Čepelová – Hogenkampová 2:0 (kon.) | Šramková – Bertensová 0:2 (kon.)
Vandewegheová – Vondroušová 2:0 (kon.) | Rogersová – Siniaková 0:2 (kon.)
0
3 2
sk Sobota 22.04.2017, 13:09Pohár Billie Jean Kingové (antuka) • Play-off

6:2
    Podarilo sa! Jana Čepelová premieňa hneď prvý mečbal v zápase štýlovo – svojim prvým esom v zápase a druhý set získava na svoju stranu pomerom 6:2.

40-30
    Výborne! Je tu to, na čo sme čakali. Jana Čepelová získava na svoju stranu prvý mečbal!

5:2
    Výborne! Hogenkampová robí ďalšiu veľmi zbytočnú chybu, ktorú potvrdila znova aj empajrová rozhodkyňa a Jana Čepelová tak pôjde v nasledujúcom geme podávať na víťazstvo v zápase.

4:2
    Tak toto bolo voči Jane Čepelovej aj trochu kruté. Richel Hogenkampovej totiž pri jej returne mimoriadne pomohla páska, vďaka čomu získava brejk a znižuje stav druhého setu.

4:1
    Je to dobré. Čepelová na kurte v týchto momentoch absolútne dominuje a v druhom sete sa dostáva už do mimoriadne nádejného vedenia.

40-40
    Fantázia v podaní Jany Čepelovej! Tá bola už v takmer neriešiteľnej situácii, no aj napriek tomu dokázala vytiahnuť obhodenie svetovej úrovne, na ktoré jej súperka nedokázala reagovať!

40-A
    Neuveriteľné, čo teraz predviedla Richel Hogenkampová! Tá bola vo veľmi hlbokej defenzíve, no napriek tomu po veľmi dlhej výmene dokázala vytiahnuť fantastický forhend po čiare.

1:0
    Tak to je ideálny vstup do druhého setu. Jana Čepelová hneď v úvodnej hre berie servis svojej súperke a dostáva sa do veľkej psychickej výhody. Tak verme, že ju dokáže využiť.

6:3
    Tak to napokon vyšlo! Jana Čepelová tento setbal využiíva a získava prvý set na svoju stranu po výsledku 6:3. Zo strany našej hráčky to bol výkon ako na hojdačke. V niektorých výmenách pôsobila na kurte absolútne suverénne, no s postupom času začali na jej strane pribúdať aj zbytočné chyby. Napokon sa však dokázala skoncetrovať a prvý set získať na svoju stranu.

40-15
    Ukážkový Čepelovej bekhend priamo pod nohy súperky znamená dva setbaly pre slovenskú hráčku!

5:1
    Tak si to predstavte! Ďalšia dvojchyba Hogenkampovej a vedenie 5:1 v prvom sete pre Čepelovú je na svete!

40-0
    Výborne! Hogenkampová robí ďalšiu chybu pri nábehu na sieť a daruje tak tri brejkbaly na našu stranu.

3:1
    Výborne! Jana Čepelová ukázala, že je skutočne veľkou bojovníčkou a v zatiaľ najdlhšej a azda najkrajšej výmene zápasu dokázala uspieť! Stratený servis si tak berie späť a vedie 3:1.

A-40
    No a zo stavu 40:0 pre Holanďanku je z toho napokon brejkbal na strane Jany Čepelovej!

2:0
    Výborne! Jana Čepelová si túto loptičku vybojovala kvalitnou hrou a veľmi rýchlo sa dostáva do vedenia 2:0.