Kanada – Velká Británie 11:0 (kon.) | Česko – Itálie 7:0 (kon.) | Slovensko – USA 1:3 (kon.)
Slovensko
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
USA
Neděle 04.06.2017, 19:00Mistrovství světa žen • Skupina W

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Spojené státy americké

Reprezentantky USA začaly na pardubickém mistrovství světa dobře. Možná si představovaly výhru v základní hrací době a tři body do tabulky, ale ani dva bodíky z duelu s Itálií nejsou k zahození. Mač USA – Itálie totiž skončil po základní hrací době 1:1 a rozhodnout ho tak musely až samostatné nájezdy. Rozdílovou trefu zapsala do statistik hrdinka utkání Erica Simpsonová. Američanky ale moc času na odpočinek nemají. Hned další den totiž vyzvou právě Slovenky, které na úvod turnaje předvedly, jaká hokejbalová síla v nich vězí. Na minulém šampionátu ve Švýcarsko USA skončily čtvrté, těsně za medailovými pozicemi.

Slovensko

Slovenské reprezentantky na předchozím šampionátu ve Švýcarsku ukázaly, že se řadí mezi světovou špičku ženského hokejbalu. Na nejcennější kov sice nedosáhli, ale v Zugu získali pěkný bronz. Minimálně tuto medaili by Slovenky jistě rády obhájily, ale nikdo nepochybuje, že budou chtít pomýšlet ještě výš. Chcete důkaz? Mohli jste ho vidět v jejich úvodním zápase na pardubickém mistrovství. Reprezentantky od našich sousedů totiž porazily těsným poměrem 2:1 silné Kanaďanky a připsaly si tak cenné tři body do tabulky základní skupiny. Proti USA by slovenské ženy rády předvedly něco podobného, ale nebudou to mít snadné.

Dosavadní výsledky obou celků

USA – Itálie (2:1 po nájezdech)
    Slovensko – Kanada (2:1)

Vítejte u dnešního utkání. Budeme sledovat duel hokejbalového mistrovství světa žen, které právě probíhá v Pardubicích. Stejně jako další ženské celky, také Slovensko a USA za sebou mají první zápasy na šampionátu. Pojďme se podívat, jak si vedly.

Slovensko: Rišianová (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Gaborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Ihnaťová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučiková

USA: Bekkeringová (Glistaová) – Mooreová, Wildeová, Cabanová, Levinová, Meslarová, Harringtonová, McCuenová – Pfundtová, Foleyová, Dobsonová, Fradeová, Aidonidisová, Stewartová, Bitlerová, Bronsonová, Dixonová, Simosonová, Steadmanová, Strohmierová, Reddingtonová

Rozhodčí: Lamontová, Vokálová.

Utkání začne zhruba za patnáct minut. Hráčky obou týmů už jsou na hrací ploše a připravují se na zahájení utkání.

Vše je připraveno k začátku, už jen pár okamžiků do startu zápasu.

00:01

00:13
    Jako první se k míčku dostaly reprezentantky USA. Meslarová se objevila volná na levém kruhu, ale její střela skončila v lapačce Rišianové.

00:35
    A hned další práce pro slovenskou gólmanku, nyní musela vykopnout míček ven z brankoviště betonem.

01:01
    Rána Kežmarské vytečovaná až do ochranné sítě. Slovenky ale zůstanou v útočném pásmu, protože jako poslední se balónku dotkl někdo z amerických hráček.

01:25
    Tři zákroky po sobě od Rišianové, která musela řešit problémy na svém brankovišti. Byla to Bitlerová, kdo se ji snažil natřikrát prostřelit. Ale ani jednou to nedokázala.

01:41
    První vyloučení zápasu, přesilovku si zahrají USA. Kinga Horváthová dostává dvě minuty za hrubost.

02:08
    Slovensko je zatím ve vlastním oslabení úspěšné. I když už to Stewartová zkoušela střelou z dálky, trefila jen první bránící hráčku před sebou.

02:48
    Stále ještě USA před Rišianovou, ale ani teď na ni nevyzrály. Foleyová se snažila zakončovat k tyči, jenže marně.

03:25
    Přesilová hra Spojených států se blíží ke svému konci. Zatím to nevypadá, že by jí měl hostující celek využít.

03:52
    První oslabení Slovenky zvládly na jedničku, své soupeřky takřka k ničemu nepustily a teď budou doufat, že se co nejdříve dostanou do útočného pásma.

04:36
    Na druhou stranu utíkala co nejrychleji Simpsonová, jenže u míčku byla nakonec první její soupeřka. Zatím se hraje u mantinelů hodně důrazně.

05:03
    Hra přerušena pro slovenské zakázané uvolnění.

05:20
    Ale jsou to stále Spojené státy, kdo častěji pobývá v útočném pásmu. Co je ale pro soupeřky Slovenska horší, jejich střelecké zakončení není ideální.

05:56
    Teč Fradeová skončila pouze míčkem v ochranné síti. Možná bude hodně důležité, která strana v tomto zápase dosáhne první branky.

06:13
    Frühaufová se dostala do dobré šance, když vypálila od modré čáry a Bekkeringová skoro nic neviděl. Ani tahle možnost ale vstřelenou brankou neskončila.

06:13
    Vyloučení v týmu USA (Wildeová – 2 min., nedovolené bránění).

06:50
    Spojené státy se na úvod oslabení v pohodě osvobozují, Slovenky zatím nemají dobře rozestavěný přesilovkový čtverec.

07:25
    A další vyhození během několika málo okamžiků. Postarala se o něj Steadmanová. Hned potom zamířila na lavičku, protože za sebou měla hodně dlouhé střídání.

07:44
    První střela Slovenek v téhle přesilovce, vypálila jedna z obránkyň. Jenže míček zaplachtil pouze do výstroje brankářky Bekkeringové.

08:15
    Spojené státy hrají v plném počtu. Abych pravdu řekl, moc se při bránění tohoto oslabení nezapotily.

08:35
    V hale panuje moc dobrá atmosféra. Fanoušci se na toto utkání žen očividně velmi dobře naladily.

08:45
    USA právě vstřelily branku!
    Je tu první branka utkání a oslavovat ji mohou hokejbalistiky Spojených států. Z ničeho nic se hosté dočkaly přečíslení tři na dva, což slovenskou obranu očividně rozhodilo. Z pravého kruhu potom celkem nekompromisně míček do sítě poslala Američanka TAYLOR STEADMANOVÁ, která tedy otevírá skóre. Bez asistence.
    08:45 STEADMANOVÁ - 0:1
    STEADMANOVÁ - 0:1

11:01
    Vyloučení v týmu USA (2 minuty pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na hřišti). Trest odpyká Dixonová.

12:07
    Slovenky rozehrávají od modré a dostávají se do postupného ostřelování branky Bekkeringové.

12:16
    Vyloučení v týmu USA (Reddingotonová – 2 min., nedovolené bránění).

12:40
    Spojené státy i ve třech hráčích celkem účinně brání.

13:01
    USA ve čtyřech hráčích.

13:36
    Vyloučení v týmu Slovensko (Záborská – 2 min., nedovolené bránění).

13:54
    Po vyrovnání sil se hra přesunula před branku Rišianové, kterou se snaží Američané zdolat. Slovenská obrana jim však nic takového nechce dovolit, naopak sama chce nasměrovat svůj tým do útoku.

15:00

Máme za sebou první třetinu utkání mezi reprezentantkami Slovenska a USA. Hosté vedou zásluhou Steadmanové 1:0, ale i Slovenky si vytvořily několik dobrých šancí. Uvidíme, co nabídne dalších 15 minut.

Už jen chvíli a druhá třetina je tu. Dočkají se Slovenky vyrovnání?

15:01

15:15
    Slovensko ještě dohrává zbytek oslabení. Už ale jen pár vteřin, pak budou domácí hráčky v plném počtu.

15:37
    Slovensko v plném počtu, teď se ten stejný celek musí pokusit dostat míček bezpečně z obranné třetiny.

15:55
    Petra Jurčová dělala, co mohla, ale míček stejně skončil na zakázaném uvolnění a už ho nestačila doběhnout. Takže hra míří zpátky před brankářku Rišianovou.

16:16
    Slovensko poprvé v této části útočí a snaží se vyprodukovat střelu na branku. Jenže zatím marně. Když se o něco pokusila Vršková, pouze minula pravou tyčku.

16:42
    Ofsajd Spojených států amerických, vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:10
    Hokejbalistky Slovenska opět aktivní. Jakmile se ale dostanou s míčkem za modrou čáru, hned o něj přijdou. A když ne, tak střela většinou míří pouze k zadnímu mantinelu.

17:42
    Na trestnou lavici půjde slovenská hráčka. Je to Denisa Lalíková, která se provinila sekáním. Je tu tedy další přesilovková možnost pro USA:

18:00
    Spojené státy vyhrály vhazování a už se tlačí do brankoviště. Tam byla také Dobsonová, která jen těsně minula prostor u pravé tyčky. Moc nechybělo.

18:24
    A další dvě velké šance hostujícího celku. Teď je Slovensko ve své třetině po velkým tlakem.

18:52
    Polovina trestu Slovenska je pryč a Rišianová svým zákrokem přerušila hru. To je to nejlepší, co nyní mohlo domácí hráčky potkat.

19:10
    Amber Mooreová vypálila od modré čáry. Trefila sice jen mantinel za brankou, ale pak se míček odrazil zpátky před brankoviště a jen tak tak, že nedoskotačil až do branky.

19:45
    Slovenky jsou v plném počtu. Tohle oslabení je ale jistě stálo hodně sil, USA předvedly moc kvalitní početní výhodu.

20:27
    Diana Vargová a její střela bez přípravy od modré čáry. Brankářka Bekkeringová ale dobře viděla, takže proti tvrdé ráně Slovenky bez větších potíží zasáhla.

20:40
    Po dlouhé době jsou to Slovenky, kdo se snaží překvapit soupeře v jeho pásmu. Ale zatím bez úspěchu.

20:57
    A teď to dokonce vypadalo, že na druhé straně zazvonila tyčka. Brankářka Rišianová vůbec nevěděla, kam vypálený míček zamířil.

21:36
    Hraje se od začátku druhé třetiny ve vysokém tempu a tento hokejbal musí fanoušky na tribunách bavit. Oba celky hrají v největší možném nasazení.

21:59
    Některá z Američanek zahrála vysokou holí a rozhodčí si toho všimla. Takže přerušená hra a nové vhazování ve středním pásmu.

22:16
    Foleyová si našla místo před brankovištěm a čekala, že jí někdo pošle míček. To se ale nestalo.

22:30
    Stejně jako v první třetině, také nyní se branky dočkaly hráčky Spojených států. Je pravda, že si to zasloužily, protože několik posledních minut mají herně navrch. A teď už také výsledkově. Gól mohla po krásné ráně do horní poloviny zařízení oslavit hráčka LIANE DIXONOVÁ. Možná měla i trošku štěstěny. Asistence: Rebecca Dobsonová.
    22:30 DIXON - 0:2

23:28
    Slovenky se stále snaží získat zpátky na své hokejky útočné pásmo, ale to se jim příliš nedaří.

23:55
    Erica Simpsonová a její veliká šance z levého kruhu, po které to v hale jen zahučelo. Američanka jen těsně minula spojnici, tohle mohla být krásná branka, kdyby míček zamířil o pár centimetrů níže.

24:13
    Přesilovka pro Američanky. Lenka Krajňáková dostává trest za vysokou hůl.

24:48
    Spojené státy jsou zpátky v útočném pásmu a už vymýšlejí, jak se dostat do zakončení. Zatím bez úspěchu, domácí mají všechno dobře pokryté.

25:48
    Rebecca Dobsonová si před brankovištěm hledala místečko, aby tam mohla případně tečovat míček. To se jí málem podařilo, jenže nakonec míček minul branku.

26:01
    Ofsajd Spojených států amerických. Vhazovat se bude ve středním pásmu, to je šance pro Slovenky, aby si mohly odpočinout.

26:14
    Slovensko hraje v plném počtu a tentokrát tedy neinkasovalo. Hráčky v modrých dresech se ale budou muset hnát dopředu, pokud chtějí pomýšlet na body z tohoto zápasu.

26:49
    Hra přerušena ve středním pásmu, obě strany střídají. Bude se po dlouhé době vhazovat v útočném pásmu slovenského týmu.

27:12
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovenky se radují a dávají důležitou branku do kabiny! Tohle pro ně bude jistě psychická vzpruha. Už to vypadalo, že se brankářka Spojených států dokáže vzchopit a podržet míček betonem u tyčky. To se ale nakonec nestalo, protože autorka slovenské branky JANA KAPUSTOVÁ byla důrazná a míček dokázala po zemi dopravit až do klece. Asistence: Petra Jurčová.
    27:12 KAPUSTOVÁ - 1:2

28:05
    USA ale dávají najevo, že si nechtějí nechat nic líbit. Už jsou zase zpátky v útočném pásmo. Stewartová si na pravém kruhu hledala místo ke střele.

28:40
    Na druhé straně pro změnu Diana Vargová v šanci. Jenže míček jí na poslední chvíli utekl z hokejky, a tak už na něj v nejdůležitějším okamžiku nedosáhla.

29:13
    Ohlášena poslední minuta první třetiny, oba týmy jsou stále aktivní a snaží se střílet na branku.

29:49
    Ještě jedna šance pro Dzurinovou z levé strany, tu ale Bekkeringová vychytala betonem.

30:00

Po druhé třetině je rozdíl ve skóre stejný jako po té první. Teď ale Spojené státy vedou 2:1. Důležitý gól pro Slovensko vstřelila těsně před druhou sirénou Jana Kapustová, která tak domácí hráčky vrátila výsledkově zpátky do hry. Uvidíme, zda se Středoevropanky ještě stačí dotáhnout na své soupeřky ve třetí třetině.

Vše je připraveno na začátek třetí třetiny.

Slovensko se rozhodlo vystřídat po druhé třetině brankářky.

30:01

30:01
    Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Rišianová, přichází Zuziaková.

30:15
    Jako první se ve třetí třetiny do akce dostaly Spojené státy. Zuziaková ale musela zasahovat až po chvíli, první střela totiž o pořádný kus minula horní tyčku.

30:48
    Moc nechybělo a mohli jsme tu mít další branku. Bitlerová se totiž napřáhla od pravého mantinelu a málem našla místečko vedle betonu Zuziakové.

31:25
    Kapustová dala Slovenkám naději, že by se z první šance této periody mohly prosadit. Ale ani ona neuspěla, za klecí Spojených států míčeka ztratila.

31:58
    Už docela dlouho domácí svírají USA před jejich brankou. Jenže jedná se pouze o optická tlak, zatím se Slovensko ve třetí části nedostalo ke střele na branku.

32:28
    Ihnaťová a její dobrá práce u pravého mantinelu. Dlouho tam soupeřku motala a nedala jí šanci převzít míček pod kontrolu. Pak ale zbytečně chybovala a bylo po slovenské šanci.

33:10
    Teď zase Petra Jurčová zkusila štěstí proti dvěma soupeřkám. Ty na ni ale byly příliš velké sousto.

33:17
    Harringtonová musí na trestnou lavici, a to je šance pro Slovensko na vyrovnání. Dostává dvě minuty za hrubost.

33:42
    Už jsou Slovenky v útočné třetině. Ale zatím stále řeší stejný problém – jakmile se dostanou do šance, buď letí střela mimo, nebo ji dokáže někdo zblokovat.

34:10
    Hra přerušena, vhazovat by se ale znovu mělo před brankou Spojených států.

34:10
    Už se delší dobu nehraje a rozhodčí čekají na něco, co se odehrává na střídačce USA. Nejspíše nějaké zdravotní komplikace.

34:10
    Jedna z hráček Slovenska se dostala do nepříjemného zranění. Byla to Barbora Gauríková, která zamířila do kabiny za asistence lékařů. Minimálně tento zápas pro ni skončil. Snad to nebude tak vážné.

34:28
    Ještě půl minuty bude pokračovat přesilovka Slovenska. Zatím žádné střely, ale USA zatím nenašly způsob, jak dostatek míček ven z obranného pásma.

34:54
    Bekkeringová má míček v lapačce a za chvíli se znovu bude vhazovat před jejími zraky.

35:10
    Slovenky už daleko častěji střílejí, ale chybí jim přesnost. Nyní nebyla daleko od vyrovnání Kažmarská, jenže na brankovišti jí míček sjel z hokejky a bylo po šanci.

35:36
    Američanky už hrají v plném počtu. To ale Slovensku vůbec nevadí, protože jsou to právě domácí, kdo je nyní na koni a snaží se z toho využít co nejvíc.

35:53
    Po dlouhé době zásah Zuziakové. Ale nejednalo se o nic složitého, pouze lehké nahození od modré čáry.

35:53
    Vyloučení v týmu Slovensko (Zuziaková – 2 min., zdržování hry).

36:55
    Američanky dokázaly využít přesilovku. Narůstající slovenský tlak na vyrovnání svým přesným zásahem zkrotila LIANE DIXONOVÁ. Asistence: Karen Levinová, Rebecca Dobsonová
    36:55 DIXONOVÁ - 1:3

37:53
    Slovensko v plném počtu.

38:31
    Vyloučení v týmu USA (Aidonidisová – 2 min., vysoká hůl).

38:53
    Vyloučení v týmu Slovensko (Kapustová – 2 min., nedovolené bránění).

39:25
    Slovenky rozehrávají zpoza vlastní branky. Američanky se však dostaly na modrou čáru, kde hráčky Slovenska zastavily.

40:25
    Stále se pokračuje při hře ve čtyřech a Slovenky se ještě snaží něco udělat s výsledkem.

40:45
    Spojené státy hrají v plném počtu, za chvíli ale budou v pěti také slovenské hokejbalistky. Budo se ale muset snažit co nejdříve do útočného pásma, mnoho času už jim nezbývá.

41:01
    To se teď Slovenkám povedlo. Vhazovat se bude po levé ruce brankářky Bekkeringové.

41:20
    Ale je tu také příležitost Foleyové na druhé straně hrací plochy. Naštěstí pro Slovensko trefila něčí hokejku, takže nemohla oslavovat čtvrtý gól USA.

41:58
    Slovensko nyní tlačí čas a navíc i soupeř. Zuziaková sice zasahovat nemusela, ale nebezpečně kolem její pravé tyčky proletělo zakončení z dálky od Stewartová.

42:20
    Dobsonová se pěkně protáhla kolem pravého mantinelu a doufala, že by se mohla sama prosadit. Jenže to se nestalo, protože proti sobě měla hned dvě soupeřky.

42:52
    Slovenky to zkoušely dva na dva, konkrétně měla šanci na pravém kruhu Diana Vargová. Jenže střela se jí nepodařila.

43:20
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. A zatím to vypadá, že také celého utkání. Spojené státy mají závěr duelu poměrně pod kontrolou.

43:56
    Dzurinová zvládla posunout míček jen do středního pásma, dál se s ním nedostala. Jde vidět, že slovenskému týmu už na konci zápasy došly síly.

44:09
    Ještě jedno vhazování po levé ruce brankářky Zuziakové.

Je konec. Slovensko srdnatě bojovalo až do konce, ale nakonec se radují z výhry v základní hrací době hráčky Spojených států. Je třeba říci, že USA měly po většinu zápasu více ze hry a také více šancí. Viděli jsme ale kvalitní hokejbalové utkání. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek víkendu.

Nejlepší hráčka utkání za tým USA: Laine Dixonová
    Nejlepší hráčka utkání za tým Slovenska: Jana Kapustová (20:34:21)

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 28. Kapustová (Jurčová) – 9. Steadmanová, 23. Dixon (Dobsonová), 37. Dixonová (Levinová, Dobsonová)

Slovensko: Rišianová (31. Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Gaborčíková, Žitňanská, Kežmarská – Kapustová, Jurčová, Ihnaťová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľučiková

Rozhodčí: Lamontová, Vokálová