Banská Bystrica – Nitra 4:1 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Stav série: 1:0
HK Nitra
sk Sobota 15.04.2017, 18:00 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipsport Liga (SR) play-off • Finále

Domáca Banská Bystrica vstúpila do finálovej série lepšie, keď si pred domácimi fanúšikmi vybojovala víťazstvo. Po druhej tretine to bolo zásluhou Ďatelinku, Lampera a Kafku už 3:0. Nitra následne ešte znížila vďaka Paukovčekovi, no všetko pečatil do prázdnej brány Skalický. (20:32:20)

59:45
    Posledné sekundy, prvý bod domácim už nevezme nik a nič.

59:16
    Zakázané uvoľnenie Nitry.

59:08
    Buc sa ocitol mierne z uhlu sám pred Hartzellom, ale puk mu skĺzol z hokejku a tak nezakončil.

58:48
    Nitra sa síce ešte nevzdáva a snaží sa útočiť, ale rozdiel troch gólov bude pravdepodobne v tejto situácii neriešiteľný.

58:21
    Banská Bystrica dala gól!

Pravdepodobne tu máme definitívu, pretože PAVOL SKALICKÝ vyviezol puk z vlastnej tretiny a poľahky trafil odkrytú nitriansku svätyňu.
    Asistencia: Jonathan Carlsson

58:00
    Posledné dve minúty do konca tretej tretiny.

57:58
    Erick Hartzell mieri na striedačku, Nitra hrá v šestici.

57:33
    Buc sa krásne dostal od mantinelu až na dostrel Hartzella, ktorého poriadne preveril, avšak Američan odolal.

56:59
    Blackwater sa dostal s pukom do pásma, kde prihral len na hráčov Banskej Bystrice, no tí len odovzdali držanie puku späť súperovi.

56:33
    Sersen získal puk v strednom pásme, nahodil za bránu Hartzella a dopredu tak zas ide Nitra.

56:08
    Domáci síce vyhrali buly, ale Skalický poslal opäť puk cez všetky čiary, takže po ôsmich sekundách je tu ďalšie zakázané uvoľnenie.

56:00
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

55:46
    Prihrávky v okolí brány Bacashihuu sú veľmi rýchle a nebezpečné. Hráči "baranov" sa majú čo obracať a ešte budú mať do konca zápasu veľa práce.

55:15
    Banská Bystrica sa po dlhšom čase dostala do pásma súpera, Puk síce mala na hokejkách len krátko, ale aj tak je to pre nich dobré.

54:56
    Bacashihua rozohral po mantineli, ale puk zmizol niekde pod telami hráčov v súbojoch v rohu, takže sa bude vhadzovať.

54:40
    Hra sa po súbojoch v rohu ihriska prerušuje a nasleduje reklamná prestávka, ktorá padne vhod najmä domácim, ktorí sa dostali pod veľký tlak Nitry a v posledných minútach sa z neho nevedeli vymaniť. Uvidíme, ako to bude vyzerať po krátkej pauze.

54:17
    Slovák dostal dobrú prihrávku, avšak jeho strela neprešla až k bráne, nakoľko bola zrazená do rohu ihriska.

Matej Kubove

Branky a nahrávky: 7. Ďatelinka (Zigo), 23. Lamper, 32. Kafka (Surový), 59. Skalický (Carlsson) – 48. Paukovček (Korím, Bajtek)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Lawson) – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič, Ďatelinka – Hickmott, Surový, Buc – Belluš, Zigo, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper
    HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Šiška, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

Rozhodčí: Babic, Kincses – Soós, Németh – Marušin