Pittsburgh Penguins
4:1 (1:1, 0:0, 3:0) Stav série: 2:0
Nashville Predators
Čtvrtek 01.06.2017, 02:20 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:18:36)

Trestné minuty: 15:19

Zápas je u konce a v aréně může propuknout veselí po zisku druhého vítězství. O výsledku 4:1 rozhodl úvod třetí třetiny, kdy domácí třikrát udeřili a zlomili odpor Nashvillu. Hned po deseti vteřinách hry se do odraženého puku opřel Jake Guentzel a dal vítězný gól zápasu. Ve 44. minutě navíc Pittsburgh dvěma slepenými góly, kdy se během patnácti vteřin trefili Scott Wilson a Jevgenij Malkin. Na tohle už hosté odpověď nenašli a museli se tak smířit s porážkou a nepříznivým stavem v sérii. Nyní se ale hokejisté přesunou do Nashvillu, kde se v noci na neděli uskuteční třetí zápas.

59:14
    Diváci povstávají, točí žlutými ručníky a oslavují druhou výhru Pittsburghu v sérii.

58:29
    Před brankou hostů se dopustil sekání Chris Kunitz a i on je tak vyloučen na dvě minuty.

58:29
    Rozmohly se nám drobné rozmíšky a šarvátky, rozhodčí mají před koncem utkání ještě práci.

58:01
    Ještě jedno vyloučení, na trestnou lavici míří Cody McLeod s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

57:42
    Hostující Irwin dostal pukem do levé nohy, snaží se to rozhýbat.

57:22
    Domácí skvěle kontrolují závěr třetiny, kombinují a hledají cestu k Sarosovi.

56:07
    Nashvillu teď nic nevychází. Dlouho se hosté nemohli dostat z vlastního pásma a když se to nakonec podařilo, akce skončila nepřesnou přihrávkou.

55:17
    Neal dostal přihrávku před brankoviště, zakončoval z první, trefil ale pouze postoj gólmana Murrayho.

54:45
    Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, Hörnqvist ale nedokázal najít najíždějícího Crosbyho.

54:14
    Pittsburgh je v plném počtu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. Guentzel (Sheary, Kunitz), 41. Guentzel (Rust, Hainsey), 44. S. Wilson (Kessel, Cullen), 44. Malkin (Kunitz, Cole) – 13. Åberg (Arvidsson, Fisher)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Daley, Määttä, J. Schultz, Cole – Sheary, Crosby (C), Rust – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino, Rowney – Hörnqvist, Cullen, S. Wilson.
    Nashville Predators: Rinne (44. Saros) – P. K. Subban, Ekholm, Ellis, Josi (A), Y. Weber, Irwin – Åberg, Sissons, Forsberg – Neal (A), Fisher (C), Arvidsson – C. Smith, Järnkrok, F. Gaudreau – Watson, Fiddler, McLeod.

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Heyer, Kovachik

Diváci: 18 643