2:1 (1:0)
MFK Zvolen
sk Pátek 28.07.2017, 17:00 • Družstevná pri Hornáde • MONACObet liga • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pre sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá FC Lokomotíva Košice a MFK Zvolen. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 17:00.

Týmto víkendom sa naplno rozbehne aj naša druhá najvyššia futbalová súťaž. 2. liga bude mať od tejto novej sezóny nový formát, nebude sa už rozdeľovať na Východ a Zápas, ale bude mať jednu skupinu so 16 účastníkmi. Víťaz ligy postupuje priamo do Fortuna ligy a druhí tím bude hrať baráž s predposledným tímom z najvyššej súťaže.

V piatok sa hrá predohrávka, v ktorej proti seba nastúpia už tradičný účastníci 2. ligy a to FC Lokomotíva Košice a MFK Zvolen.

FC Lokomotíva Košice sa v minulej sezóne umiestnila v skupine Východ na 2. mieste a tak postúpila do skupiny o postup. Tam napokon Lokomotíva obsadila konečnú 7. priečku. Čo sa týka ambícii tohto klubu v novej sezóne, tak tie sú určite tie najvyššie.

MFK Zvolen sa v minulej sezóne umiestnil v skupine Východ na 6. mieste a tak putoval tiež do skupiny o postup. Tam Zvolen obsadil konečnú 11. pozíciu. Aj ambície Zvolena v novej sezóne sú určite dosť vysoké.

V hneď prvom súťažnom zápase sa ťažko určuje favorit. Oba tímy by určite najradšej vstúpili do nového ročníka víťazne a tak nás určite čaká zaujímavé stretnutie.

Úvodné zostavy:

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Ilinjo, Dický, Gáll, Človečko, Karaš, Cicman, Zajac (C), Pavúk, Tóth, Nsah.
    Náhradníci: Beli, Straka, Kuľha, Horváth, Fabini, Harvila, Cmarko.

MFK Zvolen: Jenčo – Dubeň, Kotora (C), Sombat, Jackuliak, Pejović, Včelka, Lupčo, Kmeť, Makeba, Hrebík.
    Náhradníci: Cavar, Bolf, Mádel, Majchút, Gábriš.

Rozhodca: Martin Ježík – Peter Jenčura, Martin Vitko – Michal Čiernik.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Futbalisti Lokomotívy Košice a MFK Zvolen zahájili nový ročník druhej najvyššej slovenskej súťaže.

2
    Domáci tím dnes nastúpil v bielych dresoch, hostia spod Pustého hradu v modrých.

3
    Zvolenčania sa dostali do nebezpečnej útočnej akcie, ale postupne boli vytlačení až do k čiare a získali iba vhadzovanie.

4
    Lokomotíva prenikla na hranicu pokutového územia, ale nedošlo k žiadnemu streleckému pokusu. Pri lopte sú hostia.

6
    Úvod stretnutia je obojstranne opatrný. Oba tímy si pozorne strážia okolie vlastnej brány.

7
    Lokomotíva je posledným košickým zástupcom v dvoch najvyšších futbalových súťažiach na Slovensku. Paradoxne, svoje domáce zápasy hráva v neďalekej obci Družstevná pri Hornáde.

9
    Akcia Zvolena stroskotala tesne pred pokutovým územím domáceho celku. Po prihrávke z pravej stany sa lopty zmocnila defenzíva Košičanov.

10
    Lokomotíva Košice dala gól! Hneď prvá strela do priestoru brány skončila v sieti. Domáci futbalisti sa ujali vedenia, keď Jenčo nedokázal zlikvidovať zakončenie KAMILA KARAŠA zvnútra šestnástky.

12
    Domáci tím má loptu častejšie vo svojej moci. Jeho prevaha síce nie je výrazná, no vedie o jeden gól.

13
    Košičania rozohrali štandardnú situáciu z pravej strany. Nedošlo však k ohrozeniu hosťujúcej brány.

14
    Lokomotíva zostala v držaní lopty aj po štandardke, dostala sa na dostrel brány, ale Jenčo napokon nemal prácu.

15
    Zvolenčania mohli využiť rýchly prechod do útoku. Na hranici šestnástky sa však ich snaha nečakane zastavila.

16
    Po úvodnej štvrťhodine môže byť spokojnejší domáci celok. Košičania strelili rýchly gól, čo ich určite upokojilo.

19
    Duel košickej Lokomotívy a Zvolena je zatiaľ chudobný na strelecké pokusy. Necelých dvadsať minút ponúklo jediné zakončenie, ale to skončilo v sieti.

20
    Domáci futbalisti vnikli do súperovej šestnástky, ale neohrozili Jenča. Získali aspoň rohový kop.

21
    Loky rozohralo rohový kop, no nič zaujímavé z toho nebolo. Centrovanú loptu získali hostia.

23
    V okolí Košíc aj v samotnom meste vládlo pred zápasom daždivé počasie, no postupne sa situácia zlepšuje. Trávnik je však podmočený.

24
    Vstup do sezóny je pre každý tím veľmi dôležitý. Možno aj preto sledujeme zatiaľ opatrnejší futbal z oboch strán.

26
    Košičania ukázali svoje ofenzívne chúťky a takmer ohrozili zvolenskú bránu. Strela spoza šestnástky však tesne minula cieľ.

27
    Zvolenčanom sa nedarí v ofenzívnej fáze. Ich akcie končia ešte pred pokutovým územím Lokomotívy a Bréda je bez práce.

28
    Hostia zase zlyhali vo finálnej časti útoku. Lopta z pravej strany sa nedostala do nebezpečného územia.

30
    Polhodina hry je za nami a Lokomotíva Košice stále vyhráva najtesnejším rozdielom. Domácim stačila na gól jediná strela do priestoru brány.

31
    Košičania sa snažili preniknúť dopredu rýchlou priamočiarou akciou. Defenzíva hostí bola pripravená.

33
    Lokomotíva rozohrala štandardku zo stredu poľa, no rýchlo sa prepracovala až pred bránu súpera. Napokon bol z toho iba odkop gólmana Jenča.

34
    Posledné sekundy patria domácemu tímu, ktorý je nasťahovaný v blízkosti zvolenskej brány.

36
    Prevaha Lokomotívy sa stupňuje. Potvrdzuje to aj držanie lopty, pretože domáci ju vlastnili dve tretiny času.

37
    Domáci futbalisti mali výhodu dvoch rohových kopov za sebou. Vyťažili z toho len jednu nepresnú strelu.

38
    Tentoraz brankár Jenčo musel zasahovať. Priamu strelu zo strednej vzdialenosti zlikvidoval a pripísal si úspešný zákrok.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva posledných päť minút. Zvolenčania sú už dlhšie v defenzíve a čakajú na prestávku.

41
    Domácim sa otváral priestor na rýchly protiútok, ale obrana Zvolena loptu odpratala do bezpečia na vhadzovanie.

43
    Lokomotíva je naďalej aktívnejšia. Zvolen stále ani raz nevystrelil a Bréda sleduje loptu len z diaľky.

44
    Domáci tím vystrelil dnes na Jenča už dvakrát a jeden pokus dokonca skončila v sieti. Navyše lopta ešte trikrát minula bránu.

45
    Hlavný rozhodca nemá dôvod pridávať nejaké minúty navyše, a tak čoskoro pošle hráčov do šatní.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Lokomotíva Košice potvrdzuje úlohu mierneho favorita. Domáci futbalisti otvorili skóre už v desiatej minúte a boli naďalej aktívnejší. Ďalšie góly však nepridali. Hostia zo Zvolena dlho nedokázali nájsť cestu k bráne východniarov a prvú strelu na Brédu vyslali až v úplnom závere polčasu.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Zvolenčania cez prestávku urobili jednu zmenu v zostave. Na ihrisku už neuvidíme Luku Pejovića, pretože ho nahradil Jakub Mádel.

46
    Bolo odštartované druhé dejstvo. Výkop mali na starosti hráči Lokomotívy Košice.

46
    Lokomotíva Košice dala gól! Východniari vynikajúco začali aj druhý polčas. Hneď po návrate z kabíny zvýšili svoje vedenie a opäť sa presadili hneď z úvodnej strely na bránu. V tomto prípade mieril presne RADOSLAV ČLOVEČKO.

49
    Zvolen je momentálne v nepríjemnej pozícii. Prehráva s Lokomotívou už o dva góly a zatiaľ nepredviedol veľa futbalového umenia.

51
    Košičania pokračuje v aktívnej ofenzívnej hre. V priebehu niekoľkých sekúnd vyslali na Jenča až dve strely.

52
    Jenčo vyrazil loptu po jednej zo striel iba rohový kop. Domáci však štandardku nevyužili.

53
    Nasledoval ďalší, v poradí už piaty, rohový kop Lokomotívy Košice. Obrana hostí zase odolala.

55
    Zvolen pohrozil v ofenzíve, ale Bréda bude len odkopávať od vlastnej brány, pretože lopta z kopačky hosťujúceho futbalistu smerovala mimo.

56
    Hostia sa trápia v koncovke. Dokážu z času na čas dostať loptu k súperovej šestnástke, ale defenzíva Lokomotívy je pozorná.

57
    Miloslav Bréda musel riešiť strelu spoza šestnástky. Loptu však skrotil a zabránil inkasovanému gólu.

60
    Po polhodine hry je bližšie k víťazstvu košická Lokomotíva, ktorá vedie o dva góly. V oboch prípadoch skórovala na začiatku polčasov.

62
    Druhá liga prešla oproti minulému ročníku zmenou, pretože tímy už nie sú rozdelené do skupín podľa geografickej polohy. Existuje už len jedna tabuľka šestnástich celkov, ktoré sa stretávajú navzájom. Zároveň do ligy pribudlo viacero nováčikov.

63
    Lokomotíva Košice aj MFK Zvolen sú však stabilnými účastníkmi druhej najvyššej futbalovej súťaže. V minulom ročníku sa viac darilo východniarom.

64
    Snaha košického tímu stroskotala na pravom krídle. Hostia loptu dokázali odkopnúť aspoň na autové vhadzovanie.

65
    Domáci lodivod urobil prvé striedanie v dnešnom zápase. Na lavičku posadil Borisa Gálla, ktorého nahradil Štefan Harvila,

66
    Domáci futbalisti sa dostali do blízkosti zvolenskej brány. Spoza šestnástky však prišlo len nepresné zakončenie.

67
    MFK Zvolen dáva gól! Záverečná štvrtina duelu bude zaujímavá, pretože hostia dokázali nečakane znížiť. Brankár Bréda prvýkrát v zápase kapituloval, keď ho prekonal ANDREJ KMEŤ.

69
    Košickí futbalisti chceli ihneď reagovať. Po výkope sa dostali do útoku, ale ich akciu zastavil ofsajd.

70
    Zvolen si vypracoval prvý rohový kop v dnešnom stretnutí, ale ponúknutú štandardku nedokázal zužitkovať.

72
    Dlho to vyzeralo na jasnú záležitosť domáceho tímu, ale zníženie Zvolena dodalo zápasu potrebnú zápletku. Teraz je to obojstranne opatrné.

74
    Od streleného gólu čakáme na nejaké zaujímavé momenty. Nikto teraz nechce urobiť chybu.

75
    Do konca riadneho času zostáva posledných pätnásť minút. Lokomotíva Košice stále drží svoje vedenie, ktoré sa však zmenšilo.

77
    Košičania dostali výhodu štandardky, ale o loptu rýchlo prišli a teraz sa hra presúva na opačný koniec ihriska.

78
    Defenzíva domáceho tímu je teraz pozornejšia a dobre bráni útoky zvolenských futbalistov, ktorí sa pokúšajú o vyrovnanie.

78
    Lokomotíva urobila druhé striedanie v zápase. Skončil úspešný strelec Radoslav Človečko, ktorého nahradil Michal Cmarko.

80
    Lokomotíva si stráži tesný náskok a drží loptu ďaleko od vlastnej brány. Aktivita je teraz na zvolenských kopačkách.

81
    Štatistika striel hovorí v prospech domáceho tímu. Košičania ohrozili Jenčovu bránu sedemkrát, Zvolenčania vyslali na Brédu tri pokusy.

83
    Košický tréner urobil poslednú zmenu v zápase. Z hrotu útoku stiahol Joela Tatu Nsaha, na jeho miesto prišiel Lukáš Horváth.

84
    Zvolen sa mohol pokúsiť o vyrovnanie z rohového kopu. Lopta smerovala do ohňa, ale defenzíva Košíc odolala náporu hostí.

86
    Domáci po autovom vhadzovaní prenikli do tesnej blízkosti šestnástky, no tam kraľovali obrancovia MFK Zvolen.

87
    Hosťom sa kráti čas na vyrovnanie a šance stále neprichádzajú. Bréda je od gólu bez jediného zákroku.

88
    Košičania mohli využiť okienko vo zvolenskej obrane. Strela z hranice pokutového územia smerovala mimo hosťujúcej svätyne.

90
    Riadny hrací čas sa naplnil. Hlavný rozhodca Martin Ježík pridáva ešte dve minúty navyše. Medzitým hostia uskutočnili dvojité striedanie, keď odišli Hrebík s Včelkom a v záverečných sekundách si zahrajú Majchút a Cavar.

90+1
    Zvolenčania vrhli všetko do útoku a dostali sa do zakončenia. Miloslav Bréda však podržal svoj tím a uhájil tesné vedenie.

90+2

Lokomotíva Košice zvládla vstup do nového ročníka druhej najvyššej súťaže. V domácom prostredí v Družstevnej pri Hornáde zdolala Zvolen 2:1 vďaka presným zásahom Kamila Karaša a Radoslava Človečka. Obaja sa presadili v úvode polčasov. Hostia dokázali reagovať iba gólom Andreja Kmeťa, takže z východu republiky odchádzajú bez bodov. (18:46:43)