Slovensko – USA 1:6 (kon.) | Francie – Česko 2:5 (kon.) | Dánsko – Švédsko 2:4 (kon.)
Švýcarsko – Finsko 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:1
Ottawa Senators
Neděle 14.05.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konference

41:22
    Alexandre Burrows se snažil v blízkosti pravé tyče proniknout před bránu a Chad Ruhwedel usedl na trestnou lavici na dvě minuty za hákování. Ottawa si zahraje druhou přesilovou hru a má šanci navýšit své jednobrankové vedení.

27:33
    Mark Stone dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Penguins si zahrají již pátou přesilovou hru!

20:49
    Tom Pyatt se na levém křídle snažil protáhnout před bránu a v kruhu pro vhazování ho nedovoleně přidržel Jevgenij Malkin. Sedmatřicet sekund se bude hrát ve hře 4 na 4.

19:25
    Fredrik Claesson dostal dvě minuty za vysokou hůl poté, co na levé straně obranného pásma Ottawy zasáhl hokejkou do obličeje útočníka Jakea Guentzela. Čtvrtá přesilová hra pro Pens.

16:12
    Zack Smith se ocitl v pravém rohu obranného pásma pod tlakem Jakea Guentzela a vyhodil puk přes ochranné sklo do hlediště. Pens si zahrají po reklamní přestávce třetí přesilovou hru.

04:58
    Mark Stone odpyká týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, který přišel v oslabení, takže Penguins si zahrají přesilovou hru 5 na 3! Pittsburgh má obrovskou šanci ujmout se vedení.

03:43
    Clarke MacArthur zahákoval ve středovém kruhu rozjetého Jevgenije Malkina a dostal dvě minuty za hákování. Penguins si po necelých čtyřech minutách hry zahrají první přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 55. Malkin (Kunitz, Hainsey) – 15. Pageau (B. Ryan), 65. B. Ryan (Pageau, Mark Stone)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (M. Murray) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, J. Schultz, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Sheary, Bonino, Hörnqvist – S. Wilson, Cullen, Rowney. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – Wingels, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – MacArthur, Z. Smith, Burrows. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Wes McCauley, Brad Meier. Čároví: Scott Cherrey, Brian Murphy

Diváci: 18614