Montreal – NY Rangers 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.) | Minnesota – St. Louis 1:2 (kon.)
Edmonton – San Jose 2:0 (kon.) | Ottawa – Boston 4:3 (po pr.)
Minnesota Wild
1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Stav série: 0:2
St. Louis Blues
Sobota 15.04.2017, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To je ode mne vše, přeji hezký zbytek soboty a u dalších onlajnů se budu těšit na shledanou. (05:08:14)

Československá stopa v utkání:
    Martin Hanzal (MNS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:16
    Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:32

1. Jaden Schwartz (STL) 1+0
    2. Zach Parise (MNS) 1+0
    3. Alex Pietrangelo (STL) 0+1

Série se nyní přesune z Minnesoty do St. Louis, kde Blues budou mít výhodu příjemného náskoku 2:0.

Druhá výhra St. Louis se v žádném případě nerodila lehce. Přestože se Blues ve druhé třetině ujali vedení, Zach Parise na konci druhé třetiny srovnal. Stav 1:1 vydržel až do 58. minuty, kdy vítěznou branku hostujícího celku trefil Jaden Schwartz.

Na výsledku už nic nezmění ani potyčka frustrovaného Hauly s kapitánem Blues Pietrangelem.

Charlie Coyle dorazil puk za brankovou čáru s viditelným zpožděním, a tak se St. Louis mohou radovat z druhé výhry v letošním play-off.

59:59
    Závěrečná rána Spurgeona byla zblokovaná, Bluesmani mohou zvedat ruce nad hlavu!

59:36
    Brodziak netrefil prázdnou bránu Wild.

59:30
    Pietrangelo vyhodil přes všechny čáry, rychlý Schwartz ale zamezil icingu.

59:13
    Ofsajd Minnesoty.

58:56
    Koivu hledal Dumbu, ten to však měl na dlouhou hůl, čas běží.

58:27
    Suter vypálil! Jeho střela sice neprošla až k Allenovi, ale hosté ji ztlumili příhodně pro Granlunda. Finský mladík však dorážel vedle.

58:18
    Steen se pokusil trefit opuštěnou domácí klec, ale minul.

58:03
    Wild to zkusí v šesti!

Oddechový čas pro domácí.

58:03
    Sobotka přizvedl ránu Pariseho do ochranné sítě.
    57:33 Jaden SCHWARTZ - 1:2

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 38. Parise (E. Staal, Suter) – 24. Edmundson (Berglund, Pääjärvi), 58. Schwartz (Pietrangelo, Brodziak)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Scandella, Folin, Brodin – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Haula – Parise (A), E. Staal, Niederreiter – Coyle, Hanzal, Zucker – Pominville, Eriksson Ek, Stewart.
    St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Bouwmeester, Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko (A), Barbašev, Schwartz – Steen (A), Sanford, Sobotka – Perron, Berglund, Pääjärvi – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Meier, Pollock – Cormier, Miller