Jihlava – Kometa Brno 6:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 3:0 (kon.) | David Servis – Motor ČB 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
6:2 (1:1, 2:0, 3:1)
HC Kometa Brno
Středa 23.08.2017, 17:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Přípravné zápasy juniorů

Je tu konec utkání. Domácí si připisují třetí výhru v sezoně, poráží totiž hosty z Brna poměrem 6:2. My se s Vámi z HZS loučíme, zároveň se omlouváme za chybu v názvu hostujícího týmu, ale nyní už by to mělo být opraveno. S přáním příjemného zbytku večera se s Vámi loučí Tomáš Kalas. (19:04:41)

59:52
    Hosté ostřelují branku, ještě vhazování v pásmu.

59:48
    Vypadá to, že už se utkání v klidu dohraje.

59:22
    Süss následně dojel až k bráně domácích, kde ho ale zastavil Šťastný a jeho lapačka.

59:15
    Střelu Krejčího II blokovaly brusle domácího hráče.

58:59

58:30
    Bude se hrát 4 na 4 28 sekund. Pražák si totiž stáhl hráče k zemi a je potrestán.

57:46
    Hra se v posledních minutách přitvrdila. Celkem zbytečně.

57:14
    Střela Peschouta několikrát změnila svůj směr, ale gól nepadl.

56:59
    Následoval velmi tvrdý nájezd právě Kučery na Dondu, který dostává 2 minuty za vražení na hrazení.

56:58
    Bodyček v podání Kučery.

56:16
    Dukla právě vstřelila branku!
    Předchozí akce dopadla neslavně, Slabý si ale puk za bránu dojel a nahrál ADAMOVI HRBATÉMU, který se prosadil z úhlu. Asistence: Jiří Slabý

55:27
    Süss to zkoušel opět individuálně, nicméně je dnes velmi dobře bráněn.

54:32
    Plášek se probíjel na střed, ale k jeho smůle tam byli dva obránci domácích.

53:50
    Utkání nyní dostalo správný náboj. Rychlost, nasazení, důraz.

53:07
    Mejzlík se ještě pokoušel nahrávat před bránu, ale tam bylo několik hráčů.

52:51
    Jindra byl obklíčen obránci a o puk přišel.

51:49
    Myslím si, že je rozhodnuto. Střelu Vály z modré tečoval SLAVOMÍR KADLEČEK a puk zaplachtil za záda Šindelky. Asistence: Matěj Vála, Patrik Hrabaň.

51:36
    Hezký průnik předvedl Hrbatý, ale zakončil vedle tyče.

51:26
    Hra má nyní spád, oba týmy přidaly na bojovnosti a důrazu.

51:08
    Zpětnou přihrávku Nejedlého dobruslila obrana včas.

50:50
    Pražák posunul puk na modrou čáru, kde se nacházel Strnad, který pustil střelu jenom do gólmana.

50:31
    Kadleček vyhodil na jistotu.

49:58
    Hosté tlačí, ale opět nemohou nic moc vymyslet.

49:21
    Adam-Jindra-Mejzlík, toto byla kombinace na velmi malém prostoru v jedné řadě. Nic zásadního ale nepřinesla.

49:09
    Domácí bojují, důkazem toho rybička, která znemožnila téměř jistý gól Dukly!

48:37
    Tvrdě střílel Slabý, ale vedle spojnice tyčí.

48:12
    Další hromadný souboj o puk, hráči se ale vymanili sami ze souboje.

47:45
    Domácím se zase dýchá o něco lépe. Po chvíli nezáživné hry se k puku dostal Strnad, který nahrál RICHARDU PESCHOUTOVI, a ten prostřelil Šindelku mezi betony. Asistence: Milan Strnad.

46:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Sekundu před koncem přesilovky dostala Jihlava gól. Střela Svobody mířila nad bránu, Šťastnému ale puk přeskákal přes rameno a LUKÁŠ FRYDRYCH ho doklepl do branky. Asistence: Matěj Svoboda, Petr Slabý.

46:02
    Domácí se suverénně brání, nyní nasadil Plášek přes celé hřiště, jenže ho nikdo nepodpořil.

45:19
    Téměř polovina přesilovky pryč a Kometa nemá ani náznak šance.

44:51
    Ofsajd Komety.

44:29
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jindra – 2 min., hákování).

44:26
    Čejka to zkoušel hned, jak vyjel zpoza brány.

43:47
    Brno se snaží kombinovat a vytvářet si příležitosti, ale domácí dobře brání.

42:46
    Hrbatý chtěl nahrát do jízdy, jenže puk mu zůstal za hokejkou.

42:33
    Valná hromada v rohu o puk byla přerušena sudím.

42:22
    Z velmi ostrého úhlu to zkoušel Šmahel, ale Šťastný byl pozorný.

41:34
    Střílel Plášek, ale jen do bruslí obránce.

41:12

40:46
    Střelu Süsse vyrazil Šťastný betonem.

40:21
    Hosté mají přesilovku a usadili se v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina byla více aktivnější, než ta první, hosté opět více drželi puk, ale zásluhou Milana Strnada a Lukáše Mareše vedou domácí o dvě branky. Další třetina začne cca v 18:29.

40:00

39:56
    Třetina se v klidu dohrává.

39:35
    Střelu Šmahela vylehl v poslední chvíli Slabý a puk je opět v sektoru F. Sedící fanoušci v tomto sektoru dnes mají hody.

39:11
    Plášek byl zastaven dle názoru rozhodčích nečistě a Mareš tak jde za katr kvůli držení.

38:49
    Domácí hrají ve velké pohodě, předchozí přesilovka tomu důkazem.

38:16
    Zase Peschout, nyní na Pražáka, ale druhému jmenovanému to šlo na brusle.

37:26
    Peschout přistrčil Strnadovi, ten promáchl, o pár sekund později následovala šance v opačném gardu, ale bez gólu.

36:15
    Duklu to nemusí mrzet. Nahrávku od Adama zužitkoval LUKÁŠ MAREŠ a je to o dvě branky. Asistence: Dominik Adam.

36:10
    Mejzlík předkládal Pražákovi před bránu, ten ale puk do ní nezasunul!

35:41
    Růžička trefil do obličeje Slabého, rozhodčí se jel ujistit, zda to bylo bez krve, ale bylo s krvavým zraněním a Růžička tak dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.

35:15
    Čejka nahrával Svobodovi, prvně jmenovaný se uvolnil bez puku, ale přihrávka na něj byla bídná.

34:52
    Mejzlík teď s klidem zavezl puk do rohu, kde vyčkával.

33:55
    Do úniku šel Donda, volil střelu doprostřed branky a Šindelka chtyil.

33:17
    Čejka byl zbaven puku, Mareš nahrál na MILANA STRNADA, který to vzal na sebe a trefil se do dolního pravého růžku. Asistence: Lukáš Mareš

32:21
    Pláškovi puk odskočil a toho mohla využít první lajna domácích, ale k ničemu to nevedlo.

31:48
    Krejčí II balancoval na hraně hraní vysokou holí, ale rozhodčí nechali hru plynout.

31:13
    Hosté trochu přitvrdili v napadání hned po ztrátě puku, domácí nemají moc času na rozehru.

30:41
    Pokus Slabého zachytili dva obránci domácích.

30:19
    Kowalczyk zkoušel prověřit Šťastného z téměř nulového úhlu, gólman byl připraven.

29:52
    Strnad mohl přihrávat, nakonec zvolil kličku a z velmi ostrého úhlu trefil Šindelku.

29:23
    Několik osobních soubojů v pásmu Komety, rozhodčí v klidu přihlíží.

28:26
    Süss předvedl něco ze svých individuálních kvalit, ale jeho spoluhráči nedokončili nadějně rozjetou akci.

28:02
    Donda bojoval o puk s dvěma obránci, následně přihrál Marešovi, který opět dal prostor Šindelkovi k dalšímu zákroku.

27:23
    Vála si vzal puk, objel celé útočné pásmo, těsně okolo Šindelky, ale nevystřelil přesně.

27:03
    Růžička vložil do prudké nahrávky hokejku a puk, dnes podruhé, končí v sektoru F.

26:05
    Kometa opět kombinuje v útočném pásmu, ale teď se sama z pásma vyhostila.

25:41
    Dva hráče Brna dojížděli další obránci, Čejka to vzal na sebe a střelil puk do ochranné sítě.

24:52
    Nahrávku Peschouta zachytil Havelka, ale až za modrou čárou.

24:28
    Nepřesnost Pražáka v rozehrávce stála Duklu další čas strávený v obranném pásmu.

23:42
    Hosté se opět nastěhovali k Dukle do útočného pásma.

22:51
    Hrbatý velmi pomalu vyhodil z pásma, vypadá velmi unaveně. Není divu, vždyť poslední minutu hrála Kometa výhradně ve svém útočném pásmu.

22:12
    Na Svobodu najížděli hned 3 hráči, tak se puku raději zbavil a jel střídat.

21:09
    Matula měl dvě velké šance. Nejdříve mohl dorazit do brány střelu od Šimánka a následně byl úplně sám před brankářem, jenže ani jednou to nedopadlo gólem. Šťastný výborně zasáhl!

20:43
    Tvrdá střela Rafaje skončila v lapačce Šťastného.

20:12
    Hned po vhazování střílel Hrbatý z modré a puk nadělal Šindelkovi hodně práce.

20:01

Konec první třetiny, která zpočátku sice neoplývala přesností, ale Dukla se zásluhou Richarda Peschouta ujmula vedení. Ač byli domácí aktivnější, tak další gól nepřidali a minutu a 17 sekund před koncem za Brno srovnal Jakub Čejka. Další třetina začne cca v 17:44.

20:00

19:54
    Kometa převzala iniciativu, ale nic nevymyslela.

19:38
    Mareš se teď moc nepáral s hostujícím útočníkem.

18:43
    Rozhodčí signalizoval vyloučení, neboť JAKUB ČEJKA byl mírně podržen domácímí obránci, jenže puk trefil přímo mezi betony Šťastného! Asistence: Matěj Svoboda

17:57
    Mejzlíkovu střelu pokoušel od betonů Šindelky dostrčit do branky Jindra, ale neměl moc na vybranou, co se týče umístění.

17:30
    Peschout velmi elegantně vyhodil z obranného pásma domácích.

16:43
    Nyní to zkoušeli Strnad s Peschoutem, ale Peschout byl dobře bráněn.

16:14
    Na druhé straně rychlá akce, Kadleček přenechal Strnadovi, ten z vrcholu kruhu trefil brankáře.

15:45
    Nahození Kowalczyka dopadlo Šťastnému přímo na hruď, ten ihned rozehrává.

15:29

15:06
    Další střela od Mejzlíka, ale Čejka dokázal včas střelu dojet a změnit směr do ochranné sítě.

14:26
    Vhazování, které Brno vyhrálo, bylo využito k vyhození z obranného pásma.

14:21
    Dukla neohrožuje branku hostí, puk nyní skončil na tribuně v sektoru F.

13:27
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Hasoň – 2 min., vražení na hrazení).

12:34
    Svoboda projel půlku hřiště, jeho zakončení ale zblokoval hned první hráč domácích.

12:03
    Süss nahrával přes šířku kluziště, ale neúspěšně.

11:37
    Krejčí II vyvezl puk z pásma, další snahu Komety o gól ale zastavil ofsajd.

10:58
    Peschout zkoušel nenápadný bekhend z otočky, ale netrefil branku.

10:29
    Domácí svírají Brno v útočném pásmu.

09:37
    Hrbatý nahrával do jízdy Hrabaňovi, který promáchl.

09:11
    Střela Hasoně od modré nenašla cíl.

08:10
    Po výborném napadání Strnada střílel Peschout, jenže pouze do připraveného Šindelky.

07:30
    Süss přibrzdil rychlou akci hostí a přihrávku na Pláška nezvládl.

07:02
    Stav chtěl změnit Plášek, jenže ten trefil úplně mimo do ochranné sítě.

06:07
    Po střele Kadlečka propadl puk Šindelkovi výstrojí a puk doklepl do branky RICHARD PESCHOUT. Dukla tak vede 1:0. Asistence: Slavomír Tkadleček, Milan Strnad.

05:39
    Krejčí II nahrával Frydrychovi, ten chtěl přihrát Slabému tak, aby dával do prázdné branky, jenže Slabý dostal přihrávku na paty.

04:49
    Mejzlík se otáčel s pukem po přihrávce Mareše, hostující obrana mu ale nic nedovolila.

04:10
    Hasoň střílel z mezikruží, Šťastný ale vyrazil a obrana si poradila i dorážkou.

03:56
    Další přidržení puku Šindelkou, hra není až tak plynulá, jak jsme v těchto utkáních zvyklí.

03:47
    Střelu Mareše tečoval Kadleček přímo do ochranné sítě.

03:28
    Po přihrávce Matuly střílel zblízka nadvakrát Frydrych, ale neúspěšně.

02:40
    Protečovaný puk Hrbatým našel jenom hokejky hostí.

02:20
    Donda chtěl vyslat Pražáka na zteč, leč neúspěšně.

02:12
    Střela Růžičky z pravého křídla byla zastavena Šťastným.

01:29
    Kučera ztratil puk nebezpečně blízko své brány, Pražák ale nemohl nic s pukem udělat.

00:41
    Adam raději vyhodil z pásma, Kometa je aktivnější.

00:13
    První střela v podání Slabého našla jenom beton Šťastného.

00:01

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juda) – Srnský, Mareš, Pražák, Hrabaň, Vála, Havelka – Mejzlík, Adam, Jindra – Peschout, Kadleček, Strnad – Donda, Slabý, Hrbatý – Strnad

HC Kometa Brno: Šindelka (Smital) – Krejčí II, Slabý, Jurnečka, Kučera, Rafaj, Kowalczyk – Šimánek, Süss, Hasoň – Plášek, Frydrych, Matula – Krejčí I, Svoboda, Růžička – Čejka, Nejedlý, Šmahel – Künst

Rozhodčí: Suchý – Čurilla, Jeletz.

Dobré odpoledne všem čtenářům onlajnu, jihlavské juniory čeká další přípravný zápas. Od 17 hodin vyzvou tým HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 7. Peschout (Kadleček, Strnad), 34. Strnad (Mareš), 37. Mareš (Adam), 48. Peschout (Strnad), 52. Kadleček (Vála, Hrabaň), 57. Hrbatý (Slabý) – 19. Čejka (Svoboda), 47. Frydrych (Svoboda, Slabý)

Rozhodčí: Suchý – Čurilla, Jeletz