Moreirense – Braga 2:1 (kon.)
Moreirense FC
2:1 (0:1)
SC Braga
Pátek 05.05.2017, 21:30 • Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas, Moreira de Cónegos (kapacita:13.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 32. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám dobrou noc. (23:28:12)
    Moreirense v předehrávce 32. kola udolalo Bragu 2:1!

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 14:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 21:18.

Je dobojováno! Moreirense využilo téměř sedmdesát minut dlouhou přesilovku a po změně stran zcela po zásluze otočilo skóre na konečných 2:1. Na Hortův vedoucí gól z 36. minuty odpověděl až čtvrt hodiny před koncem Petrolina. Za dalších patnáct minut pak přišla také gólová trefa z kopačky Alana Schonse, jenž svému týmu zajistil zisk tří bodů a velmi pravděpodobně také definitivu záchrany v nejvyšší portugalské soutěži! Braga naopak potřetí v řadě padla a ještě se možná bude strachovat o své konečné páté místo.

90+3

90+3
    Domácí si bez větších problémů hlídají svůj náskok a nepouští Bragu do blízkosti Makaridzeho branky.

90+2
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty.

90+1
    Štastný střelec branky Alan Schons si v euforii sundal dres, a proto byl napomenut žlutou kartou.
    90. Alan SCHONS - 2:1

90
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Když už to začalo vypadat, že utkání skončí remízou, tak domácí zničeho nic udeřili a pravděpodobně si zajistili zisk tří bodů! Modou Sougou dostal přihrávku na hranici pokutového území, kde místo pokusu o střelu vrátil míč do druhé vlny k přibíhajícímu ALANU SCHONSOVI a ten bez přípravy vypálil z delší vzdálenosti k pravé tyči, kam Marafona nedosáhl.

89
    Artur Jorge čistě zakročil proti Battagliovi, který se marně dožadoval odpískání faulu poblíž rohového praporku.

88
    Domácí jsou stále více na balónu. S blížícím se koncem zápasu se sním ale pohybují dále od obou pokutových území.

87
    Moreirense vede většinu akcí po pravé straně, kde jsou hodně aktivní Sagna se střídajícím Macielem. Tyto dva muže si však defenzíva Bragy nyní pohlídala.

86
    Hra je v posledních chvílích hodně rozkouskovaná. Nějakou chvíli se nebude hrát ani po faulu na Rodriga Battagliu.

85
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Xadas.

84
    Domácím se centr z levého křídla nevyplatil. Po faulu Maciela pak sudí přiřkli balón Braze.

82
    Braga dostala možnost rozehrávky ze středového kruhu. Nakopnutý balón si však sebrali domácí obránci a nepustili ho k Makaridzemu, jenž se po změně stran ve své brance spíše nudí.

81
    Alan Schons vypálil z nepřipravené pozice pouze do reklamních panelů vedle pravé tyče branky Marafony, který bude odkopávat.

80
    Do konce zápasu zbývá poslední desetiminutovka, ve které zřejmě budeme sledovat pokračující nápor Moreirense a zároveň hostující snahu o udržení remízového stavu.

79
    Následoval ještě rohový kop, ale z toho Moreirense tentokrát nic nevytěžilo. Po faulu vedle šestnáctky navíc budou rozehrávat hosté.

78
    Boateng na poslední chvíli stihl roztáhnout hru lehce doprava na Maciela, kterého při zakončení z pravé strany vyrušil Goiano a míč tak neletěl do prostoru branky.
    76. Nildo PETROLINA - 1:1

76
    Patnáct minut před koncem zápasu se domácí radují ze zaslouženého vyrovnání na 1:1! Sagna znovu zbytečně nečekal s rozehráním rohového kopu, když přenechal míč Macielovi. Ten místo dlouhého centru přihrál ke kraji velkého vápna NILDU PETROLINOVI, jenž si udělal místo a nádherným obloučkem k vzdálenější tyči nedal Marafonovi žádnou šanci.

74
    Jednu z mála standardek si rozehrála také Braga, jenže po centru Horty rozhodčí hru přerušili.

73
    Modou Sougou šel po centru z pravé strany, přičemž se nepříjemně srazil s brankářem Marafonou. Oba muži zůstali chvíli ležet na hřišti, ale nakonec ani nepotřebovali ošetření.

71
    Ani z této možnosti vyrovnávající branka nepadla. Z osmnácti metrů střílející Neto totiž napálil jenom ve zdi stojícího Fonteho.

70
    Další zakončení na sebe nenechalo dlouho čekat. Cauê však trefil ruku Ferreiry a je z toho přímý kop z velmi dobré pozice!
    69. Diego Galo (MRE)

69
    Frédéric Maciel se na pravém konci pokutového území zmocnil propadlého balónu a přihrál jej pod sebe Galovi, jehož střelu Marafona parádně vykopl!

67
    Domácí rychle rozehráli rohový kop, po němž ze dvanácti metrů pálil Emmanuel Boateng. Proti němu ale dobře vystoupil Ricardo Ferreira a v pádu střelu zablokoval.

66
    Pierre Sagna to přehnal s důrazem na půlící čáře a jako další hráč si zblízka prohlédl podobu žluté karty.

64
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Diego Ivo, přichází Alan Schons.
    63. Pedro Santos (BRG)

63
    Na druhé straně to moc pěkně udělal Pedro Santos, který si navedl míč z pravé strany až na osu hřiště. Kousek před šestnáctkou si počkal, až kolem něj prosviští skluzující protihráč, ale nakonec vystřelil těsně vedle domácí brány.

62
    Nově příchozí Maciel se ihned uvedl pokusem o průnik, který skončil asi metr vedle hranice pokutového území.

61
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Alex, přichází Frédéric Maciel.

61
    Pedro Santos poslal míč mezi malé vápno a penaltový puntík, kde ale byla pouze noha dobře postaveného zadáka Moreirense.

60
    Marcelo Goiano si chtěl obhodit Sagnu, kterému byl odpískán faul, a tak Braga bude kopat standardní situaci.

59
    Pedro Rebocho fauloval v hlavičkovém souboji Battagliu, který se trochu hůře zvedal zpět na nohy, ale po chvíli se zvedl a měl by pokračovat ve hře.

58
    Nildo Petrolina levačkou kroutil míč k bližší tyči, kterou minul jen o pár decimetrů. Na řadu přichází odkop od branky Marafony.

57
    A to přímým kopem, který pro domácí mužstvo už tradičně získal faulovaný Nildo Petrolina.

56
    Rodrigo Battaglia bezprostředně zablokoval zakončení napřaženého Rebochy. Útočné snažení Moreirense ale ještě může pokračovat.

55
    A tu o pár sekund později vidí i hostující kapitán Pedro Santos, jenž pro změnu sestřelil rozběhnutého Petrolinu.

54
    Ângelo Neto zajel skluzem do přihrávajícího Santose a vysloužil si žlutou kartu.

53
    Obraz hry je oproti první půli prakticky beze změny, domácí jsou mnohem častěji na balónu, ale do vyložených šancí se nadále nedostávají.

51
    Modou Sougou si zaběhl za obranu Bragy o trošku dříve, než bylo potřeba. Po kolmici z osy hřiště mu byl odmáván ofsajd, a tak Marafona zasahoval proti nástřelu k vzdálenější tyči zbytečně.

50
    Dlouho trvající útok Moreirense ukončil až útočný faul Nilda Petroliny. Ten je i ve druhé půli hodně aktivní.

49
    Sagnův centr předním stojící protivník zablokoval a nepustil míč do pokutového území.

48
    Domácí nevyužili další rohový kop. Do odraženého míče se ze vzdálenosti dvaceti metrů opřel Petrolina, ale branku o velký kus přestřelil.

47
    Rui Fonte se zničeho nic ocitl metr před vápnem, odkud krátkým nápřahem vyslal poměrně prudkou střelu, ale ta skončila v rukavicích připraveného Makaridzeho.

46

První poločas zápasu mezi Moreirense a Bragou je u konce. Domácí byli svému favorizovanému sokovi více než vyrovnaným soupeřem, jenže do kabin odchází za nepříznivého stavu 0:1 poté, co se v šestatřicáté minutě gólově prosadil zatím jediný úspěšný střelec Ricardo Horta. Druhá půle však bude jistě zajímavá, neboť Braga bude dohrávat zbytek zápasu v početním oslabení.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Nildo Petrolina fauloval na útočné polovině a Moreirense tak musí přenechat balón hostům.

45+1
    Nastavují se 2 minuty.

45
    Marafonovi vypadl míč po lapení centru z levé strany, z čehož mohl těžit Alex, jenž si obešel obránce, ale zleva vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

44
    Rui Fonte při čekání na letící balón zasáhl Petrolinu rukou do krku, za což dostal poměrně přísnou žlutou kartu.

43
    Rodrigo Battaglia byl u vlastního vápna podle názoru rozhodčích faulovaný Boatengem. Domácí se tak musí vzdát pozic poblíž Marafonovy svatyně.

42
    Zadní řady Bragy si nadále vyměňují balón, což se domácím fanouškům pochopitelně příliš nelíbí.

41
    Hosté se po levé straně daleko neprobili, a tak raději zvolili návrat na vlastní polovinu, kde v poklidu zakládají další útok.

40
    Ve čtyřicáté minutě zápasu tu máme v pořadí již třetí změnu v hráčském obsazení! Bakary Saréno nahrazuje Modou Sougou.

39
    Alex se zarputile vydal za míčem mezi dva obránce, na hranici velkého vápna si ho připravil na střelu z halfvoleje a tu nasměroval rovnou do náruče Marafony.

38
    Pro domácí tým je inkasovaná branka dosti nezasloužená, dosud byl totiž aktivnější a několikrát nepříjemně zatopil obraně aktuálně vedoucí Bragy.
    36. Ricardo HORTA - 0:1

36
    Braga právě vstřelila branku!
    I tak se ale Braga dostala ke střele a z té se v šestatřicáté minutě dostává do vedení! Rui Fonte parádně zpracoval přesný centr z levé autové čáry pro RICARDA HORTU, jenž se své šance nezalekl a pohotově uklidil míč ze svého pohledu k pravé tyči.

35
    Hosté se snaží útočit, jenže v momentě, kdy se Moreirense zatáhne, se v menším počtu hodně složitě dostává k pokutového území.

33
    Pedro Santos ukradl míč ze soupeřovy kopačky, ale vzápětí se daleko nedostal, neboť ho ještě ve středu hřiště zastavil faulující Alex.

32
    Hra se po několika divočejších minutách trošku uklidnila, Braga drží míč co nejdál od své branky, ale zároveň mimo bezprostřední nebezpečí pro Makaridzeho.

30
    Hostující kouč musel už podruhé sáhnout k neplánovanému střídání. Za vyloučeného Rosiće míří na hrací plochu Artur Jorge, který nahrazuje značně frustrovaného Nikolu Stojiljkoviće.

29
    Pierre Sagna zastavil hostující útok jen částečně, dobrým obranným zákrokem poslal míč do zámezí a následovat bude vhazování.

28
    Znovu v akci hostující brankář, který si tentokrát pohodlně došel pro Alexův vysoký pas z levého konce hřiště.
    27. Neto (MRE)

27
    Domácí jsou v těchto chvílích jasně lepší a snaží se co nejrychleji potrestat soupeřovo vyloučení. Po několikrát prodlouženém sklepnutí od Rebocha se ke střele dostal Neto, ovšem Marafona ho u své levé tyče vychytal!

25
    Pochopitelně následovala standardka Moreirense, za které střílel všude přítomný Petrolina, ale i on poslal míč jen do míst, které Marafona kontroloval.
    24. Červená karta po 2. žluté

24
    Teď už hosté za zmíněnou nedisciplinovanost zaplatili! Lazar Rosić se žlutou kartou na kontě znovu fauloval mrštného Petrolinu a po druhém napomenutí musí poměrně brzy odejít do sprch!

22
    Bragu zatím sráží častá nedisciplinovanost. Po dalším z celé řady faulů zkusil z velké dálky vystřelit Neto, ovšem Marafona si pomalou střelu doprostřed branky pohlídal.

21
    Levačka Pedra Santose našla jenom hlavu jednoho z domácích hráčů. Moreirense se vzápětí vydalo po pravé straně do rychlého kontru, při kterém unikajícího Petrolinu zastavil Lazar Rosić faulem za žlutou kartu.

20
    Rebocho lehce postrčil Hortu a přinutil hlavního arbitra nařídit v hostující prospěch standardní situaci z pravé strany.

19
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nikola Vukčević, přichází João Gamboa.

18
    Domácí nic nevytěžili ani ze druhého rohového kopu. Mezitím se začalo chystat vynucené střídání zraněného Vukčeviće.

17
    Ještě předtím dochází k ošetřování Vukčeviće, jenž si po mírném výskoku zřejmě přivodil zranění stehenního svalu.

16
    Ângelo Neto trošku překvapivě zvolil nákop k pravému konci pokutového území, kde se jeho spoluhráči k ničemu nedostali. Následovat však bude roh.

15
    Petrolinova rozehrávka moc povedená nebyla, nicméně po faulu Vukčeviće na Boatenga budou domácí zahrávat další přímý kop.

14
    Marcelo Goiano sice včas zakřižoval Petrolinu, ale ten pro Moreirense ještě získal úvodní rohový kop.

13
    Domácí se nepřesným přenesením hry zbavili balónu a ten svým výkopem uvede zpět do hy Marafona.

12
    Sám faulovaný Nildo Petrolina zkusil z pětatřiceti metrů rovnou vypálit, jenomže Marafona proti jeho nepřesnému pokusu zasahovat nemusel.

11
    Battaglia rukou odhodil Petrolinu a daroval tím domácím první zajímavěji vypadající standardní situaci.

10
    Slušně zaplněné ochozy sledují postupnou rozehrávku Bragy, která se jen pomalu přibližuje brance, kterou hájí Giorgi Makaridze.

9
    Nikola Stojiljković zezadu fauloval Neta, a tak balón zůstane na kopačkách domácího týmu.

7
    Rebocho po faulu ve středu hřiště nakopl do šestnáctky, kde v letu zakončoval Galo, ale Marafonovu svatyni o kousek netrefil.

6
    Aktivní napadání ofenzivních hráčů Bragy nadělalo domácím zadákům menší problémy. Ke ztrátě balónu to ale nevedlo.

4
    První zákrok pro domácího gólmana, jenž si sebral do košíku Goianův kroucený pokus zpoza pokutového území.

3
    Braga kontroluje balón, nicméně už dobrou minutu s ním kombinuje jenom okolo půlící čáry.

2
    Hostující kapitán Pedro Santos neotálel a z osy hřiště vypálil levačkou z necelých třiceti metrů. Makaridzeho branku však výrazně přestřelil.

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v bílých, zatímco hráči Bragy v červených dresech.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Moreirense FC: Makaridze – Sagna, Ivo, Galo (C), Rebocho – Cauê, Neto, Saré – Petrolina, Boateng, Alex.
    Náhradníci: Stefanović – Almeida, Micael, Schons, Sougou, Papel, Maciel.

SC Braga: Marafona – Baiano, Rosić, Ferreira, Goiano – Santos (C), Battaglia, Vukčević, Horta – Stojiljković, Fonte.
    Náhradníci: Matheus – Cartabia, Pinho, Alan, Jorge, Xandas, Gamboa.

SC Braga

Braga bude v tomto duelu dvaatřicátého kola lehkým favoritem, ale v posledních pěti kolech zvítězila jen nad Feirense. Další dva body ale získala díky remízám s Maritimem a Portem. Po prohrách s Ferreirou a Sportigem se však Braga definitivně odpojila ze souboje o čtvrté místo, na které z pátého místa ztrácí již osm bodů.

Domácí tým je na tom už několik měsíců stejně. V tabulce je dlouhodobě šestnáctý, tedy jedinou příčku nad sestupem. Na sedmnáctou Tondelu má Moreirense aktuálně tříbodový náskok, když z posledních třech zápasů urval velmi slušných pět bodů za výhru nad posledním Nacionalem a za remízy s Chavesem a Aroucou.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu portugalské Primeira ligy. Od jednadvaceti hodin a třiceti minut se zaměříme na utkání mezi týmy Moreirense FC a SC Braga!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.