Nashville Predators
4:1 (1:1, 2:0, 1:0) Stav série: 2:2
Pittsburgh Penguins
Úterý 06.06.2017, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Finále

To už je z mé strany vše. Série bude pokračovat pátým zápasem v Pittsburghu, který se hraje v pátek ve 2:00. Na shledanou! (05:21:45)
    Hokejisté Nashvillu se po utkání podělili o radost z vítězství se svými fanoušky.

Velkou zásluhu na vyrovnání stavu série má gólman Preds Pekka Rinne. Ten se po dvou nešťastných zápasech v Pittsburghu rozchytal před vlastními fanoušky k výborným výkonům a vrátil se do hry o Conn Smithe Trophy pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů.

Tři hvězdy zápasu:
    1. Pekka Rinne (NSH) 23 zák., 1 gól, 95,8 %
    2. Mike Fisher (NSH) 0+1
    3. Frédérick Gaudreau (NSH) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:24 (7:6, 8:8, 11:10)
    Zblokované střely – 15:18
    Vyhraná vhazování – 29:37
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 28:32

Je konec! Také Predators naplno využili domácí prostředí a srovnávají stav finálové série na 2:2 na zápasy! Dnes hráči Nashvillu zvítězili 4:1 a nutno říci, že zaslouženě. Domácí vykročili k výhře ve druhé části, ve které si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině si pak vedení hlídali aktivní hrou a v čase 56:37 zpečetil výsledek střelou přes celé hřiště do prázdné branky Filip Forsberg.

Stav série – 2:2.
    Predátoři slaví vyrovnání stavu série.

59:42
    Crosby prohrál buly a domácí vyhazují!

59:35
    Tak ještě přesilovka 5 na 3! Ryan Ellis si vysloužil trest za krosček.

59:01
    Začala poslední minuta třetí části a s největší pravděpodobností i celého zápasu.

58:52
    A domácí se nyní osvobozují.

58:33
    Dorážky Sidneyho Crosbyho a Jakea Guentzela přestál se štěstím Pekka Rinne!

58:21
    Na trestnou lavici míří Mattias Ekholm, který dostává trest na 2+2 minuty. Josh Archibald dostává jen jednu dvojku, takže uvidíme přesilovku Pittsburghu.

58:20
    Josh Archibald se před brankou postrkává s dvěma hráči Preds. Ještě se bude vylučovat.

57:20
    Icing Pittsburghu. Vhazovat se bude před Murrayem, který s největší pravděpodobností prohraje v play off dvakrát v řadě poprvé v kariéře.
    56:37 Filip FORSBERG - 4:1

56:37
    Nashville právě vstřelil branku!
    A myslím, že je rozhodnuto! Hostující kouč Sullivan opravdu odvolal Murrayho z branky. Preds ale po vhazování v obranném pásmu získali puk a FILIP FORSBERG zamířil přes celé hřiště do prázdné klece soupeře – 4:1. Asistence: Mattias Ekholm a P. K. Subban.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Järnkrok (C. Smith, Watson), 24. F. Gaudreau (Ellis, Zolnierczyk), 34. Arvidsson (Fisher, Neal), 57. Forsberg (Ekholm, P. K. Subban) – 16. Crosby (Dumoulin)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (A), Ekholm, P. K. Subban, Y. Weber, Irwin – Åberg, Sissons, Forsberg – Neal (A), Fisher (C), Arvidsson – C. Smith, Järnkrok, Watson – Zolnierczyk, F. Gaudreau, Parenteau.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Daley, J. Schultz, Määttä, Cole – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Cullen, Kunitz (A) – Archibald, Rowney, Sheary.

Rozhodčí: O'Halloran, Pollock – Kovachik, Heyer

Diváci: 17260