Jihlava – Příbram 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 1:2 (kon.) | Brno – Plzeň 0:1 (kon.)
Dukla Praha – Zlín 1:0 (kon.) | Jablonec – Teplice 0:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Karviná 2:0 (kon.)
Sparta – Hr. Králové 3:2 (kon.) | Slovácko – Liberec 0:1 (kon.)
FK Mladá Boleslav
1:2 (0:1)
SK Slavia Praha
Sobota 20.05.2017, 17:00 • Městský stadion Mladá Boleslav • ePojisteni.cz liga • 29. kolo

Je tu konec! Slavia svůj dnešní úkol splnila a vyhrála v Mladé Boleslavi. Nechybělo mnoho a mohla se dokonce radovat ze zisku mistrovského titulu, avšak v souběžně hraném utkání Brno – Plzeň skóroval ve druhé minutě nastavení Michael Krmenčík a Plzeň vyhrála 1:0. Do konce sezony tak chybí poslední kolo a Slavia má na Plzeň nadále dvoubodový náskok. (18:55:33)

90+4
    90+3. Výborný Vejmola vychytal Hušbauera

90+3
    Definitivně rozhodnout mohl nyní Hušbauer, kterého ale ve velké šanci vychytal Vejmola.

90+2
    K další střele se nyní dostal hostující Mingazov, míč ale poslal mimo.

90+2
    V Brně je stav zápasu Zbrojovka – Plzeň stále 0:0 a pokud oba zápasy skončí současným výsledkem, získá Slavia již dnes mistrovský titul!

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Mick Van Buren.
    89. Jan CHRAMOSTA - 1:2

89
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Ještě ale není konec! Železník nyní hlavou prodloužil dlouhý balon na JANA CHRAMOSTU, který tvrdou ranou na zadní tyč snižuje na 1:2!

87
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Přikryl, přichází Jakub Nečas.
    85. Ruslan MINGAZOV - 0:2

85
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražská Slavia je malý kousek od zisku mistrovského titulu! Po rychlém protiútoku totiž Bořil poslal míč na hranici vápna Ščukovi, který ještě na pravou stranu nahrál zcela volnému RUSLANU MINGAZOVOVI. Ten sice napoprvé pravačkou netrefil, avšak následně si ho dal na levačku a jeho rána na zadní tyč byla pro Vejmolu nechytatelná!

83
    Domácí vrhají všechny síly do ofenzivy. Hosté se prakticky celý druhý poločas jen brání.
    82. Přikrylovu velkou šanci vychytal Pavlenka

82
    Po vysunutí od Da Silvy se do palebné pozice dostal nyní Přikryl, jehož ránu opět dobře vyrazil Pavlenka!

81
    Do konce normální hrací doby chybí deset minut. Je jasné, že nás čekají ještě dramatické okamžiky.
    80. Bořilovu dělovku zastavilo břevno

80
    A nyní mohlo být již rozhodnuto. Z ojedinělé šance Slavie se k zakončení dostal Bořil, jehož parádní ránu zastavilo břevno!

79
    Nakonec se ke střele odhodlal Mebrahtu, míč ale prolétl jen nad břevnem hostující brány.

78
    Po faulu Ščuka tady bude další standardka pro domácí. U míče je Mebrahtu a Fleišman.

77
    Stále se nehraje. Sledujeme ošetřování hostujícího gólmana Pavlenky.

76
    Po standardce domácích Pavlenka dobře vyboxoval balon, avšak následně nekontrolovaně padl na trávník. Bude muset být ošetřovaný.

75
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Petr Mareš, přichází Golgol Mebrahtu.

74
    Nyní byl navíc faulovaný Hušbauer a teď tady bude zajímavá standardka pro sešívané.

72
    V ofsajdu byl nyní Přikryl a hostující defenziva si tak aspoň na malou chvilku odpočine.

71
    Mingazov bez míče poslal k zemi Takácse a je opět pískáno.

70
    Následný přímý kop mířil na zadní tyč, tam ho ale nikdo z domácích hráčů nedokázal usměrnit do brány.

69
    Žlutou kartu za faul na vlastní polovině dostal hostující Lüftner.

67
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Jasmin Ščuk.

65
    Ve druhém poločase má zápas opravdové grády. Sledujeme strhující podívanou. Za obranou byl znovu Chramosta, tomu byl ale odmávaný ofsajd.
    63. Chramosta letěl do šance, ale vystřelil nepřesně

63
    Střídající Chramosta si naběhl za obranu a přes váhajícího Bořila se dokonce dostal do zakončení. Míč poslal mimo, ale to byla obrovská šance Mladé Boleslavi!

62
    Domácí vycítili šanci a nyní jsou výrazně nebezpečnější než jejich soupeř.

61
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Stanislav Tecl, přichází Ruslan Mingazov.

61
    Také po následném rohu došlo ve vápně Slavie k velkému závaru a hosté mohou být rádi, že se nikdo z domácích již k zakončení nedostal.
    60. Skvělý Pavlenka! Vychytal Železníkovu velkou šanci

60
    Obrovská šance domácích! Chramosta vytvořil šanci pro Železníka, kterého ale skvělým zákrokem vychytal Pavlenka!

59
    Přikryl nahrával do vápna Marešovi, ten ale na balon nedosáhl.

58
    Po rohu Slavie šel do brejku Chramosta, avšak po skvělé hře defenzivy sešívaných se balon rychle dostával k bráně Vejmoly. Nyní ale Mešanovič nedokázal Škodovi přesně přihrát a domácí se ubránili.

57
    Po dalším náporu Slavie je tu rohový kop pro hosty.

56
    Na balon do vápna si nabíhal Škoda, těsně před ním zakročil Vejmola.

55
    Takács fauloval Hušbauera a u balonu budou zase hosté.

54
    Slavia má v úvodu druhého poločasu velkou převahu, domácí jsou pod tlakem a zuby nehty se jen brání.

53
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Jan Chramosta.
    52. Vynikající Vejmola – vychytal velkou Mešanovičovu šanci

52
    Zmrhal vyzval ke skórování Škodu, který ale nedokázal z plného běhu na malém vápně zakončit. Míč se dostal k Mešanovičovi, jehož technickou ránu Vejmola vyrazil.
    50. Po Škodově centru hlavičkoval těsně vedle brány Mešanovič

50
    Velkou šanci na zvýšení náskoku měl nyní Mešanovič, kterému poslal míč z levé strany na hlavu Škoda. Jenže Mešanovič na zadní tyči nedokázal zakončit efektivně, míč skončil mimo a následuje odkop.

49
    Z velké dálky a ze značného úhlu to zkusil Mareš, brankový prostor ale netrefil.

48
    Domácí vstoupili do druhé půle hodně aktivně a nyní jsou to oni, kdo je více na balonu.

47
    A ještě jednou Deli, který opět dobře pozičně ve vápně odhlavičkoval centr.

47
    Z pravé strany centroval do vápna Slavie nebezpečně Železník, balon dobře odhlavičkoval Deli.

46
    Slávisté jsou v Boleslavi jako doma, ukázali choreo přes půl tribuny

Je za námi první poločas zápasu mezi Mladou Boleslaví a Slavií Praha. Hosté měli v celém průběhu hry více ze hry a jejich vedení 1:0 je tak zasloužené. Právě branka, kterou vstřelil Michael Ngadeu, sešívaným určitě hodně pomohla. V celém průběhu první půle více kontrolovali balon a svého soupeře prakticky nepustili k Pavlenkovi. Uvidíme, co si domácí trenér Svědík připraví pro druhý poločas, který byl měl začít přibližně v 18:02.

Sudí Kerel Zelinka nic nenastavil a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Hosté mají otěže zápasu pevně ve svých rukou.

43
    Po centru na přední tyč se hosté ubránili a následně byl faulovaný Tecl a Slavia tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.

42
    Nyní budou mít domácí navíc další šanci v podobě rohového kopu.

40
    První poločas spěje ke svému konci. Nyní se hraje na polovině Slavie.

39
    Po rohu Hušbauera se domácí již dokázali ubránit. Následně se zkoušel u brankové čáry protlačit do vápna Frydrych, dobře ho odclonil Fleišman.

38
    Skoro až z poloviny hřiště kopal přímý kop Hušbauer, po jeho dlouhém centru do vápna míč lehce tečoval Takács a následovat bude roh.

37
    Hosté mají stále převahu. V Brně hraje Plzeň 0:0 a pokud by oba tyto zápasy skončily současnými výsledky, oslavila by Slavia už dnes mistrovský titul.

36
    Hušbauer tvrdě zastavil u lajny Přikryla. Hlasitě si řekl o žlutou kartu, avšak rozhodčí Zelinka pouze zapískal nedovolený zákrok a kartu nevytáhl.
    34. Lüftnerova hlavička proletěla těsně vedle tyče

34
    Po centru Hušbauera hlavičkoval Lüftner. Míč prolétl jen těsně vedle brány Vejmoly!

33
    Zmrhal byl na polovině Boleslavi zatahaný za dres bude z toho další standardka pro hosty.

31
    Po perfektním presinku hostů získala Slavia míč a následně Tecl poslal míč do vápna na Škodu, který pohotově vystřelil. Míč se odrazil do ruky Stronatiho a hosté chtěli okamžitě penaltu. Sudí Zelinka ale zůstal v klidu.

29
    Hosté se k ohrožení brány soupeře nedostali a následně byl k vidění rychlý protiútok domácích. Z levé strany zkoušel do vápna Slavie posílat střílený centr Přikryl, míč skončil v zámezí a následuje odkop.

29
    Po faulu Jánoše na Hušbauera budou nadále u míče hosté.

27
    Slavisté v poklidu kombinovali na polovině Boleslavi, finální centr v podání Lüftnera schoval do rukavic Vejmola.

25
    Mareš poslal míč do vápna na Přikryla, jeho přízemní prodloužení na malé vápno zblokoval Deli.

23
    Do vápna Slavie posílal centr Přikryl, hosté se opět dokázali ubránit.

23
    Rukou na vlastní polovině zahrál Deli, bude z toho standardka pro domácí.

22
    Z levé strany dobře do vápna Boleslavi centroval Bořil, avšak Škoda, Tecl ani Mešanovič se k zakončení nedostali.
    20. Mešanovičovo sólo zastavil ofsajd. Byl?

20
    Škoda zkoušel do šance vyslat Mešanoviče, ten byl ale v ofsajdu.

18
    Po chybě Deliho se Mareš už už dostával do zakončení. Zblokovat se ho snažil Bořil, který zároveň čekal na pomoc Pavlenky. Pražané si ale příliš neporozuměli a málem z toho byla šance pro domácí.

17
    Hosté hrají po vstřeleném gólu hodně zkušeně. Nikam se neženou a čekají na okénka v defenzivě Mladé Boleslavi.

16
    Železník nyní poslal k zemi Hušbauera, míč budou mít hosté.

14
    Domácí stále tahají za kratší konec provazu. Sešívaní do zápasu vstoupili s velkým odhodláním a zatím jsou lepší.

13
    Petr Mareš poslal do vápna také dobrý centr, míč dobře vyboxoval Pavlenka.

12
    Domácí se snaží odpovědět a nyní budou kopat další rohový kop.
    11. Michael NGADEU - 0:1

11
    Jaromír Zmrhal perfektním centrem na malé vápno našel vysoko vyskakujícího MICHAELA NGADEUA, který přes váhajícího brankáře Vejmolu poslal hlavou míč do brány – 0:1!
    10. Slávistická protiakce gólem neskončila.

10
    Po rohovém kopu se hosté dostali Teclem k rychlému protiútoku. Po jeho pasu z pravé strany se míč přes Mešanoviče a Škodu dostal ke Zmrhalovi, jehož tečovaná rána skončila mimo.

9
    Domácí se jen velmi složitě dostávají na polovinu soupeře. Hned ale vybojovali rohový kop.

8
    Hušbauer víceméně odkopem hledal Mešanoviče, před kterým ale míč do zámezí odvrátil Da Silva.

6
    Hostující Hušbauer posílal do vápna přímý kop z pravé strany. Opět se vcelku snadno dostali hosté k zakončení, avšak hlavičkující Lüftner také prostor mezi tyčemi netrefil.
    5. Škoda opět hlavičkoval nepřesně.

5
    Míč do vápna z pravé strany posílal Tecl. Míč se dostal opět ke Škodovi, který ale v tísni zakončil vedle.

4
    Přestože je úvod opatrný, oba celky hrají s velkým nasazením. V úvodních minutách jsme viděli již několik ostřejších soubojů.
    3. Škodova hlavička nebyla přesná.

3
    Po centru z levé strany zkoušel hlavou zakončovat hostující Milan Škoda, míč ale poslal mimo a odkopávat bude Vejmola.

2
    Úvod zápasu je hodně opatrný, oba celky se ve středu pole přetahují o balon.

1
    O výkop se postarali domácí fotbalisté. Ti jsou dnes v bílém, hosté jsou modří.

1

Stadion v Mladé Boleslavi je dnes zcela obležený fanoušky sešívaných. Skoro by se mohlo zdát, že Slavia hraje dnes doma. Nutno ale připomenout, že Slavii se v posledních kolech v domácím prostředí příliš nedaří.

Start dnešního šlágru 29. kola nejvyšší české soutěže se blíží. Hŕači Mladé Boleslavi a Slavie jsou již na trávníku.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FK Mladá Boleslav: Vejmola – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman (C) – Takács, Levin – Jánoš, Přikryl, Mareš – Železník.
    Náhradníci: Diviš – Keresteš, Mebrahtu, Chramosta, Nečas, Magera, Čmovš.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Bořil – Tecl, Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal – Mešanović, Milan Škoda (C).
    Náhradníci: Kovář – Mingazov, Van Buren, Flo, Bílek, Ščuk.

Rozhodčí: M. Zelinka – J. Paták, R. Kotík.
    Slavia bude dnes v modrém

Oba dnešní soupeři mají velmi slušnou formu. Z posledních pěti zápasů získali shodně jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy. Větší spokojenost před zápasem panuje v Mladé Boleslavi, a to i přesto, že tým ztratil v posledním ligovém zápase tříbrankové vedení na hřišti Plzně, kde nakonec remízoval 3:3. Slavia totiž v posledních týdnech dvakrát nečekaně ztratila v domácím prostředí. Poslední dubnový den totiž remízovala s Jabloncem 1:1 a před týdnem pak ztratila dva body po remíze 2:2 s Duklou Praha.

Dvě kola před koncem je pražská Slavia na prvním místě tabulky. Aktuálně má dvoubodový náskok na druhou Plzeň. Pražanům v honbě za titulem stojí ale velmi silný celek, kterému patří aktuálně čtvrtá příčka. Mladá Boleslav má dnes o motivaci postaráno, protože stále je v reálném boji o třetí místo tabulky.
    Mladá Boleslav před zápasem se Slavií

Hezké sobotní odpoledne z Městského stadionu v Mladé Boleslavi, kde se dnes odehraje veledůležité utkání české ePojištění.cz ligy mezi domácím celkem a pražskou Slavií. V 17:00 startují všechny zápasy 29. kola nejvyšší soutěže a právě zde v Mladé Boleslavi se Slavie může výrazně přiblížit zisku mistrovského titulu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.