošík, Hrehorčák, Ružička – Köver, Pospíšil, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Piragic (CRO) – Park (KOR), Yletyinen (SWE)